Tvarios Europos link žengia ir maži regionai

Marijampolės apskrities laikraščio „Suvalkietis“ projektas „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“, įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis, jau įpusėjo.

Per pirmuosius projekto įgyvendinimo mėnesius buvo kompleksiškai išanalizuotos temos, skirtos socialinės atskirties mažinimui, smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui ir žaliajai ekonomikai. Analitiniai straipsniai publikuoti laikraštyje „Suvalkietis“, internetiniame laikraščio portale ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose. Be to, kiekvieną mėnesį žiūrovų laukė specialus Marijampolės televizijos reportažas, dienos šviesą išvydo du vebinarai ir dvi tinklalaidės serijos.

Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos vadovė Irma Kavaliauskienė.

Džiaugiamės, kad prie projekto prisijungė daug partnerių – bendradarbiaudami su savo srities ekspertais, verslininkais ir vietos gyventojais, parengėme informatyvų ir „įtraukiantį“ turinį. Aktyviu dalyvavimu projekto veiklose nudžiugino ir vietos valdžios atstovai.

Projektas startavo diskusija apie tvarią regionų plėtrą. Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir Administracijos direktorius Karolis Podolskis dalijosi faktais ir įžvalgomis apie regioninius skirtumus Lietuvoje, miesto vietovių patrauklumo didinimą ir verslo aplinkos gerinimą, iniciatyvas, reaguojant į demografinius iššūkius ir mažinant socialinius bei ekonominius skirtumus. Mero pavaduotojas Artūras Visockis dalyvavo diskusijoje, kurioje aptartas gyventojų socialinių paslaugų poreikis, jų teikimas, paslaugų tinklas Marijampolės apskrityje.

Socialinės sanglaudos tema buvo analizuojama ir plačiau. Marijampolės miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Ieva Vizgirdienė su „Suvalkiečio“ skaitytojais pasidalijo Marijampolės vietos veiklos grupės strategija ir pristatė projektus, skirtus darbo vietoms kurti, užimtumui skatinti, verslumui stiprinti ir socialinei integracijai skatinti.

Iš arčiau susipažinti su neįgalių žmonių pasauliu skaitytojams padėjo Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugijos vadovė Irma Kavaliauskiene. Realizuojant projektą „Maži regionai – dideli pokyčiai. Tvarios Europos link“ parengtoje publikacijoje „Kaip atrodo pasaulis, kai tenka gyventi su negalia“ diskutuota apie socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į visuomenę, pasikeitusį gyventojų požiūrį bei atsiradusias galimybes Marijampolėje judėti laisviau ir gyventi visavertį gyvenimą.

Projekte daug dėmesio skirta ir Žaliajam kursui. Marijampolėje veikiančios UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Mantas Agentas su „Suvalkiečio“ skaitytojais dalijosi mintimis apie procesus, padedančius kurti žiedinę ekonomiką. „IKEA Industry Lietuva“ atstovės pasakojo apie tvaraus verslo principus ir aplinkosaugos gerinimo projektus. Skaitytojai susipažino su netoli Marijampolės planuojamu įrengti saulės elektrinių parku ir sužinojo, kodėl saulės energija yra išsigelbėjimas regionams. Taip pat diskutuota apie priemones, padedančias sumažinti kietųjų dalelių patekimą į aplinką, gatvių apšvietimo modernizavimą, Marijampolės ambicijas tapti žaliuoju miestu.

Išmaniosios energetikos tema paruoštos dvi tinklalaidės serijos – su mokslų daktaru, UAB „Ignitis Renewables“ technologijų sistemų vadovu Mantu Marčiukaičiu ir būsto administravimo bendrovės „Mano būstas“ Vilniaus regiono vadovu Ramūnu Buroku.

Projekte ir toliau rašysime apie Žaliąjį kursą – analizuosime klimato kaitą, bioįvairovės svarbą, žaliosios infrastruktūros kūrimą… O ar žinote, kas slypi sąvokose „pažangesnė Lietuva“ ir „tvarus judumas“? Į šiuos ir dar daugiau klausimų Jums atsakysime per ateinantį pusmetį – laikraštyje „Suvalkietis“, portale www.suvalkietis.lt, Marijampolės televizijoje ir „Suvalkiečio“ „Facebook“ paskyroje.

Kviečiame būti kartu!

Eglė BURBAITĖ

pr2022/019

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite