Švėkšnos ugniagesiai į gaisrą skubės su naujesne technika

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje triūsia statybininkai: nugriauti senieji pastatai, vietoj jų kyla nauji – su erdviais garažais, buities patalpomis. Naujuose garažuose numatoma turėti ir naujesnės, modernesnės technikos.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme gaisrams gesinti skirta technika perduota Švėkšnos ugniagesiams.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad Šilutės tarnyba turi tris gaisrų gesinimo automobilines cisternas, automobilį su kopėčiomis, kuriomis galima pakilti į 30 metrų aukštį, du lengvuosius operatyvinius automobilius, dvi amfibijas, viena iš kurių Savivaldybės gelbėtojams perduota pagal panaudos sutartį, dar turima pagalbinių priemonių.
Šilutės PGT ugniagesiai nebeieško nuskendusiųjų (tam kviečiami narai iš Klaipėdos), tačiau skuba į pagalbą skęstantiems. Skęstantiesiems gelbėti kiekviena pamaina turi po du komplektus narams, ugniagesiai yra apmokyti teikti pagalbą skęstantiesiems.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Arvydo Gorodecko, ugniagesių komandos yra Kintuose, Saugose, Švėkšnoje, Vainute ir Žemaičių Naumiestyje. Kiekvienoje komandoje yra po 9 ugniagesius gelbėtojus, pamainoje budi po du. Rūpesčių kėlė ypač susidėvėjusi Švėkšnos ugniagesių komandai priklausanti gaisrų gesinimo automobilis GAZ-53. Sovietmečių gaminta mašina dažnai gesdavo, o kur gauti detalių?
Prastos būklės pusiau antikvarinį sunkvežimį su cisterna gana brangu išlaikyti. Tuo labiau, kad vienai ugniagesių komandai technikos remontui, degalams, tepalams ir kitoms išlaidoms (be atlyginimų) skiriama 489 eurai per mėnesį.
„Savivaldybė priėmė sprendimą kreiptis į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir prašyti pagalbos. Švėkšna – didokas miestelis, ten gausu medinių pastatų. Neverta laukti, kol atsitiks nelaimė, panaši į Švėkšnoje kilusį didžiulį gaisrą 2006 metais. Labai svarbu kokia pirmoji autocisterna atskuba į gaisrą. O jeigu ji netvarkinga? Džiaugiamės, kad Klaipėdos valdybos viršininkas Gedeminas Karalius neliko abejingas, išgirdo prašymą. Pagal panaudos sutartį buvo skirta ši gaisrų gesinimo cisterna, perdavėme ją Švėkšnai“, – pasakojo R. Mačijauskas.
Švėkšnos ugniagesiams skirta gaisro gesinimo automobilinė cisterna ZIL-130 taip pat nėra nauja (pagaminta 1988 m.), tačiau po kapitalinio remonto dar yra tinkama darbui. Šiame sunkvežimyje, be vandens talpyklos, yra daugiau vietos ugniagesių įrangai: motoriniams pjūklams, trosams, kastuvams, gelbėjimo ratams.
Kitas privalumas, kad sunkvežimis yra su dviem kabinomis keleiviams – gali sutilpti daugiau ugniagesių. Ugniagesiai skuba į pagalbą ne tik Švėkšnos seniūnijoje, bet ir į visus kitus gaisrus Šilutės rajone. Šiemet jau vykta į 40 gaisrų.
„Vargom“, – kalbėjo Švėkšnos ugniagesiai. Juozas Rūtelis, Kęstutis Žaliauskas, Vaclovas Venckus, atvykę į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą su džiaugsmu apžiūrinėjo jiems skirtą suremontuotą sunkvežimį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite