Tvarko miesto želdinius

Per šį mėnesį Šilutėje bus nugenėta ar nupjauta daugiau nei 20 nudžiūvusių ir aplinkiniams pavojų keliančių medžių. Jų vietoje vėliau bus pasodinta jaunų medelių.

Medį prie H. Šojaus dvaro teks nupjauti, nes išpuvo kamienas.

Pasak Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, per šį mėnesį bus nugenėta ar nupjauta per 20 medžių Šilutės miesto kapinėse, taip pat Kalinausko, Tilžės, Lietuvininkų gatvėse. Leidimai šiems darbams gauti iš Želdinių priežiūros komisijos, kurią sudaro kultūros paveldo specialistai, gamtosaugininkai. Beje, norint nugenėti ar nukirsti pavienius nudžiūvusius ir pavojų aplinkiniams keliančius medžius atskiro projekto rengti nereikia.
Nors reikės sutvarkyti palyginus nedaug medžių, tačiau tai užtruks visą mėnesį. Anot A. Ivanausko, vieną didelį medį darbininkai kerta kelias dienas – kad krisdamas kamienas niekam nepadarytų žalos, jį pjauna dalimis, nors turima technika tai leistų padaryti per kelias minutes. Tuo pačiu apgenimi ir šalia augantys medžiai. Šiuos darbus atlieka konkursą laimėjusi UAB „Šilutės komunalininkas“. Taip pat tvarkomos ir Šyšos pakrantės: iškertami krūmynai.
Algirdas Ivanauskas sakė, kad vietoj nukirstų medžių sodinami nauji. Tiesa, nebūtinai toje pačioje vietoje, nes kai kurie senieji medžiai jau trukdė. Planuojama ir naujų želdinių. Šiemet medeliais numatoma apsodinti renovuotos Gluosnių gatvės atkarpą ties Naujakurių mikrorajonu.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite