Už šiukšles mokėsime penktadaliu pigiau

Naujieji metai atnešė ne tik eurą, pigesnės elektros ir degalų – Šilutės politikai nusprendė, kad rajono gyventojai šiais metais beveik penktadaliu pigiau mokės už komunalinių atliekų tvarkymą.

Už komunalinių atliekų tvarkymą šiais metais mokėsime beveik penktadaliu pigiau.

 

Nors mokama jau eurais, kainų skirtumą geriau iliustruoja litai. Iki 2015 metų už komunalinių atliekų tvarkymą kas mėnesį mokėjome po 16 lietuviškų centų už vieną kv. metrą gyvenamojo ploto. Nuo šiol mokėsime 3 ct arba 0,07 euro cento pigiau.
Pirmą kartą už sumažėjusias kainas galima dėkoti atliekų rūšiavimui. Iki šiol apčiuopiamos naudos iš atliekų rūšiavimo daugelis nepastebėjo, nors Savivaldybės tarybos narys Alfonsas Vanagas ypač aktyviai ragino tai daryti. Pateikdamas pavyzdžius iš kitų rajonų, politikas sakė, kad atliekų rūšiavimas yra vienas iš patikimiausių būdų taupyti.
Dabar atliekų rūšiavimą palengvins Aplinkos ministerija. Pasak Savivaldybės gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, minėtoji ministerija skiria Šilutės rajono savivaldybei dotaciją, kad viešojo pirkimo būdu būtų nupirkta 2500 vienetų 120 litrų talpos žalios spalvos konteinerių, skirtų stiklo pakuočių atliekoms, ir 2500 vienetų 240 l talpos mėlynos spalvos konteinerių visoms kitoms pakuotėms.
Vienai namų valdai bus skiriama po vieną 120 litrų ir 240 litrų talpos konteinerį. Tai padės sumažinti komunalinių atliekų srautus į sąvartyną, kartu mažės ir aplinkos tarša. Išdalijus šiuos 5000 konteinerių ir ištuštinant juos 1-2 kartus per mėnesį, per metus numatoma papildomai surinkti apie 1000 tonų pakuočių ir kitokių atliekų.
Nerūšiuotų atliekų kiekio sumažėjimas ir leido sumažinti rinkliavos dydį fiziniams asmenims. Anot R. Rimkaus, finansinė našta individualių namų valdų savininkams per metus sumažės apie 100 tūkst. Lt arba vidutiniškai apie 24 Lt vienam namų ūkiui.
Paklaustas, ar toks mokesčio už komunalinių atliekų tvarkymą sumažinimas netaps Savivaldybei papildoma finansine našta, R. Rimkus paaiškino, kad teikiant kainų mažinimo projektą svarstyti Savivaldybės tarybai apsidrausta. Tikimasi, kad lėšų pavyks sutaupyti gerokai daugiau, negu bus prarasta dėl kainų sumažėjimo ir šis skirtumas greičiausiai bus panaudotas Savivaldybės įsiskolinimams už atliekų tvarkymą dengti.
Pasak Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Artūro Losiaus, administruojančio atliekų tvarkymą, šiuo metu įsiskolinimas Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui ir UAB „Ecoservice“ siekia apie 2 milijonus litų. Per praėjusius metus jį pavyko sumažinti beveik penktadaliu.

Vaidotas VILKAS

4 komentarai

 • Anonimas

  Nesąmoningas skaičiavimas nuo kvadratūros, o ne nuo žmonių skaičiaus kurie ir šiukšlina.
  Antras dalykas kodėl toks didelis mokestis už šiukšles iš garažų. Už du arba tris kibirus supuvusių obuolių turiu mokėti 51 lt. (rašau litais nes tokia paskutinė sąskaita). Nieko ten nedirbu, mašinų neremontuoju ir kitų darbų nedarau. Nu dar pavasarį iššluoju garažą. Kodėl tokia nesąmonė, už ką moku nesuprantu.

 • litas

  va cia tai gerai dabar tai prasigyvensime,kad taip zymiai,zymiai sumazino mokesti uz siuksles

 • Petras

  Tam pirmam anonimui.Mažas žmoguti ar mes iš vis suprantame kiek ir už ką mokame,jug nieko negali padaryti,o tik pabandyk nesumokėti iškart būsi prispaustas kaip utėlytė ir net necyptelėsi. Mes visi kirmėlynas kaip sakė mūsų save vadindamas didžiuoju politiku Lands…………….,o kuo skriasi šiukšlės nuo to kirmėlyno. Mažas esi ir suprasti nieko negali.Sėkmės galvojant.

 • Pasipiktines

  Isgamos kaa cia pudrina zmonems smegenis!!! Pvz. Veivirzenu miestelyje(gargzdai) uz sodyba virsijancia 120kv. moka 50eur o mes silutes savivaldybei priklausancioje teritorijoje mokame beveik 100eur!!!!(uz 2015 metus) uz tokia pat sodyba!!! VISKAS KAA JIE CIA PLIURPIA tai tik smegenu pudrinimas neismaneliams. Realiai yjungus logika – jei gargzdai susitvarko uz 50% pigesne suma(vezimu skaicius tas pats, jei ne dazniau!!) kodel nera to cia??!!!, ir nereikia kalbet kad kazkas neiseina!!! Yra tik du variantai – arba “plauna pinigus”, arba visiskas nemokejimas dirbti !!!! As manau kad pirmas variantas. Kainas nustatineja savivaldybe, pagal salygas kurias pati sau ir prisiskiria!!! Traskyt kaip tarakonus reik lietuvos VALDZIAGYVIUS!!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite