Ukrainos karo aidai

Rusų daliniai turi atsargų ne daugiau kaip trims dienoms

Kyjivas, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Rusijos daliniai, Ukrainos generalinio štabo duomenimis, ir toliau susiduria su atsargų užtikrinimo problemomis kare Ukrainoje. Remiantis turima informacija, Ukrainoje veikiančios rusų pajėgos šaudmenų ir maisto produktų atsargų turu ne daugiau kaip trims dienoms.

Panaši padėtis yra ir su degalais. Tai pareiškė Ukrainos generalinis štabas antradienį feisbuke paskelbtame rytiniame pranešime.

Taip pat rašoma, kad Ukrainos pajėgos ir toliau atakuoja rusų dalinius. Kai kuriose teritorijose atakos esančios sėkmingos. Konkrečios detalės apie mūšius sausumoje neįvardijamos.

Per 24 valandas Ukrainos ginkluotosios oro pajėgos, oro gynyba ir sausumos daliniai pataikė į devynis taikinius ore. Pastaruoju metu stebimas padidėjęs Rusijos lėktuvų aktyvumas.

Donecko ir Luhansko regionuose Rytų Ukrainoje Rusijos daliniai toliau mėgina užimti daugiau teritorijų ir įsitvirtinti jau užimtose pozicijose. Ukrainos gynėjai atrėmė 13 atakų ir sunaikino karinės technikos, įskaitant 14 tankų.

 

Rusijos laikraštis įvardijo didelį Ukrainoje žuvusių rusų skaičių – ir netrukus jį ištrynė

Maskva, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Kremliui artimas Rusijos laikraštis „Komsomolskaja Pravda“ paskelbė didelius Ukrainoje žuvusių rusų karių skaičius, o vėliau juos ištrynė.

Straipsnyje internete sekmadienį, remiantis Gynybos ministerija, buvo pranešta apie 9 861 rusų karį, žuvusį nuo karo pradžios. Tai yra gerokai daugiau  nei 498 žuvusieji, kuriuos iki šiol oficialiai yra patvirtinusi Maskva.

Tačiau jau po kelių valandų atitinkama „Komsomolskaja Pravda“ straipsnio vieta buvo ištrinta.

 

„Vaikai miršta nuo dehidratacijos“ 

Pranešė „BBC Radio 5“ tiesiogiai transliuodama iš Mariupolio.
Po rusų išpuolių Mariupolyje sugriauti pastatai ir transporto priemonės

27 metų Viktorija, kuriai pavyko pabėgti iš apgulto pietų Ukrainos Mariupolio miesto, radijo laidai „5 Live Breakfast“ pasakoja, kad ji paliko šeimą, kai pabėgo į kaimą, esantį už maždaug 20 km nuo šio miesto. „Mano miestas absoliučiai sunaikintas“, – sakė ji drebančiu balsu, pasakodama apie kasdienius Rusijos atakų šūvius.

„Žmonės lieka rūsyje, bet tai nėra saugu. Jie bombarduoja, todėl neatlaiko ir tvirti rūsiai.”

Ji sakė, kad daugelis žmonių neturi galimybės gauti maisto ir vandens.

„Trys vaikai, kuriuos pažįstu, mirė nuo dehidratacijos. Dabar 21-asis amžius ir vaikai miršta nuo dehidratacijos mano mieste… Dabar jie badauja.“

Viktorija negalėjo padėti kitiems šeimos nariams išvykti iš Mariupolio ir labai nori juos iš ten išvežti.

„Liksiu Ukrainoje ir bandysiu išsaugoti šeimą Mariupolyje. Mariupolis yra mano gyvenimas. Nesuprantu, kodėl turėčiau palikti savo miestą, šalį dėl Rusijos.

 

Lietuvoje registruota beveik 27 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Vilnius, kovo 22 d. (ELTA). Iš viso nuo vasario 25-osios MIGRIS sistemoje užregistruoti 26 968 Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai. Tarp jų – 11 605 vaikai iki 18 metų.

26 371 asmuo pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi, dar 57 – dėl nacionalinės vizos. 9 žmonės pateikė prašymus dėl prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, o 531 naudojasi beviziu režimu.

Daugiausia karo pabėgėlių registruota Vilniaus registracijos centre (10 052 asmenys), 6 881 asmuo užregistruotas Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.

Per praėjusią parą, kovo 21-ąją, MIGRIS sistemoje užregistruota 1 980 Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių. Tarp jų – iš jų 817 vaikų iki 18 metų, – praneša Vidaus reikalų ministerija. Daugiausia karo pabėgėlių įregistruota Vilniaus ir Kauno registracijos centruose (628 ir 368 asmenys).

JT: dėl karo iš Ukrainos jau pabėgo daugiau kaip 3,5 mln. žmonių

Ženeva, kovo 22 d. (ELTA). Dėl Rusijos sukelto karo iš Ukrainos jau pabėgo daugiau kaip 3,5 mln. žmonių, remdamasis Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, praneša portalas „Sky News“.

Iš jų daugiau kaip 2 mln. pasitraukė į Lenkiją, o kiti išvyko į Vengriją, Rumuniją, Slovakiją, Moldovą ir kitas Europos šalis. Skaičiuojama, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną savo namus Ukrainoje jau paliko 10 mln. žmonių.

Japonija pareiškė griežtą protestą dėl Rusijos sprendimo nutraukti derybas dėl Kurilų

Tokijas, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Japonija pareiškė griežtą protestą dėl Rusijos sprendimo nutraukti daug metų trukusias derybas su Tokiju dėl teritorinio ginčo, susijusio su Pietų Kurilais.

„Rusijos elgesys yra nepateisinamas ir visiškai nepriimtinas“, – antradienį sakė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida.

Užsienio reikalų ministerija Maskvoje atitinkamą sprendimą pirmadienį pavadino reakcija į „nedraugiškus“ Japonijos žingsnius. Japonija prisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai kare prieš Ukrainą. Rusija taip pat atšaukė susitarimą dėl bevizių japonų kelionių Kuriluose.

Abiejų šalių santykius dešimtmečius temdo ginčas dėl Kurilų. Šis salynas yra tarp Rusijos Kamčiatkos pusiasalio ir Japonijos Hokaido salos. Japonija po kapituliacijos Antrajame pasauliniame kare prarado salas, kurios atiteko Sovietų Sąjungai, ir reiškia pretenzijas į keturias pietines salas. Rusija, kaip Sovietų Sąjungos teisių perėmėja, su tuo nesutinka.

Ginčas daug metų neleidžia sudaryti taikos sutarties tarp Rusijos ir Japonijos. Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas kažkada yra pasisakę už bendrą ekonominę veiką su Japonija Kuriluose. „Dabar tai jau praeitis“, – pareiškė Maskva.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite