Tradicijos tęsiamos: opozicija gali viešai kalbėti, bet ne apie viską

Ketvirtadienį įvyko trečiasis per pakartotinius rinkimus išrinktos 25 narių Šilutės r. tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 išrinktieji. Iš 51 svarstyti pateikto projekto net 28 buvo skirti rengimuisi dirbti: formuotos įvairios komisijos, stebėtojų tarybos ir t. t.

Jonas Jatautas vadovaus Etikos komisijai, kuri vertina netinkamus Savivaldybės tarybos narių poelgius, nekorektišką elgesį, kitus abejotinus veiksmus.

Posėdis prasidėjo valanda vėliau – laukta atvykstant Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovo Donato Laurinavičiaus. Mat pirmiausia prisiekė Povilas Tunaitis, Savivaldybės taryboje pakeitęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Virgilijų Pozingį, kuris išrinktas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, todėl Tarybos nariu būti negali.
Artėjant pavėlinto posėdžio pradžiai, centrine Šilutės gatve dviračiu važiavo vasariškai nusiteikęs besišypsantis Tarybos narys Jonas Jatautas. Pasiteiravus, ar ir atšalus orams į posėdžius važinės dviračiu, LR liberalų sąjūdžio atstovas sakė keisiąs dviračio padangas: „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga…“
Taryboje jau suformuota opozicija, kurią sudarys 8 nariai: po tris Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) bei du LR liberalų sąjūdžio atstovai. Šiuo metu opozicijai vadovauja Algirdas Gečas, pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis. Šie trys politikai opozicijai vadovaus pasikeisdami. Pareiškimą dėl opozicijos paskelbimo išklausęs meras Vytautas Laurinaitis pasakė: „Kas iš opozicijos norės pereiti į poziciją, kelias visada atviras“.
Šiame posėdyje pagaliau buvo proga išgirsti, kaip svarstomus reikalus pristato naujieji komitetų pirmininkai: Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė. Panašu, kad ši našta jiems lengvai pakeliama – juk vietos valdžioje yra ne naujokai. Tik Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto vardu kalbėjo šio komiteto narys Tomas Budrikis, mat komitetas dar neišrinko pirmininko.
Etikos komisijai vadovaus minėtasis J. Jatautas. Kontrolės komiteto pirmininko pareigos irgi patikėtos opozicijos atstovui konservatoriui Zigmantui Jauniui. Įprasta, kad šias pareigas eina opozicijos pasiūlyti politikai. Tačiau į Šilutės ligoninės bei Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) stebėtojų tarybas, nepaisant pageidavimo, opozicijos atstovų neįsileido…
Anot mero, su PSPC yra bėdų, reikės reformų, vadovas nesusitvarko, nesutaria su kolektyvu, o Tarybos atstovai stebėtojų taryboje tvarkėsi kaip vadovo užtarėjai, o atsakomybė teko valdančiajai daugumai.
Opozicijos vadovas A. Gečas sutiko, kad toje įstaigoje esama įtampos, o meras užtikrino: „Mes ten jas sumažinsim“. J. Jatautas priminė: „Mes visi prisiimame atsakomybę, ne tik dauguma“.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.  Editos Šukytės nuotr.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.
Editos Šukytės nuotr.

Ach ta „Lamatos žemė“…
Rajono bendruomenių asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininku tebėra ne kas kitas, o pats Savivaldybės meras V. Laurinaitis, deleguotas Vainuto bendruomenės. Šias pareigas V. Laurinaitis ėjo ir būdamas paprastu Savivaldybės tarybos nariu, ir išrinktas meru, tebeina ir dabar, tiesiogiai išrinktas meru.
Į asociacijos valdymo organus rajono Taryba deleguoja Savivaldybės atstovus. Ir šįkart tame sąraše nėra opozicijos atstovų. „Gal mes nemokame skaičiuoti Europos Sąjungos pinigų…“ – replikavo A. Gečas, priminęs, kad „Lamatos žemėje“ buvo įtampos ir kitokių niuansų, nusivylimo esą išlikę.
J. Jatautas nusistebėjo, ar dera merui eiti tokias pareigas, ginti tam tikros gyventojų grupės interesus, kai meras yra viso rajono vadovas.
„Jums, Jonai, kyla daug klausimų, nuolat kyla… Tas klausimas jau šimtus kartų girdėtas. Diskusijas nutraukiam…“ – atšovė meras, į kurio žodžius bemat sureagavo A. Gečas, priminęs merui, kad Tarybos narys Jonas Jatautas turi teisę klausti ir gauti pagarbų atsakymą, o meras esą nepagarbiai atsiliepęs į Tarybos nario paklausimą.
„Koks klausimas, toks ir atsakymas. Tarsi čia būtų kokių teisės pažeidimų. Klausia, kad tik pasireikšti, dabar spaudoj paminės…“ – vėl neištvėrė meras.
Rasis „Žuvėjų kraštas“
Taryba pritarė, kad rajone būtų steigiama dar viena beveik milijono eurų europinių lėšų naudotoja ir dalintoja – asociacija Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Žuvėjų kraštas“. Deleguoti Savivaldybės atstovai kartu su kitais atstovais susirinkime rinks valdybą, bus pirmininkas, bus ruošiama strategija, kurią svarstys Savivaldybės taryba.
Tai jau ketvirtoji panašios veiklos ir finansavimo organizacija, tačiau ne tik „Lamatos žemė“, bet ir žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Pasienio žuvys“ nuolat kėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo ir priimtų sprendimų skirstant lėšas. Panašių vertinimų sulaukė ir Šilutės mieste suburta vietos veiklos grupė, į kurią suplaukė įvairių organizacijų atstovai.
Posėdyje suabejojus, kodėl „Žuvėjų krašto“ steigimo išlaidos tenka Savivaldybei, meras priminė tikrąją naudą – būsią pritraukta per 1 milijoną eurų, o kuo greičiau ši grupė būsianti įsteiga, tuo greičiau rasis strategija ir bus gauti pinigai.
Opozicija vėl stebėjosi, kad jų atstovų ir čia nepriimta. Priminta liūdnoka veikla baigiančių „Pasienio žuvų“ praktika – gal ir į naują asociaciją tie patys naudos siekėjai susirinks?
Meras patikino, kad rajono Taryba tik pritaria steigti vietos veiklos grupę, durys į ją niekam nebus užvertos, o susirinkime išrinkta valdyba, išrinktas pirmininkas privalėsią užtikrinti veiklos skaidrumą.
S. Kazlauskas piktinosi, jog „Pasienio žuvų“ gautieji pinigai buvo ištaškyti laivams, vandens motociklams pirkti, o naudos regionui nematyti, todėl įdomu, ar ir šįkart nebus taip pat.
Meras dar kartą paaiškino, kad Taryba sprendimu pritaria steigti vietos veiklos grupę, įsipareigoja dalyvauti joje ir deleguoja į ją Tarybos narius Vaidą Bendaravičių, Algį Bekerį bei administracijos atstovą direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, visa kita spręs visų narių susirinkimas.
O juk tris kartus jau taip buvo… Ir tris kartus purslauta, kad europiniai pinigai šildo rankas tik kai kam, dėl jų ten nuolatinės kautynės, o kas prie lovio arčiau, tam ir naudos daugiau. Tris kartus nusvylus, sunku tikėtis, kad ketvirtą kartą bent jau tas vienas milijonas eurų Šilutės kraštui duos naudos.
Iš 23 rajono Tarybos narių 12 sprendimui pritarė 4, balsavo prieš, 7 – susilaikė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite