Tvarios Europos link žengia ir maži regionai

Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“ projektas „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“, įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis, jau įpusėjo.

Per pirmuosius projekto įgyvendinimo mėnesius buvo kompleksiškai išanalizuotos temos, skirtos socialinės atskirties mažinimui, smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui ir žaliajai ekonomikai. Analitiniai straipsniai publikuoti laikraštyje „Suvalkietis“, internetiniame laikraščio portale ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose. Be to, kiekvieną mėnesį žiūrovų laukė specialus Marijampolės televizijos reportažas, dienos šviesą išvydo du vebinarai ir dvi tinklalaidės serijos.

Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos vadovė Irma Kavaliauskienė.

Džiaugiamės, kad prie projekto prisijungė daug partnerių – bendradarbiaudami su savo srities ekspertais, verslininkais ir vietos gyventojais, parengėme informatyvų ir „įtraukiantį“ turinį. Aktyviu dalyvavimu projekto veiklose nudžiugino ir vietos valdžios atstovai.

Projektas startavo diskusija apie tvarią regionų plėtrą. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir Administracijos direktorius Karolis Podolskis dalijosi faktais ir įžvalgomis apie regioninius skirtumus Lietuvoje, miesto vietovių patrauklumo didinimą ir verslo aplinkos gerinimą, iniciatyvas, reaguojant į demografinius iššūkius ir mažinant socialinius bei ekonominius skirtumus. Mero pavaduotojas Artūras Visockis dalyvavo diskusijoje, kurioje aptartas gyventojų socialinių paslaugų poreikis, jų teikimas, paslaugų tinklas Marijampolės apskrityje.

Socialinės sanglaudos tema buvo analizuojama ir plačiau. Marijampolės miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Ieva Vizgirdienė su „Suvalkiečio“ skaitytojais pasidalijo Marijampolės vietos veiklos grupės strategija ir pristatė projektus, skirtus darbo vietoms kurti, užimtumui skatinti, verslumui stiprinti ir socialinei integracijai skatinti.

Iš arčiau susipažinti su neįgalių žmonių pasauliu skaitytojams padėjo Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos vadovė Irma Kavaliauskiene. Realizuojant projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“ parengtoje publikacijoje „Kaip atrodo pasaulis, kai tenka gyventi su negalia“ diskutuota apie socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į visuomenę, pasikeitusį gyventojų požiūrį bei atsiradusias galimybes Marijampolėje judėti laisviau ir gyventi visavertį gyvenimą.

Projekte daug dėmesio skirta ir Žaliajam kursui. Marijampolėje veikiančios UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas su „Suvalkiečio“ skaitytojais dalijosi mintimis apie procesus, padedančius kurti žiedinę ekonomiką. „IKEA Industry Lietuva“ atstovės pasakojo apie tvaraus verslo principus ir aplinkosaugos gerinimo projektus. Skaitytojai susipažino su netoli Marijampolės planuojamu įrengti saulės elektrinių parku ir sužinojo, kodėl saulės energija yra išsigelbėjimas regionams. Taip pat diskutuota apie priemones, padedančias sumažinti kietųjų dalelių patekimą į aplinką, gatvių apšvietimo modernizavimą, Marijampolės ambicijas tapti žaliuoju miestu.

Išmaniosios energetikos tema paruoštos dvi tinklalaidės serijos – su mokslų daktaru, UAB „Ignitis Renewables“ technologijų sistemų vadovu Mantu Marčiukaičiu ir būsto administravimo bendrovės „Mano būstas“ Vilniaus regiono vadovu Ramūnu Buroku.

Projekte ir toliau rašysime apie Žaliąjį kursą – analizuosime klimato kaitą, bioįvairovės svarbą, žaliosios infrastruktūros kūrimą… O ar žinote, kas slypi sąvokose „pažangesnė Lietuva“ ir „tvarus judumas“? Į šiuos ir dar daugiau klausimų Jums atsakysime per ateinantį pusmetį – laikraštyje „Suvalkietis“, portale www.suvalkietis.lt, Marijampolės televizijoje ir „Suvalkiečio“ „Facebook“ paskyroje.

Kviečiame būti kartu!

Eglė BURBAITĖ

pr2022/019

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite