Šypsokitės, jus filmuoja

Jei nenorite turėti reikalų su policijos pareigūnais, geriau neišdykaukite, o šypsokitės, nes nuo gegužės 22 d. Šilutėje pradėjo veikti 12 stebėjimo kamerų. Kur jas įrengti, kartu su policininkais sprendė Savivaldybės Eismo saugumo komisija. Kartu su stebėjimo kameromis Šilutėje atsirado ir dvi naujos viešojo internetinio ryšio prieigos vietos – prie savivaldybės pastato ir Tižės gatvėje, šalia F. Bajoraičio bibliotekos esančiame parkelyje.

Šilutėje pradėjo veikti 12 naujų vaizdo stebėjimo kamerų.

„Iš patirties žinome kaip atsiliepia žmonės į stebėjimo kamerų įrengimą. Iš pradžių piktinasi, kad yra stebimi, matoma ką jie daro. Po šio etapo pradeda džiaugtis, kad padedant kameroms išaiškinami nusikaltimai, o dar vėliau norima, kad kamerų būtų daugiau ir rūpinamasi, kad jo nuolat veiktų“ – sakė Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila. Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius prisiminė, kad kamerų įrengimu pradėta rūpintis dar 2012 metais. Nors procesas užtruko, S. Mikutavičius dėkojo rajono politikams už rūpestį ir pastangas, kad šios kameros atsirastų.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės policijos komisariato viršininkas aiškino, kad 12 kamerų, kurias įrengti kainavo apie 130 tūkst. €, esąs tik pirmas etapas. Vėliau panašių stebėjimo kamerų atsiras seniūnijų centruose, o vėliau jų padaugės ir Šilutėje.
AB „TEO LT“ pardavimų vadybininkas Andrius Gedminas sakė, kad konkursą laimėjusi jų įmonė kameras ne tik įrengė, bet ir techniškai prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą 30 kartų.
„Tai reiškia, kad su šiomis kameromis 300 metrų atstumu galima perskaityti automobilio registracijos numerį“, – aiškino A. Gedminas. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, kartu jis nuolat įrašomas ir ne mažiau kaip mėnesį saugomas vaizdo įrašų archyvas. Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.
Kalbėdamas apie naujus viešojo internetinio ryšio prieigos taškus A. Gedminas sakė, jog šios vietos bus pažymėtos specialiais ženklais, kad šilutiškiai ir miesto svečiai žinotų apie galimybę prisijungti prie interneto. Kol kas prisijungus pirmuoju puslapiu pateikiama Šilutės r. savivaldybės svetainė. Jei bus poreikis, jį bus galima pakeisti. Pasak specialisto, nors interneto ryšys viešas, tačiau kontroliuojamas. Naudojant juo neteisėtų veiksmų elektroninėje erdvėje atlikti nepavyks.
Trumpai apžvelgus naujos įrangos paskirtį ir galimybes, Policijos komisariato fojė vykusiame renginyje dalyvavę rajono politikai, policijos pareigūnai ir Savivaldybės administracijos atstovai turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip veikia stebėjimo sistema. Meras paprašė nukreipti kamerą į savo kabineto langus ir visi pamatė, kad kai kurias vietas stebėti trukdo medžiai. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo pasitaręs su pareigūnais reikiamose vietoje apgenėti medžių šakas. TEO atstovas A. Gedminas technines įrangos galimybes demonstravo priartindamas važiuojančių automobilių numerius. Kilo juoko banga stebint, kaip kamera nulydėjo į senojo turgaus aikštę apsisukti įvažiavusio mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio visureigį.

Vaidotas VILKAS

Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite