Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai.

Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje. 

Kaip sumažinti patinimą?

Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams:

 1. Pirštą su užstrigusiu žiedu panardinkite į indą su lediniu vandeniu. Ledo šaltis sutraukia kraujagysles, taip lėtindamas kraujotaką, o tai padeda sumažinti patinimą. Tačiau ilgesnis taikymo laikas gali pakenkti. Jei nuo šalčio jaučiate skausmą ar tirpimą, nedelsdami išimkite pirštą iš indo.
 2. Laikykite ranką su pirštu inde virš galvos apie 10 minučių, kad kraujas nutekėtų iš audinių ir būtų sumažintas skysčių kaupimasis. Nuleidę ranką galite pabandyti žiedą nuimti. Jei nepavyksta, tęskite tolimesnius žingsnius.
 3. Išimkite pirštą iš indo.
 4. Kita ranka suspauskite pirštą virš užstrigusio žiedo.
 5. Lėtai ir švelniai nuimkite žiedą nuo piršto. Čia galima pridėti šiek tiek tepalo, kad žiedas nuslystų lengviau. Svarbu slidžią medžiagą naudoti ant paties žiedo, o ne ant viso piršto. Jei panaudosite per daug tepalo, žiedo nuėmimas gali dar pasunkėti, nes bus sudėtinga sugriebti patį papuošalą.

Šį procesą gali tekti pakartoti kelis kartus, tarp bandymų darant 5-10 minučių pertraukas.

Pabandykite jį pakelti

Dažnu atveju žiedo užstrigimo problemą sukelia netinkamas, per mažas, žiedo dydis. Yra itin svarbu išsirinkti sau tinkamą žiedą ir jo dydį – tai galite padaryti užėję čia.

Pirmas būdas, kurį reikėtų išbandyti tokiu nesudėtingu atveju – paprasčiausiai bandyti žiedą pakelti. Galite patepti žiedą kokiu nors slidžiu tepalu: vazelinu, sviestu, rankų losjonu, plaukų kondicionieriumi, muilu arba aliejumi. Suimkite žiedą ir švelniai kilstelėkite jį pirmyn atgal, lėtai traukdami jį nuo piršto. Galima atsargiai pasukioti jį.

Venkite traukti per stipriai – šiurkštus elgesys gali sukelti papildomą patinimą.

Dantų arba paprastas siūlas

Naudojant dantų arba paprastą siūlą reikėtų pasinaudoti šiek tiek pakoreguotu RICE metodu:

 1. Ant piršto ir žiedo užtepkite kokios nors slidžios medžiagos.
 2. Tuomet 5-10 minučių laikykite ranką virš galvos, aplink pirštą ir žiedą uždėję ledo.
 3. Galiausiai į pagalbą pasitelkite paprastą arba dantų siūlą. Siūlą pakiškite po užstrigusiu žiedu, kad didžioji jo dalis liktų nukreipta į piršto galą. Tam galite panaudoti pincetą ar žnyples.
 4. Pradėdami nuo žiedo viršaus, glaudžiai vyniokite pirštą siūlu, suspausdami pirštą iki pat kauliuko. Darykite tai stipriai, bet ne iki skausmo. Vyniokite tol, kol siūlas pasieks sąnarį.
 5. Tuomet siūlo galu, kuris buvo po žiedu, pradėkite atvynioti siūlą. Žiedas turėtų nuslysti per sąnarį jums tai darant.

Kai pirštas būna apvyniotas siūlu, pasistenkite kuo greičiau jį atvynioti. Priešingu atveju galite nutraukti likusios piršto dalies aprūpinimą krauju.

Chirurginės pirštinės metodas

Chirurginė pirštinė taip pat veiksmingai šalina įstrigusį žiedą nuo patinusio piršto.

 1. Cilindriškai nupjaukite chirurginės pirštinės piršto dalį ir įkiškite pirštą į ją.
 2. Žnyplėmis arba pincetu įkiškite nupjautą pirštinės dalį tarp žiedo ir piršto.
 3. Pirštinės dalį, esančią po žiedu, išverskite į vidų ir švelniai traukite į išorę.

Šį metodą efektyvesniu taip pat paverčia žiedo patepimas slidžia medžiaga. Vietoj chirurginės pirštinės galima naudoti ir plastikinę arba maistinę plėvelę.

Kada negalima bandyti nuimti žiedo pačiam?

Ne visada galima išspręsti problemą namų sąlygomis. Jei pirštas yra smarkiai patinęs, skausmingas, nejautrus ar net nusidažęs mėlyna arba violetine spalva, patiems nuimti žiedą yra rizikinga. Šie simptomai gali reikšti, kad žiedas veikia kaip užtvara, stabdanti kraujo tekėjimą.

Trauma, pavyzdžiui, lūžis arba bet koks kitas rankos ar plaštakos sužalojimas, taip pat gali lemti piršto patinimą. Tokiais atvejais gali kilti rimti šalutiniai poveikiai, tokie kaip sausgyslių pažeidimai, pojūčio ir kraujotakos praradimas, audinių pažeidimas ar net būtinybė amputuoti pirštą.

Tad jei pastebėjote išvardytus simptomus, reikia nedelsiant kreiptis į medikus. Nesuteikus skubios medicininės pagalbos, pirštas gali likti pažeistas visam laikui.

Patikrinimui, ar kraujotaka nėra sutrikusi, galite patys atlikti kapiliarų prisipildymo testą. Laikykite ranką su patinusiu pirštu aukščiau širdies lygio ir spauskite piršto galiuką arba nagą tol, kol jis taps baltas. Atkreipkite dėmesį į laiką, per kurį spalva sugrįžta, atleidus spaudimą. Paprastai kapiliarų prisipildymo laikas yra trumpesnis nei 2 sekundės. Jei spalvai sugrįžti prireikia daugiau laiko, reikia kreiptis į gydytoją.

Kraštutinė priemonė gali būti žiedo nupjovimas. Ugniagesiai, greitosios pagalbos tarnybos ir net kai kurios juvelyrinių dirbinių parduotuvės turi tam reikalingus įrankius. Jei žiedas turi sentimentalią reikšmę, taip pat nesijaudinkite – daugeliu atvejų papuošalą galima išsaugoti. Griežtai draudžiama bandyti žiedą nupjauti namų sąlygomis – tam būtina kreiptis į specialistus.

Jei pateikti patarimai nepadeda ir žiedas nenusiima, nedelsdami kreipkitės skubios pagalbos. Niekada nebandykite nusiimti užstrigusį žiedą savarankiškai, jei pirštas yra smarkiai ištinęs, pakeitęs spalvą ar pasireiškė kiti simptomai. Tokiu atveju padėti pasiruošę yra specialistai.

Pr2021/157

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite