Taupumo sumetimais Policijos komisariate nebeliko budėtojų

Kai ant Šilutės policijos komisariato atsirado užrašas, kad čia dirbama nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis, žmonės sunerimo. Kas rūpinsis mūsų saugumu po darbo valandų? Nemažai klausimų sukėlė ir žinia, kad sumontuotų vaizdo kamerų transliuojamo vaizdo niekas nebestebi. Kam tada jos reikalingos? Kam išleisti pinigai?

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Apie tai, kaip policija taupydama bando rūpintis visuomenės saugumu, „Pamario“ skaitytojams papasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pagalbos sulauks ir po darbo
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, užrašai, nurodantys darbo laiką, atsirado gegužės pradžioje. Anot jo, nurodytas darbo laikas nereiškia, kad žmonės nesulauks pagalbos bet kuriuo paros metu. Nuo 8 iki 17 val. dirba tik komisariato administracija. Prireikus policijos ar kitos tarnybos pagalbos, žmonės turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu atsitiktų taip, kad žmogus neturi galimybės paskambinti, jis gali pasinaudoti ant komisariato sienos sumontuotu mygtuku, kuris tiesiogiai sujungs su budėtoju Tauragėje, kuris organizuos pagalbą. „Manau, kad ieškant pagalbos žmogui visai nebūtina vykti į policijos komisariatą. Geriau tegul jis paskambina ir laukia pareigūnų įvykio vietoje. Mes ir visą parą dirbančių komisariate 4 budėtojų atsisakėme, nes jie iš esmės vykdė tik patalpų sargų funkcijas, o į įvykius išvykti negalėjo. Dabar komisariato aplinka ir patalpos stebimos kameromis, o atsilaisvinę pareigūnai gali patruliuoti“, – sakė Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Prie stebėjimo kamerų niekas nebudi
Šilutės mieste sumontuota 12 stebėjimo kamerų. Planuojama įrengti jų dar daugiau. Tačiau nė vienas žmogus nestebi kamerų transliuojamo vaizdo. Šilutės r. PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, kad taip buvo nuo pat stebėjimo kamerų sumontavimo dienos.
Tiesa, iš pradžių patalpoje, kur stovi monitoriai, dar būdavo budėtojas, dabar nebeliko ir jo. Nepaisant to, pareigūnas tvirtino, kad kameros esančios naudingos ir labai padeda išaiškinti nusikaltimus. Jeigu tik yra tikimybė, kad įvykis užfiksuotas vaizdo kamerų, visų pirma peržiūrimas įrašas. Ne tik Šilutės, bet ir kituose komisariatuose kamerų transliuojamo tiesioginio vaizdo niekas nestebi. Žmonės prie kamerų budi tik Klaipėdoje. Ten kamerų užfiksuotus vaizdus stebėti įdarbinti neįgalieji.
Gali būti, kad ir Šilutės r. PK prie stebėjimo kamerų budės žmogus. „Galimybių įrenti tokią darbo vietą, suremontavus PK patalpas, tikrai bus, – tvirtino A. Mikalauskas. – Tik reikia, kad kas nors finansuotų kameras stebinčių darbuotojų išlaikymą“. Pasak komisaro, kad prie kamerų nuolat kas nors budėtų, siekia Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gal Savivaldybei pavyks rasti lėšų tokiems darbuotojams išlaikyti.

Atsisako brangių programų
Kai kurių Europos miestų specialiosios tarnybos ir ištisi municipalitetai stengiasi taupyti lėšas vietoj brangių mokamų naudodami atviro kodo kompiuterių programas. Lietuvos policija vietoje „Microsoft Office“ programų nuo praėjusių metų pradėjo naudoti nemokamą panašių programų rinkinį „Libreoffice“. Žinant, kad policijos struktūroje esama apie 16 tūkstančių kompiuterizuotų darbo vietų, susitaupo nemažai lėšų.
Be to, nemokamas kompiuterių programas galima diegti į bet kuriuos kompiuterius. Gyventojai jokių nepatogumų nepajus, nes ir nemokama programa gali atverti tuos pačius dokumentų formatus, kaip ir mokama „Microsoft Office“. Anot A. Mikalausko, iš pradžių darbuotojams buvo kiek sunku priprasti prie naujų programų tačiau tai jau praėjo. Kitą vertus, aktyviai diegiama centralizuota policijos dokumentų tvarkymo sistema, kuriai jokių papildomų biuro programų nereikia.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Saknis

    Kam tas financavimas kameru stebetojams? Jie patys sau alga gali uzsidirbti. Stebes vairuotojus uz ket pazeidimus ir su kaupu atsipirks ir kameru islaikymas ir dar biudzetui pinigu liks. Paprasatas reikalas cia visai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite