„Takoskyra“ tiesia pagalbos ranką bedarbiams

Suaugusiųjų mokymo centras „Takoskyra“ veikia Šiauliuose, turi filialą Telšiuose, jau metus – ir Šilutėje. Į simbolinį filialo atidarymą Šilutėje gruodžio 8 d. popietę susirinko būrelis svečių, naujo darbo čia jau išmokytų suaugusiųjų, aštuonetas kolektyvo narių. Perkirpta simbolinė juostelė.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Dariaus ir Girėno g. 8, Šilutė. Iškaba virš durų ir užrašas ant tądien ilgo vaišių stalo buvusio šventinio torto skelbė tą patį: „Takoskyra“. Antrajame pastato aukšte erdviai įsikūrusi suaugusiųjų mokykla ir šis pavadinimas, ko gero, primena žmogaus pasirinkimą: ėjęs vienu gyvenimo keliu, netekęs darbo ir tapęs darbo biržoje registruotu bedarbiu, iš čia po kelių ar keliolikos savaičių išeina dirbti to darbo, kurio jį išmokė mokytojai–praktikai. Tokių buvusių Šilutės rajono bedarbių jau yra. Anksčiau bedarbiams mokytis amato tekdavo važinėti į Klaipėdą. Tiesa, vieni to atsisakydavo dėl nemenkų išlaidų, nes iš visų rajono kampelių neprivažinėsi. Dalis mesdavo pradėtus mokslus.
Jau metai Šilutės rajono bedarbiai mokomi čia, norinčiųjų yra daug – beveik 200 profesijos mokinių. Aštuonių mokytojų kolektyvą sudaro praktikos turintys specialistai: floristė, kirpėja, virėja, manikiūrininkė, pardavėja kasininkė, ruošiami prekybos salės darbuotojai ar konsultantai, socialinio darbo specialistų padėjėjai, virėjai, konditeriai, statybininkai – dažytojai, plytelių, trinkelių klojėjai, tinkuotojai, gipso kartono montuotojai, betonuotojai ir t. t.
Mokymo centras palaiko glaudžius ryšius ir su darbo birža, ir su darbdaviais. Jau yra verslininkų, kurie priima mokinius į praktiką, ryšius su darbdaviais žadama stiprinti.
UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Dėlkus pasakojo, kad ryšiai su Darbo biržos Šilutės skyriumi lėmę, kad filialas jau veikia ir Šilutėje. Per metus amato išmokyti suaugusieji šilutiškiai jau dirba, sėkmės istorijų nemažai. Iš užsienio sugrįžusi Inga Pipirienė yra Šilutės filialo mokymų organizatorė. „Esame pusiaukelėje, norime būti reikalingi, nors turime tik aštuonių žmonių kolektyvą, tačiau Šilutei – tai aštuonios darbo vietos ir labai bedarbiams reikalinga paslauga – mokymas rajono centre, ne Klaipėdoje“, – kalbėjo M. Dėlkus.
Su dovana atvykęs Darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, jog per trumpą laiką išmokytas būrys suaugusiųjų, pradėta nuo 5 mokymo programų, dabar jų jau 25, kitais metais prisidės dar 5. Kitais metais planuojama pradėti ruošti žuvies apdirbėjus, nes tokių specialistų verslininkams labai trūksta“, – sakė A. Šašilkinas.
Šilutės filialo mokymų organizatorė Inga Pipirienė priminė, jog yra 190 mokinių, keliasdešimt jų – labai aktyvūs, keliuose Šilutės salonuose jau dirba čia mokytos manikiūrininkės, jai malonu sveikintis su išmokytomis ir įsidarbinusiomis pardavėjomis–kasininkėmis, kitais buvusiais mokiniais. Mokoma antra virėjų grupė.
Dirba mokytojai–praktikai: čia nebūna ilgų pamokų, paskaitų. Praktikai pamoko to, ką patys gerai išmano. Kirpėja koleges mokytojas sušukavo šios šventės proga, floristė kalėdinėmis kompozicijomis išpuošė filialą, Šilutės ligoninę, Darbo biržą, kitas įstaigas. Net vaišių stalas papuoštas ir patiekalai pagaminti savo rankomis. Statybininkų mokytojas turi 19 mokinių. Dar būsianti siuvėjų grupė.
Pinigų medį dovanodamas Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad mieste atsirado tokia mokykla, kad žmonės iš Darbo biržos eina čia mokytis, o ne į seniūniją atidirbti už pašalpas.
Verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Vladas Kainovaitis pristatytas kaip bendramintis, rėmėjas, pagalbininkas. UAB „Statyk pats“ vienas iš vadovų V. Kainovaitis mokinių praktikai skiria statybinių medžiagų, priima mokinių padirbėti, įgyti praktinių įgūdžių. Įteikdamas vokelį svečias pasidžiaugė, kad dabar žmonės, ieškodami savo vietos gyvenime, galės tapti ne vien bedarbiais, bet mokiniais.
Vadovė I. Pipirienė atkreipė dėmesį į dar du šventės svečius: UAB „Sodestai“ vadovaujantį Stasį Liaugaudą bei UAB „Savas stogas“ direktorių Stasį Oželį. Šie šventėje dalyvavę verslininkai priima praktikai statybininkų. Tokie ryšiai su verslu labai naudingi filialui, mokiniui ir verslui.
Pasveikinti atvykusi Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė pastebėjo, kad pasipraktikuoti tikrai priims socialinių darbuotojų padėjėjų, lankomosios priežiūros darbuotojų. R. Jakienė palinkėjo kolektyvui kviestis verslininkus, pristatyti savo paslaugą, viešintis, reklamuotis, nes žinia apie tokią paslaugą turi pasiekti ir ūkininkų žmonas ir namų šeimininkes.
Floristė Evelina Malinina kalbėjo, kad į mokytojos darbą ją „ištraukę“ iš motinystės atostogų. Atėjusi dirbti „iš idėjos“. Užaugti pavykę per metus: „Mus žino, čia mums gera dirbti, mokiniams – mokytis. Taip pat esu grįžusi iš emigracijos“.
Kiekvieną mokytoją vardais pristačiusi I. Pipirienė pastebėjo, kad visi mokytojai – gerai Šilutėje žinomi įvairių sričių specialistai, savo srityje sukaupę daug praktikos, jau garsūs ir pripažinti. Todėl mokymas čia šiek tiek kitoks: ką sugeba daryti mokytojas, to išmoksta ir jo mokinys. Esama vilties, kad ateityje galbūt čia mokys ir neįgaliuosius.
Stasė SKUTULIENĖ

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite