Usėnuose – „Žolynėliai ligi pat dangaus“

Šventės vedėjai Ėvė ir Simonas.

Usėniškiai Žolinės šventę pradėjo šventosiomis Mišiomis vietos koplyčioje. Usėnai įeina į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapiją, kurios klebonas Vytautas Gedvainis per šv. Mišias pašventino žolynus, gėlių puokštes, po maldos linkėdamas gražios šventės, dėkojo giesmininkams, usėniškiams, puoselėjantiems koplytėlę.

Po pamaldų usėniškiai rinkosi parke prie mokyklos, po šimtamečiais medžiais. Šventei čia ruoštasi ypač atsakingai – netrūko gėlių ir žolynų kompozicijų. Jomis buvo apkaišyta ir šventinė scena, nuo kurios į šventės dalyvius kreipėsi vedėjai Ėvė (Jūratė Daugalienė) ir Simonas (Vytas Plačas): „Tegu skleidžiasi ir kyla žolynėliai ligi pat dangaus taip, kaip žmonių geri darbai ir šviesios mintys, taip kaip Šv. Mergelė Marija“.
Ėvė ir Simonas priminė, kad per Žolinę būtina susitikti su artimaisiais, juk usėniškiai susirinkę spinduliuoja didžiulį bendruomeniškumo jausmą. Šventės vedėjai priminė, kad anuomet per Žolinę spėdavo orus. Jei saulėta, graži diena – lauk gražaus rudens, jei rugpjūtis sausas, toks bus ir spalis. Mūsų protėviai tikėjo, kad per Žolinę pašventinti grūdai būna nepaprasti, todėl statant namą jaują pažerdavo į kampus, kad laimės nepristigtų.
Usėnų garbės pilietė
Jau ne pirmus metus usėniškiai renka metų Garbės pilietį. Šiemet šį titulą pelnė Aldona Matevičienė, ji buvo pakviesta pasirašyti Usėnų garbės piliečių knygoje.

Usėnų garbės piliete paskelbta Aldona Matevičienė.

Usėniškė A. Matevičienė pagarbą pelnė už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą ir aktyvų dalyvavimą seniūnijos gyvenime. Bemaž tris dešimtmečius anuometiniame tarybiniame ūkyje Aldona Matevičienė dirbo fermose brigadininke, agronome, ūkvede, o pastaruosius 6 metus prieš išeidama į užtarnautą poilsį – žemėtvarkininke. Užauginusi sūnų ir dukrą sulaukė anūkų. Kai visi usėniškiai šventė Žolinę, jos namuose netrūko svečių, susirinkusių pasveikinti aštuoniolikmetį anūką.
Ponia Aldona Matevičienė turi puikų balsą ir artistinių gebėjimų. „Ji – mūsų šaunioji aktorė, dainininkė, giesmininkė“, – sakė usėniškės, apkabindamos Aldoną Matevičienę.
Sveikino drąsiausius ir darbščiausius
Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ūkininkams linkėjo gero derliaus, sėkmingai jį išsaugoti ir pelningai parduoti. Meras Vytautas Laurinaitis palinkėjo stiprybės, išreikšdamas viltį, kad jaunimas savo laimę suras būtent Usėnuose. Meras pasidžiaugė, kad Usėnuose netrūksta drąsių žmonių. Usėnų seniūnijos gyventojams Arūnui Siminauskui ir Stanislovui Vobolevič už sumanumą, kilnumą gelbstint vaikų gyvybes įteikti mero padėkos raštai. Priminta, kad šiuos drąsuolius šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir ryžtą gelbstint žūvančius žmones apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, o A. Simanauskas pelnė „Metų gelbėtojo“ statulėlę.
Šventėje buvo pasveikinti darbščiausi seniūnijos gyventojai, gražinantys savo sodybas. Pasak Usėnų bendruomenės pirmininkės Aldonos Rauktienės, komisija, apvažiavusi visus Usėnų seniūnijos kaimus, pastebėjo, kad gyvenančiųjų tvarkingai netrūksta. Darbščioms šeimoms įteiktos padėkos ir padovanota po medelį.
Į sceną pakviesti galzdoniškiai Dalia ir Romas Račkauskai, kavoliškiai Jurgita ir Marius Lukauskai, usėniškiai Regina ir Gintaras Petrošiai, Žemaitkiemio kaimo gyventojai Kristina ir Rolandas Bartkai bei Beata ir Arvydas Gorodeckai.

Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai.

Koncertavo, rinko stipriausią
Šventėje netrūko linksmybių, dainavo vokalinis moterų ansamblis „Usėnai“, linksmą koncertą parodė ansamblis „Prūsai ilgi ūsai“ iš Klaipėdos. Azarto netrūko Viktoro Jasevičiaus organizuotose stipruolių varžytuvėse. Apie 10 stipruolių rungtyje „Kelionė į Airiją“ nešė lagaminus po 35 kg. Kitoje rungtyje „Kelionė iš Airijos į Usėnus pas mamą“ lagaminai buvo dar sunkesni – su lauktuvėmis svėrė po 50 kg. Audriui Bartkui sekėsi geriausiai, jis ir pelnė stipruolio titulą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Mero padėka įteikta Stanislovui Vobolevič už sumanumą ir kilnumą gelbstint vaikų gyvybes.

Padėkota savo sodybą puoselėjantiems Jurgitai ir Mariui Lukauskams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite