Taupumo sumetimais Policijos komisariate nebeliko budėtojų

Kai ant Šilutės policijos komisariato atsirado užrašas, kad čia dirbama nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis, žmonės sunerimo. Kas rūpinsis mūsų saugumu po darbo valandų? Nemažai klausimų sukėlė ir žinia, kad sumontuotų vaizdo kamerų transliuojamo vaizdo niekas nebestebi. Kam tada jos reikalingos? Kam išleisti pinigai?

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Apie tai, kaip policija taupydama bando rūpintis visuomenės saugumu, „Pamario“ skaitytojams papasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pagalbos sulauks ir po darbo
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, užrašai, nurodantys darbo laiką, atsirado gegužės pradžioje. Anot jo, nurodytas darbo laikas nereiškia, kad žmonės nesulauks pagalbos bet kuriuo paros metu. Nuo 8 iki 17 val. dirba tik komisariato administracija. Prireikus policijos ar kitos tarnybos pagalbos, žmonės turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu atsitiktų taip, kad žmogus neturi galimybės paskambinti, jis gali pasinaudoti ant komisariato sienos sumontuotu mygtuku, kuris tiesiogiai sujungs su budėtoju Tauragėje, kuris organizuos pagalbą. „Manau, kad ieškant pagalbos žmogui visai nebūtina vykti į policijos komisariatą. Geriau tegul jis paskambina ir laukia pareigūnų įvykio vietoje. Mes ir visą parą dirbančių komisariate 4 budėtojų atsisakėme, nes jie iš esmės vykdė tik patalpų sargų funkcijas, o į įvykius išvykti negalėjo. Dabar komisariato aplinka ir patalpos stebimos kameromis, o atsilaisvinę pareigūnai gali patruliuoti“, – sakė Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Prie stebėjimo kamerų niekas nebudi
Šilutės mieste sumontuota 12 stebėjimo kamerų. Planuojama įrengti jų dar daugiau. Tačiau nė vienas žmogus nestebi kamerų transliuojamo vaizdo. Šilutės r. PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, kad taip buvo nuo pat stebėjimo kamerų sumontavimo dienos.
Tiesa, iš pradžių patalpoje, kur stovi monitoriai, dar būdavo budėtojas, dabar nebeliko ir jo. Nepaisant to, pareigūnas tvirtino, kad kameros esančios naudingos ir labai padeda išaiškinti nusikaltimus. Jeigu tik yra tikimybė, kad įvykis užfiksuotas vaizdo kamerų, visų pirma peržiūrimas įrašas. Ne tik Šilutės, bet ir kituose komisariatuose kamerų transliuojamo tiesioginio vaizdo niekas nestebi. Žmonės prie kamerų budi tik Klaipėdoje. Ten kamerų užfiksuotus vaizdus stebėti įdarbinti neįgalieji.
Gali būti, kad ir Šilutės r. PK prie stebėjimo kamerų budės žmogus. „Galimybių įrenti tokią darbo vietą, suremontavus PK patalpas, tikrai bus, – tvirtino A. Mikalauskas. – Tik reikia, kad kas nors finansuotų kameras stebinčių darbuotojų išlaikymą“. Pasak komisaro, kad prie kamerų nuolat kas nors budėtų, siekia Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gal Savivaldybei pavyks rasti lėšų tokiems darbuotojams išlaikyti.

Atsisako brangių programų
Kai kurių Europos miestų specialiosios tarnybos ir ištisi municipalitetai stengiasi taupyti lėšas vietoj brangių mokamų naudodami atviro kodo kompiuterių programas. Lietuvos policija vietoje „Microsoft Office“ programų nuo praėjusių metų pradėjo naudoti nemokamą panašių programų rinkinį „Libreoffice“. Žinant, kad policijos struktūroje esama apie 16 tūkstančių kompiuterizuotų darbo vietų, susitaupo nemažai lėšų.
Be to, nemokamas kompiuterių programas galima diegti į bet kuriuos kompiuterius. Gyventojai jokių nepatogumų nepajus, nes ir nemokama programa gali atverti tuos pačius dokumentų formatus, kaip ir mokama „Microsoft Office“. Anot A. Mikalausko, iš pradžių darbuotojams buvo kiek sunku priprasti prie naujų programų tačiau tai jau praėjo. Kitą vertus, aktyviai diegiama centralizuota policijos dokumentų tvarkymo sistema, kuriai jokių papildomų biuro programų nereikia.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Saknis

    Kam tas financavimas kameru stebetojams? Jie patys sau alga gali uzsidirbti. Stebes vairuotojus uz ket pazeidimus ir su kaupu atsipirks ir kameru islaikymas ir dar biudzetui pinigu liks. Paprasatas reikalas cia visai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip atgauti pinigus iš bankrutuojančios bendrovės? Praktiniai patarimai kreditoriams

Komentuoja teisės firmos „Sorainen“ teisininkas Erikas Linkevičius Bendrovei pradėjus bankroto procesą, kitos įmonės tikisi atgauti bent dalį susidariusių skolų. Tačiau ar kreditoriams verta imtis aktyvių veiksmų siekiant atgauti skolą iš jau bankrutuojančio skolininko? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Dalijamės praktiniais patarimais kreditoriams, norintiems pamėginti atgauti neapmokėtas skolas. Skolos faktą patvirtinantys dokumentai – būtini Bankrutuojančios bendrovės vadovas, pradėdamas bankroto procesą, išsiunčia informacinį pranešimą savo kreditoriams. Pranešime turi būti nurodytas skolos dydis, ketinimas skelbti bankrotą, siūlymas sudaryti pagalbos susitarimą. Ir nors,

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Taip pat skaitykite