Taupumo sumetimais Policijos komisariate nebeliko budėtojų

Kai ant Šilutės policijos komisariato atsirado užrašas, kad čia dirbama nuo 8 iki 17 valandos darbo dienomis, žmonės sunerimo. Kas rūpinsis mūsų saugumu po darbo valandų? Nemažai klausimų sukėlė ir žinia, kad sumontuotų vaizdo kamerų transliuojamo vaizdo niekas nebestebi. Kam tada jos reikalingos? Kam išleisti pinigai?

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Anot Šilutės r. PK viršininko Artūro Mikalausko, galbūt kada nors ir Šilutėje prie stebėjimo kamerų kažkas budės.

Apie tai, kaip policija taupydama bando rūpintis visuomenės saugumu, „Pamario“ skaitytojams papasakojo Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Pagalbos sulauks ir po darbo
Pasak Šilutės policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, užrašai, nurodantys darbo laiką, atsirado gegužės pradžioje. Anot jo, nurodytas darbo laikas nereiškia, kad žmonės nesulauks pagalbos bet kuriuo paros metu. Nuo 8 iki 17 val. dirba tik komisariato administracija. Prireikus policijos ar kitos tarnybos pagalbos, žmonės turi skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu atsitiktų taip, kad žmogus neturi galimybės paskambinti, jis gali pasinaudoti ant komisariato sienos sumontuotu mygtuku, kuris tiesiogiai sujungs su budėtoju Tauragėje, kuris organizuos pagalbą. „Manau, kad ieškant pagalbos žmogui visai nebūtina vykti į policijos komisariatą. Geriau tegul jis paskambina ir laukia pareigūnų įvykio vietoje. Mes ir visą parą dirbančių komisariate 4 budėtojų atsisakėme, nes jie iš esmės vykdė tik patalpų sargų funkcijas, o į įvykius išvykti negalėjo. Dabar komisariato aplinka ir patalpos stebimos kameromis, o atsilaisvinę pareigūnai gali patruliuoti“, – sakė Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas.

Prie stebėjimo kamerų niekas nebudi
Šilutės mieste sumontuota 12 stebėjimo kamerų. Planuojama įrengti jų dar daugiau. Tačiau nė vienas žmogus nestebi kamerų transliuojamo vaizdo. Šilutės r. PK viršininkas A. Mikalauskas sakė, kad taip buvo nuo pat stebėjimo kamerų sumontavimo dienos.
Tiesa, iš pradžių patalpoje, kur stovi monitoriai, dar būdavo budėtojas, dabar nebeliko ir jo. Nepaisant to, pareigūnas tvirtino, kad kameros esančios naudingos ir labai padeda išaiškinti nusikaltimus. Jeigu tik yra tikimybė, kad įvykis užfiksuotas vaizdo kamerų, visų pirma peržiūrimas įrašas. Ne tik Šilutės, bet ir kituose komisariatuose kamerų transliuojamo tiesioginio vaizdo niekas nestebi. Žmonės prie kamerų budi tik Klaipėdoje. Ten kamerų užfiksuotus vaizdus stebėti įdarbinti neįgalieji.
Gali būti, kad ir Šilutės r. PK prie stebėjimo kamerų budės žmogus. „Galimybių įrenti tokią darbo vietą, suremontavus PK patalpas, tikrai bus, – tvirtino A. Mikalauskas. – Tik reikia, kad kas nors finansuotų kameras stebinčių darbuotojų išlaikymą“. Pasak komisaro, kad prie kamerų nuolat kas nors budėtų, siekia Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Gal Savivaldybei pavyks rasti lėšų tokiems darbuotojams išlaikyti.

Atsisako brangių programų
Kai kurių Europos miestų specialiosios tarnybos ir ištisi municipalitetai stengiasi taupyti lėšas vietoj brangių mokamų naudodami atviro kodo kompiuterių programas. Lietuvos policija vietoje „Microsoft Office“ programų nuo praėjusių metų pradėjo naudoti nemokamą panašių programų rinkinį „Libreoffice“. Žinant, kad policijos struktūroje esama apie 16 tūkstančių kompiuterizuotų darbo vietų, susitaupo nemažai lėšų.
Be to, nemokamas kompiuterių programas galima diegti į bet kuriuos kompiuterius. Gyventojai jokių nepatogumų nepajus, nes ir nemokama programa gali atverti tuos pačius dokumentų formatus, kaip ir mokama „Microsoft Office“. Anot A. Mikalausko, iš pradžių darbuotojams buvo kiek sunku priprasti prie naujų programų tačiau tai jau praėjo. Kitą vertus, aktyviai diegiama centralizuota policijos dokumentų tvarkymo sistema, kuriai jokių papildomų biuro programų nereikia.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Saknis

    Kam tas financavimas kameru stebetojams? Jie patys sau alga gali uzsidirbti. Stebes vairuotojus uz ket pazeidimus ir su kaupu atsipirks ir kameru islaikymas ir dar biudzetui pinigu liks. Paprasatas reikalas cia visai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite