Šylių parke sužaliuos 25 nauji medeliai

Šylių bendruomenės „Švylys“ nariai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį paženklino pasodinę medžių. Nuo seno lietuviui medis buvo apsauga nuo žaibo ar pavėsis nuo saulės – ne tik puošmena, bet ir ilgaamžiškumo, gyvybės, stiprybės simbolis. Protėvių sodintais medžiais džiaugiasi ir jų vaikaičiai.

Į talką atskubėjo ir mažyliai iš Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus.

 

Balandis – tinkamiausias metas
Šylių bendruomenė „Švylys“ sodinti medelius pakvietė prieš pat Atvelykį. Vyresni šyliškiai pamena, kad prieš ketvirtį amžiaus prie buvusių Šylių kultūros namų pastato dar vyko šventė. Tačiau prasidėjus kultūros reformai Šyliuose neliko kultūros darbuotojų. Kultūros namų pastatas liko be gyvybės ženklų, kai iš jo buvo iškelta čia veikusi biblioteka ir medicinos punktas.
Iš aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos gavusi lėšų, Gardamo seniūnija pastato likučius nugriovė ir sutvarkė aplinką. 2013-ųjų rudenį Šylių bendruomenė čia pradėjo sodinti parką, kurti poilsio zoną. Prie jau žaliavusių ir naujai pasodintų medžių pradėta formuoti parką pagal Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininko Arūno Juozo Uselio, kuris yra miškininkas bei miesto ir gyvenviečių apželdinimo technikas, sukurtą projektą. Šį pavasarį parką papildė dar 25 medeliais.
Parke pasodinti landšaftui labiausiai tinkami medeliai: paprastasis bukas, šermukšniai, melsvaspygės eglės, europiniai maumedžiai, miškiniai kadagiai.
Kad visais metų laikais parkas stebintų spalvomis, pasodino raudonąjį ąžuolą, juodąją pušį. Šermukšnių, pušaičių, eglių iš savo ūkio atvežė pats A. J. Uselis, raudonąjį ąžuolą padovanojo jo brolis miškininkas, kitus medelius pirko iš inkakliškės Ritos Tamašauskienės dekoratyvinių augalų ūkio. Pasak A. J. Uselio, medelius sodino gerokai ūgtelėjusius, kad rezultatas greičiau būtų matomas.
Šyliškiai sodina parką ir turi dar neįgyvendintų svajonių. Parko teritorijoje likusių buvusių ūkio kontoros cementinių laiptų neplanuojama naikinti. Laiptai galėtų būti postamentu kokiai svarbiai datai įprasminti skirtam paminklui.

Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis.

Talkino mažiausieji
Į talką atskubėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus pradinukai. Kaime gyvenantiems vaikams žemės ūkio darbai nėra naujiena, tačiau paklausti, ar teko sodinti medžių, prisipažino ne visi tai darę. Štai Juškaičiuose gyvenantis Eimantas Mockus su savo draugu medį sodino pirmą kartą. Anūkių Emilijos ir Rusnės lydima į talką atskubėjo Danutė Gečienė. Kaip sodinti ir prižiūrėti medelius, mokė ir jų senelis Gardamo seniūnas Tomas Balčytis. Sužinojusi apie talką su dekoratyvinių medelių sodinukais iš savo namų atskubėjo šyliškė Ona Steponkevičienė.
Talkoje dalyvavo gamtosaugininkas Remigijus Rimkus. Mažiausia talkos dalyvė trejų metukų Guoda atskubėjo su savo močiute, Šylių seniūnaite Adele Biurkland. Su anūkėle palaisčiusi pasodintą medelį seniūnaitė sėdo ant dviračio ir išskubėjo pas šeimininkes. Šylių bendruomenės šeimininkės talkininkams ruošė vaišes. Po smagaus darbo laukė gardus kugelis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite