Taryboje esantys pedagogai svarstė suaugusiųjų mokymo centrą

Šilutės r. savivaldybės tarybos Socialinių reikalų komitetas sušaukė atskirą posėdį, skirtą Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre dėl ugdymo ir lankomumo susiklosčiusiai padėčiai.

Daugiau kaip pusė Šilutės rajono tarybos Socialinių reikalų komiteto narių patys yra pedagogai.

Pasak Socialinių reikalų komiteto pirmininkės Daivos Žebelienės, padėtis Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre nėra gera. Prastai lankomos pamokos, mokykla neturi nuolatinio vadovo. Jai šiuo metu vadovauja laikinai direktorės pareigas einanti Daiva Budvytienė.
„Mūsų tikslas – susitikti ir padiskutuoti. Vėliau gal ir apsilankyti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre. Neramina mus tai, kad centrą lanko mažai mokinių, ir tų pačių lankomumas prastas“, – sakė komiteto, kuriame daugiau kaip pusė narių yra pedagogai, pirmininkė.

Laikinai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorės pareigas einanti Daiva Budvytienė papasakojo apie šios mokymo įstaigos ypatumus ir atsakė į politikų klausimus.

Švietimo skyriaus atstovai ir pati D. Budvytienė sutiko, kad padėtis Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre gana sudėtinga. Ji sudėtinga dar ir todėl, kad čia mokosi specifinė visuomenės dalis – tai suaugusieji, kurie dėl įvairių priežasčių laiku nesugebėjo įgyti vidurinio išsilavinimo ir jaunuoliai, kurių daugumos įprastos mokyklos nepageidauja dėl blogo elgesio, nenoro mokytis. Šiuo metu Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo trijose klasėse mokosi 30 tokių jaunuolių. Iš jų tik 3 merginos, likusieji vaikinai. Iki šiol nėra buvę atvejo, kad Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokiniai sugrįžtų į bendrojo lavinimo mokyklas. Pripažįstama, kad kai kurie ateina į pamokas ir dėl nemokamo maitinimo.
Daugelis suaugusiųjų mokosi neakivaizdiniu būdu ir į mokyklą ateina tik atsiskaityti. Pavyzdžiui, vairuotojai, išvykę į reisus užduotis atlieka pasiimtu kompiuteriu ir ateina į mokyklą tik atsiskaityti. Mokiniai gali išvykti iki 3 mėnesių laikotarpiui. Jie neturi galimybės atsisakyti darbo ir skirti laiką vien mokymuisi, nes tuo atveju netektų socialinių garantijų. Tai jau savaime blogina mokyklos lankomumo rodiklius.
Tarybos narys pedagogas Jonas Jatautas teiravosi, ar bendradarbiaujama su užsienio partneriais. Jis daugiausiai kalbėjo apie tokių mokinių sugrįžimo į bendrojo ugdymo įstaigas galimybę. „Jeigu tokie mokiniai laiku būtų gavę tinkamą pagalbą, kiek jų būtų likę bendrojo lavinimo mokyklose?“ – retoriškai teiravosi jis.
Kiti komitete dirbantys pedagogai abejojo, ar įmanoma sugrąžinti Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro moksleivius į bendrojo lavinimo klases. „Agresija pasireiškia ir fiziniu pavidalu. Skraido kėdės, atsineša į pamokas peilį. Todėl ir išprašomi“, – sakė liūdnų pavyzdžių žinantys mokytojai. Iš esmės, nesuvaldomiems mokiniams po Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro lieka tik socializacijos centrai.
Išklausę pedagogų pasisakymus, dauguma Tarybos narių dėkojo dirbantiems Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre už sunkų ir reikalingą darbą. Jie pripažino, kad labai svarbu, jog ir prastai besielgiantys jaunuoliai turi kur mokytis. Jonas Jatautas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė pasiūlė kolektyvo nariams pasvarstyti, kokių būtų galima imtis priemonių, kad šie mokiniai būtų geriau integruojami į bendrą ugdymo procesą.
„Jeigu mes nieko nekeisime, tai niekas ir nesikeis“, – sakė S. Tamašauskienė.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Laima

    Sėkmės mokytojams, vizija bendruomenė turi ir tikrai įgyvendins. Svarbu, kad politikai palaikytų, o ne žlugdytų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite