Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Tailande pasireiškė švėkšniškis

„Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus – penktas iš dešinės.

Gruodžio 1-10 d. Tailando Karalystėje vykusioje 20-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė net šešis medalius: 2 sidabro ir 4 bronzos. Bronzos medalį į Švėkšną parsivežė „Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus.

Bronzos medalius laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos devintokas Lukas Mažrimas (mokytojai: Ieva Šiaulienė, Jūratė Dirginčienė ir Saulius Žukauskas), Vilniaus jėzuitų gimnazijos devintokė Kotryna Mieldažytė (mokytojai: Ala Vaicekauskienė, Jūratė Taučiuvienė, Skirmantė Bačinskienė, Rokas Pčalinas, Indrė Česonė ir Elena Tamulienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos devintokas Donatas Aleksandras Vasiliauskas (mokytojai Anna Gliebė, Birutė Maciulevičienė ir Tomas Kivaras), taip pat, Šilutės rajono Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos devintokas Dominykas Stankus (mokytojai: Edita Daukšienė, Gražina Jončienė ir Aušra Rutienė).

Sidabro medalius iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Robertas Juknevičius (mokytojai: Edita Paluckienė, Mantas Palubinskas ir Tomas Kivaras), Vilniaus licėjaus devintokas Pijus Piekus (mokytojai: Alma Čekauskienė, Rasa Žemaitaitienė ir Darius Šimkus).

Stankus

Nuotraukos iš D. Stankaus albumo.

Lietuvos komandai vadovavo Tomas Kivaras (Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius), prof. dr. Kęstutis Baltakys (Kauno technologijos universiteto Mokslo prorektorius) ir Dominykas Murza (Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro doktorantas). Renginyje taip pat dalyvavo ir šios olimpiados Europos regiono viceprezidentas dr. Paulius L. Tamošiūnas (Vilniaus universiteto metodinio STEAM ugdymo centro vadovas).

Varžėsi penkiolikamečiai iš 54 pasaulio valstybių

Olimpiadoje Tailando Karalystėje iš viso varžėsi daugiau nei 300 penkiolikmečių iš 54 pasaulio valstybių. Dalyviams buvo pateiktos trys ypatingų biologijos, chemijos ir fizikos žinių reikalaujančios užduotys: testas, teorinės užduotys ir praktinė komandinė užduotis.

Olimpiados užduotyse nagrinėta tailandiečiams aktuali tvarios žemdirbystės tematika. Atlikdami užduotis, mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie Tailando Karalystės „vaisių karalių“ – kvapųjį durijų ir „vaisių karalienę“ – mangostaninę garciniją.

Konkurse netrūko ekskursijų ir paskaitų, pristatančių išskirtines Tailando Karalystės sostinės Bankoko vietas.

2024 m. tarptautinė jaunių gamtos mokslų olimpiada bus organizuojama Rumunijoje. Tapti Lietuvos komandos nariais gali mokiniai, ne vyresni nei penkiolikos metų, sėkmingai sudalyvavę Lietuvos gamtos mokslų olimpiadoje ir įveikę tolimesnius atrankos etapus.

Pagal https://www.lmnsc.lt/  inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite