Šventėje „Po malūno sparnais“

Mindaugai su ąžuolo vainikais kartu su Saugų seniūne Dalia Rudiene.

Liepos 6-ąją, kai viso pasaulio lietuviai ruošėsi vakare kartu giedoti Lietuvos himną, Saugose vyko tradicinė seniūnijos šventė „Po malūno sparnais“. Viršum scenos – simboliniai malūno sparnai su ąžuolo šakų vainiku centre, prie scenos – Lietuvos vėliavos trijų spalvų popieriniai malūnėliai, besisukantys pučiant vėjeliui. Šie puošybos elementai skelbė Lietuvos valstybingumo 100 – metį, Karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės dieną, atspindėjo šventės temą – „Po malūno sparnais“.

Saugų šventė, kaip jau įprasta, turi neeilinius vedėjus – tai Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios kunigą Mindaugą Žilinskį su žmona Laura. Iškalbingi, linksmi, sugebantys rasti šiltą žodį, išjudinti žiūrovus. Ąžuolo vainikų teprireikė dviejų – jais vainikuoti tik du Mindaugai: prie M. Žilinskio nedrąsiai prisiglaudė tik vienas vaikas…
Iki šventės atidarymo, kol rinkosi saugiškiai ir svečiai, vaikai su tėvais žiūrinėjo parduodamus žaislus, saldumynus, laukė eilėje prie didelių lauko žaislų. Vyrai ir moterys suko per prekybininkų, amatininkų kiemelius, kur buvo skanios giros ir, žinoma, alaus. Varžėsi seniūnaitijų komandos: nėra lengva įmesti bulvę į tolokai pastatytą krepšį, lengvutėlį kamuolį pataikyti į simbolinius vartelius, varžytis smiginio rungtyje. Tačiau Vytautas Laurinavičius su pagalbininkėmis taškus skaičiavo kaip per tikras varžybas: Sakūtėlių komandai – pirmoji vieta ir dovanos, Vilkyčių ir Berciškės atstovai liko antri ir treti.

Miklumo, vikrumo, taiklumo varžytuvių nugalėtojų trejetukas.

Mėlynomis it Lietuvos dangus suknelėmis pasipuošusios Saugų vokalinio ansamblio „Artuma“ moterys skambia daina pradėjo šventės iškilmes ir Mindaugų pasveikinimą. Pirmasis pasirodymas su nauja vadove Jurgita Rumšiene. Plojimų gausėjo, mat ir žiūrovų vis daugėjo. Ir Šilutės rajono politikų kaip reta užderėjo: pasveikinti saugiškių su dovanojamu ąžuoliuku į sceną kilo meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algis Bekeris, su žiūrovais ant suolelių susėdo Daiva Žebelienė, tautiniais rūbais pasipuošusi Sandra Tamašauskienė, seniūnijų komandų varžybose dalyvavęs Zigmantas Jaunius, saugiškis Saulius Vytuvis.
Žodį tarė Saugų seniūnė Dalia Rudienė. Nuovargio neparodė ir muzikantai bei dainininkai iš Inkaklių, vadovaujami Virginijos Rukšnaitienės. Sugrįžę iš Vilniuje vykusios Dainų šventės, inkakliškiai suspėjo palinksminti šventės Saugose žiūrovus ir išskubėjo į savo šventę Inkakliuose. Tik kaimynų linksma muzika teišjudino dvi moteris, kurių pora ir pasisuko aikštėje.
Nuo pernai švęstos Mindaugo karūnavimo dienos Saugų seniūnijoje sulaukta 21 naujagimio. Visi buvo pakviesti atsiimti dovanų, kurias teikė meras V. Laurinaitis ir seniūnė D. Rudienė.
Akordeonu pagrojus jaunajam Saugų muzikantui Artūrui Dabševičiui, pagerbti seniūnijos 80-mečiai, kuriuos apdovanoti seniūnei padėjo mero pavaduotojas A. Bekeris.

Pasveikinti mažylių sulaukę tėveliai buvo geros nuotaikos.

Kuriantiems grožį
Seniūnės D. Rudienės padėkos teko ir gražiai sodybas tvarkantiems seniūnijos gyventojams. Už ieškojimus ir atradimus šiemet padėka skirta Anai ir Algimantui Pekūnams, už sukurtą žiedų sodą – Ramutei ir Vidui Jančauskams, už išlaikytą stilių – Jovitai ir Kęstučiui Stasyčiams. Natūraliam kraštovaizdžiui draugiškomis pripažintos Danutės Dirgėlaitės bei Angelės ir Jono Kusų sodybos. Naujakuriams Živilei ir Šarūnui Gedminams padėka skirta už norą gyventi gražioje aplinkoje. Padėkas ir dovanas atsiėmė tik Pekūnai ir Jančauskai. A. Pekūnienė sakė, kad savoje sodyboje gyvena nuo gimimo, tad nori turėti jaukų, gražų kampelį. V. Jančauskas nustebino prisipažinimu, kad žiedų sodą kuria iš akmenų – jų parsiveža iš įvairių valstybių, turi iš Graikijos, Ispanijos.
Saugų jaunimo šokių grupė „Elementrix“ tiesiog prikaustė visų žvilgsnius savo žavesiu, grakštumu ir judesių elegancija.
Koncertavo Šilutės kultūros ir pramogų centro grupė „Karčema“.
21 val. visi Saugų šventės dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

„Po malūno sparnais“ švęsti suėjo ir suvažiavo daug žmonių.

Stasė SKUTULIENĖ,
autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite