Švėkšnos ugniagesiai į gaisrą skubės su naujesne technika

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje triūsia statybininkai: nugriauti senieji pastatai, vietoj jų kyla nauji – su erdviais garažais, buities patalpomis. Naujuose garažuose numatoma turėti ir naujesnės, modernesnės technikos.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme gaisrams gesinti skirta technika perduota Švėkšnos ugniagesiams.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad Šilutės tarnyba turi tris gaisrų gesinimo automobilines cisternas, automobilį su kopėčiomis, kuriomis galima pakilti į 30 metrų aukštį, du lengvuosius operatyvinius automobilius, dvi amfibijas, viena iš kurių Savivaldybės gelbėtojams perduota pagal panaudos sutartį, dar turima pagalbinių priemonių.
Šilutės PGT ugniagesiai nebeieško nuskendusiųjų (tam kviečiami narai iš Klaipėdos), tačiau skuba į pagalbą skęstantiems. Skęstantiesiems gelbėti kiekviena pamaina turi po du komplektus narams, ugniagesiai yra apmokyti teikti pagalbą skęstantiesiems.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Arvydo Gorodecko, ugniagesių komandos yra Kintuose, Saugose, Švėkšnoje, Vainute ir Žemaičių Naumiestyje. Kiekvienoje komandoje yra po 9 ugniagesius gelbėtojus, pamainoje budi po du. Rūpesčių kėlė ypač susidėvėjusi Švėkšnos ugniagesių komandai priklausanti gaisrų gesinimo automobilis GAZ-53. Sovietmečių gaminta mašina dažnai gesdavo, o kur gauti detalių?
Prastos būklės pusiau antikvarinį sunkvežimį su cisterna gana brangu išlaikyti. Tuo labiau, kad vienai ugniagesių komandai technikos remontui, degalams, tepalams ir kitoms išlaidoms (be atlyginimų) skiriama 489 eurai per mėnesį.
„Savivaldybė priėmė sprendimą kreiptis į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir prašyti pagalbos. Švėkšna – didokas miestelis, ten gausu medinių pastatų. Neverta laukti, kol atsitiks nelaimė, panaši į Švėkšnoje kilusį didžiulį gaisrą 2006 metais. Labai svarbu kokia pirmoji autocisterna atskuba į gaisrą. O jeigu ji netvarkinga? Džiaugiamės, kad Klaipėdos valdybos viršininkas Gedeminas Karalius neliko abejingas, išgirdo prašymą. Pagal panaudos sutartį buvo skirta ši gaisrų gesinimo cisterna, perdavėme ją Švėkšnai“, – pasakojo R. Mačijauskas.
Švėkšnos ugniagesiams skirta gaisro gesinimo automobilinė cisterna ZIL-130 taip pat nėra nauja (pagaminta 1988 m.), tačiau po kapitalinio remonto dar yra tinkama darbui. Šiame sunkvežimyje, be vandens talpyklos, yra daugiau vietos ugniagesių įrangai: motoriniams pjūklams, trosams, kastuvams, gelbėjimo ratams.
Kitas privalumas, kad sunkvežimis yra su dviem kabinomis keleiviams – gali sutilpti daugiau ugniagesių. Ugniagesiai skuba į pagalbą ne tik Švėkšnos seniūnijoje, bet ir į visus kitus gaisrus Šilutės rajone. Šiemet jau vykta į 40 gaisrų.
„Vargom“, – kalbėjo Švėkšnos ugniagesiai. Juozas Rūtelis, Kęstutis Žaliauskas, Vaclovas Venckus, atvykę į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą su džiaugsmu apžiūrinėjo jiems skirtą suremontuotą sunkvežimį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 114

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite