Šylių parke sužaliuos 25 nauji medeliai

Šylių bendruomenės „Švylys“ nariai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį paženklino pasodinę medžių. Nuo seno lietuviui medis buvo apsauga nuo žaibo ar pavėsis nuo saulės – ne tik puošmena, bet ir ilgaamžiškumo, gyvybės, stiprybės simbolis. Protėvių sodintais medžiais džiaugiasi ir jų vaikaičiai.

Į talką atskubėjo ir mažyliai iš Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus.

 

Balandis – tinkamiausias metas
Šylių bendruomenė „Švylys“ sodinti medelius pakvietė prieš pat Atvelykį. Vyresni šyliškiai pamena, kad prieš ketvirtį amžiaus prie buvusių Šylių kultūros namų pastato dar vyko šventė. Tačiau prasidėjus kultūros reformai Šyliuose neliko kultūros darbuotojų. Kultūros namų pastatas liko be gyvybės ženklų, kai iš jo buvo iškelta čia veikusi biblioteka ir medicinos punktas.
Iš aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos gavusi lėšų, Gardamo seniūnija pastato likučius nugriovė ir sutvarkė aplinką. 2013-ųjų rudenį Šylių bendruomenė čia pradėjo sodinti parką, kurti poilsio zoną. Prie jau žaliavusių ir naujai pasodintų medžių pradėta formuoti parką pagal Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininko Arūno Juozo Uselio, kuris yra miškininkas bei miesto ir gyvenviečių apželdinimo technikas, sukurtą projektą. Šį pavasarį parką papildė dar 25 medeliais.
Parke pasodinti landšaftui labiausiai tinkami medeliai: paprastasis bukas, šermukšniai, melsvaspygės eglės, europiniai maumedžiai, miškiniai kadagiai.
Kad visais metų laikais parkas stebintų spalvomis, pasodino raudonąjį ąžuolą, juodąją pušį. Šermukšnių, pušaičių, eglių iš savo ūkio atvežė pats A. J. Uselis, raudonąjį ąžuolą padovanojo jo brolis miškininkas, kitus medelius pirko iš inkakliškės Ritos Tamašauskienės dekoratyvinių augalų ūkio. Pasak A. J. Uselio, medelius sodino gerokai ūgtelėjusius, kad rezultatas greičiau būtų matomas.
Šyliškiai sodina parką ir turi dar neįgyvendintų svajonių. Parko teritorijoje likusių buvusių ūkio kontoros cementinių laiptų neplanuojama naikinti. Laiptai galėtų būti postamentu kokiai svarbiai datai įprasminti skirtam paminklui.

Šylių bendruomenės „Švylys“ pirmininkas Arūnas Juozas Uselis.

Talkino mažiausieji
Į talką atskubėjo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriaus pradinukai. Kaime gyvenantiems vaikams žemės ūkio darbai nėra naujiena, tačiau paklausti, ar teko sodinti medžių, prisipažino ne visi tai darę. Štai Juškaičiuose gyvenantis Eimantas Mockus su savo draugu medį sodino pirmą kartą. Anūkių Emilijos ir Rusnės lydima į talką atskubėjo Danutė Gečienė. Kaip sodinti ir prižiūrėti medelius, mokė ir jų senelis Gardamo seniūnas Tomas Balčytis. Sužinojusi apie talką su dekoratyvinių medelių sodinukais iš savo namų atskubėjo šyliškė Ona Steponkevičienė.
Talkoje dalyvavo gamtosaugininkas Remigijus Rimkus. Mažiausia talkos dalyvė trejų metukų Guoda atskubėjo su savo močiute, Šylių seniūnaite Adele Biurkland. Su anūkėle palaisčiusi pasodintą medelį seniūnaitė sėdo ant dviračio ir išskubėjo pas šeimininkes. Šylių bendruomenės šeimininkės talkininkams ruošė vaišes. Po smagaus darbo laukė gardus kugelis.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite