Taupumo sumetimais Policijos komisariate nebeliko budėtojų

Kai ant Šilutės policijos komisariato atsirado užrašas, kad čia dirbama nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis, žmonės sunerimo. Kas rūpinsis mūsų saugumu po darbo valandų? Nemažai klausimų sukėlė ir žinia, kad sumontuotų vaizdo kamerų transliuojamo vaizdo niekas nebestebi. Kam tada jos reikalingos? Kam išleisti pinigai?

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Apie tai, kaip policija taupydama bando rūpintis visuomenės saugumu, „Pamario“ skaitytojams papasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pagalbos sulauks ir po darbo
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, užrašai, nurodantys darbo laiką, atsirado gegužės pradžioje. Anot jo, nurodytas darbo laikas nereiškia, kad žmonės nesulauks pagalbos bet kuriuo paros metu. Nuo 8 iki 17 val. dirba tik komisariato administracija. Prireikus policijos ar kitos tarnybos pagalbos, žmonės turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu atsitiktų taip, kad žmogus neturi galimybės paskambinti, jis gali pasinaudoti ant komisariato sienos sumontuotu mygtuku, kuris tiesiogiai sujungs su budėtoju Tauragėje, kuris organizuos pagalbą. „Manau, kad ieškant pagalbos žmogui visai nebūtina vykti į policijos komisariatą. Geriau tegul jis paskambina ir laukia pareigūnų įvykio vietoje. Mes ir visą parą dirbančių komisariate 4 budėtojų atsisakėme, nes jie iš esmės vykdė tik patalpų sargų funkcijas, o į įvykius išvykti negalėjo. Dabar komisariato aplinka ir patalpos stebimos kameromis, o atsilaisvinę pareigūnai gali patruliuoti“, – sakė Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Prie stebėjimo kamerų niekas nebudi
Šilutės mieste sumontuota 12 stebėjimo kamerų. Planuojama įrengti jų dar daugiau. Tačiau nė vienas žmogus nestebi kamerų transliuojamo vaizdo. Šilutės r. PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, kad taip buvo nuo pat stebėjimo kamerų sumontavimo dienos.
Tiesa, iš pradžių patalpoje, kur stovi monitoriai, dar būdavo budėtojas, dabar nebeliko ir jo. Nepaisant to, pareigūnas tvirtino, kad kameros esančios naudingos ir labai padeda išaiškinti nusikaltimus. Jeigu tik yra tikimybė, kad įvykis užfiksuotas vaizdo kamerų, visų pirma peržiūrimas įrašas. Ne tik Šilutės, bet ir kituose komisariatuose kamerų transliuojamo tiesioginio vaizdo niekas nestebi. Žmonės prie kamerų budi tik Klaipėdoje. Ten kamerų užfiksuotus vaizdus stebėti įdarbinti neįgalieji.
Gali būti, kad ir Šilutės r. PK prie stebėjimo kamerų budės žmogus. „Galimybių įrenti tokią darbo vietą, suremontavus PK patalpas, tikrai bus, – tvirtino A. Mikalauskas. – Tik reikia, kad kas nors finansuotų kameras stebinčių darbuotojų išlaikymą“. Pasak komisaro, kad prie kamerų nuolat kas nors budėtų, siekia Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gal Savivaldybei pavyks rasti lėšų tokiems darbuotojams išlaikyti.

Atsisako brangių programų
Kai kurių Europos miestų specialiosios tarnybos ir ištisi municipalitetai stengiasi taupyti lėšas vietoj brangių mokamų naudodami atviro kodo kompiuterių programas. Lietuvos policija vietoje „Microsoft Office“ programų nuo praėjusių metų pradėjo naudoti nemokamą panašių programų rinkinį „Libreoffice“. Žinant, kad policijos struktūroje esama apie 16 tūkstančių kompiuterizuotų darbo vietų, susitaupo nemažai lėšų.
Be to, nemokamas kompiuterių programas galima diegti į bet kuriuos kompiuterius. Gyventojai jokių nepatogumų nepajus, nes ir nemokama programa gali atverti tuos pačius dokumentų formatus, kaip ir mokama „Microsoft Office“. Anot A. Mikalausko, iš pradžių darbuotojams buvo kiek sunku priprasti prie naujų programų tačiau tai jau praėjo. Kitą vertus, aktyviai diegiama centralizuota policijos dokumentų tvarkymo sistema, kuriai jokių papildomų biuro programų nereikia.

Vaidotas VILKAS

Hits: 118

Vienas komentaras

  • Saknis

    Kam tas financavimas kameru stebetojams? Jie patys sau alga gali uzsidirbti. Stebes vairuotojus uz ket pazeidimus ir su kaupu atsipirks ir kameru islaikymas ir dar biudzetui pinigu liks. Paprasatas reikalas cia visai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite