Tryliktą vasarą prie Kuršių marių skambės Kintų muzikos festivalis

„Duetissimo“ – Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Glebas Pyšniakas (violončelė)

Kasmet pritraukiantis žinomus užsienio ir Lietuvos vardus, šiemet festivalis ypatinga ramybe dvelkiančioje aplinkoje – Kuršių marių kaimynystėje – publiką taip pat lepins kokybiška ir klausytojų smalsumą skatinančia programa. Festivalio Kintuose startas – jau duotas šeštadienį, birželio 29 d.

Šią vasarą Pamario krašte gros Naujų idėjų kamerinis orkestras NICO, tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto fiorito“, Rafailas Karpis (tenoras) ir Darius Mažintas (fortepijonas), Boris Brovstyn (smuikas, Austrija), Dalia Dėdinskaitė (smuikas), Glebas Pyšniakas (violončelė), Marta Finkelštein (fortepijonas), kiti žinomi Lietuvos ir užsienio atlikėjai bei sparčiai augantys jaunieji talentai.

Kintų muzikos festivalis šiemet publikai siūlo net 16 programų, kurios skambės ne tik Kintuose, bet ir kitame marių krante – Kuršių nerijoje (Nidoje), taip pat Šilutėje, Ventėje ir Saugose.

Festivalyje gros ne vienas jungtinis lietuvių ir užsienio menininkų ansamblis. Atidarymo koncerte „Amžinai Tavo. Amžinai mano. Amžinai mūsų“ birželio 29 d. grieš smuikininkai Boris Brovtsyn (Austrija) ir Monika Urbonaitė, altininkas Jurgis Juozapaitis ir violončelininkas Glebas Pyšniakas, atliksiantys ypatingu jautrumu alsuojančius kūrinius. Programą lydės aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitomi Ludwigo van Beethoveno testamentas ir laiškas. Liepos 5 d. Kintuose koncertuos tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto fiorito“, pakviesiantis į ypatingą kelionę laiku: skambės XVII a. pirmos pusės kompozitoriaus Tarquinio Merula kūriniai. Šis kompozitorius buvo to meto Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdytojų Vazų dvaro muzikos meistras.

Liepos 18 d. Kintuose ir liepos 19 d. Nidoje būsimi šiuolaikinės muzikos atlikimo profesionalai Ensemble Modern Academy (Vokietija) gros kartu su Lietuvos ansamblių tinklo atlikėjais. Jie pristatys vienos ryškiausių XX a. antros pusės eksperimentinės ir elektroninės muzikos figūrų Pauline Oliveros muziką. Liepos 23 d. Ventėje bendrą pasirodymą surengs Omahos (JAV) ir Šiaulių jaunųjų atlikėjų džiazo ansamblis, atliksiantis nuotaikingą ir vasariškai lengvą džiazo kūrinių programą. Rugpjūčio 22 d. Nidoje ir rugpjūčio 23 d. Kintuose žinoma lietuvių smuikininkė Dalia Dėdinskaitė grieš drauge su kanadiečių pianistu Walteriu Delahuntu – drauge jie parengė spalvingą miniatiūrų programą, dedikuotą litvakų šaknų turintiems kompozitoriams.

Šiuolaikinei muzikai ir garso menui atviriems klausytojams Kintų muzikos festivalis šiemet siūlo penkis renginius. Liepos 16 d. Kintuose muzikinį-poetinį performansą „DIEZAZ“ surengs smuikininkė, moderniosios akademinės bei avangardinės muzikos atlikėja Diemantė Merkevičiūtė ir lietuviškosios slam poezijos pradininkas, grupės „Vaibai Ore“ įkūrėjas, fotografas Darius Jurevičius.

Liepos 20 d. Kintuose skambės Lietuvoje ir užsienyje pripažinimą pelniusio garso menininko Arturo Bumšteino kūrinys „Susigrūdimai“, kurį atliks Vytautas Oškinis (fleita), Diemantė Merkevičiūtė (smuikas) ir Benas Jonušas (vargonai). Rugpjūčio 3 d. Kintuose trečią kartą skambės ir garso menininkų kūryba – menininkai Adomas Palekas ir Elif Gülin Soğuksu (Vokietija) klausytojams leis išgirsti žmogaus ausimi ar akimi neprieinamą paralelinę Kintų realybę.

Rugpjūčio 9 d. Kintuose solinį pasirodymą surengs pianistė Marta Finkelštein. Programoje „… as the sun will always rise…“ ji gretins japonų kompozitoriaus R. Sakamoto ir šiandienos lietuvių kūrėjų J. Aglinsko, D. Digimo, Ž. Martinaitytės ir Z. Bružaitės kūrybą.

O rugpjūčio 30 d. Kintuose koncertuos ir festivalį įspūdingai užbaigs žymusis Naujų idėjų kamerinis orkestras NICO, kuris programoje „perFORM“ atliks jaunųjų kompozitorių kūrinius, ištobulintus meistriškumo kursų Kintuose metu.

Kintų muzikos festivalyje taip pat koncertuos keletas ryškių duetų ir jų abiejų programose, šalia kitų kompozitorių, skambės prieš penkerius metus anapus iškeliavusio Anatolijaus Šenderovo kūryba. Liepos 3 d. Nidoje ir liepos 25 d. Saugose programą „Sankirtos“ atliks „Duetissimo“ – ilgamečiai scenos ir gyvenimo partneriai Dalia Dėdinskaitė (smuikas) ir Glebas Pyšniakas (violončelė). Rugpjūčio 17 d. Kintuose pasirodys kitų dviejų įžymių Lietuvos atlikėjų duetas – Rafailas Karpis (tenoras) ir Darius Mažintas (fortepijonas), savo programą pavadinę „Laiškai iš praeities. In memoriam Anatolijui Šenderovui“.

Į praeitį kvies nusikelti ir pianistas Kasparas Mikužis, liepos 4 d. Kintuose atliksiantis solo programą, kurią įvertins amžinosios klasikos mėgėjai: skambės baroko kūrėjo J.-Ph. Rameau, Vienos klasiko J. Haydno ir žymiojo romantiko F. Chopino kūriniai fortepijonui.

Festivalis tęsia tradiciją suteikti sceną ir jauniesiems talentams. Rugpjūčio 11 d. nuskambės koncertas „Dainuojanti širdis“, kuriame dainuos jaunieji operos atlikėjai – Kintuose vyksiančių meistriškumo kursų dalyviai. Taip pat Kintuose pasirodys ir keletas moksleivių kolektyvų. Rugpjūčio 22 d. koncertą surengs Karoliniškių muzikos mokyklos akordeonistų orkestras, o rugpjūčio 28 d. Kintuose ambicingą programą atliks Alytaus miesto moksleivių simfoninis orkestras „Svajonė“.

Kintų ramybė menininkams padeda kurti, o klausytojus kviečia pasimėgauti jų kūryba ir magiškais festivalio vakarais Kuršių marių kaimynystėje.

Bilietus galima įsigyti kakava.lt ir vietoje prieš koncertą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite