Taupumo sumetimais Policijos komisariate nebeliko budėtojų

Kai ant Šilutės policijos komisariato atsirado užrašas, kad čia dirbama nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis, žmonės sunerimo. Kas rūpinsis mūsų saugumu po darbo valandų? Nemažai klausimų sukėlė ir žinia, kad sumontuotų vaizdo kamerų transliuojamo vaizdo niekas nebestebi. Kam tada jos reikalingos? Kam išleisti pinigai?

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Apie tai, kaip policija taupydama bando rūpintis visuomenės saugumu, „Pamario“ skaitytojams papasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pagalbos sulauks ir po darbo
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, užrašai, nurodantys darbo laiką, atsirado gegužės pradžioje. Anot jo, nurodytas darbo laikas nereiškia, kad žmonės nesulauks pagalbos bet kuriuo paros metu. Nuo 8 iki 17 val. dirba tik komisariato administracija. Prireikus policijos ar kitos tarnybos pagalbos, žmonės turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu atsitiktų taip, kad žmogus neturi galimybės paskambinti, jis gali pasinaudoti ant komisariato sienos sumontuotu mygtuku, kuris tiesiogiai sujungs su budėtoju Tauragėje, kuris organizuos pagalbą. „Manau, kad ieškant pagalbos žmogui visai nebūtina vykti į policijos komisariatą. Geriau tegul jis paskambina ir laukia pareigūnų įvykio vietoje. Mes ir visą parą dirbančių komisariate 4 budėtojų atsisakėme, nes jie iš esmės vykdė tik patalpų sargų funkcijas, o į įvykius išvykti negalėjo. Dabar komisariato aplinka ir patalpos stebimos kameromis, o atsilaisvinę pareigūnai gali patruliuoti“, – sakė Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Prie stebėjimo kamerų niekas nebudi
Šilutės mieste sumontuota 12 stebėjimo kamerų. Planuojama įrengti jų dar daugiau. Tačiau nė vienas žmogus nestebi kamerų transliuojamo vaizdo. Šilutės r. PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, kad taip buvo nuo pat stebėjimo kamerų sumontavimo dienos.
Tiesa, iš pradžių patalpoje, kur stovi monitoriai, dar būdavo budėtojas, dabar nebeliko ir jo. Nepaisant to, pareigūnas tvirtino, kad kameros esančios naudingos ir labai padeda išaiškinti nusikaltimus. Jeigu tik yra tikimybė, kad įvykis užfiksuotas vaizdo kamerų, visų pirma peržiūrimas įrašas. Ne tik Šilutės, bet ir kituose komisariatuose kamerų transliuojamo tiesioginio vaizdo niekas nestebi. Žmonės prie kamerų budi tik Klaipėdoje. Ten kamerų užfiksuotus vaizdus stebėti įdarbinti neįgalieji.
Gali būti, kad ir Šilutės r. PK prie stebėjimo kamerų budės žmogus. „Galimybių įrenti tokią darbo vietą, suremontavus PK patalpas, tikrai bus, – tvirtino A. Mikalauskas. – Tik reikia, kad kas nors finansuotų kameras stebinčių darbuotojų išlaikymą“. Pasak komisaro, kad prie kamerų nuolat kas nors budėtų, siekia Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gal Savivaldybei pavyks rasti lėšų tokiems darbuotojams išlaikyti.

Atsisako brangių programų
Kai kurių Europos miestų specialiosios tarnybos ir ištisi municipalitetai stengiasi taupyti lėšas vietoj brangių mokamų naudodami atviro kodo kompiuterių programas. Lietuvos policija vietoje „Microsoft Office“ programų nuo praėjusių metų pradėjo naudoti nemokamą panašių programų rinkinį „Libreoffice“. Žinant, kad policijos struktūroje esama apie 16 tūkstančių kompiuterizuotų darbo vietų, susitaupo nemažai lėšų.
Be to, nemokamas kompiuterių programas galima diegti į bet kuriuos kompiuterius. Gyventojai jokių nepatogumų nepajus, nes ir nemokama programa gali atverti tuos pačius dokumentų formatus, kaip ir mokama „Microsoft Office“. Anot A. Mikalausko, iš pradžių darbuotojams buvo kiek sunku priprasti prie naujų programų tačiau tai jau praėjo. Kitą vertus, aktyviai diegiama centralizuota policijos dokumentų tvarkymo sistema, kuriai jokių papildomų biuro programų nereikia.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Saknis

    Kam tas financavimas kameru stebetojams? Jie patys sau alga gali uzsidirbti. Stebes vairuotojus uz ket pazeidimus ir su kaupu atsipirks ir kameru islaikymas ir dar biudzetui pinigu liks. Paprasatas reikalas cia visai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite