Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas. 

  • jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50 proc., turite galimybę 2021 m. atsiskaityti pagal I grupės (buitiniams) vartotojams taikomas persiuntimo paslaugos kainas ir tarifų planus taikant garantinį tiekimą (jei esate nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo);
  • jeigu Jūsų EDV daugiau nei 14 ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50 proc., už galios ir patikimumo kategorijos dedamąsias 2021 m. turite galimybę mokėti tik rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Dokumentai, kuriuos būtina pateikti:

  1. Pažyma apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas (suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais) už 2020 metus, kurios forma patvirtinta galiojančios redakcijos LR žemės ūkio ministro 2018 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 3D-452 (pažymos formavimo data 2021 m.). Pažymos formą parsisiųsti galite čia.
  2. Pažyma, kuria patvirtinama, kad Jūsų Ūkininko ūkis įregistruotas Ūkininkų ūkių registre (teikia tik Ūkininkų ūkiai).
  3. Pažyma, kuria patvirtinama, kad Jūsų žemės ūkio valda yra įregistruota LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Šioje pažymoje taip pat turi būti nurodyti žemės ūkio valdos ekonominio dydžio vienetai, apskaičiuoti už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Dokumentus prašome pateikti iki 2021 m. kovo 31 d. Jums patogiu būdu (jei turite keletą elektros sutarčių, nurodykite visus Jūsų sutartyse esančius Kliento kodus):

  • ESO savitarnos svetainėje, skiltyje „Klauskite“ pasirinkę temą „Ūkininkams taikomos kainos“;
  • interneto svetainėje www.eso.lt, skiltyje „Susisiekite internetu“ bendro pobūdžio klausimuose pasirinkę temą „Ūkininkams taikomos kainos“;
  • paštu, nurodant adresą: AB „Energijos skirstymo operatorius“, Aguonų g. 24, Vilnius 03212.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad su VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras esame pasirašę sutartį, kurios pagrindu galime gauti 2 ir 3 punktuose nurodytas pažymas. Jeigu sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi su tikslu gauti minėtas pažymas, turite teisę pateikti tik pažymą apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas (1 punktas) (suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais) už 2020 metus. Tokiu atveju, laikysime, jog davėte Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (ES) 2016/679 atitinkantį sutikimą gauti 2 ir 3 punktuose nurodytas pažymas iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Papildomai informuojame kad šio sutikimo pagrindu duomenys bus tvarkomi išskirtinai tik su tikslu gauti aukščiau nurodytas pažymas. Jeigu nesutinkate, prašome pateikti visas 1–3 punktuose nurodytas pažymas.

Jeigu dokumentų nepateiksite iki 2021 m. kovo 31 d., nuo š. m. balandžio 1 d. Jūsų objektams bus taikomi anksčiau taikyti tarifų planai bei nuo š. m. sausio 1 d. galiojančiomis kainomis perskaičiuota mokėtina suma per 2021 m. sausio, vasario ir kovo mėnesius suvartotą elektros energiją. Jei dokumentus pateiksite vėliau nei iki kovo 31 d., viena iš aukščiau minėtų galimybių Jūs galėsite pasinaudoti nuo kito mėnesio.

ESO inf.

Zigmantas Balčytis: „Daržovių augintojai tikisi kompensacijų ir šiemet“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite