Šypsokitės, jus filmuoja

Jei nenorite turėti reikalų su policijos pareigūnais, geriau neišdykaukite, o šypsokitės, nes nuo gegužės 22 d. Šilutėje pradėjo veikti 12 stebėjimo kamerų. Kur jas įrengti, kartu su policininkais sprendė Savivaldybės Eismo saugumo komisija. Kartu su stebėjimo kameromis Šilutėje atsirado ir dvi naujos viešojo internetinio ryšio prieigos vietos – prie savivaldybės pastato ir Tižės gatvėje, šalia F. Bajoraičio bibliotekos esančiame parkelyje.

Šilutėje pradėjo veikti 12 naujų vaizdo stebėjimo kamerų.

„Iš patirties žinome kaip atsiliepia žmonės į stebėjimo kamerų įrengimą. Iš pradžių piktinasi, kad yra stebimi, matoma ką jie daro. Po šio etapo pradeda džiaugtis, kad padedant kameroms išaiškinami nusikaltimai, o dar vėliau norima, kad kamerų būtų daugiau ir rūpinamasi, kad jo nuolat veiktų“ – sakė Tauragės vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila. Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius prisiminė, kad kamerų įrengimu pradėta rūpintis dar 2012 metais. Nors procesas užtruko, S. Mikutavičius dėkojo rajono politikams už rūpestį ir pastangas, kad šios kameros atsirastų.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Šilutės policijos komisariato viršininkas aiškino, kad 12 kamerų, kurias įrengti kainavo apie 130 tūkst. €, esąs tik pirmas etapas. Vėliau panašių stebėjimo kamerų atsiras seniūnijų centruose, o vėliau jų padaugės ir Šilutėje.
AB „TEO LT“ pardavimų vadybininkas Andrius Gedminas sakė, kad konkursą laimėjusi jų įmonė kameras ne tik įrengė, bet ir techniškai prižiūrės 36 mėnesius. Naujosios vaizdo kameros filmuoja vaizdą didele raiška. Aplinką jos gali stebėti 360 laipsnių kampu. Optinis priartinimas leidžia padidinti vaizdą 30 kartų.
„Tai reiškia, kad su šiomis kameromis 300 metrų atstumu galima perskaityti automobilio registracijos numerį“, – aiškino A. Gedminas. Vaizdo signalas iš kamerų šviesolaidžiais perduodamas Šilutės PK budėtojams, kartu jis nuolat įrašomas ir ne mažiau kaip mėnesį saugomas vaizdo įrašų archyvas. Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane. Įrašai vienu metu matomi dideliame televizoriaus ekrane ir kelių kompiuterių ekranuose.
Kalbėdamas apie naujus viešojo internetinio ryšio prieigos taškus A. Gedminas sakė, jog šios vietos bus pažymėtos specialiais ženklais, kad šilutiškiai ir miesto svečiai žinotų apie galimybę prisijungti prie interneto. Kol kas prisijungus pirmuoju puslapiu pateikiama Šilutės r. savivaldybės svetainė. Jei bus poreikis, jį bus galima pakeisti. Pasak specialisto, nors interneto ryšys viešas, tačiau kontroliuojamas. Naudojant juo neteisėtų veiksmų elektroninėje erdvėje atlikti nepavyks.
Trumpai apžvelgus naujos įrangos paskirtį ir galimybes, Policijos komisariato fojė vykusiame renginyje dalyvavę rajono politikai, policijos pareigūnai ir Savivaldybės administracijos atstovai turėjo galimybę pasižiūrėti, kaip veikia stebėjimo sistema. Meras paprašė nukreipti kamerą į savo kabineto langus ir visi pamatė, kad kai kurias vietas stebėti trukdo medžiai. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas žadėjo pasitaręs su pareigūnais reikiamose vietoje apgenėti medžių šakas. TEO atstovas A. Gedminas technines įrangos galimybes demonstravo priartindamas važiuojančių automobilių numerius. Kilo juoko banga stebint, kaip kamera nulydėjo į senojo turgaus aikštę apsisukti įvažiavusio mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio visureigį.

Vaidotas VILKAS

Stebėtojai gali vienu metu matyti vaizdą iš visų 12 kamerų, arba pasirinkti kurios kameros vaizdą stebėti visame ekrane.

Hits: 419

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite