Tradicijos tęsiamos: opozicija gali viešai kalbėti, bet ne apie viską

Ketvirtadienį įvyko trečiasis per pakartotinius rinkimus išrinktos 25 narių Šilutės r. tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 išrinktieji. Iš 51 svarstyti pateikto projekto net 28 buvo skirti rengimuisi dirbti: formuotos įvairios komisijos, stebėtojų tarybos ir t. t.

Jonas Jatautas vadovaus Etikos komisijai, kuri vertina netinkamus Savivaldybės tarybos narių poelgius, nekorektišką elgesį, kitus abejotinus veiksmus.

Posėdis prasidėjo valanda vėliau – laukta atvykstant Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovo Donato Laurinavičiaus. Mat pirmiausia prisiekė Povilas Tunaitis, Savivaldybės taryboje pakeitęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovą Virgilijų Pozingį, kuris išrinktas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, todėl Tarybos nariu būti negali.
Artėjant pavėlinto posėdžio pradžiai, centrine Šilutės gatve dviračiu važiavo vasariškai nusiteikęs besišypsantis Tarybos narys Jonas Jatautas. Pasiteiravus, ar ir atšalus orams į posėdžius važinės dviračiu, LR liberalų sąjūdžio atstovas sakė keisiąs dviračio padangas: „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga…“
Taryboje jau suformuota opozicija, kurią sudarys 8 nariai: po tris Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) bei du LR liberalų sąjūdžio atstovai. Šiuo metu opozicijai vadovauja Algirdas Gečas, pavaduotojai Sandra Tamašauskienė ir Raimundas Ambrozaitis. Šie trys politikai opozicijai vadovaus pasikeisdami. Pareiškimą dėl opozicijos paskelbimo išklausęs meras Vytautas Laurinaitis pasakė: „Kas iš opozicijos norės pereiti į poziciją, kelias visada atviras“.
Šiame posėdyje pagaliau buvo proga išgirsti, kaip svarstomus reikalus pristato naujieji komitetų pirmininkai: Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Daiva Žebelienė. Panašu, kad ši našta jiems lengvai pakeliama – juk vietos valdžioje yra ne naujokai. Tik Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto vardu kalbėjo šio komiteto narys Tomas Budrikis, mat komitetas dar neišrinko pirmininko.
Etikos komisijai vadovaus minėtasis J. Jatautas. Kontrolės komiteto pirmininko pareigos irgi patikėtos opozicijos atstovui konservatoriui Zigmantui Jauniui. Įprasta, kad šias pareigas eina opozicijos pasiūlyti politikai. Tačiau į Šilutės ligoninės bei Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) stebėtojų tarybas, nepaisant pageidavimo, opozicijos atstovų neįsileido…
Anot mero, su PSPC yra bėdų, reikės reformų, vadovas nesusitvarko, nesutaria su kolektyvu, o Tarybos atstovai stebėtojų taryboje tvarkėsi kaip vadovo užtarėjai, o atsakomybė teko valdančiajai daugumai.
Opozicijos vadovas A. Gečas sutiko, kad toje įstaigoje esama įtampos, o meras užtikrino: „Mes ten jas sumažinsim“. J. Jatautas priminė: „Mes visi prisiimame atsakomybę, ne tik dauguma“.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.  Editos Šukytės nuotr.

Naujasis Kontrolės komiteto pirmininkas Zigmantas Jaunius.
Editos Šukytės nuotr.

Ach ta „Lamatos žemė“…
Rajono bendruomenių asociacijos „Lamatos žemė“ pirmininku tebėra ne kas kitas, o pats Savivaldybės meras V. Laurinaitis, deleguotas Vainuto bendruomenės. Šias pareigas V. Laurinaitis ėjo ir būdamas paprastu Savivaldybės tarybos nariu, ir išrinktas meru, tebeina ir dabar, tiesiogiai išrinktas meru.
Į asociacijos valdymo organus rajono Taryba deleguoja Savivaldybės atstovus. Ir šįkart tame sąraše nėra opozicijos atstovų. „Gal mes nemokame skaičiuoti Europos Sąjungos pinigų…“ – replikavo A. Gečas, priminęs, kad „Lamatos žemėje“ buvo įtampos ir kitokių niuansų, nusivylimo esą išlikę.
J. Jatautas nusistebėjo, ar dera merui eiti tokias pareigas, ginti tam tikros gyventojų grupės interesus, kai meras yra viso rajono vadovas.
„Jums, Jonai, kyla daug klausimų, nuolat kyla… Tas klausimas jau šimtus kartų girdėtas. Diskusijas nutraukiam…“ – atšovė meras, į kurio žodžius bemat sureagavo A. Gečas, priminęs merui, kad Tarybos narys Jonas Jatautas turi teisę klausti ir gauti pagarbų atsakymą, o meras esą nepagarbiai atsiliepęs į Tarybos nario paklausimą.
„Koks klausimas, toks ir atsakymas. Tarsi čia būtų kokių teisės pažeidimų. Klausia, kad tik pasireikšti, dabar spaudoj paminės…“ – vėl neištvėrė meras.
Rasis „Žuvėjų kraštas“
Taryba pritarė, kad rajone būtų steigiama dar viena beveik milijono eurų europinių lėšų naudotoja ir dalintoja – asociacija Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Žuvėjų kraštas“. Deleguoti Savivaldybės atstovai kartu su kitais atstovais susirinkime rinks valdybą, bus pirmininkas, bus ruošiama strategija, kurią svarstys Savivaldybės taryba.
Tai jau ketvirtoji panašios veiklos ir finansavimo organizacija, tačiau ne tik „Lamatos žemė“, bet ir žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė „Pasienio žuvys“ nuolat kėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo ir priimtų sprendimų skirstant lėšas. Panašių vertinimų sulaukė ir Šilutės mieste suburta vietos veiklos grupė, į kurią suplaukė įvairių organizacijų atstovai.
Posėdyje suabejojus, kodėl „Žuvėjų krašto“ steigimo išlaidos tenka Savivaldybei, meras priminė tikrąją naudą – būsią pritraukta per 1 milijoną eurų, o kuo greičiau ši grupė būsianti įsteiga, tuo greičiau rasis strategija ir bus gauti pinigai.
Opozicija vėl stebėjosi, kad jų atstovų ir čia nepriimta. Priminta liūdnoka veikla baigiančių „Pasienio žuvų“ praktika – gal ir į naują asociaciją tie patys naudos siekėjai susirinks?
Meras patikino, kad rajono Taryba tik pritaria steigti vietos veiklos grupę, durys į ją niekam nebus užvertos, o susirinkime išrinkta valdyba, išrinktas pirmininkas privalėsią užtikrinti veiklos skaidrumą.
S. Kazlauskas piktinosi, jog „Pasienio žuvų“ gautieji pinigai buvo ištaškyti laivams, vandens motociklams pirkti, o naudos regionui nematyti, todėl įdomu, ar ir šįkart nebus taip pat.
Meras dar kartą paaiškino, kad Taryba sprendimu pritaria steigti vietos veiklos grupę, įsipareigoja dalyvauti joje ir deleguoja į ją Tarybos narius Vaidą Bendaravičių, Algį Bekerį bei administracijos atstovą direktoriaus pavaduotoją Virgilijų Pozingį, visa kita spręs visų narių susirinkimas.
O juk tris kartus jau taip buvo… Ir tris kartus purslauta, kad europiniai pinigai šildo rankas tik kai kam, dėl jų ten nuolatinės kautynės, o kas prie lovio arčiau, tam ir naudos daugiau. Tris kartus nusvylus, sunku tikėtis, kad ketvirtą kartą bent jau tas vienas milijonas eurų Šilutės kraštui duos naudos.
Iš 23 rajono Tarybos narių 12 sprendimui pritarė 4, balsavo prieš, 7 – susilaikė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite