Uostadvaryje apžvalgos bokštas burių neišskleis

Apžvalgos bokštas Nemuno deltos regioniniame parke, Uostadvaryje, nebus įrengiamas. Tokį sprendimą lėmė daugybė aplinkybių.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba buvo parengusi įspūdingą Uostadvario apžvalgos bokšto projektą. Bokšto dizainas priminė plazdančias bures.

2021 m. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba buvo pasirašiusi su UAB „Kavesta“ bokšto statymo sutartį. Tačiau ji buvo nutraukta 2022 m. pradžioje, nes laiku nebuvo pradėti vykdyti darbai.

Vėliau, skelbiant pakartotinai viešuosius pirkimus, buvo siūlomos 2-3 kartus didesnės kainos nei buvo numatyta šiam projektui įgyvendinti. Ženklų kainų išaugimą lėmė ekonominės ir politinės aplinkybės ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pabrango statybinės medžiagos, metalinės konstrukcijos.

Kaina išaugo iki 2,2 milijono

2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programoje Uostadvario apžvalgos bokštui ir priėjimui prie jo (žaliatakiui) buvo suplanuota apie 800 tūkst. eurų suma. Deja,  paskutiniai viešieji pirkimai parodė, kad reikia gerokai daugiau lėšų – 2,2 mln. Tokios sumos programoje nėra. Be to, šis finansavimo laikotarpis baigiasi 2023 m. gruodžio 31 dieną. Tai reiškia, kad visi projektai turi būti baigti iki šios datos.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovės Agnės Jasinavičiūtės, finansinio laikotarpio pabaigoje atsiranda labai daug rizikų. Per gana trumpą laiką įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą tapo nebeįmanoma. Būtina laikytis aplinkosauginių reikalavimų, nes bokštas numatytas jautrioje gamtinėje teritorijoje.

Svarstyta galimybė įgyvendinti dalį projekto ir šiemet įrengti tik žaliatakį, o  Šilutės r. savivaldybei perduoti teises statyti bokštą per ateinančius 5 metus. Šilutės r. savivaldybė šių metų pradžioje du kartus skelbė viešąjį pirkimą, tačiau abu kartai buvo nesėkmingi. Rangovų pasiūlytos bokšto ir prieigos įrengimo kainos 2-3 kartus viršijo bendrą suplanuotą sumą šiam projektui.

Pastatyti bokštą – nerealu?

Neseniai vykusio susitikimo metu su Šilutės rajono savivaldybės atstovais aptarta situacija, kad šiuo ES finansavimo laikotarpiu pastatyti apžvalgos bokštą nerealu, o valstybės biudžete tokios sumos rasti nėra galimybės. Jeigu ateityje atsirastų finansinių galimybių, rarnyba atnaujintų šio projekto įgyvendinimą.

2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programoje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba įgyvendina 11 projektų. Daugumą projektų sėkmingai įgyvendinami. Šios programos apimtyje Nemuno deltos regioniniame parke buvo įrengta lauko informacinė sistema, taip pat įrengtas lankytojų centras su vidaus ekspozicija.

Tarnyba, įgyvendindama projektus „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“ jau yra pastačiusi Birštono apžvalgos bokštą Nemuno kilpų regioniniame parke, sutvarkiusi ir naujai pritaikiusi lankytojams Merkinės, Liškiavos piliakalnius Dzūkijos nacionaliniame parke, Girnikų kalną Kurtuvėnų regioniniame parke, atnaujino daugybę pažintinių takų ir pritaikė lankymui daugybę kraštovaizdžio kompleksų.

Ankstesniame 2007-2013 m. ES finansavimo laikotarpyje Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos iniciatyva buvo pastatytas Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke, įrengta daugiau kaip 10 apžvalgos bokštų visose saugomose teritorijose, įrengti lankytojų centrai, naujai pritaikytos lankymosi vietos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite