Šviežios lietuviškos bulvės į prekybos centrus keliauja ir iš Pašyšių

Bulvių sodinimas, derliaus gausa ir kokybė tiesiogiai priklauso nuo oro sąlygų ir šiemetinis žvarbus pavasaris šiek tiek sujaukė bulvių augintojų planus. Vis dėlto, nors pavasariška šiluma nelepino ir bulviasodį teko nukelti, Šilutės rajone ūkininkaujantis Kęstutis Macijauskas tikisi, kad pirmosios šviežio derliaus bulvės parduotuvių lentynas turėtų pasiekti jau liepos pradžioje.

Derlius priklauso nuo daugelio veiksnių

Šilutės rajone daugiau nei 30 metų bulves auginantis ir prekybos tinklui „Iki“ jas tiekiantis ūkininkas K. Macijauskas pasakoja, kad bulvių augimas ir derlius priklauso net nuo kelių faktorių: žemės, oro temperatūros, bulvių veislės ir drėgmės dirvoje kiekio.

„Norint sodinti bulves, reikia, kad žemė įšiltų ne mažiau kaip iki 5–6, o geriausia 7 laipsnių. Į kuo šiltesnę žemę bulvė sodinama, tuo geriau. Bulviasodžio laikas priklauso tik nuo oro, nes bulvės mėgsta patogias, optimalias augimo sąlygas. Tada jos greičiau dygsta, vystosi, auga“, – pasakoja ūkininkas.

„Pamario“ pakalbintas bulvių augintojas sakė, kad apie 34 hektarus bulvių jis augina Pašyšiuose. Bulves sodina pradaigintas. Tiesa, šį vėlyvą pavasarį jos neskubėjo leisti daigus iš žemės. Tik dabar po truputį lenda. „Bet tai nereiškia, kad derlius bus prastas. Viskas priklausys, ar jų augimo metu pakaks drėgmės ir šilumos. Kol kas drėgmės pakanka, bet, kaip matome, šilumos vis nėra“, – kalbėjo K. Macijauskas. Pasak ūkininko, jeigu vasarą oro temperatūra būna aukštesnė nei 25 laipsniai, bulvės sustoja augti, o atsiliepia derliui. Optimalu būtų iki 25 laipsnių šilumos ir saikingai lietaus.

Užaugina iki 1000 tonų bulvių

Kadangi bulvės dera netoli Šilutės, ar tai reiškia, kad Šilutės „Iki“ prekybos centre pirkėjai pirmieji galės nusipirkti šviežių bulvių? Nieko panašaus! Ūkininkas paaiškina, kad iš Pašyšių bulvės keliaus į logistikos centrą Panevėžyje, o iš ten bus paskirstytos po įvairuose Lietuvos miestuose išsibarsčiusius prekybos centrus. Į Šilutę jos taip pat parvažiuos iš Panevėžio…

K. Macijauskas savo ūkyje per metus užaugina iki 1000 tonų bulvių. Pirmąsias bulves kasmet kasa liepos pirmomis dienomis. Tikisi ir šiemet jų jau turėti liepos 5-6 dieną.

Pirkėjai laukia šviežių lietuviškų bulvių

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė, teigia, kad vietoje auginamos sezoninės daržovės, o ypač šviežios bulvės pirkėjų yra labai laukiamos.

Lietuviai visuomet laukia pirmojo agurkų, pomidorų ar salotų derliaus, tačiau vienos iš daugiausia dėmesio sulaukiančių daržovių – šviežios lietuviškos bulvės. Jos yra itin mėgstamos, galima sakyti, bene kasdienis produktas, todėl norėdami užtikrinti kuo greitesnį jų tiekimą ir ankstyvą šviežių bulvių pasiūlą, nuolat glaudžiai bendraudarbiaujame su vietos ūkininkais“, – sakė V. Budrienė.

pamarys.eu inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Taip pat skaitykite