Tūkstančiai iškeltų inkilų ir išskirtinė lesyklėlė paukščių sostinėje – Ventėje

Daugiau nei 8 tūkst. naujų namų sparnuočiams – tiek inkilų miškininkai kartu su ornitologais ir gamtos mylėtojais kovo 15 d. iškėlė 35-iose Lietuvos miškų vietose. Inkilų kėlimo šventę „Paukščiai grįžta namo“ rengę miškininkai sulaukė gausaus būrio talkininkų.

Metinė šventė

Daugiau nei šimtmetį minima ir miškininkų organizuojama inkilų kėlimo šventė, kasmet pritraukia vis daugiau paukščių mylėtojų iš visos Lietuvos. Vieną kartą metuose vykstančioje šventėje miškininkai kvietė dalyvauti ne tik švietimo įstaigas, bet ir gamtai bei paukščiams neabejingą visuomenę. Akcijos metu miškininkai pasakojo apie inkilų kėlimo svarbą uoksiniams paukščiams, šių namelių gamybos subtilybes.

„Džiugu kasmet matyti vis didėjantį įsitraukiančiųjų į šią pavasario šventę piliečių būrį. Šiais metais renginį įprasmina pagrindine inkilų kėlimo vieta pasirinktas Ventės ragas – tikra paukščių sostinė. Šioje unikalioje Lietuvos vietoje kartu su Pamario bendruomene ir ornitologais šiandien iškėlėme dešimtis inkilų. Taip pat padovanojome išskirtinę lesyklėlę – kaip simbolį, kad paukščiais miškininkai rūpinasi visais metų laikais“, – sako VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Nameliai – uoksiniams paukščiams

„Džiaugiuosi, kad ši paukščiams skirta diena šiais metais neaplenkė ir Ventės rago. Kartu su miškininkais ir vietos gyventojais Ventės rage iškėlėme 60 inkilų, kuriuose apsigyvens varnėnai, zylės, margasparnės musinukės, raudonuodegės, bukučiai“, – kalbėjo Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Prasmingos akcijos metu Ventės rage buvo įrengta ir išskirtinė, vienintelė VMU stilistika papuošta lesyklėlė. Ji džiugins ne tik Ventės rage apsilankančius sparnuočius, bet ir šio krašto lankytojus. Šventės metu pasakojimais apie inkilus dalijosi Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas. Ventės rago ornitologijos stoties vedėjas Vytautas Jusys dėmesį prikaustė savo pasakojimais apie paukščius, dar pademonstravo žiedavimo procesą. VMU Šilutės regioninio padalinio vadovas Romas Gečas kartu su miškininkais palydėjo svečius kelti inkilus.

Visoje šalyje miškininkai su visuomene iškėlė tūkstančius inkilų, kurie taps saugiais namais Lietuvoje perintiems uoksiniams paukščiams. Tačiau inkilų kėlimu pavasario darbai neužsibaigia. Jau greitai miškininkai kvies visus įprasminti savo meilę gamtai sodinat medžius Nacionaliniame miškasodyje.

Valstybinių miškų urėdijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite