Šviežios lietuviškos bulvės į prekybos centrus keliauja ir iš Pašyšių

Bulvių sodinimas, derliaus gausa ir kokybė tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų ir šiemetinis žvarbus pavasaris šiek tiek sujaukė bulvių augintojų planus. Vis dėlto, nors pavasariška šiluma nelepino ir bulviasodį teko nukelti, Šilutės rajone ūkininkaujantis Kęstutis Macijauskas tikisi, kad pirmosios šviežio derliaus bulvės parduotuvių lentynas turėtų pasiekti jau liepos pradžioje.

Derlius priklauso nuo daugelio veiksnių

Šilutės rajone daugiau nei 30 metų bulves auginantis ir prekybos tinklui „Iki“ jas tiekiantis ūkininkas K. Macijauskas pasakoja, kad bulvių augimas ir derlius priklauso net nuo kelių faktorių: žemės, oro temperatūros, bulvių veislės ir drėgmės dirvoje kiekio.

„Norint sodinti bulves, reikia, kad žemė įšiltų ne mažiau kaip iki 5–6, o geriausia 7 laipsnių. Į kuo šiltesnę žemę bulvė sodinama, tuo geriau. Bulviasodžio laikas priklauso tik nuo oro, nes bulvės mėgsta patogias, optimalias augimo sąlygas. Tada jos greičiau dygsta, vystosi, auga“, – pasakoja ūkininkas.

„Pamario“ pakalbintas bulvių augintojas sakė, kad apie 34 hektarus bulvių jis augina Pašyšiuose. Bulves sodina pradaigintas. Tiesa, šį vėlyvą pavasarį jos neskubėjo leisti daigus iš žemės. Tik dabar po truputį lenda. „Bet tai nereiškia, kad derlius bus prastas. Viskas priklausys, ar jų augimo metu pakaks drėgmės ir šilumos. Kol kas drėgmės pakanka, bet, kaip matome, šilumos vis nėra“, – kalbėjo K. Macijauskas. Pasak ūkininko, jeigu vasarą oro temperatūra būna aukštesnė nei 25 laipsniai, bulvės sustoja augti, o atsiliepia derliui. Optimalu būtų iki 25 laipsnių šilumos ir saikingai lietaus.

Užaugina iki 1000 tonų bulvių

Kadangi bulvės dera netoli Šilutės, ar tai reiškia, kad Šilutės „Iki“ prekybos centre pirkėjai pirmieji galės nusipirkti šviežių bulvių? Nieko panašaus! Ūkininkas paaiškina, kad iš Pašyšių bulvės keliaus į logistikos centrą Panevėžyje, o iš ten bus paskirstytos po įvairuose Lietuvos miestuose išsibarsčiusius prekybos centrus. Į Šilutę jos taip pat parvažiuos iš Panevėžio…

K. Macijauskas savo ūkyje per metus užaugina iki 1000 tonų bulvių. Pirmąsias bulves kasmet kasa liepos pirmomis dienomis. Tikisi ir šiemet jų jau turėti liepos 5-6 dieną.

Pirkėjai laukia šviežių lietuviškų bulvių

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, teigia, kad vietoje auginamos sezoninės daržovės, o ypač šviežios bulvės pirkėjų yra labai laukiamos.

Lietuviai visuomet laukia pirmojo agurkų, pomidorų ar salotų derliaus, tačiau vienos iš daugiausia dėmesio sulaukiančių daržovių – šviežios lietuviškos bulvės. Jos yra itin mėgstamos, galima sakyti, bene kasdienis produktas, todėl norėdami užtikrinti kuo greitesnį jų tiekimą ir ankstyvą šviežių bulvių pasiūlą, nuolat glaudžiai bendraudarbiaujame su vietos ūkininkais“, – sakė V. Budrienė.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite