Šylant orui lauke, daugiau vabzdžių kambaryje…

Didėjanti temperatūra lauke gerina nuotaiką bei skatina džiaugtis supančia aplinka. Visgi, kartu su gamta atbunda ir gamtos gyventojai – musės, uodai bei kiti vabzdžiai apninka ne tik išėjus pasivaikščioti gryname ore, bet ir… kambaryje. Turbūt neatsirastų norinčiųjų rytine kava mėgautis besiklausant ne paukščių čiulbėjimo, o pro atvirą langą įskridusios musės zyzimo, ar naktį prabusti iš gilaus miego dėl šalia ausies zvimbiančio uodo.

Šių kasdienės rutinos trukdžių galima išvengti įsigijus efektyvią priemonę nekviestiems lauko gyventojams sugauti. Įprastos vabzdžių gaudymui skirtos priemonės – pakabinamos lipnios juostelės ar plastmasiniai musgaudžiai – šiltuoju metų sezonu kone tampa kasdienio naudojimo reikmėmis, tačiau dabar gamintojai siūlo kur kas inovatyvesnių priemonių kovai su vabzdžiais.

Gaudyklės uodams ir musėms pardavinėjamos ir internetu, dabar jų galima rasti elektrinių ar su ultravioletine lempa. Pamėgusius naudoti žvakes nuo uodų gamintojai kviečia išbandyti efektyvesnę priemonę – lempą nuo uodų, musių bei kitų vabzdžių.

Kokią gaudyklę išsirinkti?

Internetu galima rinktis tarp kelių rūšių uodams bei musėms skirtų gaudyklių. Viena jų – raketė su elektros iškrova – turi elektrinį tinklelį ir lemputę su žibintuvėliu, todėl priemonė puikiai tinka ir naudojimui tamsoje.  Išsikrovus baterijai šią reikia iš naujo pakrauti, priemonė nereikalauja nuolat pirkti naujų elementų. Elektrinės raketės gali būti pakabinamos ar pastatomos ant lygaus paviršiaus. Panašaus veikimo principo yra ir įsiurbiamos vabzdžių gaudyklės, kurių taip pat galima įsigyti internetu.

Gamintojai siūlo ne tik vabzdžių gaudymui, bet ir atbaidymui skirtų priemonių. Tai – ultragarsinės baidyklės, kurios skleisdamos aukšto dažnio garsus atbaido nepageidaujamus svečius. Priemonė veikia įjungta į elektros lizdą. Tai gali tapti efektyvia priemone norint atbaidyti ne tik muses ar kitus smulkius vabzdžius, bet ir didesnių nepatogumų keliančias peles. Jei erdvė, kurią norima apsaugoti yra didesnė, rekomenduojama įsigyti daugiau baidyklių ir pastatyti jas skirtingose patalpos vietose.

Svarbu paminėti, kad tokios priemonės naudojimas nekelia jokio pavojaus žmonėms.

pr2022/055

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite