Už narkotinių medžiagų laikymą ir platinimą Šilutės teismas paskyrė 5100 eurų baudą

Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) nuosprendžiu nuteisė E. S., neteisėtai savo žinioje laikiusį narkotinę medžiagą – kanapes, kurias jis neteisėtai platino, ir paskyrė vyrui 5100 Eur baudą.

Kanapės

Teismas nustatė, kad E. S. iki šių metų sausio 14 dienos savo automobilio BMW durelių dėtuvėje, po to bute bei kuprinėje, kurią minėtu automobiliu atsivežė į Šilutės m., laikė ne mažiau kaip 3 g narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių). Sausio 14 d. Šilutės m. vyras automobilyje BMW pagamino vieną tabako ir kanapių mišinio rankų darbo cigaretę ir neatlygintinai perdavė ją vartoti kartu su juo buvusiems trims asmenims, o likusias kanapes dalį laikė automobilyje esančioje kuprinėje, kol sausio 15 d. šias narkotines medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai.

Kaltinimą pripažino

Kaltinamasis dėl jam pareikšto kaltinimo prisipažino ir paaiškino, kad kanapes jis nusipirko 2022 m. gruodžio mėnesio pabaigoje Vilniuje iš nepažįstamo žmogaus. Jas laikė bute, kuriame gyvena,  o sausio 14 d. atvažiavęs į Šilutę pas tėvus atsivežė ir jas. Kartu atsivežė elektronines svarstykles, smulkintuvą, popierėlius cigaretėms gaminti. Susitikęs su draugais, susuko vieną cigaretę, kurią rūkė pats ir davė parūkyti prašiusiems draugams. Dėl padaryto nusikaltimo nuoširdžiai gailisi, savo elgesį vertina neigiamai, tvirtina pasimokęs ir narkotikų nebevartoja, dirba, taupo pinigus nuosavam būstui įsigyti, ketina kurti šeimą.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, atliekant sutrumpintą įrodymų tyrimą, ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, liudytojų parodymus, padarė išvadą, kad E. S. kaltė dėl jam inkriminuoto nusikaltimo  – neteisėto narkotinių medžiagų laikymo ir platinimo – yra visiškai įrodyta.

Teismas atsižvelgė

Teismas nustatė, kad vyro atsakomybę lengvina tai, jog jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatė. Skirdamas bausmę teismas įvertino tai, kad E. S., būdamas neteistas, baustas administracine tvarka, dirbantis, padarė tyčinį sunkų nusikaltimą, susijusį su disponavimu narkotinėmis medžiagos.

Teismas, atsižvelgęs į nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus ir tikslus, kaltininko iš esmės teigiamą asmenybę, į tai, kad jis neteistas, po šio nusikaltimo padarymo naujų nusikalstamų veikų nepadarė, o padarė tik vieną administracinį nusižengimą, susijusį su Kelių eismo taisyklių pažeidimu, turi nuolatines pajamas, buvusių darboviečių vadovų charakterizuojamas itin teigiamai ir atsižvelgęs į kitas aplinkybes, skyrė jam švelnesnę nei įstatymo numatyta bausmę – 7650 Eur baudą, kuri sumažinta vienu trečdaliu. Baudai sumokėti teismas nustatė  vienerių metų ir 6 mėnesių terminą.

Šį nuosprendį per 20 dienų nuo jo paskelbimo galima skųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Tauragės apylinkės teismo inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite