Ukrainos karo aidai

Rusų daliniai turi atsargų ne daugiau kaip trims dienoms

Kyjivas, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Rusijos daliniai, Ukrainos generalinio štabo duomenimis, ir toliau susiduria su atsargų užtikrinimo problemomis kare Ukrainoje. Remiantis turima informacija, Ukrainoje veikiančios rusų pajėgos šaudmenų ir maisto produktų atsargų turu ne daugiau kaip trims dienoms.

Panaši padėtis yra ir su degalais. Tai pareiškė Ukrainos generalinis štabas antradienį feisbuke paskelbtame rytiniame pranešime.

Taip pat rašoma, kad Ukrainos pajėgos ir toliau atakuoja rusų dalinius. Kai kuriose teritorijose atakos esančios sėkmingos. Konkrečios detalės apie mūšius sausumoje neįvardijamos.

Per 24 valandas Ukrainos ginkluotosios oro pajėgos, oro gynyba ir sausumos daliniai pataikė į devynis taikinius ore. Pastaruoju metu stebimas padidėjęs Rusijos lėktuvų aktyvumas.

Donecko ir Luhansko regionuose Rytų Ukrainoje Rusijos daliniai toliau mėgina užimti daugiau teritorijų ir įsitvirtinti jau užimtose pozicijose. Ukrainos gynėjai atrėmė 13 atakų ir sunaikino karinės technikos, įskaitant 14 tankų.

 

Rusijos laikraštis įvardijo didelį Ukrainoje žuvusių rusų skaičių – ir netrukus jį ištrynė

Maskva, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Kremliui artimas Rusijos laikraštis „Komsomolskaja Pravda“ paskelbė didelius Ukrainoje žuvusių rusų karių skaičius, o vėliau juos ištrynė.

Straipsnyje internete sekmadienį, remiantis Gynybos ministerija, buvo pranešta apie 9 861 rusų karį, žuvusį nuo karo pradžios. Tai yra gerokai daugiau  nei 498 žuvusieji, kuriuos iki šiol oficialiai yra patvirtinusi Maskva.

Tačiau jau po kelių valandų atitinkama „Komsomolskaja Pravda“ straipsnio vieta buvo ištrinta.

 

„Vaikai miršta nuo dehidratacijos“ 

Pranešė „BBC Radio 5“ tiesiogiai transliuodama iš Mariupolio.
Po rusų išpuolių Mariupolyje sugriauti pastatai ir transporto priemonės

27 metų Viktorija, kuriai pavyko pabėgti iš apgulto pietų Ukrainos Mariupolio miesto, radijo laidai „5 Live Breakfast“ pasakoja, kad ji paliko šeimą, kai pabėgo į kaimą, esantį už maždaug 20 km nuo šio miesto. „Mano miestas absoliučiai sunaikintas“, – sakė ji drebančiu balsu, pasakodama apie kasdienius Rusijos atakų šūvius.

„Žmonės lieka rūsyje, bet tai nėra saugu. Jie bombarduoja, todėl neatlaiko ir tvirti rūsiai.”

Ji sakė, kad daugelis žmonių neturi galimybės gauti maisto ir vandens.

„Trys vaikai, kuriuos pažįstu, mirė nuo dehidratacijos. Dabar 21-asis amžius ir vaikai miršta nuo dehidratacijos mano mieste… Dabar jie badauja.“

Viktorija negalėjo padėti kitiems šeimos nariams išvykti iš Mariupolio ir labai nori juos iš ten išvežti.

„Liksiu Ukrainoje ir bandysiu išsaugoti šeimą Mariupolyje. Mariupolis yra mano gyvenimas. Nesuprantu, kodėl turėčiau palikti savo miestą, šalį dėl Rusijos.

 

Lietuvoje registruota beveik 27 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos

Vilnius, kovo 22 d. (ELTA). Iš viso nuo vasario 25-osios MIGRIS sistemoje užregistruoti 26 968 Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai. Tarp jų – 11 605 vaikai iki 18 metų.

26 371 asmuo pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi, dar 57 – dėl nacionalinės vizos. 9 žmonės pateikė prašymus dėl prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, o 531 naudojasi beviziu režimu.

Daugiausia karo pabėgėlių registruota Vilniaus registracijos centre (10 052 asmenys), 6 881 asmuo užregistruotas Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose.

Per praėjusią parą, kovo 21-ąją, MIGRIS sistemoje užregistruota 1 980 Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių. Tarp jų – iš jų 817 vaikų iki 18 metų, – praneša Vidaus reikalų ministerija. Daugiausia karo pabėgėlių įregistruota Vilniaus ir Kauno registracijos centruose (628 ir 368 asmenys).

JT: dėl karo iš Ukrainos jau pabėgo daugiau kaip 3,5 mln. žmonių

Ženeva, kovo 22 d. (ELTA). Dėl Rusijos sukelto karo iš Ukrainos jau pabėgo daugiau kaip 3,5 mln. žmonių, remdamasis Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, praneša portalas „Sky News“.

Iš jų daugiau kaip 2 mln. pasitraukė į Lenkiją, o kiti išvyko į Vengriją, Rumuniją, Slovakiją, Moldovą ir kitas Europos šalis. Skaičiuojama, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24 dieną savo namus Ukrainoje jau paliko 10 mln. žmonių.

Japonija pareiškė griežtą protestą dėl Rusijos sprendimo nutraukti derybas dėl Kurilų

Tokijas, kovo 22 d. (dpa-ELTA). Japonija pareiškė griežtą protestą dėl Rusijos sprendimo nutraukti daug metų trukusias derybas su Tokiju dėl teritorinio ginčo, susijusio su Pietų Kurilais.

„Rusijos elgesys yra nepateisinamas ir visiškai nepriimtinas“, – antradienį sakė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida.

Užsienio reikalų ministerija Maskvoje atitinkamą sprendimą pirmadienį pavadino reakcija į „nedraugiškus“ Japonijos žingsnius. Japonija prisijungė prie Vakarų sankcijų Rusijai kare prieš Ukrainą. Rusija taip pat atšaukė susitarimą dėl bevizių japonų kelionių Kuriluose.

Abiejų šalių santykius dešimtmečius temdo ginčas dėl Kurilų. Šis salynas yra tarp Rusijos Kamčiatkos pusiasalio ir Japonijos Hokaido salos. Japonija po kapituliacijos Antrajame pasauliniame kare prarado salas, kurios atiteko Sovietų Sąjungai, ir reiškia pretenzijas į keturias pietines salas. Rusija, kaip Sovietų Sąjungos teisių perėmėja, su tuo nesutinka.

Ginčas daug metų neleidžia sudaryti taikos sutarties tarp Rusijos ir Japonijos. Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas kažkada yra pasisakę už bendrą ekonominę veiką su Japonija Kuriluose. „Dabar tai jau praeitis“, – pareiškė Maskva.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite