Vaikų mylima socialinė darbuotoja Vaida

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizavo Geriausio socialinio darbuotojo rinkimus. Aštuonis geriausiuosius ministrė Algimanta Pabedinskienė apdovanojo „Gerumo žvaigždėmis“. Nominacijai „Už darbą su vaikais“ buvo pristatyta ir Šilutės socialinio centro socialinė darbuotoja Vaida Dienaitė-Šakinė.

Socialinė darbuotoja Vaida Dienaitė-Šakinė ir Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė LNK studijoje.

„Pernai Socialinių darbuotojų dieną buvo paskelbti Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai. Negalėjome neatsiliepti. Tuo labiau kad Vaida Dienaitė-Šakinė pernai buvo pripažinta Šilutės rajono geriausia socialine darbuotoja. Labai gerai žinau, kad ji dirba negailėdama net savo laisvalaikio, su visa energija. Norėjau apie tai pranešti ir ministerijai. Paruošiau raštą ir praėjusių metų pabaigoje išsiunčiau. Vaida pateko tarp trijų šalies socialinių darbuotojų, pretendavusių į apdovanojimą „Už darbą su vaikais“, – pasakojo Rasa Jakienė.
Nominantų pagerbimo šventė vyko LNK televizijoje. Į kelionę Savivaldybės parūpintu transportu Vaida išsiruošė su savo mama bei centro direktore. „Žvaigždės negavome, bet patyrėme daug gerų emocijų. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė pastebėjo, kad visi socialiniai darbuotojai yra verti įvertinimo, nes jų daromas kasdieninis darbas yra ir atsakingas, ir nepaprastai kilnus“, – sakė R. Jakienė.
Vaida Dienaitė-Šakinė neslepia, kad profesiją pasirinko gana atsitiktinai, tačiau pradėjus dirbti su vaikais profesija tapo gyvenimo būdu. „Nėra paruoštų šablonų, pagal kuriuos galėtum padėti socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams. Mano tikslas – išmokyti juos pažinti pasaulį, gyvenimą, socialinių įgūdžių. Kiekvienam vaikui yra skiriama laiko, su kiekvienu atskirai bendraujama, pamatomi jo interesai ir poreikiai. Kiekvienas vaikas yra individualybė. Grupėje yra visokių: lyderių, aikštingų, užsidariusių, tačiau visi jie nori dėmesio. Ir kiekvienas savaip. Tai reikia jautriai suprasti, atpažinti ir mokėti atitinkamai bendrauti. Stengiuosi kompensuoti vaikams dėmesio stoką namuose, mokykloje. Į grupę ateina po pamokų ir būna iki 17 valandos. Vasarą einame maudytis. Dalyvaujame miesto renginiuose. Labai svarbu, kad po pamokų atskubėję į grupę jie mažiau laiko beturi trintis gatvėse“, – pasakojo Vaida.
Dabar mokyklose pavasario atostogos, todėl vaikai atskuba į grupę jau vidurdienį. Laikas grupėje pralekia greitai. Vaikai mokomi įvairiausių darbelių. Vieni darbeliai skirti pasipuošti savo aplinką per kalendorines šventes, kiti – šviečiamieji. Netrūksta ir socialinių įgūdžių mokymo, ypač laukiami maisto gaminimo užsiėmimai. Vaida džiaugiasi, kad „Maisto bankas“ dovanojo 400 kg produktų. Juos galės panaudoti mokydama vaikus gaminti maistą. Artimiausiu metu planuojama kepti pyragą.
Gegužės 1 d. LNK televizija rodys šventinę laidą, kurioje matysime filmuotą medžiagą apie Vaidą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite