Šviežios lietuviškos bulvės į prekybos centrus keliauja ir iš Pašyšių

Bulvių sodinimas, derliaus gausa ir kokybė tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų ir šiemetinis žvarbus pavasaris šiek tiek sujaukė bulvių augintojų planus. Vis dėlto, nors pavasariška šiluma nelepino ir bulviasodį teko nukelti, Šilutės rajone ūkininkaujantis Kęstutis Macijauskas tikisi, kad pirmosios šviežio derliaus bulvės parduotuvių lentynas turėtų pasiekti jau liepos pradžioje.

Derlius priklauso nuo daugelio veiksnių

Šilutės rajone daugiau nei 30 metų bulves auginantis ir prekybos tinklui „Iki“ jas tiekiantis ūkininkas K. Macijauskas pasakoja, kad bulvių augimas ir derlius priklauso net nuo kelių faktorių: žemės, oro temperatūros, bulvių veislės ir drėgmės dirvoje kiekio.

„Norint sodinti bulves, reikia, kad žemė įšiltų ne mažiau kaip iki 5–6, o geriausia 7 laipsnių. Į kuo šiltesnę žemę bulvė sodinama, tuo geriau. Bulviasodžio laikas priklauso tik nuo oro, nes bulvės mėgsta patogias, optimalias augimo sąlygas. Tada jos greičiau dygsta, vystosi, auga“, – pasakoja ūkininkas.

„Pamario“ pakalbintas bulvių augintojas sakė, kad apie 34 hektarus bulvių jis augina Pašyšiuose. Bulves sodina pradaigintas. Tiesa, šį vėlyvą pavasarį jos neskubėjo leisti daigus iš žemės. Tik dabar po truputį lenda. „Bet tai nereiškia, kad derlius bus prastas. Viskas priklausys, ar jų augimo metu pakaks drėgmės ir šilumos. Kol kas drėgmės pakanka, bet, kaip matome, šilumos vis nėra“, – kalbėjo K. Macijauskas. Pasak ūkininko, jeigu vasarą oro temperatūra būna aukštesnė nei 25 laipsniai, bulvės sustoja augti, o atsiliepia derliui. Optimalu būtų iki 25 laipsnių šilumos ir saikingai lietaus.

Užaugina iki 1000 tonų bulvių

Kadangi bulvės dera netoli Šilutės, ar tai reiškia, kad Šilutės „Iki“ prekybos centre pirkėjai pirmieji galės nusipirkti šviežių bulvių? Nieko panašaus! Ūkininkas paaiškina, kad iš Pašyšių bulvės keliaus į logistikos centrą Panevėžyje, o iš ten bus paskirstytos po įvairuose Lietuvos miestuose išsibarsčiusius prekybos centrus. Į Šilutę jos taip pat parvažiuos iš Panevėžio…

K. Macijauskas savo ūkyje per metus užaugina iki 1000 tonų bulvių. Pirmąsias bulves kasmet kasa liepos pirmomis dienomis. Tikisi ir šiemet jų jau turėti liepos 5-6 dieną.

Pirkėjai laukia šviežių lietuviškų bulvių

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, teigia, kad vietoje auginamos sezoninės daržovės, o ypač šviežios bulvės pirkėjų yra labai laukiamos.

Lietuviai visuomet laukia pirmojo agurkų, pomidorų ar salotų derliaus, tačiau vienos iš daugiausia dėmesio sulaukiančių daržovių – šviežios lietuviškos bulvės. Jos yra itin mėgstamos, galima sakyti, bene kasdienis produktas, todėl norėdami užtikrinti kuo greitesnį jų tiekimą ir ankstyvą šviežių bulvių pasiūlą, nuolat glaudžiai bendraudarbiaujame su vietos ūkininkais“, – sakė V. Budrienė.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite