„Unisonas“ – Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalyje-konkurse

„Dainoje – tautos dvasia!“ – šie mūsų tautos žadintojo Vydūno žodžiai kviečia mus nuolatos telktis dainai, puoselėti ir gerbti jos tradicijas. Birželio 14 d. Klaipėdos vasaros estradoje vyko 5-asis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio- konkurso ,,Mes Lietuvos vaikai” šventinis koncertas, kuriame dalyvavo ir Pagėgių pradinės mokyklos jaunučių choras ,,Unisonas” (vadovė Irena Ubartienė).

Pagėgių pradinės mokyklos jaunučių choras ,,Unisonas” festivalyje-konkurse ,,Mes – Lietuvos vaikai“ dalyvavo ketvirtąjį kartą.

Festivalis susideda iš dviejų, vienas kitą papildančių turų: zoninių I turo renginių šešiuose Lietuvos regionuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio), konkurso II turo bei dainų šventės Klaipėdoje.
Festivalio pagrindinis renginys – dainų šventė Klaipėdos vasaros estradoje. Joje dalyvavo per 200 vaikų ir jaunimo meno kolektyvų – chorų, šokių, liaudies muzikos orkestrų ir ansamblių. Visus juos pamatyti klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo eisenoje, kuri nusitiesė nuo Liepų gatvės iki pat Vasaros estrados. Koncertą pradėjo jungtinio choro traukiama „Tautiška giesmė“ ir specialiai Gedulo ir vilties dienai paminėti skirta meninė kompozicija.
Šventiniame penktojo Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio-konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ koncerte apsilankiusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė dėkojo organizatoriams už nuveiktą didžiulį ir svarbų darbą.
„Nieko svarbesnio nėra už laimingas vaikų akis. Manau, kad nieko gražesnio nėra už besišypsantį jauną žmogų, už dainuojančius ir šokančius mūsų vaikus“, kalbėjo A. Pitrėnienė, atskirai padėkojusi šventės meno vadovui ir direktoriui Algirdui Šumskiui.
Renginio metu kalbėjęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad Klaipėdoje susirinkusi dainuojanti Lietuva – stipri, galinga, šiuolaikiška Lietuva, šalis, kurios niekas niekada nepavergs. „Linkiu, kad meilė dainai lydėtų jus per visą ilgą gyvenimą ir padėtų kurti mūsų tėvynę Lietuvą. Šiandien Klaipėdoje ir Lietuvoje šeimininkauja daina, atliekama fantastiško jaunų širdžių choro. Šiandien Klaipėdoje – turbūt visa dainuojanti Lietuva“, – kalbėjo uostamiesčio meras, tikinęs, kad taip galingai, išraiškingai ir įtaigiai skambantį šalies himną senokai bebuvo girdėjęs.
Šis tradicinis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis tapo chorinio judėjimo reiškiniu, apimančiu visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorus ir kitus meninius kolektyvus. Suskaičiuota, kad šiemet jame dalyvavo apie 7000 choristų.

Irena Ubartienė
Pagėgių pradinės mokyklos jaunučių choro vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite