Turizmo sezoną pasitikti kviečia klausantis vakarinio paukščių choro Rupkalviuose

Pasak gamtininkų, paukščių rojumi vadinamoje Nemuno deltoje baigiasi potvynio-migracijos sezonas ir prasideda paukščių perėjimo laikotarpis. Sugrįžusių ir savo namuose įsikūrusių sparnuočių stebėti ir taip turizmo sezono pradžią pažymėti šį savaitgalį kviečia Šilutės turizmo informacijos centras.

Naktiniai giesmininkai

„Vieną nuostabų sezoną, maino kitas. Tūkstantinius praskrendančių žąsų ir ančių pulkus keičia didžiulė vietinių giesmininkų įvairovė. Dabar – puikus metas gėrėtis plunksnuotais Nemuno deltos gyventojais, nes šiuo metu grįžta visi migruojantys paukščiai. Tai ir labai reti  naktiniai giesmininkai: meldinės nendrinukės, margieji žiogeliai, griežlės, stulgiai, mėlyngurklės ir visi kiti. Jie ieško sau poros, šoka tuoktuvių šokius, aršiai vaiko savo konkurentus, tad vyksta pakankamai garsūs teatrališki koncertai“, – į Pamario regioną atvykti kviečia ornitologas, Šilutės turizmo informacijos centro specialistas Borisas Belčevas.

Šį šeštadienį (gegužės 6 d.) 18.00 val. visi norintieji kviečiami atvykti į vakarinį paukščių choro koncertą Rupkalvių ir Šyšos kaimo pievose. Bus keliaujama žiediniu 7 km ilgio maršrutu. Į renginį reikia iš anksto registruotis užpildant registracijos formą internete arba tel. +370 633 34 418.

 Paukščiams stebėti įrengtas naujas bokštelis

 Paukščių turas prasidės nuo vienos geriausių stebėjimo vietų – Šyšos botaniniame-zoologiniame draustinyje šiemet įrengto naujo apžvalgos bokštelio. Simboliškai jis pavadintas meldinių nendrinukių vardu.

„Nors meldinė nendrinukė – viso Pamario krašto ar net – visos Lietuvos – įžymybė, Šyšos polderis yra labai reikšminga vieta šiai rūšiai. Ji atspindi rečiausio Europos giesmininko apsaugos esmę. Tam, kad ši rūšis išliktų, jai reikalinga žmogaus, o tiksliau – ūkininko – pagalba. Šyšos polderyje palyginti nedidelius plotus valdo daug skirtingų ūkininkų. Didelė jų dalis dėjo ir vis dar deda nemažai pastangų, kad pavyktų suderinti gamtosaugos ir ūkininkavimo interesus. Be to, kažkada šioje vietoje glaudėsi reikšminga meldinių nendrinukių populiacijos dalis. Tikimės, kad sąlygos retiesiems sparnuočiams čia tik gerės“, – apie bokštelio vardo kilmę pasakoja bokštelį įrengusio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Ž. Morkvėnas.

Daugiau informacijos apie paukščių stebėjimą Nemuno deltoje: https://vivagrass.eu/wp-content/uploads/2017/12/su-virseliais-lt-didesnis-compressed.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite