Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus susitikimas su merais

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis paviešino tokią žinią: „Garbė dalyvauti J.E. Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus iniciatyva organizuotame susitikime, kuriame dalyvavo Telšių vyskupijos teritorijoje esančių savivaldybių merai ir savivaldybių centrų kunigai.  Tikimės, kad tokie susitikimai taps puikia tradicija“.

Telšių vyskupijos kurija skelbia, kad gegužės 23 d. Telšių vyskupą Algirdą Jurevičių aplankė Telšių vyskupijos teritorijoje esančių savivaldybių merai. Su merais kartu atvyko ir savivaldybių centrų kunigai.

Susitikimo pradžioje įvyko prisistatymas, nes dalis merų yra išrinkti pirmą kartą. Susitikimo metu Telšių vyskupas pristatė vyskupijos struktūrą ir apžvelgė Bažnyčios bei valstybės santykių aspektus.

Ar tikrai Bažnyčia „atskirta“ nuo valstybės?

Pasirodo, kad tokio atskyrimo negali būti, nes tuomet tikintieji patektų į konfliktą su valstybe. Atskirumas nereiškia atskyrimo.

Ganytojas didelį dėmesį skyrė 2000 m. pasirašytoms tarptautinėms sutartims tarp Lietuvos Respublikos ir Šventojo Sosto, kuriose apibrėžiamas valstybės ir Bažnyčios santykis. Kaip numato sutartis „Dėl santykių tarp Katalikų Bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų“, „Lietuvos Respublika ir Šventasis Sostas sutinka, jog tiek Katalikų Bažnyčia, tiek Valstybė yra nepriklausomos bei autonomiškos kiekviena savo srityje ir, laikydamosi šio principo, glaudžiai bendradarbiauja siekdamos kiekvieno žmogaus ir visuomenės dvasinės ir materialinės gerovės. Kompetentingos Lietuvos Respublikos institucijos ir kompetentingos Katalikų Bažnyčios institucijos abiem šalims priimtinais būdais bendradarbiauja švietimo, kultūros, šeimos, socialiniais, o ypač dorovės bei žmogaus orumo apsaugos klausimais.“

Vyskupas išryškino glaudų bendradarbiavimą ir išvardijo pozityvius tokio bendradarbiavimo pavyzdžius. Po ganytojo pranešimo įsižiebė diskusija, kurios metu merai pasidalijo bendradarbiavimo su bažnytinėmis institucijomis pavyzdžiais.

Seminarijos koplyčioje buvo meldžiamasi už merus ir savivaldą. Homilijoje vyskupas kalbėjo apie Šventosios Dvasios reikšmę žmogaus gyvenime. „Šventoji Dvasia ateina kaip šviesa, kad galėtume daugiau ir giliau įžvelgti bei pamatyti tai, ko be šviesos iš aukštybių nebegalėtume įžvelgti“, – kalbėjo ganytojas.

Pietų metu diskusijos rutuliavosi ir toliau, o merai išreiškė norą, kad tokie susitikimai taptų tradiciniais ir vyktų dažniau.

Pagal Telšių vyskupijos kurijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite