Už šiukšles mokėsime penktadaliu pigiau

Naujieji metai atnešė ne tik eurą, pigesnės elektros ir degalų – Šilutės politikai nusprendė, kad rajono gyventojai šiais metais beveik penktadaliu pigiau mokės už komunalinių atliekų tvarkymą.

Už komunalinių atliekų tvarkymą šiais metais mokėsime beveik penktadaliu pigiau.

 

Nors mokama jau eurais, kainų skirtumą geriau iliustruoja litai. Iki 2015 metų už komunalinių atliekų tvarkymą kas mėnesį mokėjome po 16 lietuviškų centų už vieną kv. metrą gyvenamojo ploto. Nuo šiol mokėsime 3 ct arba 0,07 euro cento pigiau.
Pirmą kartą už sumažėjusias kainas galima dėkoti atliekų rūšiavimui. Iki šiol apčiuopiamos naudos iš atliekų rūšiavimo daugelis nepastebėjo, nors Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Vanagas ypač aktyviai ragino tai daryti. Pateikdamas pavyzdžius iš kitų rajonų, politikas sakė, kad atliekų rūšiavimas yra vienas iš patikimiausių būdų taupyti.
Dabar atliekų rūšiavimą palengvins Aplinkos ministerija. Pasak Savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, minėtoji ministerija skiria Šilutės rajono savivaldybei dotaciją, kad viešojo pirkimo būdu būtų nupirkta 2500 vienetų 120 litrų talpos žalios spalvos konteinerių, skirtų stiklo pakuočių atliekoms, ir 2500 vienetų 240 l talpos mėlynos spalvos konteinerių visoms kitoms pakuotėms.
Vienai namų valdai bus skiriama po vieną 120 litrų ir 240 litrų talpos konteinerį. Tai padės sumažinti komunalinių atliekų srautus į sąvartyną, kartu mažės ir aplinkos tarša. Išdalijus šiuos 5000 konteinerių ir ištuštinant juos 1-2 kartus per mėnesį, per metus numatoma papildomai surinkti apie 1000 tonų pakuočių ir kitokių atliekų.
Nerūšiuotų atliekų kiekio sumažėjimas ir leido sumažinti rinkliavos dydį fiziniams asmenims. Anot R. Rimkaus, finansinė našta individualių namų valdų savininkams per metus sumažės apie 100 tūkst. Lt arba vidutiniškai apie 24 Lt vienam namų ūkiui.
Paklaustas, ar toks mokesčio už komunalinių atliekų tvarkymą sumažinimas netaps Savivaldybei papildoma finansine našta, R. Rimkus paaiškino, kad teikiant kainų mažinimo projektą svarstyti Savivaldybės tarybai apsidrausta. Tikimasi, kad lėšų pavyks sutaupyti gerokai daugiau, negu bus prarasta dėl kainų sumažėjimo ir šis skirtumas greičiausiai bus panaudotas Savivaldybės įsiskolinimams už atliekų tvarkymą dengti.
Pasak Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Artūro Losiaus, administruojančio atliekų tvarkymą, šiuo metu įsiskolinimas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui ir UAB „Ecoservice“ siekia apie 2 milijonus litų. Per praėjusius metus jį pavyko sumažinti beveik penktadaliu.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Anonimas

  Nesąmoningas skaičiavimas nuo kvadratūros, o ne nuo žmonių skaičiaus kurie ir šiukšlina.
  Antras dalykas kodėl toks didelis mokestis už šiukšles iš garažų. Už du arba tris kibirus supuvusių obuolių turiu mokėti 51 lt. (rašau litais nes tokia paskutinė sąskaita). Nieko ten nedirbu, mašinų neremontuoju ir kitų darbų nedarau. Nu dar pavasarį iššluoju garažą. Kodėl tokia nesąmonė, už ką moku nesuprantu.

 • litas

  va cia tai gerai dabar tai prasigyvensime,kad taip zymiai,zymiai sumazino mokesti uz siuksles

 • Petras

  Tam pirmam anonimui.Mažas žmoguti ar mes iš vis suprantame kiek ir už ką mokame,jug nieko negali padaryti,o tik pabandyk nesumokėti iškart būsi prispaustas kaip utėlytė ir net necyptelėsi. Mes visi kirmėlynas kaip sakė mūsų save vadindamas didžiuoju politiku Lands…………….,o kuo skriasi šiukšlės nuo to kirmėlyno. Mažas esi ir suprasti nieko negali.Sėkmės galvojant.

 • Pasipiktines

  Isgamos kaa cia pudrina zmonems smegenis!!! Pvz. Veivirzenu miestelyje(gargzdai) uz sodyba virsijancia 120kv. moka 50eur o mes silutes savivaldybei priklausancioje teritorijoje mokame beveik 100eur!!!!(uz 2015 metus) uz tokia pat sodyba!!! VISKAS KAA JIE CIA PLIURPIA tai tik smegenu pudrinimas neismaneliams. Realiai yjungus logika – jei gargzdai susitvarko uz 50% pigesne suma(vezimu skaicius tas pats, jei ne dazniau!!) kodel nera to cia??!!!, ir nereikia kalbet kad kazkas neiseina!!! Yra tik du variantai – arba „plauna pinigus“, arba visiskas nemokejimas dirbti !!!! As manau kad pirmas variantas. Kainas nustatineja savivaldybe, pagal salygas kurias pati sau ir prisiskiria!!! Traskyt kaip tarakonus reik lietuvos VALDZIAGYVIUS!!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite