Užgavėnių šiupinys garavo Bardinų pasienio užkardoje

Bitėnų ir Bardėnų kaimų bendruomenės Užgavėnes švenčia pagal Mažosios Lietuvos tradicijas. Tokią idėją prieš devynerius metus pasiūlė Rambyno regioninio parko direkcija.

Morė, nors ir bandė miške pasislėpti, laužo neišvengė.

Morė, nors ir bandė miške pasislėpti, laužo neišvengė.

Per Užgavėnes šiupinį kasmet verda vis kitas kiemas. Nešini blynais susirenka bendruomenės nariai. Visada apsilanko netikėtų svečių, persirengėlių iš Žemaitijos. Pasisotinus šiupiniu, aptarus būsimo pavasario darbus, paspėliojus orus, dėmesys krypsta į Kanapinio ir Lašininio kovą. Kanapiniui laimėjus, ruošiamasi susidoroti su tamsos, šalčio, žiemos simboliu – More.
Šiemet Užgavėnės šurmuliavo Bardinų užkardos kieme. Susirinko aplinkinių kaimų gyventojai, Užgavėnių kaukėmis pasipuošę Enzio Jagomasto Lumpėnų ugdymo skyriaus moksleiviai su mokytojais.
Šventės dalyvius pasveikinęs Bardinų užkardos vadas Giedrius Ranonis pakvietė susipažinti su kinologų dresiruotais šunimis, kurie ne tik padeda Lietuvos sieną saugoti, bet ir Morę, miške pasislėpusią, surado ir į užkardos kiemą atvilko.
Dėmesio reikalavo ir gyvenimo „išmintį“ liejo valkatėlė „Jadvyga iš Bubliškių“. O Lumpėnų mokyklos kolektyvas visus – senus ir mažus įtraukė į Užgavėnių žaidimų ir ratelių siautulį.
Gardaus Užgavėnių šiupinio, kurio kareiviškame katile išvirė Bardinų užkardos pasieniečių kolektyvas, užteko visiems. Dubenėlis su kiaulės ausimi iškeliavo į Martyno Jankaus muziejų, nes visi susirinkusieji vieningai nutarė, kad svetingame Martyno Jankaus kieme kitais metais norėtų Užgavėnių šiupinio skanauti.
Pagaliau į Bardinų užkardos kiemą buvo atvaryta Morė – nedidelė, stora ir nustebusiu veidu, nes jai karaliauti buvo lemta tik mėnesį. Supleškėjus Morei, palinkėta visiems šilto ir drėgno pavasario, nuoširdaus pasninko ir gražių Velykų.

„Pamario“ inf.

Gardaus Užgavėnių šiupinio užteko visiems.

Gardaus Užgavėnių šiupinio užteko visiems.

Užgavėnių šventės dalyvius priėmė svetingi Bardinų užkardos pasieniečiai.

Užgavėnių šventės dalyvius priėmė svetingi Bardinų užkardos pasieniečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite