Švėkšnos ugniagesiai į gaisrą skubės su naujesne technika

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje triūsia statybininkai: nugriauti senieji pastatai, vietoj jų kyla nauji – su erdviais garažais, buities patalpomis. Naujuose garažuose numatoma turėti ir naujesnės, modernesnės technikos.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme gaisrams gesinti skirta technika perduota Švėkšnos ugniagesiams.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad Šilutės tarnyba turi tris gaisrų gesinimo automobilines cisternas, automobilį su kopėčiomis, kuriomis galima pakilti į 30 metrų aukštį, du lengvuosius operatyvinius automobilius, dvi amfibijas, viena iš kurių Savivaldybės gelbėtojams perduota pagal panaudos sutartį, dar turima pagalbinių priemonių.
Šilutės PGT ugniagesiai nebeieško nuskendusiųjų (tam kviečiami narai iš Klaipėdos), tačiau skuba į pagalbą skęstantiems. Skęstantiesiems gelbėti kiekviena pamaina turi po du komplektus narams, ugniagesiai yra apmokyti teikti pagalbą skęstantiesiems.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Arvydo Gorodecko, ugniagesių komandos yra Kintuose, Saugose, Švėkšnoje, Vainute ir Žemaičių Naumiestyje. Kiekvienoje komandoje yra po 9 ugniagesius gelbėtojus, pamainoje budi po du. Rūpesčių kėlė ypač susidėvėjusi Švėkšnos ugniagesių komandai priklausanti gaisrų gesinimo automobilis GAZ-53. Sovietmečių gaminta mašina dažnai gesdavo, o kur gauti detalių?
Prastos būklės pusiau antikvarinį sunkvežimį su cisterna gana brangu išlaikyti. Tuo labiau, kad vienai ugniagesių komandai technikos remontui, degalams, tepalams ir kitoms išlaidoms (be atlyginimų) skiriama 489 eurai per mėnesį.
„Savivaldybė priėmė sprendimą kreiptis į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir prašyti pagalbos. Švėkšna – didokas miestelis, ten gausu medinių pastatų. Neverta laukti, kol atsitiks nelaimė, panaši į Švėkšnoje kilusį didžiulį gaisrą 2006 metais. Labai svarbu kokia pirmoji autocisterna atskuba į gaisrą. O jeigu ji netvarkinga? Džiaugiamės, kad Klaipėdos valdybos viršininkas Gedeminas Karalius neliko abejingas, išgirdo prašymą. Pagal panaudos sutartį buvo skirta ši gaisrų gesinimo cisterna, perdavėme ją Švėkšnai“, – pasakojo R. Mačijauskas.
Švėkšnos ugniagesiams skirta gaisro gesinimo automobilinė cisterna ZIL-130 taip pat nėra nauja (pagaminta 1988 m.), tačiau po kapitalinio remonto dar yra tinkama darbui. Šiame sunkvežimyje, be vandens talpyklos, yra daugiau vietos ugniagesių įrangai: motoriniams pjūklams, trosams, kastuvams, gelbėjimo ratams.
Kitas privalumas, kad sunkvežimis yra su dviem kabinomis keleiviams – gali sutilpti daugiau ugniagesių. Ugniagesiai skuba į pagalbą ne tik Švėkšnos seniūnijoje, bet ir į visus kitus gaisrus Šilutės rajone. Šiemet jau vykta į 40 gaisrų.
„Vargom“, – kalbėjo Švėkšnos ugniagesiai. Juozas Rūtelis, Kęstutis Žaliauskas, Vaclovas Venckus, atvykę į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą su džiaugsmu apžiūrinėjo jiems skirtą suremontuotą sunkvežimį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite