Tikslas – gerokai sumažinti žūčių šalies keliuose skaičių

11 Lietuvos institucijų susibūrė bendram darbui ir tikslui siekiant sumažinti žuvusiųjų šalies keliuose skaičių. Pasirašytas memorandumas dėl eismo saugumo programos ,,Vizija – nulis“ priemonių įgyvendinimo, kuriuo įsipareigojama siekti iki 2030 metų žymiai sumažinti žuvusiųjų skaičių Lietuvos keliuose.

Prie šio memorandumo prisijungė 4 ministerijos: Susisiekimo, Vidaus reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos bei 7 institucijos: Lietuvos policija, Informatikos ir ryšių bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentai, AB „Via Lietuva“, Lietuvos transporto saugos administracija, VšĮ Transporto kompetencijų agentūra bei Lietuvos savivaldybių asociacija. Šalių veiklą koordinuos Susisiekimo ministerija.

„Nuo 2020 m. iki 2023 m. žuvusiųjų skaičius Lietuvoje sumažėjo beveik 11 proc., tačiau žūčių mūsų keliuose, deja, vis dar per daug. Todėl susibūrėme bendram darbui ir atnaujinome įsipareigojimą diegti kompleksines eismo saugos gerinimo priemones, kuriant saugesnius kelius, diegiant pažangias eismo valdymo priemones bei skatinant sąmoningumą kelyje ir aukštesnę vairavimo kultūrą“, – sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad be švietimo ir žmonių sąmoningumo didinimo pasiekti pokytį saugaus eismo srityje sudėtinga. „Visuomenės edukacijos procesas turi vykti nenutrūkstamai ir į tai būtina investuoti nuolat. Taip pat reikalingi papildomi infrastruktūriniai ir teisiniai sprendimai, jų ieškosime bendromis pastangomis. Kad išvengtume skaudžių nelaimių ateityje, ypatingą dėmesį privalome skirti ir kovai su daugkartiniais ir šiurkščiais kelių eismo taisyklių pažeidėjais“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Memorandumą pasirašiusių institucijų atstovai įsipareigojo siekti iki 2030 m. žūčių šalies keliuose sumažinti perpus, palyginus su 2020 m. Tikslas, kad 1 mln. gyventojų tektų ne daugiau kaip 30 žuvusiųjų Lietuvos keliuose (2020 m. šis skaičius buvo 63 žuvusieji 1 mln. gyventojų).

„Mūsų šaliai – vienintelei Europos Sąjungoje – per pastarąjį dešimtmetį pavyko žuvusiųjų keliuose skaičių sumažinti perpus. Esame eismo saugumo srities lyderiai. Maža to, toliau kantriai einame pažangos keliu saugodami kiekvieną gyvybę, atsakingai rūpindamiesi kiekvienu eismo dalyviu, t. y. kiekvienu Lietuvos piliečiu“, – kalbėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius.

Pasirašytame dokumente šiam tikslui pasiekti pagal kiekvienos institucijos kompetenciją yra numatytos 44 priemonės. Tarp jų – kelių infrastruktūros gerinimas, rekonstruojant pavojingus kelių ruožus, įrengiant ir plečiant įvairias inžinerines eismo saugumo priemones, tobulinant informacines technologijas, diegiant dinamines saugaus greičio valdymo sistemas (kintamos informacijos kelio ženklus), plečiant pėsčiųjų ir dviračių takų tinklą.

Taip pat efektyvesnis šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų ištyrimas, įvairių saugaus eismo kampanijų bei prevencinių programų organizavimas, mokymo priemonių moksleiviams saugaus eismo įgūdžiams formuoti sukūrimas, pratybų ir mokymų pareigūnams organizavimas bei kt. Statistika rodo, kad pagrindinė žūčių keliuose priežastis – saugaus važiavimo greičio nepasirinkimas ar leistino greičio viršijimas.

Susisiekimo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite