Švėkšnos ugniagesiai į gaisrą skubės su naujesne technika

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos teritorijoje triūsia statybininkai: nugriauti senieji pastatai, vietoj jų kyla nauji – su erdviais garažais, buities patalpomis. Naujuose garažuose numatoma turėti ir naujesnės, modernesnės technikos.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme gaisrams gesinti skirta technika perduota Švėkšnos ugniagesiams.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Rimantas Mačijauskas sakė, kad Šilutės tarnyba turi tris gaisrų gesinimo automobilines cisternas, automobilį su kopėčiomis, kuriomis galima pakilti į 30 metrų aukštį, du lengvuosius operatyvinius automobilius, dvi amfibijas, viena iš kurių Savivaldybės gelbėtojams perduota pagal panaudos sutartį, dar turima pagalbinių priemonių.
Šilutės PGT ugniagesiai nebeieško nuskendusiųjų (tam kviečiami narai iš Klaipėdos), tačiau skuba į pagalbą skęstantiems. Skęstantiesiems gelbėti kiekviena pamaina turi po du komplektus narams, ugniagesiai yra apmokyti teikti pagalbą skęstantiesiems.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjo Arvydo Gorodecko, ugniagesių komandos yra Kintuose, Saugose, Švėkšnoje, Vainute ir Žemaičių Naumiestyje. Kiekvienoje komandoje yra po 9 ugniagesius gelbėtojus, pamainoje budi po du. Rūpesčių kėlė ypač susidėvėjusi Švėkšnos ugniagesių komandai priklausanti gaisrų gesinimo automobilis GAZ-53. Sovietmečių gaminta mašina dažnai gesdavo, o kur gauti detalių?
Prastos būklės pusiau antikvarinį sunkvežimį su cisterna gana brangu išlaikyti. Tuo labiau, kad vienai ugniagesių komandai technikos remontui, degalams, tepalams ir kitoms išlaidoms (be atlyginimų) skiriama 489 eurai per mėnesį.
„Savivaldybė priėmė sprendimą kreiptis į Klaipėdos apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą ir prašyti pagalbos. Švėkšna – didokas miestelis, ten gausu medinių pastatų. Neverta laukti, kol atsitiks nelaimė, panaši į Švėkšnoje kilusį didžiulį gaisrą 2006 metais. Labai svarbu kokia pirmoji autocisterna atskuba į gaisrą. O jeigu ji netvarkinga? Džiaugiamės, kad Klaipėdos valdybos viršininkas Gedeminas Karalius neliko abejingas, išgirdo prašymą. Pagal panaudos sutartį buvo skirta ši gaisrų gesinimo cisterna, perdavėme ją Švėkšnai“, – pasakojo R. Mačijauskas.
Švėkšnos ugniagesiams skirta gaisro gesinimo automobilinė cisterna ZIL-130 taip pat nėra nauja (pagaminta 1988 m.), tačiau po kapitalinio remonto dar yra tinkama darbui. Šiame sunkvežimyje, be vandens talpyklos, yra daugiau vietos ugniagesių įrangai: motoriniams pjūklams, trosams, kastuvams, gelbėjimo ratams.
Kitas privalumas, kad sunkvežimis yra su dviem kabinomis keleiviams – gali sutilpti daugiau ugniagesių. Ugniagesiai skuba į pagalbą ne tik Švėkšnos seniūnijoje, bet ir į visus kitus gaisrus Šilutės rajone. Šiemet jau vykta į 40 gaisrų.
„Vargom“, – kalbėjo Švėkšnos ugniagesiai. Juozas Rūtelis, Kęstutis Žaliauskas, Vaclovas Venckus, atvykę į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą su džiaugsmu apžiūrinėjo jiems skirtą suremontuotą sunkvežimį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite