Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai 

Kurie automobiliai po 30 metų gali būti brangesni negu nauji? Atsakymas – šiame straipsnyje

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.

Siekdami nustatyti kurių markių automobiliai nuvertėja labiausiai, „carVertical“ automobilių ekspertai atliko tyrimą ir išanalizavo daugiau nei 72 mln. 2019–2022 m. Europoje, JAV ir Australijoje pateiktų duomenų įrašų.

„Porsche“ savo vertę išlaiko geriausiai

„Porsche“ (-64,4 proc.), „Jeep“ (-84,4 proc.) ir „MINI“ (-85,5 proc.) yra 3 mažiausiai nuvertėjančios markės: jų vertės dalis liko didžiausia iš pradinės kainos atėmus mažiausią automobilio rinkos vertę. Taigi, „Porsche“ bėgant metams praras tik 64,4 proc. savo vertės, o „Lexus“ – 89,9 proc.

„Nors „Porsche“ gamina sportinius automobilius, jos modeliai yra pakankamai praktiški ir tinkami kasdieniam važinėjimui. „911“ yra vienas įžymiausių ir mėgstamiausių visų laikų modelių. Tad nenuostabu, kad jo paklausa viršija pasiūlą. „Porsche“ automobiliai yra patikimi, patvarūs ir išskirtinės išvaizdos, kuri traukia klientus“, – teigia automobilių ekspertas ir „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Išliekančia didele likutine verte pasižymi ir tradiciškesnės transporto priemonių markės, pvz.,  „Hyundai“ ir „Toyota“. Šios transporto priemonės yra įperkamesnės, jų techninės priežiūros išlaidos paprastai būna mažesnės, todėl šių gamintojų modelių naudotų automobilių pirkėjai ieško dažniau.

Nors kai kurių aukščiausios klasės markių automobiliai, tokie kaip „Jaguar“, „Land Rover“ ir „Lexus“, paprastai nuvertėja mažiau, taip nutinka ne visada.

Daugelis prestižinių automobilių markių praranda daugiau vertės lyginant su pigesnėmis

Bėgant metams labiausiai nuvertėjančios automobilių markės yra „Chrysler“, „Audi“ ir „Seat“. Pavyzdžiui, didžiausias naujo „Chrysler“ nuvertėjimas galiausiai pasieks – 96,8 proc. (vidutiniškai per 25 metus), todėl šis prekės ženklas yra prarandantis didžiausią vertės dalį rinkoje.

Beveik pusė prekių ženklų, esančių nepalankiojoje šios automobilių nuvertėjimo lentelės pusėje, yra aukščiausios klasės. Nors žmonės mėgsta „Infiniti“, BMW ir „Volvo“, jų vertė laikui bėgant gerokai sumažėja.

Palyginimui: „Toyota“ automobiliai mažiausią vertę pasiekia po 19 metų, o BMW – po 21. Tačiau „Toyota“ automobiliai praranda apie 88,7 proc. savo vertės, o „BMW“ – 93,8 proc.

Kas lemia šiuos skirtumus?

BMW ir kitos prabangių automobilių markės paprastai turi savybių ir technologijų, kurių naudotų automobilių pirkėjai nevertina. Jei galite sau leisti naują BMW, „Mercedes-Benz“ ar „Land Rover“, tikriausiai norite visos prabangos ir naujovių, kurias tik galima gauti. Naudoto automobilio ieškantis žmogus pirmenybę teikia kainai ir priežiūros sąnaudoms, o ne įvairiausioms nebūtinoms funkcijoms. Todėl daugeliui pirkėjų naudota „Toyota“ yra patrauklesnė nei BMW, – sako M. Buzelis.

„Audi“ (-96,2 proc.), „Seat“ (-95,8 proc.) ir „Škoda“ (-95 proc.) savininkai taip pat neturėtų tikėtis gerų pasiūlymų pardavinėdami savo senus automobilius.

Naudoti automobiliai tampa mažiausios vertės skirtingu metu

Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“ duomenimis, automobiliai labiausiai nuvertėja vidutiniškai per 20-23 metus. Tačiau skirtingos automobilių markės labiausiai nuvertėja per skirtingą laiką.

„Porsche“ ir „MINI“ automobiliai mažiausiai kainuoja po 15-os metų. Vėliau jų vertė vėl pradeda augti. Gerai išlaikyti modeliai gali būti vertinga investicija. „Isuzu“, „Suzuki“, „Kia“ ir „Dacia“ būdinga visiška priešingybė – per 30 metų jie pasiekia patį „dugną“.

Jei automobilio modelis laikomas retu, jo vertė laikui bėgant gali gerokai išaugti. Dešimtajame dešimtmetyje BMW pagamino tik 891 „M5 E34 Touring“. Dvidešimt iš jų buvo ypatingieji Italijos rinkai skirti „Elekta“. Šie išskirtiniai modeliai, turintys 335 AG 3,8 litro variklius, taip pat buvo ypatingai nudažyti ir išsiskyrė savo salono dizainu. Rasti naudotą „Elekta“ šiandien yra labai sudėtinga. Automobilių entuziastai turėtų būti nusiteikę išleisti bent 100 tūkst. dolerių, kad galėtų turėti šį modelį savo garaže.

Nors eilinis automobilis tikriausiai atsidurs sąvartyne po 20-30 metų, „Porsche“ ar „Jaguar“ modelis su tvarkingais dokumentais ir techninės priežiūros knygele bei nepriekaištinga istorija laikui bėgant gali tapti net vertingesnis nei buvo pirkimo dieną.

Emilija Bertašiūtė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite