Usėnuose – „Žolynėliai ligi pat dangaus“

Šventės vedėjai Ėvė ir Simonas.

Usėniškiai Žolinės šventę pradėjo šventosiomis Mišiomis vietos koplyčioje. Usėnai įeina į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapiją, kurios klebonas Vytautas Gedvainis per šv. Mišias pašventino žolynus, gėlių puokštes, po maldos linkėdamas gražios šventės, dėkojo giesmininkams, usėniškiams, puoselėjantiems koplytėlę.

Po pamaldų usėniškiai rinkosi parke prie mokyklos, po šimtamečiais medžiais. Šventei čia ruoštasi ypač atsakingai – netrūko gėlių ir žolynų kompozicijų. Jomis buvo apkaišyta ir šventinė scena, nuo kurios į šventės dalyvius kreipėsi vedėjai Ėvė (Jūratė Daugalienė) ir Simonas (Vytas Plačas): „Tegu skleidžiasi ir kyla žolynėliai ligi pat dangaus taip, kaip žmonių geri darbai ir šviesios mintys, taip kaip Šv. Mergelė Marija“.
Ėvė ir Simonas priminė, kad per Žolinę būtina susitikti su artimaisiais, juk usėniškiai susirinkę spinduliuoja didžiulį bendruomeniškumo jausmą. Šventės vedėjai priminė, kad anuomet per Žolinę spėdavo orus. Jei saulėta, graži diena – lauk gražaus rudens, jei rugpjūtis sausas, toks bus ir spalis. Mūsų protėviai tikėjo, kad per Žolinę pašventinti grūdai būna nepaprasti, todėl statant namą jaują pažerdavo į kampus, kad laimės nepristigtų.
Usėnų garbės pilietė
Jau ne pirmus metus usėniškiai renka metų Garbės pilietį. Šiemet šį titulą pelnė Aldona Matevičienė, ji buvo pakviesta pasirašyti Usėnų garbės piliečių knygoje.

Usėnų garbės piliete paskelbta Aldona Matevičienė.

Usėniškė A. Matevičienė pagarbą pelnė už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą ir aktyvų dalyvavimą seniūnijos gyvenime. Bemaž tris dešimtmečius anuometiniame tarybiniame ūkyje Aldona Matevičienė dirbo fermose brigadininke, agronome, ūkvede, o pastaruosius 6 metus prieš išeidama į užtarnautą poilsį – žemėtvarkininke. Užauginusi sūnų ir dukrą sulaukė anūkų. Kai visi usėniškiai šventė Žolinę, jos namuose netrūko svečių, susirinkusių pasveikinti aštuoniolikmetį anūką.
Ponia Aldona Matevičienė turi puikų balsą ir artistinių gebėjimų. „Ji – mūsų šaunioji aktorė, dainininkė, giesmininkė“, – sakė usėniškės, apkabindamos Aldoną Matevičienę.
Sveikino drąsiausius ir darbščiausius
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ūkininkams linkėjo gero derliaus, sėkmingai jį išsaugoti ir pelningai parduoti. Meras Vytautas Laurinaitis palinkėjo stiprybės, išreikšdamas viltį, kad jaunimas savo laimę suras būtent Usėnuose. Meras pasidžiaugė, kad Usėnuose netrūksta drąsių žmonių. Usėnų seniūnijos gyventojams Arūnui Siminauskui ir Stanislovui Vobolevič už sumanumą, kilnumą gelbstint vaikų gyvybes įteikti mero padėkos raštai. Priminta, kad šiuos drąsuolius šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o A. Simanauskas pelnė „Metų gelbėtojo“ statulėlę.
Šventėje buvo pasveikinti darbščiausi seniūnijos gyventojai, gražinantys savo sodybas. Pasak Usėnų bendruomenės pirmininkės Aldonos Rauktienės, komisija, apvažiavusi visus Usėnų seniūnijos kaimus, pastebėjo, kad gyvenančiųjų tvarkingai netrūksta. Darbščioms šeimoms įteiktos padėkos ir padovanota po medelį.
Į sceną pakviesti galzdoniškiai Dalia ir Romas Račkauskai, kavoliškiai Jurgita ir Marius Lukauskai, usėniškiai Regina ir Gintaras Petrošiai, Žemaitkiemio kaimo gyventojai Kristina ir Rolandas Bartkai bei Beata ir Arvydas Gorodeckai.

Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai.

Koncertavo, rinko stipriausią
Šventėje netrūko linksmybių, dainavo vokalinis moterų ansamblis „Usėnai“, linksmą koncertą parodė ansamblis „Prūsai ilgi ūsai“ iš Klaipėdos. Azarto netrūko Viktoro Jasevičiaus organizuotose stipruolių varžytuvėse. Apie 10 stipruolių rungtyje „Kelionė į Airiją“ nešė lagaminus po 35 kg. Kitoje rungtyje „Kelionė iš Airijos į Usėnus pas mamą“ lagaminai buvo dar sunkesni – su lauktuvėmis svėrė po 50 kg. Audriui Bartkui sekėsi geriausiai, jis ir pelnė stipruolio titulą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Mero padėka įteikta Stanislovui Vobolevič už sumanumą ir kilnumą gelbstint vaikų gyvybes.

Padėkota savo sodybą puoselėjantiems Jurgitai ir Mariui Lukauskams.

Hits: 71

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite