Turizmo sezoną pasitikti kviečia klausantis vakarinio paukščių choro Rupkalviuose

Pasak gamtininkų, paukščių rojumi vadinamoje Nemuno deltoje baigiasi potvynio-migracijos sezonas ir prasideda paukščių perėjimo laikotarpis. Sugrįžusių ir savo namuose įsikūrusių sparnuočių stebėti ir taip turizmo sezono pradžią pažymėti šį savaitgalį kviečia Šilutės turizmo informacijos centras.

Naktiniai giesmininkai

„Vieną nuostabų sezoną, maino kitas. Tūkstantinius praskrendančių žąsų ir ančių pulkus keičia didžiulė vietinių giesmininkų įvairovė. Dabar – puikus metas gėrėtis plunksnuotais Nemuno deltos gyventojais, nes šiuo metu grįžta visi migruojantys paukščiai. Tai ir labai reti  naktiniai giesmininkai: meldinės nendrinukės, margieji žiogeliai, griežlės, stulgiai, mėlyngurklės ir visi kiti. Jie ieško sau poros, šoka tuoktuvių šokius, aršiai vaiko savo konkurentus, tad vyksta pakankamai garsūs teatrališki koncertai“, – į Pamario regioną atvykti kviečia ornitologas, Šilutės turizmo informacijos centro specialistas Borisas Belčevas.

Šį šeštadienį (gegužės 6 d.) 18.00 val. visi norintieji kviečiami atvykti į vakarinį paukščių choro koncertą Rupkalvių ir Šyšos kaimo pievose. Bus keliaujama žiediniu 7 km ilgio maršrutu. Į renginį reikia iš anksto registruotis užpildant registracijos formą internete arba tel. +370 633 34 418.

 Paukščiams stebėti įrengtas naujas bokštelis

 Paukščių turas prasidės nuo vienos geriausių stebėjimo vietų – Šyšos botaniniame-zoologiniame draustinyje šiemet įrengto naujo apžvalgos bokštelio. Simboliškai jis pavadintas meldinių nendrinukių vardu.

„Nors meldinė nendrinukė – viso Pamario krašto ar net – visos Lietuvos – įžymybė, Šyšos polderis yra labai reikšminga vieta šiai rūšiai. Ji atspindi rečiausio Europos giesmininko apsaugos esmę. Tam, kad ši rūšis išliktų, jai reikalinga žmogaus, o tiksliau – ūkininko – pagalba. Šyšos polderyje palyginti nedidelius plotus valdo daug skirtingų ūkininkų. Didelė jų dalis dėjo ir vis dar deda nemažai pastangų, kad pavyktų suderinti gamtosaugos ir ūkininkavimo interesus. Be to, kažkada šioje vietoje glaudėsi reikšminga meldinių nendrinukių populiacijos dalis. Tikimės, kad sąlygos retiesiems sparnuočiams čia tik gerės“, – apie bokštelio vardo kilmę pasakoja bokštelį įrengusio Baltijos aplinkos forumo vadovas, gamtininkas Ž. Morkvėnas.

Daugiau informacijos apie paukščių stebėjimą Nemuno deltoje: https://vivagrass.eu/wp-content/uploads/2017/12/su-virseliais-lt-didesnis-compressed.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Įsivyravus sausrai, miškuose didėja gaisrų pavojus

Nusistovėję sausi orai kelia didelį gaisrų pavojų miškuose.  Birželio 5 d. šalies ugniagesiams teko kelis kartus talkinti Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms pajėgoms, gesinant miškuose įsiplieskusius gaisrus. Birželio 5  d. vidudienį, Varėnos rajone, Marcinkonių seniūnijoje, Daržinėlių kaime esančiame miške šėlo ugnis – degė medžiai ir miško paklotė. Gaisras nusiaubė 1,4 ha plotą. Tą pačią dieną, vidurdienį, ugniagesiai skubėjo gesinti ir Kretingos rajone, Rūdaičių kaime esančio Joskaudų miško. Atvykus ugniagesiams, jau degė miško paklotė ir jaunuolynas. Beje, atliekant gesinimo darbus buvo rasti

Ekspertas pataria, kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių. Tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln. Tokie duomenys paskelbti 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje. Panašios tendencijos pastebimos ir Lietuvoje Donatas Drakickas, „Tele2“ produkto vadovas, sako, kad nors su vyresniais šeimos nariais reikia kalbėti apie virtualioje erdvėje tykančias grėsmes, tačiau vien to nepakanka. Būtina diegti ir papildomas priemones, kurios saugotų juos nuo sukčių. „Internetiniai sukčiai stengiasi apgauti įvairių

Taip pat skaitykite