Šypsokitės, jus filmuoja

Jei nenorite turėti reikalų su policijos pareigūnais, geriau neišdykaukite, o šypsokitės, nes nuo gegužės 22 d. Šilutėje pradėjo veikti 12 stebėjimo kamerų. Kur jas įrengti, kartu su policininkais sprendė Savivaldybės Eismo saugumo komisija. Kartu su stebėjimo kameromis Šilutėje atsirado ir dvi naujos viešojo internetinio ryšio prieigos vietos – prie savivaldybės pastato ir Tižės gatvėje, šalia F. Bajoraičio bibliotekos esančiame parkelyje.

Šilutėje pradėjo veikti 12 naujų vaizdo stebėjimo kamerų.

„Iš patirties žinome kaip atsiliepia žmonės į stebėjimo kamerų įrengimą. Iš pradžių piktinasi, kad yra stebimi, matoma ką jie daro. Po šio etapo pradeda džiaugtis, kad padedant kameroms išaiškinami nusikaltimai, o dar vėliau norima, kad kamerų būtų daugiau ir rūpinamasi, kad jo nuolat veiktų“ – sakė Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila. Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius prisiminė, kad kamerų įrengimu pradėta rūpintis dar 2012 metais. Nors procesas užtruko, S. Mikutavičius dėkojo rajono politikams už rūpestį ir pastangas, kad šios kameros atsirastų.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės policijos komisariato viršininkas aiškino, kad 12 kamerų, kurias įrengti kainavo apie 130 tūkst. €, esąs tik pirmas etapas. Vėliau panašių stebėjimo kamerų atsiras seniūnijų centruose, o vėliau jų padaugės ir Šilutėje.
AB „TEO LT“ pardavimų vadybininkas Andrius Gedminas sakė, kad konkursą laimėjusi jų įmonė kameras ne tik įrengė, bet ir techniškai prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą 30 kartų.
„Tai reiškia, kad su šiomis kameromis 300 metrų atstumu galima perskaityti automobilio registracijos numerį“, – aiškino A. Gedminas. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, kartu jis nuolat įrašomas ir ne mažiau kaip mėnesį saugomas vaizdo įrašų archyvas. Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.
Kalbėdamas apie naujus viešojo internetinio ryšio prieigos taškus A. Gedminas sakė, jog šios vietos bus pažymėtos specialiais ženklais, kad šilutiškiai ir miesto svečiai žinotų apie galimybę prisijungti prie interneto. Kol kas prisijungus pirmuoju puslapiu pateikiama Šilutės r. savivaldybės svetainė. Jei bus poreikis, jį bus galima pakeisti. Pasak specialisto, nors interneto ryšys viešas, tačiau kontroliuojamas. Naudojant juo neteisėtų veiksmų elektroninėje erdvėje atlikti nepavyks.
Trumpai apžvelgus naujos įrangos paskirtį ir galimybes, Policijos komisariato fojė vykusiame renginyje dalyvavę rajono politikai, policijos pareigūnai ir Savivaldybės administracijos atstovai turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip veikia stebėjimo sistema. Meras paprašė nukreipti kamerą į savo kabineto langus ir visi pamatė, kad kai kurias vietas stebėti trukdo medžiai. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo pasitaręs su pareigūnais reikiamose vietoje apgenėti medžių šakas. TEO atstovas A. Gedminas technines įrangos galimybes demonstravo priartindamas važiuojančių automobilių numerius. Kilo juoko banga stebint, kaip kamera nulydėjo į senojo turgaus aikštę apsisukti įvažiavusio mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio visureigį.

Vaidotas VILKAS

Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite