Šventė – įsimintina, tik „Gandro dovanų“ sulaukta nedaug…

Šyliuose (Gardamo sen.) tradicinė rugpjūčio pabaigos šventė turi nekeičiamą pavadinimą „Gandro dovanos“. Mat gandrai jau išskridę, galima ir jų brangiąsias dovanas suskaičiuoti, pasidžiaugti, kartu ir pašvęsti, pasilinksminti. Šių metų šventė rugpjūčio 25 d. buvo įspūdinga, nes Šylių ir aplinkinių kaimų bendruomenė „Švylys“ paminėjo ir atkurtos Lietuvos 100–metį.

Šylių parke „Gandro dovanų“ šventės proga atidengtas koplytstulpis.

Šylių centre, šalia buvusios mokyklos pastato, žaliuoja gražus ir išpuoselėtas parkas. Kaip „Pamariui“ pasakojo Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, šventė „Gandro dovanos“ Šyliuose vyksta jau daug metų, vis tame pačiame bendruomenės parkelyje, kur gyventojai stropiai prižiūri augančius medžius, vis pasodina naujų, ir šis darbas stiprina bendruomeniškumą, jų didelį norą šventės dieną sueiti, pasikalbėti, pabūti kartu ir pasidžiaugti. Ne tik Šylių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai susibūrę į bendruomenę „Švylys“, kuriai vadovauja Arūnas Uselis.

Anot seniūnės, kadangi šie metai – atkurtos Lietuvos 100-metis, Šylių parke „Gandro dovanų“ šventės proga atidengtas koplytstulpis. „Ir ąžuolinis ženklas yra įspūdingas, ir idėja graži: mat iš senųjų kaimo gyventojų sužinota, kad Šyliai buvo Skambaline vadinti, todėl varpas drožinyje – reikšminga žinia, kaip ir datos 1918-2018, kurią kiekvienas lietuvis supras“, – pasakojo B. Pocevičienė, koplytstulpyje įžvelgusi kaimo namus, taką į namus, o gal tai reikia suprasti, kad visi keliai veda į Šylius, nes į juos galima judėti nuo Žemaičių Naumiesčio ar nuo Švėkšnos pusių. Seniūnė priminė, kad bendruomenei „Švylys“ priklauso 542 gyventojai iš Šylių ir gretimų kaimų, jie rengia projektus, gauna lėšų įvairiems darbams, šventei surengti, juos labai vienija didelis noras sueiti kartu, pabūti, pabendrauti. Būtent tokia ir esanti šventė „Gandro dovanos“. Visada parke pastatomas dirbtinis gandralizdis su gandrais, visada moterys sceną ir jos prieigas išpuošia gėlėmis, kurių turi beveik visos savo sodybose, o jau vaišės…

Anot B. Pocevičienės, kas šįkart paragavo šyliškių plovo, į šventę važiuos ir kitąmet. Turi „Švylio“ bendruomenė puikių šeimininkių. Turi ir daug sportininkų. Ir šįkart rungtyniavo tinklininkai, krepšininkai, bėgikai, baudų metikai, smiginio entuziastai ir, žinoma, rankų lenkikai. Juk Šyliai turi garsią sporto entuziastę Viliją Parnarauskienę. Šįkart šventėje rankų lenkimo varžybose nugalėjo irgi šyliškis Gintas Mockus, tarp nugalėtojų stovėjęs iš Švėkšnos „Dvaro šventėje“. „Man šventė Šyliuose yra iš tų, kuriose norisi pabūti, nes smagu, gera matyti, kaip vietos gyventojai jai pasiruošę, kaip moka džiaugtis, pagerbia saviškius, mažylių sulaukusius, gražiai sodybas puoselėjančius, ta jų bendrystė labai šilta…“ – sakė seniūnė B. Pocevičienė ir pagyrė „Švylio“ bendruomenės pirmininką Arūną Uselį, kuklų ir darbštų vyrą, kuris suburia žmones tarsi į vieną šeimą.

Iš B. Pocevičienės norėjosi išgirsti, kodėl šyliškių taip mylimi gandrai, kuriems bendruomenė net šventę skiria, šiemet teatnešė tris dovanas – Jogilę Šiaudvytytę, Augustą Stasytį ir Leirę Parnarauskaitę? Seniūnė nusijuokė, kad gandrai – geri, nėra už ką jiems priekaištauti, o Šyliuose, gretimuose kaimuose jaunų šeimų vis mažėja, tad ir krikštynos vis retesnės.

Pagerbė ir padėkojo

Koplytstulpį Šyliams sukūrė garsus meistras iš Švėkšnos Vytautas Bliūdžius, kuris kartu su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu, seniūne B. Pocevičiene, bendruomenės pirmininku A. Useliu ir atidengė atkurtos Lietuvos 100-mečio ženklą. Jį pašventino Žemaičių Naumiesčio parapijos klebonas Stanislovas Anužis.

Skambant „Pamario Brass“ dūdoms su Gardamo seniūnijos bei Lietuvos vėliavomis šventinė eisena atėjo į Šylių parką.

Grojo iš Šilutęs atvykęs orkestras „Pamario Brass“, vadovas – Gražvydas Raila. Eisena su seniūnijos ir Lietuvos vėliavomis atėjo prie scenos Šylių parke. Iškaba „Gražiausia sodyba 2018“ teko Virginijai ir Stasiui Klimašauskams, apdovanoti tvarkingiausią vienkiemio sodybą turintys Stanislova ir Stasys Dobilinskai, gražiai tvarkomų Šylių sodybų šeimininkai Dana ir Povilas Gečai, Jolanta Ciparienė, Zosė Miklovienė, Rasa ir Arvydas Mikužaičiai, Algimanta ir Juozas Vizberkiai (Meškinės kaimas).

Tvarkingiausių sodybų šeimininkai.

Padėkota V. Bliūdžiui, šventę surengti talkinusiam švėkšniškiui Vytautui Raibiui, sporto varžybas organizavusiai Vilijai Parnarauskienei, apdovanoti sportininkai.

Su švente pasveikino rajono meras V. Laurinaitis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, seniūnė B. Pocevičienė, klebonas S. Anužis.

Ir iš lėktuvo dovanos pabiro, ir koncertas truko iki vėlumos. Nors gandrai ir nebuvo dosnūs, šyliškiai jiems šiemet padėkojo iš širdies.

Stasė SKUTULIENĖ  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite