Usėnuose – „Žolynėliai ligi pat dangaus“

Šventės vedėjai Ėvė ir Simonas.

Usėniškiai Žolinės šventę pradėjo šventosiomis Mišiomis vietos koplyčioje. Usėnai įeina į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapiją, kurios klebonas Vytautas Gedvainis per šv. Mišias pašventino žolynus, gėlių puokštes, po maldos linkėdamas gražios šventės, dėkojo giesmininkams, usėniškiams, puoselėjantiems koplytėlę.

Po pamaldų usėniškiai rinkosi parke prie mokyklos, po šimtamečiais medžiais. Šventei čia ruoštasi ypač atsakingai – netrūko gėlių ir žolynų kompozicijų. Jomis buvo apkaišyta ir šventinė scena, nuo kurios į šventės dalyvius kreipėsi vedėjai Ėvė (Jūratė Daugalienė) ir Simonas (Vytas Plačas): „Tegu skleidžiasi ir kyla žolynėliai ligi pat dangaus taip, kaip žmonių geri darbai ir šviesios mintys, taip kaip Šv. Mergelė Marija“.
Ėvė ir Simonas priminė, kad per Žolinę būtina susitikti su artimaisiais, juk usėniškiai susirinkę spinduliuoja didžiulį bendruomeniškumo jausmą. Šventės vedėjai priminė, kad anuomet per Žolinę spėdavo orus. Jei saulėta, graži diena – lauk gražaus rudens, jei rugpjūtis sausas, toks bus ir spalis. Mūsų protėviai tikėjo, kad per Žolinę pašventinti grūdai būna nepaprasti, todėl statant namą jaują pažerdavo į kampus, kad laimės nepristigtų.
Usėnų garbės pilietė
Jau ne pirmus metus usėniškiai renka metų Garbės pilietį. Šiemet šį titulą pelnė Aldona Matevičienė, ji buvo pakviesta pasirašyti Usėnų garbės piliečių knygoje.

Usėnų garbės piliete paskelbta Aldona Matevičienė.

Usėniškė A. Matevičienė pagarbą pelnė už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą ir aktyvų dalyvavimą seniūnijos gyvenime. Bemaž tris dešimtmečius anuometiniame tarybiniame ūkyje Aldona Matevičienė dirbo fermose brigadininke, agronome, ūkvede, o pastaruosius 6 metus prieš išeidama į užtarnautą poilsį – žemėtvarkininke. Užauginusi sūnų ir dukrą sulaukė anūkų. Kai visi usėniškiai šventė Žolinę, jos namuose netrūko svečių, susirinkusių pasveikinti aštuoniolikmetį anūką.
Ponia Aldona Matevičienė turi puikų balsą ir artistinių gebėjimų. „Ji – mūsų šaunioji aktorė, dainininkė, giesmininkė“, – sakė usėniškės, apkabindamos Aldoną Matevičienę.
Sveikino drąsiausius ir darbščiausius
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ūkininkams linkėjo gero derliaus, sėkmingai jį išsaugoti ir pelningai parduoti. Meras Vytautas Laurinaitis palinkėjo stiprybės, išreikšdamas viltį, kad jaunimas savo laimę suras būtent Usėnuose. Meras pasidžiaugė, kad Usėnuose netrūksta drąsių žmonių. Usėnų seniūnijos gyventojams Arūnui Siminauskui ir Stanislovui Vobolevič už sumanumą, kilnumą gelbstint vaikų gyvybes įteikti mero padėkos raštai. Priminta, kad šiuos drąsuolius šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o A. Simanauskas pelnė „Metų gelbėtojo“ statulėlę.
Šventėje buvo pasveikinti darbščiausi seniūnijos gyventojai, gražinantys savo sodybas. Pasak Usėnų bendruomenės pirmininkės Aldonos Rauktienės, komisija, apvažiavusi visus Usėnų seniūnijos kaimus, pastebėjo, kad gyvenančiųjų tvarkingai netrūksta. Darbščioms šeimoms įteiktos padėkos ir padovanota po medelį.
Į sceną pakviesti galzdoniškiai Dalia ir Romas Račkauskai, kavoliškiai Jurgita ir Marius Lukauskai, usėniškiai Regina ir Gintaras Petrošiai, Žemaitkiemio kaimo gyventojai Kristina ir Rolandas Bartkai bei Beata ir Arvydas Gorodeckai.

Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai.

Koncertavo, rinko stipriausią
Šventėje netrūko linksmybių, dainavo vokalinis moterų ansamblis „Usėnai“, linksmą koncertą parodė ansamblis „Prūsai ilgi ūsai“ iš Klaipėdos. Azarto netrūko Viktoro Jasevičiaus organizuotose stipruolių varžytuvėse. Apie 10 stipruolių rungtyje „Kelionė į Airiją“ nešė lagaminus po 35 kg. Kitoje rungtyje „Kelionė iš Airijos į Usėnus pas mamą“ lagaminai buvo dar sunkesni – su lauktuvėmis svėrė po 50 kg. Audriui Bartkui sekėsi geriausiai, jis ir pelnė stipruolio titulą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Mero padėka įteikta Stanislovui Vobolevič už sumanumą ir kilnumą gelbstint vaikų gyvybes.

Padėkota savo sodybą puoselėjantiems Jurgitai ir Mariui Lukauskams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite