„Takoskyra“ tiesia pagalbos ranką bedarbiams

Suaugusiųjų mokymo centras „Takoskyra“ veikia Šiauliuose, turi filialą Telšiuose, jau metus – ir Šilutėje. Į simbolinį filialo atidarymą Šilutėje gruodžio 8 d. popietę susirinko būrelis svečių, naujo darbo čia jau išmokytų suaugusiųjų, aštuonetas kolektyvo narių. Perkirpta simbolinė juostelė.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

„Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro Šilutės filialo atidarymo juostelę perkirpo (iš kairės) Šilutės darbo biržos vedėjas Andrius Šašilkinas ir šio centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Dariaus ir Girėno g. 8, Šilutė. Iškaba virš durų ir užrašas ant tądien ilgo vaišių stalo buvusio šventinio torto skelbė tą patį: „Takoskyra“. Antrajame pastato aukšte erdviai įsikūrusi suaugusiųjų mokykla ir šis pavadinimas, ko gero, primena žmogaus pasirinkimą: ėjęs vienu gyvenimo keliu, netekęs darbo ir tapęs darbo biržoje registruotu bedarbiu, iš čia po kelių ar keliolikos savaičių išeina dirbti to darbo, kurio jį išmokė mokytojai–praktikai. Tokių buvusių Šilutės rajono bedarbių jau yra. Anksčiau bedarbiams mokytis amato tekdavo važinėti į Klaipėdą. Tiesa, vieni to atsisakydavo dėl nemenkų išlaidų, nes iš visų rajono kampelių neprivažinėsi. Dalis mesdavo pradėtus mokslus.
Jau metai Šilutės rajono bedarbiai mokomi čia, norinčiųjų yra daug – beveik 200 profesijos mokinių. Aštuonių mokytojų kolektyvą sudaro praktikos turintys specialistai: floristė, kirpėja, virėja, manikiūrininkė, pardavėja kasininkė, ruošiami prekybos salės darbuotojai ar konsultantai, socialinio darbo specialistų padėjėjai, virėjai, konditeriai, statybininkai – dažytojai, plytelių, trinkelių klojėjai, tinkuotojai, gipso kartono montuotojai, betonuotojai ir t. t.
Mokymo centras palaiko glaudžius ryšius ir su darbo birža, ir su darbdaviais. Jau yra verslininkų, kurie priima mokinius į praktiką, ryšius su darbdaviais žadama stiprinti.
UAB „Takoskyra“ projektų vadovas Mindaugas Dėlkus pasakojo, kad ryšiai su Darbo biržos Šilutės skyriumi lėmę, kad filialas jau veikia ir Šilutėje. Per metus amato išmokyti suaugusieji šilutiškiai jau dirba, sėkmės istorijų nemažai. Iš užsienio sugrįžusi Inga Pipirienė yra Šilutės filialo mokymų organizatorė. „Esame pusiaukelėje, norime būti reikalingi, nors turime tik aštuonių žmonių kolektyvą, tačiau Šilutei – tai aštuonios darbo vietos ir labai bedarbiams reikalinga paslauga – mokymas rajono centre, ne Klaipėdoje“, – kalbėjo M. Dėlkus.
Su dovana atvykęs Darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas pasidžiaugė, jog per trumpą laiką išmokytas būrys suaugusiųjų, pradėta nuo 5 mokymo programų, dabar jų jau 25, kitais metais prisidės dar 5. Kitais metais planuojama pradėti ruošti žuvies apdirbėjus, nes tokių specialistų verslininkams labai trūksta“, – sakė A. Šašilkinas.
Šilutės filialo mokymų organizatorė Inga Pipirienė priminė, jog yra 190 mokinių, keliasdešimt jų – labai aktyvūs, keliuose Šilutės salonuose jau dirba čia mokytos manikiūrininkės, jai malonu sveikintis su išmokytomis ir įsidarbinusiomis pardavėjomis–kasininkėmis, kitais buvusiais mokiniais. Mokoma antra virėjų grupė.
Dirba mokytojai–praktikai: čia nebūna ilgų pamokų, paskaitų. Praktikai pamoko to, ką patys gerai išmano. Kirpėja koleges mokytojas sušukavo šios šventės proga, floristė kalėdinėmis kompozicijomis išpuošė filialą, Šilutės ligoninę, Darbo biržą, kitas įstaigas. Net vaišių stalas papuoštas ir patiekalai pagaminti savo rankomis. Statybininkų mokytojas turi 19 mokinių. Dar būsianti siuvėjų grupė.
Pinigų medį dovanodamas Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad mieste atsirado tokia mokykla, kad žmonės iš Darbo biržos eina čia mokytis, o ne į seniūniją atidirbti už pašalpas.
Verslininkas, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Vladas Kainovaitis pristatytas kaip bendramintis, rėmėjas, pagalbininkas. UAB „Statyk pats“ vienas iš vadovų V. Kainovaitis mokinių praktikai skiria statybinių medžiagų, priima mokinių padirbėti, įgyti praktinių įgūdžių. Įteikdamas vokelį svečias pasidžiaugė, kad dabar žmonės, ieškodami savo vietos gyvenime, galės tapti ne vien bedarbiais, bet mokiniais.
Vadovė I. Pipirienė atkreipė dėmesį į dar du šventės svečius: UAB „Sodestai“ vadovaujantį Stasį Liaugaudą bei UAB „Savas stogas“ direktorių Stasį Oželį. Šie šventėje dalyvavę verslininkai priima praktikai statybininkų. Tokie ryšiai su verslu labai naudingi filialui, mokiniui ir verslui.
Pasveikinti atvykusi Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė pastebėjo, kad pasipraktikuoti tikrai priims socialinių darbuotojų padėjėjų, lankomosios priežiūros darbuotojų. R. Jakienė palinkėjo kolektyvui kviestis verslininkus, pristatyti savo paslaugą, viešintis, reklamuotis, nes žinia apie tokią paslaugą turi pasiekti ir ūkininkų žmonas ir namų šeimininkes.
Floristė Evelina Malinina kalbėjo, kad į mokytojos darbą ją „ištraukę“ iš motinystės atostogų. Atėjusi dirbti „iš idėjos“. Užaugti pavykę per metus: „Mus žino, čia mums gera dirbti, mokiniams – mokytis. Taip pat esu grįžusi iš emigracijos“.
Kiekvieną mokytoją vardais pristačiusi I. Pipirienė pastebėjo, kad visi mokytojai – gerai Šilutėje žinomi įvairių sričių specialistai, savo srityje sukaupę daug praktikos, jau garsūs ir pripažinti. Todėl mokymas čia šiek tiek kitoks: ką sugeba daryti mokytojas, to išmoksta ir jo mokinys. Esama vilties, kad ateityje galbūt čia mokys ir neįgaliuosius.
Stasė SKUTULIENĖ

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Kalba „Takoskyros“ suaugusiųjų mokymo centro projektų vadovas Mindaugas Dėlkus.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Iš kairės: verslininkai Stasys Oželis, Agnė ir Stasys Liaugaudai, Vladas Kainovaitis jau tapo suaugusiųjų mokymo centro partneriais.

Hits: 2004

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite