Traktoriumi aplink Lietuvą keliaujanti komanda pasveikino Saugų ir Lumpėnų žemdirbius

Į 1200 km ilgio kelionę aplink Lietuvą traktoriumi išvykę entuziastai užsuko į Saugose ūkininkaujančios Rasos Ragelskienė ūkį.

Netoli valstybės sienos ūkininkaujantys šalies žemdirbiai į šalies ateitį žvelgia optimistiškai ir čia, Lietuvos kaime, jie mato savo vaikų ir anūkų ateitį. Tuo galėjo įsitikinti  Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės žemdirbius traktoriumi aplankiusi komanda. 1200 kilometrų ilgio kelionės iniciatorė – bendrovė „Dotnuva Baltic“. 10 dienų trukmės projekto metu įmonė su Lietuvos valstybingumo šimtmečiu pasveikino keturias dešimtis Lietuvos pasienyje gyvenančių ūkininkų ir kaimo bendruomenių. Tarp jų – Saugų kaime ūkininkaujanti Rasa Ragelskienė ir Lumpėnuose įsikūręs žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“.

 Keturios dešimtys stotelių

„Mūsų pasveikinimas Lietuvai ir valstybės atkūrimo 100-metį švenčiantiems žmonėms – simbolinė kelionė, kurios akcentai yra valstybė, žemė ir duona. Šiai kelionei pasirinktas šalies pasieniu einantis, tarsi visą Lietuvą apglėbiantis kelias, kuriuo keliaujame nauju, lietuviška simbolika papuoštu traktoriumi. Į 100-mečio kelionę pasiėmėme dėkingumo simbolį – duoną. Juk lietuviui duona – ypatingas žmonių bendrystės, sugyvenimo ir tarpusavio ryšio simbolis. Su duonos atsiradimu susijusi ir mūsų įmonės, ir žemdirbių veikla“,  – sako UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas.

Po 8 metų emigracijos – į kaimą

Saugų kaime (Šilutės r.) gyvenančios Rasos Ragelskienės asmeninio ūkio dalį sudaro 55 hektarai žemės. Tai – ekologinis ūkis, auga avižos, rugiai, grikiai, žirniai, speltos. Šalia yra ir ūkininkės sutuoktinio ūkis – per 30 hektarų, kuriuose auginami tie patys pasėliai. Abu augina Lietuvos juodgalves avis, iš viso šiuo metu jų  turi apie 100.

Rasos Ragelskienė avidėje.

„Kol kas sekasi gerai – nedrįstume dejuoti. Esame optimistai, o ypač aš. Nepalankiu oru pavyko derlių nuimti ir net žieminius pasėlius šiaip ne taip pasisėti. Labai palengvėjo, kai ėmėme dalyvauti projektuose, pradėjome investuoti į techniką. Kartu su vyru įsigijome po traktorių, turime sėjamąją, plūgų, ekologines aketėles, kultivatorių. Įsigijome ir džiovyklą, nes ekologiniame ūkyje be jos būtų labai sunku“, – pasakojo ūkininkė.

R. Ragelskienė savarankiškai ūkininkauja nuo 2014 metų. Ji pati vairuoja traktorių ir džiaugiasi, kad dirbti su šia modernia technika patogiai įrengtoje kabinoje maloniau nei vairuoti automobilį. Turi ir kombaino vairuotojos pažymėjimą, todėl sako esanti viskam pasiruošusi, jei prireiktų.

Devynerių metų dukterį ir dvejų metų dvynius berniukus auginanti ūkininkė neakivaizdžiai studijuoja agronomiją – viliasi, kad kitąmet bus jau diplomuota agronomė. Aštuonerius metus Anglijoje gyvenusi moteris ten neprigijo – kankino Tėvynės ilgesys. „Anglija yra nuostabi šalis ir gyventi ten tikrai gera, tačiau jaučiausi labai vieniša, nuolat išgyvenau nostalgiją“, – atvirai pasakojo R. Ragelskienė, galiausiai atsiliepusi į tėvelio kvietimą sugrįžti.

„Suleidau visus nagus į žemę, – juokavo moteris. – Ne, panagės nėra juodos. Ir į traktorių lipu baltais sportbačiukais – vyras net iš manęs juokiasi“, – linksmai kalbėjo ūkininkė.

Kaimą pasirinko visos trys dukterys

„Dotnuva Baltic“ komandos aplankytas Lumpėnų kaime (Pagėgių sav.) įsikūręs, keturis ūkius jungiantis ir 10–15 ūkių savo paslaugas teikiantis žemės ūkio kooperatyvas „Lumpėnų Rambynas“ veikia nuo 1992 metų. Kooperuotai dirba 650 hektarų žemės, turi 370 melžiamų karvių. Atlikdami įvairias paslaugas aplinkiniams ūkiams, dirba apie 1100 hektarų.

Susitikimas ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“, Pagėgių sav.

Anot kooperatyvo pirmininko Remigijaus Kelnerio, kooperacijos idėja – efektyviai naudojama, pilnai apkrauta technika. Jam neatrodo protinga pirkti, tarkime, brangų pašarų smulkintuvą, o paskui laikyti jį kieme. Kooperatyvas tokį smulkintuvą įsigijo ne iš paramos, o iš savo lėšų, todėl gali šia technika pagelbėti ir aplinkiniams ūkiams. Su šia technika pasiekia Tauragę, Raseinius, Kelmę.

„Brangi mašina turi dirbti“, – įsitikinęs kooperatyvo vadovas.

Visos trys R. Kelnerio dukterys savo gyvenimo ateitį mato tame pačiame kaime. Dvi su žentais jau ūkininkauja, o jauniausioji studijuoja gyvulininkystės technologiją, svajoja auginti buliukus.

„Turiu tokią idėją, kad nė vienas mano anūkas neišvyktų iš Lietuvos. Duok Dieve, kad visi užsikabintų už žemės ūkio ar jį aptarnaujančių veiklų“, – sakė „Lumpėnų Rambyno“ vadovas.

Lietuvą sveikino ir traktorių gamintojai

Ūkininkė R. Ragelskienė neslėpė, kad valstybės atkūrimo šimtmečio šventę ji išgyveno nuoširdžiai džiaugdamasi, didžiuodamasi savo šalimi. Jai prie širdies buvo ir šiemet pagaliau prasiveržusios jos tautiečių patriotinės emocijos. „Man tai buvo labai gražu ir šaunu. Ir labai smagu, kad mūsų pasveikinti atvyko „Dotnuva Baltic“ atstovai. Pasitikome su džiaugsmu, šildėme arbata, vaišinome šakočiais“, – sakė R. Ragelskienė.

R. Kelneris džiaugėsi „Dotnuva Baltic“ Lietuvą apjuosiančia kelione traktoriumi, sakydamas, kad kooperatyvo nariai suskubo išsikelti stiebus net trims vėliavoms – trispalvei, Vyčio vėliavai ir Europos Sąjungos. Šios vėliavos plevėsavo, į ūkio teritoriją įsukus vėliavomis papuoštam „Dotnuva Baltic“ traktoriui.

„Iš tolo matomas traktorius su aukštai iškeltomis vėliavomis – tai visai kas kita nei jomis pasipuošę lengvieji automobiliai, kurie mūsų akiai jau įprasti. Didinga mašina tikrai atkreipia daugelio dėmesį. Tikrai geras jausmas“, – sakė R. Kelneris.

Eilėraščius kuriančiam kooperatyvo pirmininkui tėvynės, gimtinės, namų temos – vienos brangiausių. Trečiąją kūrybos knygą šiemet ketinantis išleisti R. Kelneris eilėraščiais išsako išgyvenimus dėl tuštėjančių kaimų. Antrosios savo knygos egzempliorių jis įteikė ir jį aplankiusios šimtmečio kelionės traktoriumi dalyviams.

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ vadovo D. Jalovecko teigimu, prie šimtmečio iniciatyvos – kelionės aplink Lietuvą traktoriumi – savo sveikinimais visai Lietuvai prisidėjo ir traktorių „Case IH“ gamintojai.

 Vaida Samuolytė, „PR Service/Edelman Affiliate“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite