Taupysime rūšiuodami atliekas

Pertvarkant komunalinių atliekų surinkimo ūkį, visas dėmesys šiuo metu skiriamas rūšiavimai. Įkainis jau sumažėjo 1 centu, tačiau pradėjus rūšiuoti tikimasi sutaupyti daugiau. Apie 5000 antrinėms žaliavoms skirtų konteinerių, apie kuriuos „Pamarys“ jau rašė, dalijami gyventojams. Išsamiau apie rūšiavimo naudą spaudos konferencijoje papasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Pristatydamas svečią, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atvežtieji konteineriai Šilutėje jau išdalinti, dabar dalijami kitose seniūnijose. Pradėjus rūšiuoti, bus žengtas kitas žingsnis, – paskaičiavus kiek pavyko sutaupyti, bus peržiūrimi komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai.
„Kai jau darbai pajudėjo, laikas papasakoti apie naujoves išsamiau ir paskatinti žmones rūšiuoti“, – sakė meras, suteikdamas žodį svečiui.
Pasak UAB „Ecoservice“ generalinio direktoriaus Arūno Makausko, Šilutė yra antras rajonas Vakarų Lietuvoje, kur individualių namų savininkai aprūpinami antrinėms žaliavoms rūšiuoti skirtais konteineriais. Prieš tai taip padaryta Kretingoje. Dalijami dviejų rūšių konteineriai. Didesnis, 240 litrų talpos, skirtas visoms pakuotėms, išskyrus stiklą, o 120 litrų talpos konteineris – tik stiklui. Įsigytas naujas automobilis, kuriuo vienu metu atskiruose skyriuose bus galima išvežti buities atliekas ir surinktas antrines žaliavas.
Nuo liepos galutinai bus suderinti ir viešai paskelbti konteinerių vežimo grafikai. Žiemą tai daryti numatoma rečiau, nes šaltu metų laiku lėčiau vyksta irimo procesai ir ne taip sparčiai dauginasi bakterijos. Panašiai jau daroma Alytaus regione. Penkis vasaros mėnesius sukauptos atliekos bus vežamos kas antrą savaitę, o nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos, kartą per mėnesį. Stiklas vežamas į Kauno stiklo fabriką, o pakuotės – į Klaipėdos rūšiavimo stotį, kur dar kartą išrūšiavus, kaloringos atliekos bus išvežamos sudeginti į cemento gamyklas, nes taip pigiau.
Arūnas Makauskas atkreipė dėmesį, kad nauja tvarka naudinga gyventojams, nes už konteinerius ir antrinių žaliavų surinkimą nereikia mokėti, o sumažėjęs buitinių atliekų kiekis leis mažinti mokestį už jų tvarkymą. Paskaičiuota, kad rūšiuojant buitinių atliekų kiekis sumažėja penktadaliu, o didžiuosiuose mietuose – dar labiau. Sumažinus buitinių atliekų svorį 20 procentų, jų tūris sumažėja 50-60 proc. Pagal dvejų metų statistiką, galima prognozuoti, kad per metus iš vienos namų valdos bus surenkama apie 150 kg surūšiuotų antrinių žaliavų, pusę kurių sudarys stiklas.
Viena namų valda, kur gyvena trijų asmenų šeima, per metus sukaupia apie 750 kg buitinių atliekų.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad Šilutės rajone rūšiavimo procesas įsibėgėja. Tikimasi, kad rūšiuojant buitinių atliekų sumažės 550-600 tonų (iš viso rajone surenkama apie 12 tūkst. tonų atliekų).
Anot R. Rimkaus, nereikia jaudintis, jeigu rūšiavimui skirtų konteinerių kam nors pritrūks. Jų bus galima atvežti dar. Papildomai numatoma dalyti ir kompostui skirtus konteinerius. Kai 2013 metais jie pirmą kartą buvo išdalinti, biodegraduojančių atliekų kiekis rajone sumažėjo 500 tonų per metus. Tiesa, jų užteko ne visiems, todėl rajone numatoma išdalyti dar 2000 biodegraduojančioms atliekoms skirtų konteinerių. 2016-2018 metais, remiant ES fondams, numatoma įrengti buitinių šiukšlių surinkimo aikšteles su antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais visuose daugiabučių namų mikrorajonuose. Šilutėje pavyzdinė aikštelė bus įrengta Eglių gatvėje.

Vaidotas VILKAS

Hits: 65

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite