Už šiukšles mokėsime penktadaliu pigiau

Naujieji metai atnešė ne tik eurą, pigesnės elektros ir degalų – Šilutės politikai nusprendė, kad rajono gyventojai šiais metais beveik penktadaliu pigiau mokės už komunalinių atliekų tvarkymą.

Už komunalinių atliekų tvarkymą šiais metais mokėsime beveik penktadaliu pigiau.

 

Nors mokama jau eurais, kainų skirtumą geriau iliustruoja litai. Iki 2015 metų už komunalinių atliekų tvarkymą kas mėnesį mokėjome po 16 lietuviškų centų už vieną kv. metrą gyvenamojo ploto. Nuo šiol mokėsime 3 ct arba 0,07 euro cento pigiau.
Pirmą kartą už sumažėjusias kainas galima dėkoti atliekų rūšiavimui. Iki šiol apčiuopiamos naudos iš atliekų rūšiavimo daugelis nepastebėjo, nors Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Vanagas ypač aktyviai ragino tai daryti. Pateikdamas pavyzdžius iš kitų rajonų, politikas sakė, kad atliekų rūšiavimas yra vienas iš patikimiausių būdų taupyti.
Dabar atliekų rūšiavimą palengvins Aplinkos ministerija. Pasak Savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, minėtoji ministerija skiria Šilutės rajono savivaldybei dotaciją, kad viešojo pirkimo būdu būtų nupirkta 2500 vienetų 120 litrų talpos žalios spalvos konteinerių, skirtų stiklo pakuočių atliekoms, ir 2500 vienetų 240 l talpos mėlynos spalvos konteinerių visoms kitoms pakuotėms.
Vienai namų valdai bus skiriama po vieną 120 litrų ir 240 litrų talpos konteinerį. Tai padės sumažinti komunalinių atliekų srautus į sąvartyną, kartu mažės ir aplinkos tarša. Išdalijus šiuos 5000 konteinerių ir ištuštinant juos 1-2 kartus per mėnesį, per metus numatoma papildomai surinkti apie 1000 tonų pakuočių ir kitokių atliekų.
Nerūšiuotų atliekų kiekio sumažėjimas ir leido sumažinti rinkliavos dydį fiziniams asmenims. Anot R. Rimkaus, finansinė našta individualių namų valdų savininkams per metus sumažės apie 100 tūkst. Lt arba vidutiniškai apie 24 Lt vienam namų ūkiui.
Paklaustas, ar toks mokesčio už komunalinių atliekų tvarkymą sumažinimas netaps Savivaldybei papildoma finansine našta, R. Rimkus paaiškino, kad teikiant kainų mažinimo projektą svarstyti Savivaldybės tarybai apsidrausta. Tikimasi, kad lėšų pavyks sutaupyti gerokai daugiau, negu bus prarasta dėl kainų sumažėjimo ir šis skirtumas greičiausiai bus panaudotas Savivaldybės įsiskolinimams už atliekų tvarkymą dengti.
Pasak Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Artūro Losiaus, administruojančio atliekų tvarkymą, šiuo metu įsiskolinimas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui ir UAB „Ecoservice“ siekia apie 2 milijonus litų. Per praėjusius metus jį pavyko sumažinti beveik penktadaliu.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Anonimas

  Nesąmoningas skaičiavimas nuo kvadratūros, o ne nuo žmonių skaičiaus kurie ir šiukšlina.
  Antras dalykas kodėl toks didelis mokestis už šiukšles iš garažų. Už du arba tris kibirus supuvusių obuolių turiu mokėti 51 lt. (rašau litais nes tokia paskutinė sąskaita). Nieko ten nedirbu, mašinų neremontuoju ir kitų darbų nedarau. Nu dar pavasarį iššluoju garažą. Kodėl tokia nesąmonė, už ką moku nesuprantu.

 • litas

  va cia tai gerai dabar tai prasigyvensime,kad taip zymiai,zymiai sumazino mokesti uz siuksles

 • Petras

  Tam pirmam anonimui.Mažas žmoguti ar mes iš vis suprantame kiek ir už ką mokame,jug nieko negali padaryti,o tik pabandyk nesumokėti iškart būsi prispaustas kaip utėlytė ir net necyptelėsi. Mes visi kirmėlynas kaip sakė mūsų save vadindamas didžiuoju politiku Lands…………….,o kuo skriasi šiukšlės nuo to kirmėlyno. Mažas esi ir suprasti nieko negali.Sėkmės galvojant.

 • Pasipiktines

  Isgamos kaa cia pudrina zmonems smegenis!!! Pvz. Veivirzenu miestelyje(gargzdai) uz sodyba virsijancia 120kv. moka 50eur o mes silutes savivaldybei priklausancioje teritorijoje mokame beveik 100eur!!!!(uz 2015 metus) uz tokia pat sodyba!!! VISKAS KAA JIE CIA PLIURPIA tai tik smegenu pudrinimas neismaneliams. Realiai yjungus logika – jei gargzdai susitvarko uz 50% pigesne suma(vezimu skaicius tas pats, jei ne dazniau!!) kodel nera to cia??!!!, ir nereikia kalbet kad kazkas neiseina!!! Yra tik du variantai – arba “plauna pinigus”, arba visiskas nemokejimas dirbti !!!! As manau kad pirmas variantas. Kainas nustatineja savivaldybe, pagal salygas kurias pati sau ir prisiskiria!!! Traskyt kaip tarakonus reik lietuvos VALDZIAGYVIUS!!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite