Taupysime rūšiuodami atliekas

Pertvarkant komunalinių atliekų surinkimo ūkį, visas dėmesys šiuo metu skiriamas rūšiavimai. Įkainis jau sumažėjo 1 centu, tačiau pradėjus rūšiuoti tikimasi sutaupyti daugiau. Apie 5000 antrinėms žaliavoms skirtų konteinerių, apie kuriuos „Pamarys“ jau rašė, dalijami gyventojams. Išsamiau apie rūšiavimo naudą spaudos konferencijoje papasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Pristatydamas svečią, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atvežtieji konteineriai Šilutėje jau išdalinti, dabar dalijami kitose seniūnijose. Pradėjus rūšiuoti, bus žengtas kitas žingsnis, – paskaičiavus kiek pavyko sutaupyti, bus peržiūrimi komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai.
„Kai jau darbai pajudėjo, laikas papasakoti apie naujoves išsamiau ir paskatinti žmones rūšiuoti“, – sakė meras, suteikdamas žodį svečiui.
Pasak UAB „Ecoservice“ generalinio direktoriaus Arūno Makausko, Šilutė yra antras rajonas Vakarų Lietuvoje, kur individualių namų savininkai aprūpinami antrinėms žaliavoms rūšiuoti skirtais konteineriais. Prieš tai taip padaryta Kretingoje. Dalijami dviejų rūšių konteineriai. Didesnis, 240 litrų talpos, skirtas visoms pakuotėms, išskyrus stiklą, o 120 litrų talpos konteineris – tik stiklui. Įsigytas naujas automobilis, kuriuo vienu metu atskiruose skyriuose bus galima išvežti buities atliekas ir surinktas antrines žaliavas.
Nuo liepos galutinai bus suderinti ir viešai paskelbti konteinerių vežimo grafikai. Žiemą tai daryti numatoma rečiau, nes šaltu metų laiku lėčiau vyksta irimo procesai ir ne taip sparčiai dauginasi bakterijos. Panašiai jau daroma Alytaus regione. Penkis vasaros mėnesius sukauptos atliekos bus vežamos kas antrą savaitę, o nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos, kartą per mėnesį. Stiklas vežamas į Kauno stiklo fabriką, o pakuotės – į Klaipėdos rūšiavimo stotį, kur dar kartą išrūšiavus, kaloringos atliekos bus išvežamos sudeginti į cemento gamyklas, nes taip pigiau.
Arūnas Makauskas atkreipė dėmesį, kad nauja tvarka naudinga gyventojams, nes už konteinerius ir antrinių žaliavų surinkimą nereikia mokėti, o sumažėjęs buitinių atliekų kiekis leis mažinti mokestį už jų tvarkymą. Paskaičiuota, kad rūšiuojant buitinių atliekų kiekis sumažėja penktadaliu, o didžiuosiuose mietuose – dar labiau. Sumažinus buitinių atliekų svorį 20 procentų, jų tūris sumažėja 50-60 proc. Pagal dvejų metų statistiką, galima prognozuoti, kad per metus iš vienos namų valdos bus surenkama apie 150 kg surūšiuotų antrinių žaliavų, pusę kurių sudarys stiklas.
Viena namų valda, kur gyvena trijų asmenų šeima, per metus sukaupia apie 750 kg buitinių atliekų.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad Šilutės rajone rūšiavimo procesas įsibėgėja. Tikimasi, kad rūšiuojant buitinių atliekų sumažės 550-600 tonų (iš viso rajone surenkama apie 12 tūkst. tonų atliekų).
Anot R. Rimkaus, nereikia jaudintis, jeigu rūšiavimui skirtų konteinerių kam nors pritrūks. Jų bus galima atvežti dar. Papildomai numatoma dalyti ir kompostui skirtus konteinerius. Kai 2013 metais jie pirmą kartą buvo išdalinti, biodegraduojančių atliekų kiekis rajone sumažėjo 500 tonų per metus. Tiesa, jų užteko ne visiems, todėl rajone numatoma išdalyti dar 2000 biodegraduojančioms atliekoms skirtų konteinerių. 2016-2018 metais, remiant ES fondams, numatoma įrengti buitinių šiukšlių surinkimo aikšteles su antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais visuose daugiabučių namų mikrorajonuose. Šilutėje pavyzdinė aikštelė bus įrengta Eglių gatvėje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite