Šypsokitės, jus filmuoja

Jei nenorite turėti reikalų su policijos pareigūnais, geriau neišdykaukite, o šypsokitės, nes nuo gegužės 22 d. Šilutėje pradėjo veikti 12 stebėjimo kamerų. Kur jas įrengti, kartu su policininkais sprendė Savivaldybės Eismo saugumo komisija. Kartu su stebėjimo kameromis Šilutėje atsirado ir dvi naujos viešojo internetinio ryšio prieigos vietos – prie savivaldybės pastato ir Tižės gatvėje, šalia F. Bajoraičio bibliotekos esančiame parkelyje.

Šilutėje pradėjo veikti 12 naujų vaizdo stebėjimo kamerų.

„Iš patirties žinome kaip atsiliepia žmonės į stebėjimo kamerų įrengimą. Iš pradžių piktinasi, kad yra stebimi, matoma ką jie daro. Po šio etapo pradeda džiaugtis, kad padedant kameroms išaiškinami nusikaltimai, o dar vėliau norima, kad kamerų būtų daugiau ir rūpinamasi, kad jo nuolat veiktų“ – sakė Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila. Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius prisiminė, kad kamerų įrengimu pradėta rūpintis dar 2012 metais. Nors procesas užtruko, S. Mikutavičius dėkojo rajono politikams už rūpestį ir pastangas, kad šios kameros atsirastų.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės policijos komisariato viršininkas aiškino, kad 12 kamerų, kurias įrengti kainavo apie 130 tūkst. €, esąs tik pirmas etapas. Vėliau panašių stebėjimo kamerų atsiras seniūnijų centruose, o vėliau jų padaugės ir Šilutėje.
AB „TEO LT“ pardavimų vadybininkas Andrius Gedminas sakė, kad konkursą laimėjusi jų įmonė kameras ne tik įrengė, bet ir techniškai prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą 30 kartų.
„Tai reiškia, kad su šiomis kameromis 300 metrų atstumu galima perskaityti automobilio registracijos numerį“, – aiškino A. Gedminas. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, kartu jis nuolat įrašomas ir ne mažiau kaip mėnesį saugomas vaizdo įrašų archyvas. Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.
Kalbėdamas apie naujus viešojo internetinio ryšio prieigos taškus A. Gedminas sakė, jog šios vietos bus pažymėtos specialiais ženklais, kad šilutiškiai ir miesto svečiai žinotų apie galimybę prisijungti prie interneto. Kol kas prisijungus pirmuoju puslapiu pateikiama Šilutės r. savivaldybės svetainė. Jei bus poreikis, jį bus galima pakeisti. Pasak specialisto, nors interneto ryšys viešas, tačiau kontroliuojamas. Naudojant juo neteisėtų veiksmų elektroninėje erdvėje atlikti nepavyks.
Trumpai apžvelgus naujos įrangos paskirtį ir galimybes, Policijos komisariato fojė vykusiame renginyje dalyvavę rajono politikai, policijos pareigūnai ir Savivaldybės administracijos atstovai turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip veikia stebėjimo sistema. Meras paprašė nukreipti kamerą į savo kabineto langus ir visi pamatė, kad kai kurias vietas stebėti trukdo medžiai. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo pasitaręs su pareigūnais reikiamose vietoje apgenėti medžių šakas. TEO atstovas A. Gedminas technines įrangos galimybes demonstravo priartindamas važiuojančių automobilių numerius. Kilo juoko banga stebint, kaip kamera nulydėjo į senojo turgaus aikštę apsisukti įvažiavusio mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio visureigį.

Vaidotas VILKAS

Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite