Šylių parke sužaliuos 25 nauji medeliai

Šylių bendruomenės „Švylys“ nariai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį paženklino pasodinę medžių. Nuo seno lietuviui medis buvo apsauga nuo žaibo ar pavėsis nuo saulės – ne tik puošmena, bet ir ilgaamžiškumo, gyvybės, stiprybės simbolis. Protėvių sodintais medžiais džiaugiasi ir jų vaikaičiai.

Į talką atskubėjo ir mažyliai iš Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus.

 

Balandis – tinkamiausias metas
Šylių bendruomenė „Švylys“ sodinti medelius pakvietė prieš pat Atvelykį. Vyresni šyliškiai pamena, kad prieš ketvirtį amžiaus prie buvusių Šylių kultūros namų pastato dar vyko šventė. Tačiau prasidėjus kultūros reformai Šyliuose neliko kultūros darbuotojų. Kultūros namų pastatas liko be gyvybės ženklų, kai iš jo buvo iškelta čia veikusi biblioteka ir medicinos punktas.
Iš aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos gavusi lėšų, Gardamo seniūnija pastato likučius nugriovė ir sutvarkė aplinką. 2013-ųjų rudenį Šylių bendruomenė čia pradėjo sodinti parką, kurti poilsio zoną. Prie jau žaliavusių ir naujai pasodintų medžių pradėta formuoti parką pagal Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininko Arūno Juozo Uselio, kuris yra miškininkas bei miesto ir gyvenviečių apželdinimo technikas, sukurtą projektą. Šį pavasarį parką papildė dar 25 medeliais.
Parke pasodinti landšaftui labiausiai tinkami medeliai: paprastasis bukas, šermukšniai, melsvaspygės eglės, europiniai maumedžiai, miškiniai kadagiai.
Kad visais metų laikais parkas stebintų spalvomis, pasodino raudonąjį ąžuolą, juodąją pušį. Šermukšnių, pušaičių, eglių iš savo ūkio atvežė pats A. J. Uselis, raudonąjį ąžuolą padovanojo jo brolis miškininkas, kitus medelius pirko iš inkakliškės Ritos Tamašauskienės dekoratyvinių augalų ūkio. Pasak A. J. Uselio, medelius sodino gerokai ūgtelėjusius, kad rezultatas greičiau būtų matomas.
Šyliškiai sodina parką ir turi dar neįgyvendintų svajonių. Parko teritorijoje likusių buvusių ūkio kontoros cementinių laiptų neplanuojama naikinti. Laiptai galėtų būti postamentu kokiai svarbiai datai įprasminti skirtam paminklui.

Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis.

Talkino mažiausieji
Į talką atskubėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus pradinukai. Kaime gyvenantiems vaikams žemės ūkio darbai nėra naujiena, tačiau paklausti, ar teko sodinti medžių, prisipažino ne visi tai darę. Štai Juškaičiuose gyvenantis Eimantas Mockus su savo draugu medį sodino pirmą kartą. Anūkių Emilijos ir Rusnės lydima į talką atskubėjo Danutė Gečienė. Kaip sodinti ir prižiūrėti medelius, mokė ir jų senelis Gardamo seniūnas Tomas Balčytis. Sužinojusi apie talką su dekoratyvinių medelių sodinukais iš savo namų atskubėjo šyliškė Ona Steponkevičienė.
Talkoje dalyvavo gamtosaugininkas Remigijus Rimkus. Mažiausia talkos dalyvė trejų metukų Guoda atskubėjo su savo močiute, Šylių seniūnaite Adele Biurkland. Su anūkėle palaisčiusi pasodintą medelį seniūnaitė sėdo ant dviračio ir išskubėjo pas šeimininkes. Šylių bendruomenės šeimininkės talkininkams ruošė vaišes. Po smagaus darbo laukė gardus kugelis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite