Tradicijos tęsiamos: opozicija gali viešai kalbėti, bet ne apie viską

Ketvirtadienį įvyko trečiasis per pakartotinius rinkimus išrinktos 25 narių Šilutės r. tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 išrinktieji. Iš 51 svarstyti pateikto projekto net 28 buvo skirti rengimuisi dirbti: formuotos įvairios komisijos, stebėtojų tarybos ir t. t.

Jonas Jatautas vadovaus Etikos komisijai, kuri vertina netinkamus Savivaldybės tarybos narių poelgius, nekorektišką elgesį, kitus abejotinus veiksmus.

Posėdis prasidėjo valanda vėliau – laukta atvykstant Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovo Donato Laurinavičiaus. Mat pirmiausia prisiekė Povilas Tunaitis, Savivaldybės taryboje pakeitęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Virgilijų Pozingį, kuris išrinktas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, todėl Tarybos nariu būti negali.
Artėjant pavėlinto posėdžio pradžiai, centrine Šilutės gatve dviračiu važiavo vasariškai nusiteikęs besišypsantis Tarybos narys Jonas Jatautas. Pasiteiravus, ar ir atšalus orams į posėdžius važinės dviračiu, LR liberalų sąjūdžio atstovas sakė keisiąs dviračio padangas: „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga…“
Taryboje jau suformuota opozicija, kurią sudarys 8 nariai: po tris Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) bei du LR liberalų sąjūdžio atstovai. Šiuo metu opozicijai vadovauja Algirdas Gečas, pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis. Šie trys politikai opozicijai vadovaus pasikeisdami. Pareiškimą dėl opozicijos paskelbimo išklausęs meras Vytautas Laurinaitis pasakė: „Kas iš opozicijos norės pereiti į poziciją, kelias visada atviras“.
Šiame posėdyje pagaliau buvo proga išgirsti, kaip svarstomus reikalus pristato naujieji komitetų pirmininkai: Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė. Panašu, kad ši našta jiems lengvai pakeliama – juk vietos valdžioje yra ne naujokai. Tik Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto vardu kalbėjo šio komiteto narys Tomas Budrikis, mat komitetas dar neišrinko pirmininko.
Etikos komisijai vadovaus minėtasis J. Jatautas. Kontrolės komiteto pirmininko pareigos irgi patikėtos opozicijos atstovui konservatoriui Zigmantui Jauniui. Įprasta, kad šias pareigas eina opozicijos pasiūlyti politikai. Tačiau į Šilutės ligoninės bei Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) stebėtojų tarybas, nepaisant pageidavimo, opozicijos atstovų neįsileido…
Anot mero, su PSPC yra bėdų, reikės reformų, vadovas nesusitvarko, nesutaria su kolektyvu, o Tarybos atstovai stebėtojų taryboje tvarkėsi kaip vadovo užtarėjai, o atsakomybė teko valdančiajai daugumai.
Opozicijos vadovas A. Gečas sutiko, kad toje įstaigoje esama įtampos, o meras užtikrino: „Mes ten jas sumažinsim“. J. Jatautas priminė: „Mes visi prisiimame atsakomybę, ne tik dauguma“.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.  Editos Šukytės nuotr.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.
Editos Šukytės nuotr.

Ach ta „Lamatos žemė“…
Rajono bendruomenių asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininku tebėra ne kas kitas, o pats Savivaldybės meras V. Laurinaitis, deleguotas Vainuto bendruomenės. Šias pareigas V. Laurinaitis ėjo ir būdamas paprastu Savivaldybės tarybos nariu, ir išrinktas meru, tebeina ir dabar, tiesiogiai išrinktas meru.
Į asociacijos valdymo organus rajono Taryba deleguoja Savivaldybės atstovus. Ir šįkart tame sąraše nėra opozicijos atstovų. „Gal mes nemokame skaičiuoti Europos Sąjungos pinigų…“ – replikavo A. Gečas, priminęs, kad „Lamatos žemėje“ buvo įtampos ir kitokių niuansų, nusivylimo esą išlikę.
J. Jatautas nusistebėjo, ar dera merui eiti tokias pareigas, ginti tam tikros gyventojų grupės interesus, kai meras yra viso rajono vadovas.
„Jums, Jonai, kyla daug klausimų, nuolat kyla… Tas klausimas jau šimtus kartų girdėtas. Diskusijas nutraukiam…“ – atšovė meras, į kurio žodžius bemat sureagavo A. Gečas, priminęs merui, kad Tarybos narys Jonas Jatautas turi teisę klausti ir gauti pagarbų atsakymą, o meras esą nepagarbiai atsiliepęs į Tarybos nario paklausimą.
„Koks klausimas, toks ir atsakymas. Tarsi čia būtų kokių teisės pažeidimų. Klausia, kad tik pasireikšti, dabar spaudoj paminės…“ – vėl neištvėrė meras.
Rasis „Žuvėjų kraštas“
Taryba pritarė, kad rajone būtų steigiama dar viena beveik milijono eurų europinių lėšų naudotoja ir dalintoja – asociacija Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Žuvėjų kraštas“. Deleguoti Savivaldybės atstovai kartu su kitais atstovais susirinkime rinks valdybą, bus pirmininkas, bus ruošiama strategija, kurią svarstys Savivaldybės taryba.
Tai jau ketvirtoji panašios veiklos ir finansavimo organizacija, tačiau ne tik „Lamatos žemė“, bet ir žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Pasienio žuvys“ nuolat kėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo ir priimtų sprendimų skirstant lėšas. Panašių vertinimų sulaukė ir Šilutės mieste suburta vietos veiklos grupė, į kurią suplaukė įvairių organizacijų atstovai.
Posėdyje suabejojus, kodėl „Žuvėjų krašto“ steigimo išlaidos tenka Savivaldybei, meras priminė tikrąją naudą – būsią pritraukta per 1 milijoną eurų, o kuo greičiau ši grupė būsianti įsteiga, tuo greičiau rasis strategija ir bus gauti pinigai.
Opozicija vėl stebėjosi, kad jų atstovų ir čia nepriimta. Priminta liūdnoka veikla baigiančių „Pasienio žuvų“ praktika – gal ir į naują asociaciją tie patys naudos siekėjai susirinks?
Meras patikino, kad rajono Taryba tik pritaria steigti vietos veiklos grupę, durys į ją niekam nebus užvertos, o susirinkime išrinkta valdyba, išrinktas pirmininkas privalėsią užtikrinti veiklos skaidrumą.
S. Kazlauskas piktinosi, jog „Pasienio žuvų“ gautieji pinigai buvo ištaškyti laivams, vandens motociklams pirkti, o naudos regionui nematyti, todėl įdomu, ar ir šįkart nebus taip pat.
Meras dar kartą paaiškino, kad Taryba sprendimu pritaria steigti vietos veiklos grupę, įsipareigoja dalyvauti joje ir deleguoja į ją Tarybos narius Vaidą Bendaravičių, Algį Bekerį bei administracijos atstovą direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, visa kita spręs visų narių susirinkimas.
O juk tris kartus jau taip buvo… Ir tris kartus purslauta, kad europiniai pinigai šildo rankas tik kai kam, dėl jų ten nuolatinės kautynės, o kas prie lovio arčiau, tam ir naudos daugiau. Tris kartus nusvylus, sunku tikėtis, kad ketvirtą kartą bent jau tas vienas milijonas eurų Šilutės kraštui duos naudos.
Iš 23 rajono Tarybos narių 12 sprendimui pritarė 4, balsavo prieš, 7 – susilaikė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite