„Tegul tavo vaikai eina vien takais dorybės…“

Šiais Lietuvos Respublikos himno žodžiais liepos pradžioje Šilutės rajono mokyklos į gyvenimą išlydėjo per 400 abiturientų. Vyko iškilmės, įteikti brandos atestatai, ypatingai pagerbti aktyviausi, kūrybingiausi, gabiausi abiturientai, sportininkai, muzikantai, šokėjai.

Su gimnazija atsisveikina Vydūno gimnazijos abiturientai.

 

Įteikė stipendijas
70-osios laidos 116 abiturientų kartu su Šilutės pirmosios gimnazijos pedagogais liepos 10-os vidurdienį pasiekė Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Eisenos priekyje plevėsavo gimnazijos vėliava. Pasidžiaugti brandos atestatų teikimo švente prisirinko pilnutėlė salė žmonių, atvyko Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius. Išskirtinius 70-osios abiturientų laidos laimėjimus apžvelgė gimnazijos direktorė Laima Spirgienė, padėkojusi tėveliams už gerus jų vaikus, mokytojams, – kad mokinyje įžvelgė žmogų.
Turi Šilutės pirmoji gimnazija gražią tradiciją – išskirtinių laimėjimų pasiekę bei ypač aktyvūs abiturientai apdovanojami garsių politikų, verslininkų įsteigtomis vienkartinėmis stipendijomis. Šio sumanymo autorius – buvęs šios gimnazijos auklėtinis, dabar – gimnazijos tarybos pirmininkas, vietinės televizijos laidų kūrėjas Marijus Budraitis. Stipendijos teikiamos jau trejus metus. Vieną skiria M. Budraitis, tris – Pamario krašto atstovai Seime K. Komskis, A. Skardžius, R. Žemaitaitis. Penktąją stipendiją šiemet įsteigė verslo atstovai – UAB „Klasmann-Deilmann“. Stipendijos šiemet atiteko Laurai Saldauskaitei, Deimantei Žemgulytei, Ingai Diniūtei, Donatai Vaičiulytei ir Martynui Jakui.

Šilutės pirmosios gimnazijos brandos atestatų teikimo iškilmės vyko pilnutėlėje Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje, kurios pirmosios eilės buvo skirtos jaunyste ir grožiu spinduliuojantiems abiturientams. Stasės Skutulienės nuotr.

Šilutės pirmosios gimnazijos brandos atestatų teikimo iškilmės vyko pilnutėlėje Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje, kurios pirmosios eilės buvo skirtos jaunyste ir grožiu spinduliuojantiems abiturientams.
Stasės Skutulienės nuotr.

Išlydėjo 20-ąją laidą
Liepos 11 d. Vydūno gimnazija atsisveikino su 20-os laidos 101 abiturientu. Iškilmėse dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis ir Seimo narys Artūras Skardžius. Milda Gatelytė ir Augustė Norgėlaitė gavo atestatus su pagyrimu. Gimnazijai dovanų palikta sėdmaišių, – kad sugrįžę į savo buvusią mokyklą, rastų kur pasėdėti…
Skambėjo Žydrės Adomaitienės dainos. Po iškilmių lauke į dangų abiturientai paleido gausybę spalvingų balionų. Vyko fotosesija su tėveliais, draugais ir mokytojais. Gimnazijos direktorė Marina Stirbienė glėbyje laikė didelę puokštę gėlių ir neslėpė, kad atsisveikinti visada sunku. O džiaugtis yra kuo: septynių abiturientų žinios įvertintos devintukais ir dešimtukais, 33 abiturientų įvertinimai viršijo 90 balų, iš jų septyni gavo po 100 balų. Iš gimnazijos uosto 101 abiturientas tarsi išplaukė į plačiuosius vandenis.
„Visada būsite laukiami Šilutėje“, – sveikindamas kalbėjo meras V. Laurinaitis, o Seimo narys A. Skardžius priminė, kad jauno žmogaus išsilavinimas svarbus jam pačiam, visuomenei, valstybei. „Viltis dedame į jus…“ – linkėjo A. Skardžius.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite