Verta žinoti norint greičiau patekti pas gydytoją specialistą

Turite siuntimą pas gydytoją specialistą, bet gydymo įstaigoje, kurioje esate prisirašę, reikiamos paslaugos teks ilgai laukti? Yra alternatyvų, ligonių kasos jas primena.

Kas gali suteikti paslaugą?

Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, turėdami siuntimą, gali gauti ligonių kasų apmokamą gydytojo specialisto konsultaciją ne tik toje gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašę ar kurioje siuntimas išduotas. Šią paslaugą galima gauti ir bet kurioje kitoje poliklinikoje, medicinos centre ar klinikoje (tiek viešojoje, tiek privačioje), turinčioje sutartį su ligonių kasa. Tai suteikia galimybę paslaugą gauti greičiau.

„Viena iš priežasčių, kodėl kai kur susidaro labai ilgos eilės, yra ir ta, kad žmonės registruojasi į pačias populiariausias, dažniausiai didžiąsias, gydymo įstaigas ir renkasi tik konkrečius gydytojus. Tačiau ne visada būtina rinktis tam tikrą įstaigą ar konkretų gydytoją. Ir jei tokios būtinybės nėra, pravartu pasinaudoti alternatyvomis. Patartume užsiregistruoti pas gydytoją specialistą ten, kur reikiamos paslaugos tereikia laukti trumpiau“, – sako Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

Patogu registruotis IPR

Ieškant trumpiausio paslaugos laukimo laiko patogu registruotis išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistema. Joje reikia pasirinkti savivaldybę, paslaugą ar gydytojo kvalifikaciją. Tada parodomos visos esamos galimybės skirtingose įstaigose užsiregistruoti paslaugai, apmokamai iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, kai pacientas turi siuntimą. Jeigu IPR sistemoje iš karto nepavyksta rasti tinkamos vizito datos, patartina pamėginti registruotis kitą dieną. Mat kartais pacientai atšaukia planuotus vizitus. Gydymo įstaigos nuolat papildo sistemą informacija apie laisvą priėmimo laiką.

Be to, pasak L. Vitkauskienės, gydytojai neretai dirba keliose gydymo įstaigose, ir IPR sistema daugeliu atvejų tai rodo. Taigi joje pasirinkus konkretų gydytoją, galima pasitikrinti galimybę užsiregistruoti ankstesniam nemokamam vizitui pas norimą gydytoją specialistą tik, pavyzdžiui, ne didžiojoje įstaigoje, o kitur.

Šiuo metu IPR sistema galima registruotis pas gydytojus specialistus jau 60-yje proc. visų gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su ligonių kasomis. Visos šias sutartis turinčios gydymo įstaigos skelbiamos ligonių kasų interneto svetainėje. Iš pateikto sąrašo pasirinkote įstaigą, tačiau joje laisvų talonų nėra? Tada IPR sistemoje, siuntime nurodytai paslaugai galima registruotis atvykus į gydymo įstaigą, jos telefonu ar įstaigos informacinėje sistemoje.

Gali užregistruoti į laukiančių eilę

Tais atvejais, kai gydymo įstaiga neturi galimybės paskirti paslaugos suteikimo datos ir laiko, ji turi pasiūlyti pacientą registruoti į laukiančiųjų sąrašą. Atsiradus laisvam vizito laikui, gydymo įstaiga į sąrašą įtrauktam žmogui automatiškai paskiria paslaugos gavimo datą ir laiką. Ir apie tai praneša. Visus pacientus gydymo įstaiga privalo registruoti jų kreipimosi metu.

Įsidėmėti verta ir tai, kad pagal vieną siuntimą galima užsiregistruoti tik vienam vizitui vienoje gydymo įstaigoje. Negalint atvykti vizito, reikia kuo anksčiau apie tai informuoti gydymo įstaigą, kad paslaugą galėtų gauti kiti jos laukiantys pacientai.

Pagal Vilniaus teritorinės ligonių kasos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite