„Takoskyra“ tiesia pagalbos ranką bedarbiams

Suaugusiųjų mokymo centras „Takoskyra“ veikia Šiauliuose, turi filialą Telšiuose, jau metus – ir Šilutėje. Į simbolinį filialo atidarymą Šilutėje gruodžio 8 d. popietę susirinko būrelis svečių, naujo darbo čia jau išmokytų suaugusiųjų, aštuonetas kolektyvo narių. Perkirpta simbolinė juostelė.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Dariaus ir Girėno g. 8, Šilutė. Iškaba virš durų ir užrašas ant tądien ilgo vaišių stalo buvusio šventinio torto skelbė tą patį: „Takoskyra“. Antrajame pastato aukšte erdviai įsikūrusi suaugusiųjų mokykla ir šis pavadinimas, ko gero, primena žmogaus pasirinkimą: ėjęs vienu gyvenimo keliu, netekęs darbo ir tapęs darbo biržoje registruotu bedarbiu, iš čia po kelių ar keliolikos savaičių išeina dirbti to darbo, kurio jį išmokė mokytojai–praktikai. Tokių buvusių Šilutės rajono bedarbių jau yra. Anksčiau bedarbiams mokytis amato tekdavo važinėti į Klaipėdą. Tiesa, vieni to atsisakydavo dėl nemenkų išlaidų, nes iš visų rajono kampelių neprivažinėsi. Dalis mesdavo pradėtus mokslus.
Jau metai Šilutės rajono bedarbiai mokomi čia, norinčiųjų yra daug – beveik 200 profesijos mokinių. Aštuonių mokytojų kolektyvą sudaro praktikos turintys specialistai: floristė, kirpėja, virėja, manikiūrininkė, pardavėja kasininkė, ruošiami prekybos salės darbuotojai ar konsultantai, socialinio darbo specialistų padėjėjai, virėjai, konditeriai, statybininkai – dažytojai, plytelių, trinkelių klojėjai, tinkuotojai, gipso kartono montuotojai, betonuotojai ir t. t.
Mokymo centras palaiko glaudžius ryšius ir su darbo birža, ir su darbdaviais. Jau yra verslininkų, kurie priima mokinius į praktiką, ryšius su darbdaviais žadama stiprinti.
UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Dėlkus pasakojo, kad ryšiai su Darbo biržos Šilutės skyriumi lėmę, kad filialas jau veikia ir Šilutėje. Per metus amato išmokyti suaugusieji šilutiškiai jau dirba, sėkmės istorijų nemažai. Iš užsienio sugrįžusi Inga Pipirienė yra Šilutės filialo mokymų organizatorė. „Esame pusiaukelėje, norime būti reikalingi, nors turime tik aštuonių žmonių kolektyvą, tačiau Šilutei – tai aštuonios darbo vietos ir labai bedarbiams reikalinga paslauga – mokymas rajono centre, ne Klaipėdoje“, – kalbėjo M. Dėlkus.
Su dovana atvykęs Darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, jog per trumpą laiką išmokytas būrys suaugusiųjų, pradėta nuo 5 mokymo programų, dabar jų jau 25, kitais metais prisidės dar 5. Kitais metais planuojama pradėti ruošti žuvies apdirbėjus, nes tokių specialistų verslininkams labai trūksta“, – sakė A. Šašilkinas.
Šilutės filialo mokymų organizatorė Inga Pipirienė priminė, jog yra 190 mokinių, keliasdešimt jų – labai aktyvūs, keliuose Šilutės salonuose jau dirba čia mokytos manikiūrininkės, jai malonu sveikintis su išmokytomis ir įsidarbinusiomis pardavėjomis–kasininkėmis, kitais buvusiais mokiniais. Mokoma antra virėjų grupė.
Dirba mokytojai–praktikai: čia nebūna ilgų pamokų, paskaitų. Praktikai pamoko to, ką patys gerai išmano. Kirpėja koleges mokytojas sušukavo šios šventės proga, floristė kalėdinėmis kompozicijomis išpuošė filialą, Šilutės ligoninę, Darbo biržą, kitas įstaigas. Net vaišių stalas papuoštas ir patiekalai pagaminti savo rankomis. Statybininkų mokytojas turi 19 mokinių. Dar būsianti siuvėjų grupė.
Pinigų medį dovanodamas Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad mieste atsirado tokia mokykla, kad žmonės iš Darbo biržos eina čia mokytis, o ne į seniūniją atidirbti už pašalpas.
Verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Vladas Kainovaitis pristatytas kaip bendramintis, rėmėjas, pagalbininkas. UAB „Statyk pats“ vienas iš vadovų V. Kainovaitis mokinių praktikai skiria statybinių medžiagų, priima mokinių padirbėti, įgyti praktinių įgūdžių. Įteikdamas vokelį svečias pasidžiaugė, kad dabar žmonės, ieškodami savo vietos gyvenime, galės tapti ne vien bedarbiais, bet mokiniais.
Vadovė I. Pipirienė atkreipė dėmesį į dar du šventės svečius: UAB „Sodestai“ vadovaujantį Stasį Liaugaudą bei UAB „Savas stogas“ direktorių Stasį Oželį. Šie šventėje dalyvavę verslininkai priima praktikai statybininkų. Tokie ryšiai su verslu labai naudingi filialui, mokiniui ir verslui.
Pasveikinti atvykusi Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė pastebėjo, kad pasipraktikuoti tikrai priims socialinių darbuotojų padėjėjų, lankomosios priežiūros darbuotojų. R. Jakienė palinkėjo kolektyvui kviestis verslininkus, pristatyti savo paslaugą, viešintis, reklamuotis, nes žinia apie tokią paslaugą turi pasiekti ir ūkininkų žmonas ir namų šeimininkes.
Floristė Evelina Malinina kalbėjo, kad į mokytojos darbą ją „ištraukę“ iš motinystės atostogų. Atėjusi dirbti „iš idėjos“. Užaugti pavykę per metus: „Mus žino, čia mums gera dirbti, mokiniams – mokytis. Taip pat esu grįžusi iš emigracijos“.
Kiekvieną mokytoją vardais pristačiusi I. Pipirienė pastebėjo, kad visi mokytojai – gerai Šilutėje žinomi įvairių sričių specialistai, savo srityje sukaupę daug praktikos, jau garsūs ir pripažinti. Todėl mokymas čia šiek tiek kitoks: ką sugeba daryti mokytojas, to išmoksta ir jo mokinys. Esama vilties, kad ateityje galbūt čia mokys ir neįgaliuosius.
Stasė SKUTULIENĖ

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite