Ūkininkai gali teikti dokumentus lengvatoms 

ESO ūkininkams primena apie galimybę 2021 metais pasinaudoti taikomomis lengvatomis: ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas. 

  • jei Jūsų žemės valdos ekonominis dydis (EDV) yra daugiau nei 0 ir lygus arba mažesnis nei 14, ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50 proc., turite galimybę 2021 m. atsiskaityti pagal I grupės (buitiniams) vartotojams taikomas persiuntimo paslaugos kainas ir tarifų planus taikant garantinį tiekimą (jei esate nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo);
  • jeigu Jūsų EDV daugiau nei 14 ir visų gautų pajamų iš žemės ūkio veiklos dalis procentais sudaro daugiau kaip 50 proc., už galios ir patikimumo kategorijos dedamąsias 2021 m. turite galimybę mokėti tik rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesiais.

Dokumentai, kuriuos būtina pateikti:

  1. Pažyma apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas (suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais) už 2020 metus, kurios forma patvirtinta galiojančios redakcijos LR žemės ūkio ministro 2018 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. 3D-452 (pažymos formavimo data 2021 m.). Pažymos formą parsisiųsti galite čia.
  2. Pažyma, kuria patvirtinama, kad Jūsų Ūkininko ūkis įregistruotas Ūkininkų ūkių registre (teikia tik Ūkininkų ūkiai).
  3. Pažyma, kuria patvirtinama, kad Jūsų žemės ūkio valda yra įregistruota LR žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Šioje pažymoje taip pat turi būti nurodyti žemės ūkio valdos ekonominio dydžio vienetai, apskaičiuoti už praėjusių metų mokestinį laikotarpį nuo 2020 m. sausio 1 d. iki 2020 m. gruodžio 31 d.

Dokumentus prašome pateikti iki 2021 m. kovo 31 d. Jums patogiu būdu (jei turite keletą elektros sutarčių, nurodykite visus Jūsų sutartyse esančius Kliento kodus):

  • ESO savitarnos svetainėje, skiltyje „Klauskite“ pasirinkę temą „Ūkininkams taikomos kainos“;
  • interneto svetainėje www.eso.lt, skiltyje „Susisiekite internetu“ bendro pobūdžio klausimuose pasirinkę temą „Ūkininkams taikomos kainos“;
  • paštu, nurodant adresą: AB „Energijos skirstymo operatorius“, Aguonų g. 24, Vilnius 03212.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad su VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras esame pasirašę sutartį, kurios pagrindu galime gauti 2 ir 3 punktuose nurodytas pažymas. Jeigu sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi su tikslu gauti minėtas pažymas, turite teisę pateikti tik pažymą apie žemės ūkio veiklos subjekto pajamas (1 punktas) (suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais) už 2020 metus. Tokiu atveju, laikysime, jog davėte Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (ES) 2016/679 atitinkantį sutikimą gauti 2 ir 3 punktuose nurodytas pažymas iš VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Papildomai informuojame kad šio sutikimo pagrindu duomenys bus tvarkomi išskirtinai tik su tikslu gauti aukščiau nurodytas pažymas. Jeigu nesutinkate, prašome pateikti visas 1–3 punktuose nurodytas pažymas.

Jeigu dokumentų nepateiksite iki 2021 m. kovo 31 d., nuo š. m. balandžio 1 d. Jūsų objektams bus taikomi anksčiau taikyti tarifų planai bei nuo š. m. sausio 1 d. galiojančiomis kainomis perskaičiuota mokėtina suma per 2021 m. sausio, vasario ir kovo mėnesius suvartotą elektros energiją. Jei dokumentus pateiksite vėliau nei iki kovo 31 d., viena iš aukščiau minėtų galimybių Jūs galėsite pasinaudoti nuo kito mėnesio.

ESO inf.

Zigmantas Balčytis: „Daržovių augintojai tikisi kompensacijų ir šiemet“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite