Taupysime rūšiuodami atliekas

Pertvarkant komunalinių atliekų surinkimo ūkį, visas dėmesys šiuo metu skiriamas rūšiavimai. Įkainis jau sumažėjo 1 centu, tačiau pradėjus rūšiuoti tikimasi sutaupyti daugiau. Apie 5000 antrinėms žaliavoms skirtų konteinerių, apie kuriuos „Pamarys“ jau rašė, dalijami gyventojams. Išsamiau apie rūšiavimo naudą spaudos konferencijoje papasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Apie tobulinimą atliekų rūšiavimo sistemą pasakojo UAB „Ecoservice“ generalinis direktorius Arūnas Makauskas ir bendrovės Šilutės padalinio vadovė Jūratė Glazauskienė.

Pristatydamas svečią, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atvežtieji konteineriai Šilutėje jau išdalinti, dabar dalijami kitose seniūnijose. Pradėjus rūšiuoti, bus žengtas kitas žingsnis, – paskaičiavus kiek pavyko sutaupyti, bus peržiūrimi komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai.
„Kai jau darbai pajudėjo, laikas papasakoti apie naujoves išsamiau ir paskatinti žmones rūšiuoti“, – sakė meras, suteikdamas žodį svečiui.
Pasak UAB „Ecoservice“ generalinio direktoriaus Arūno Makausko, Šilutė yra antras rajonas Vakarų Lietuvoje, kur individualių namų savininkai aprūpinami antrinėms žaliavoms rūšiuoti skirtais konteineriais. Prieš tai taip padaryta Kretingoje. Dalijami dviejų rūšių konteineriai. Didesnis, 240 litrų talpos, skirtas visoms pakuotėms, išskyrus stiklą, o 120 litrų talpos konteineris – tik stiklui. Įsigytas naujas automobilis, kuriuo vienu metu atskiruose skyriuose bus galima išvežti buities atliekas ir surinktas antrines žaliavas.
Nuo liepos galutinai bus suderinti ir viešai paskelbti konteinerių vežimo grafikai. Žiemą tai daryti numatoma rečiau, nes šaltu metų laiku lėčiau vyksta irimo procesai ir ne taip sparčiai dauginasi bakterijos. Panašiai jau daroma Alytaus regione. Penkis vasaros mėnesius sukauptos atliekos bus vežamos kas antrą savaitę, o nuo spalio 1 iki gegužės 1 dienos, kartą per mėnesį. Stiklas vežamas į Kauno stiklo fabriką, o pakuotės – į Klaipėdos rūšiavimo stotį, kur dar kartą išrūšiavus, kaloringos atliekos bus išvežamos sudeginti į cemento gamyklas, nes taip pigiau.
Arūnas Makauskas atkreipė dėmesį, kad nauja tvarka naudinga gyventojams, nes už konteinerius ir antrinių žaliavų surinkimą nereikia mokėti, o sumažėjęs buitinių atliekų kiekis leis mažinti mokestį už jų tvarkymą. Paskaičiuota, kad rūšiuojant buitinių atliekų kiekis sumažėja penktadaliu, o didžiuosiuose mietuose – dar labiau. Sumažinus buitinių atliekų svorį 20 procentų, jų tūris sumažėja 50-60 proc. Pagal dvejų metų statistiką, galima prognozuoti, kad per metus iš vienos namų valdos bus surenkama apie 150 kg surūšiuotų antrinių žaliavų, pusę kurių sudarys stiklas.
Viena namų valda, kur gyvena trijų asmenų šeima, per metus sukaupia apie 750 kg buitinių atliekų.
Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad Šilutės rajone rūšiavimo procesas įsibėgėja. Tikimasi, kad rūšiuojant buitinių atliekų sumažės 550-600 tonų (iš viso rajone surenkama apie 12 tūkst. tonų atliekų).
Anot R. Rimkaus, nereikia jaudintis, jeigu rūšiavimui skirtų konteinerių kam nors pritrūks. Jų bus galima atvežti dar. Papildomai numatoma dalyti ir kompostui skirtus konteinerius. Kai 2013 metais jie pirmą kartą buvo išdalinti, biodegraduojančių atliekų kiekis rajone sumažėjo 500 tonų per metus. Tiesa, jų užteko ne visiems, todėl rajone numatoma išdalyti dar 2000 biodegraduojančioms atliekoms skirtų konteinerių. 2016-2018 metais, remiant ES fondams, numatoma įrengti buitinių šiukšlių surinkimo aikšteles su antrinių žaliavų rūšiavimo konteineriais visuose daugiabučių namų mikrorajonuose. Šilutėje pavyzdinė aikštelė bus įrengta Eglių gatvėje.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite