Usėnuose – „Žolynėliai ligi pat dangaus“

Šventės vedėjai Ėvė ir Simonas.

Usėniškiai Žolinės šventę pradėjo šventosiomis Mišiomis vietos koplyčioje. Usėnai įeina į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapiją, kurios klebonas Vytautas Gedvainis per šv. Mišias pašventino žolynus, gėlių puokštes, po maldos linkėdamas gražios šventės, dėkojo giesmininkams, usėniškiams, puoselėjantiems koplytėlę.

Po pamaldų usėniškiai rinkosi parke prie mokyklos, po šimtamečiais medžiais. Šventei čia ruoštasi ypač atsakingai – netrūko gėlių ir žolynų kompozicijų. Jomis buvo apkaišyta ir šventinė scena, nuo kurios į šventės dalyvius kreipėsi vedėjai Ėvė (Jūratė Daugalienė) ir Simonas (Vytas Plačas): „Tegu skleidžiasi ir kyla žolynėliai ligi pat dangaus taip, kaip žmonių geri darbai ir šviesios mintys, taip kaip Šv. Mergelė Marija“.
Ėvė ir Simonas priminė, kad per Žolinę būtina susitikti su artimaisiais, juk usėniškiai susirinkę spinduliuoja didžiulį bendruomeniškumo jausmą. Šventės vedėjai priminė, kad anuomet per Žolinę spėdavo orus. Jei saulėta, graži diena – lauk gražaus rudens, jei rugpjūtis sausas, toks bus ir spalis. Mūsų protėviai tikėjo, kad per Žolinę pašventinti grūdai būna nepaprasti, todėl statant namą jaują pažerdavo į kampus, kad laimės nepristigtų.
Usėnų garbės pilietė
Jau ne pirmus metus usėniškiai renka metų Garbės pilietį. Šiemet šį titulą pelnė Aldona Matevičienė, ji buvo pakviesta pasirašyti Usėnų garbės piliečių knygoje.

Usėnų garbės piliete paskelbta Aldona Matevičienė.

Usėniškė A. Matevičienė pagarbą pelnė už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą ir aktyvų dalyvavimą seniūnijos gyvenime. Bemaž tris dešimtmečius anuometiniame tarybiniame ūkyje Aldona Matevičienė dirbo fermose brigadininke, agronome, ūkvede, o pastaruosius 6 metus prieš išeidama į užtarnautą poilsį – žemėtvarkininke. Užauginusi sūnų ir dukrą sulaukė anūkų. Kai visi usėniškiai šventė Žolinę, jos namuose netrūko svečių, susirinkusių pasveikinti aštuoniolikmetį anūką.
Ponia Aldona Matevičienė turi puikų balsą ir artistinių gebėjimų. „Ji – mūsų šaunioji aktorė, dainininkė, giesmininkė“, – sakė usėniškės, apkabindamos Aldoną Matevičienę.
Sveikino drąsiausius ir darbščiausius
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ūkininkams linkėjo gero derliaus, sėkmingai jį išsaugoti ir pelningai parduoti. Meras Vytautas Laurinaitis palinkėjo stiprybės, išreikšdamas viltį, kad jaunimas savo laimę suras būtent Usėnuose. Meras pasidžiaugė, kad Usėnuose netrūksta drąsių žmonių. Usėnų seniūnijos gyventojams Arūnui Siminauskui ir Stanislovui Vobolevič už sumanumą, kilnumą gelbstint vaikų gyvybes įteikti mero padėkos raštai. Priminta, kad šiuos drąsuolius šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o A. Simanauskas pelnė „Metų gelbėtojo“ statulėlę.
Šventėje buvo pasveikinti darbščiausi seniūnijos gyventojai, gražinantys savo sodybas. Pasak Usėnų bendruomenės pirmininkės Aldonos Rauktienės, komisija, apvažiavusi visus Usėnų seniūnijos kaimus, pastebėjo, kad gyvenančiųjų tvarkingai netrūksta. Darbščioms šeimoms įteiktos padėkos ir padovanota po medelį.
Į sceną pakviesti galzdoniškiai Dalia ir Romas Račkauskai, kavoliškiai Jurgita ir Marius Lukauskai, usėniškiai Regina ir Gintaras Petrošiai, Žemaitkiemio kaimo gyventojai Kristina ir Rolandas Bartkai bei Beata ir Arvydas Gorodeckai.

Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai.

Koncertavo, rinko stipriausią
Šventėje netrūko linksmybių, dainavo vokalinis moterų ansamblis „Usėnai“, linksmą koncertą parodė ansamblis „Prūsai ilgi ūsai“ iš Klaipėdos. Azarto netrūko Viktoro Jasevičiaus organizuotose stipruolių varžytuvėse. Apie 10 stipruolių rungtyje „Kelionė į Airiją“ nešė lagaminus po 35 kg. Kitoje rungtyje „Kelionė iš Airijos į Usėnus pas mamą“ lagaminai buvo dar sunkesni – su lauktuvėmis svėrė po 50 kg. Audriui Bartkui sekėsi geriausiai, jis ir pelnė stipruolio titulą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Mero padėka įteikta Stanislovui Vobolevič už sumanumą ir kilnumą gelbstint vaikų gyvybes.

Padėkota savo sodybą puoselėjantiems Jurgitai ir Mariui Lukauskams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite