Tinkama tarpdančių priežiūra

Tinkama burnos higiena yra itin svarbi kiekvienam žmogui. Tai padeda apsisaugoti nuo įvairių dantų ir dantenų ligų.

Žinoma, valymas šepetėliu daugeliui asmenų yra gana įprastas reiškinys. Visgi, nemažai jų pamiršta apie tarpdančius. Netinkama šių priežiūra gali sukelti daug problemų bei paskatinti akmenų, karieso, periodontito atsiradimą.

Tad, ką apie rūpinimąsi tarpdančiais žinoti svarbiausia?

Kodėl svarbu tinkamai rūpintis tarpdančiais?

Tarpdančiuose nuolat įstringa maisto likučių. Deja, paprastas šepetėlis visų jų išvalyti dažniausiai nepadeda. Bėgant laikui, užsilikę maisto likučiai ima gesti ir skatina įvairių bakterijų dauginimąsi. Tai gali sukelti nemažai problemų, pavyzdžiui, akmenų susidarymą, kariesą, parodontozę, periodontitą.

Norint išvengti dantų bei dantenų ligų, svarbu tinkamai prižiūrėti ir tarpdančius. Tai reiškia, jog šiais rūpintis reikėtų reguliariai, naudojant kokybiškas priemones.

Burnos irigatoriai

Kokybiški irigatoriai – tai puiki tarpdančių valymo priemonė. Šie efektyviai pašalina užsilikusius maisto likučius ir bakterijas, geba masažuoti dantenas. Visgi, jeigu tokį terminą girdite pirmą kartą, greičiausiai kyla klausimas:  kas yra tas irigatorius?

Iš esmės, irigatoriumi vadinamas nedidelis aparatas, veikiantis mažos pompos pagalba bei gebantis generuoti aukšto slėgio vandens srovę. Būtent ji prisideda prie efektyvaus tarpdančių valymo. Vandens srovė veikia pulsuojančiai. Be to, dažniausiai galima patiems reguliuoti jos stiprumą. Tai apsaugo dantis ir dantenas nuo pažeidimo.

Irigatoriaus naudojimas išties nėra sudėtingas. Pakanka įsigyti vieną prietaisą bei kelis skirtingus antgalius, jog juo galėtų naudotis visi šeimos nariai. Kaip jau minėjome, irigatorius yra naudingas ir dantenoms. Tai visapusė bei puiki priemonė, palengvinanti tinkamą burnos higienos palaikymą.

Kam verta įsigyti irigatorių?

Burnos irigatorius tinka tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams. Toks prietaisas geba prasiskverbti ir išvalyti net mažiausius dantų tarpelius. Dėl šios priežasties, tai yra idealus prietaisas žmonėms, dėvintiems ortodontinius aparatus. Breketų ar plokštelės nešiojimas dažniausiai nemenkai apsunkina tinkamą burnos higieną. Tad pasirinkti kokybiškas priemones tampa tik dar svarbiau.

Kita vertus, irigatorius taip pat tinka žmonėms, kurie turi itin siaurus tarpdančius ar jautrias dantenas. Jeigu valant siūlu šios nuolat kraujuoja, reikėtų apsvarstyti kitų priemonių įsigijimą.

Kitos tarpdančių priežiūros priemonės

Nors burnos irigatoriai pasirenkami vis dažniau, egzistuoja ir daugiau neblogų tarpdančių priežiūros priemonių. Taigi, renkantis tinkamą variantą reikėtų atsižvelgti į individualius savo poreikius bei dantų ypatumus.

Pavyzdžiui, nemažai asmenų įsigyja kokybiškus tarpdančių šepetėlius. Čia svarbu pasirinkti tinkamo dydžio priemonę, kad nepažeistume dantenų. Dauguma šepetėlių tinka tiek jaunesniems, tiek vyresniems vartotojams. Be to, jie gali pagelbėti ir tiems žmonėms, kurie dėvi breketus ar turi implantus.

Tarpdančių siūlas vis dar išlieka gana populiarus, tačiau kitos priemonės jį nugali vis dažniau. Žinoma, šis pakankamai efektyviai išvalo net siauresnes vietas. Be to, tarpdančių siūlas geba pašalinti apnašas ir nuo dantų paviršiaus. Kita vertus, teigiama, jog dauguma naujų priemonių, pvz., irigatoriai, maisto likučius išvalo daug efektyviau.

Dažniausiai siūlas būna pernelyg plonas, kad pilnai užpildytų tarpdantį. Be to, šis netinka žmonėms, kurie turi implantų. Teigiama, jog siūlo atplaišos gali įstrigti bei sukelti uždegimą. Taigi tokiems asmenims tinkamas priemones derėtų rinktis daug atidžiau.

Visgi, kaip jau minėjome kiek anksčiau, kiekvienas variantas pasižymi tiek savais privalumais, tiek trūkumais. Dėl šios priežasties, renkantis geriausią priemonę reikėtų atsižvelgti į individualius savo dantų ypatumus bei poreikius.

pr2023/176

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite