Trisdešimt taurių iš Klaipėdos

Klaipėdoje baigėsi 2015 m. Žemaitijos taurės vaikų, jaunučių ir jaunių lengvosios atletikos varžybos, kuriose rungtyniavo jaunieji lengvaatlečiai iš Klaipėdos ir Palangos miestų, Kretingos, Skuodo, Telšių, Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Šilutės rajonų. Vaikai varžėsi keturiais etapais, jaunučiai ir jauniai – trimis. Susumavus visų etapų rezultatus, paaiškėjo, kad mūsų rajono atstovai iškovojo net 30 taurių, kurios buvo įteiktos už I-III vietas.

Nuotraukoje (iš kairės): jauniausi dalyviai su apdovanojimais – šilutiškiai Osvaldas Guščius, Justas Budrikas, Gerda Bartkutė ir švėkšniškiai Ernestas Grevys ir Jonas Pocius. L. Leikuvienės nuotr.

 

Vaikų grupėje po dvi taures iškovojo O. Guščius (60 m ir šuolis į tolį), J. Budrikas (200 m ir 600 m), G. Bartkutė (600 m), E. Grevys (šuolis į aukštį) ir J. Pocius (60 m b/b). Paskutiniame etape O. Guščius laimėjo 60 m bėgimą (8,69 s), J. Budrikas 200 m (28,55 s) ir 600 m bėgimus, G. Bartkutė greičiausiai nubėgo 600 m (1:52,93 s), E. Grevys buvo antras šuolių į aukštį sektoriuje, o penktokas J. Pocius trečias atbėgo 60 m b/b ir iššoko į aukštį 1,30 m.
Jaunučių grupėje taures iškovojo J. Rudytė (60 m bėgimas, III v. ir rutulio stūmimas, II v.), M. Lidžius 60 m b/b buvo pirmas, A. Bendžius (300 m, II v. ir 1000 m, I v.), K. Jašinskaitė (trišuolis I v.), B. Kalvaitytė (trišuolis, III v.), L. Janušauskas (60 m, II v. ir 300 m, III v.), J. Bočkus (60 m b/b, III v. ir šuolis į aukštį, III v.), A.Vaitiekus laimėjo trišuolio ir šuolio į aukštį rungtis, o H. Bliūdžius jose buvo antras. Tarp šuolininkų į tolį III vietą laimėjo V. Endrulis.
Jaunių grupėje taures pelnė R. Bernotaitė (šuoliai į aukštį, I v.), J. Šertvytytė (rutulys, I v.), J. Tubutis (100 m, I v.), G. Vytuvytė (60 m, I v. ir trišuolis, II v.), D. Kinčius (trišuolis, II v. ir šuolis į tolį, III v.).
Paskutiniame etape tarp jaunučių J. Rudytė užėmė II v. stumdama rutulį – 10,02 m. A. Bendžius pirmas atbėgo 1000 m (3:10,13 min.) ir trečias 300 m (42,24 s). K. Jašinskaitė laimėjo trišuolio rungtį – 10,48 m, o B. Bartkutė liko trečia – 9,82 m. M. Lidžius greičiausiai bėgo 60 m b/b, L. Janušauskas gerino asmeninius pasiekimus: 60 m – 8,01 s, III v. ir 300 m – 41,71 s, II v. A. Vaitiekus laimėjo šuolio į aukštį ir trišuolio rungtis – 1,65 m ir 11,35 m. H. Bliūdžius šiose rungtyse buvo antras, tokią pat vietą laimėjo V. Endrulis, į tolį nušokęs 4,74 m.
Jaunių grupėje G. Vytuvytė greičiausiai nubėgo 60 m b/b – 8,02 s ir pelnė trišuolio antrą vietą – 10,32 m, J. Šertvytytė pelnė II vietą stumdama rutulį – 12,10m, R. Bernotaitė laimėjo šuolį į aukštį – 1,40 m. D. Kinčius trišuoliu (12,16 m) ir šokdamas į tolį (5,87 m) pelnė sidabrą.
Sportininkų treneriai L. Leikuvienė, S. Oželis, M. Urmulevičius patenkinti savo auklėtinių rezultatais.

Medardas Urmulevičius
Šilutės sporto mokyklos treneris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite