Taupysime rūšiuodami atliekas

Pertvarkant komunalinių atliekų surinkimo ūkį, visas dėmesys šiuo metu skiriamas rūšiavimai. Įkainis jau sumažėjo 1 centu, tačiau pradėjus rūšiuoti tikimasi sutaupyti daugiau. Apie 5000 antrinėms žaliavoms skirtų konteinerių, apie kuriuos „Pamarys“ jau rašė, dalijami gyventojams. Išsamiau apie rūšiavimo naudą spaudos konferencijoje papasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Pristatydamas svečią, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atvežtieji konteineriai Šilutėje jau išdalinti, dabar dalijami kitose seniūnijose. Pradėjus rūšiuoti, bus žengtas kitas žingsnis, – paskaičiavus kiek pavyko sutaupyti, bus peržiūrimi komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai.
„Kai jau darbai pajudėjo, laikas papasakoti apie naujoves išsamiau ir paskatinti žmones rūšiuoti“, – sakė meras, suteikdamas žodį svečiui.
Pasak UAB „Ecoservice“ generalinio direktoriaus Arūno Makausko, Šilutė yra antras rajonas Vakarų Lietuvoje, kur individualių namų savininkai aprūpinami antrinėms žaliavoms rūšiuoti skirtais konteineriais. Prieš tai taip padaryta Kretingoje. Dalijami dviejų rūšių konteineriai. Didesnis, 240 litrų talpos, skirtas visoms pakuotėms, išskyrus stiklą, o 120 litrų talpos konteineris – tik stiklui. Įsigytas naujas automobilis, kuriuo vienu metu atskiruose skyriuose bus galima išvežti buities atliekas ir surinktas antrines žaliavas.
Nuo liepos galutinai bus suderinti ir viešai paskelbti konteinerių vežimo grafikai. Žiemą tai daryti numatoma rečiau, nes šaltu metų laiku lėčiau vyksta irimo procesai ir ne taip sparčiai dauginasi bakterijos. Panašiai jau daroma Alytaus regione. Penkis vasaros mėnesius sukauptos atliekos bus vežamos kas antrą savaitę, o nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos, kartą per mėnesį. Stiklas vežamas į Kauno stiklo fabriką, o pakuotės – į Klaipėdos rūšiavimo stotį, kur dar kartą išrūšiavus, kaloringos atliekos bus išvežamos sudeginti į cemento gamyklas, nes taip pigiau.
Arūnas Makauskas atkreipė dėmesį, kad nauja tvarka naudinga gyventojams, nes už konteinerius ir antrinių žaliavų surinkimą nereikia mokėti, o sumažėjęs buitinių atliekų kiekis leis mažinti mokestį už jų tvarkymą. Paskaičiuota, kad rūšiuojant buitinių atliekų kiekis sumažėja penktadaliu, o didžiuosiuose mietuose – dar labiau. Sumažinus buitinių atliekų svorį 20 procentų, jų tūris sumažėja 50-60 proc. Pagal dvejų metų statistiką, galima prognozuoti, kad per metus iš vienos namų valdos bus surenkama apie 150 kg surūšiuotų antrinių žaliavų, pusę kurių sudarys stiklas.
Viena namų valda, kur gyvena trijų asmenų šeima, per metus sukaupia apie 750 kg buitinių atliekų.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad Šilutės rajone rūšiavimo procesas įsibėgėja. Tikimasi, kad rūšiuojant buitinių atliekų sumažės 550-600 tonų (iš viso rajone surenkama apie 12 tūkst. tonų atliekų).
Anot R. Rimkaus, nereikia jaudintis, jeigu rūšiavimui skirtų konteinerių kam nors pritrūks. Jų bus galima atvežti dar. Papildomai numatoma dalyti ir kompostui skirtus konteinerius. Kai 2013 metais jie pirmą kartą buvo išdalinti, biodegraduojančių atliekų kiekis rajone sumažėjo 500 tonų per metus. Tiesa, jų užteko ne visiems, todėl rajone numatoma išdalyti dar 2000 biodegraduojančioms atliekoms skirtų konteinerių. 2016-2018 metais, remiant ES fondams, numatoma įrengti buitinių šiukšlių surinkimo aikšteles su antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais visuose daugiabučių namų mikrorajonuose. Šilutėje pavyzdinė aikštelė bus įrengta Eglių gatvėje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite