Švėkšnoje turėtų suklestėti amatai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Švėkšnoje atidarytas Šilutės turizmo ir verslo centro filialas Tradicinių amatų centras. Centro atidarymo šventės simbolis – drugelis, spalvos – geltona, žalia, raudona. Šie šventiniai akcentai simbolizavo atgimimą, pokyčius, siekį, skrydį.

Raudonu kilimu
Ant Švėkšnos miestelį puošiančio pastato sienų vėjyje plazdeno drugeliai. Raudonu stilizuotu kilimu į naująjį Švėkšnos tradicinių amatų centrą skubėjo šventės dalyviai. Smalsuoliams rūpėjo praverti šio centro erdves, kur jau puikavosi ekspozicijos.
Šiame centre planuojama puoselėti tradicinius amatus, organizuoti įvairias studijas ir būrelius, parodas, konferencijas, muges. Centras turėtų pritraukti tiek profesionalius amatininkus, tiek mėgėjus, būti svetingas ir jaunam, ir vyresniam smalsuoliui, vietiniam ir atvykėliui. Po Tradicinių amatų centro stogu vietos žadama rasti ir kultūrinei veiklai.
Simboliniais Vasario 16-osios trispalviais drugeliais nusagstytos sienos rodė kelią į antrą aukštą. Trispalviais simboliais buvo papuošti visi atėjusieji į šventę. Antrame aukšte esanti salė vos sutalpino atvykėlius.

Tradicinių amatų centro kolektyvas.

Valstybės atkūrimo dienai
Iš pradžių susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Iš mažųjų Švėkšnos piliečių lūpų skambėjo žodžiai apie pasididžiavimą Lietuva – šalimi, kurią jie paveldėjo iš savo protėvių. „Norime, kad šis žodis neišnyktų iš pasaulio žemėlapio, kad žodį Lietuva ir kiti su pagarba tartų“, – reiškė viltį mažieji švėkšniškiai.
Jiems atitarusi renginio vedėja Asta Sapetkienė priminė Lietuvos Tarybos nario, Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio mintis, kad didžiausias tautos turtas yra jos laisvė, nepriklausomybė.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis linkėjo, kad kiekvieno širdyje suliepsnotų tikra meilė kraštui ir jo žmonėms. Tokia meile degė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai. Garbingas Švėkšnos kraštas turi net du Nepriklausomybės akto signatarus: Jurgį ir Kazimierą Šaulius. Seniūnas sakė, kad Vasario 16-osios išvakarėse Stemplėse vyko šventinis minėjimas. O šią šventinę dieną perdavė Stemplių bendruomenės seniūnaičiui Vytautui Alminauskui ir jo tėvui parvežti ir ant signataro K. Šaulio paminklo Stemplėse padėti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Seimo pagarbos gėlių vainikus.
Jauniesiems švėkšniškiams perduotas pagarbos gėlių vainikas, kuris vėliau buvo padėtas prie Laisvės paminklo.
Perkirpo atidarymo juostą
Tradicinių amatų centro patalpas, žmones ir jų būsimus darbus palaimino Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino: „Vasario 16-oji – diena, nuo kada skaičiuojame naują valstybės gyvavimą. Ši šventė yra mūsų savarankiškumo, valstybės gimimo diena. Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios. Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos jubiliejų“. Švėkšniškiams palinkėjo tikėjimo valstybe, jos žmonėmis, išreiškė viltį, kad naujajame centre klestės amatai, amatininkų sukurti darbai garsins ne tik Švėkšną, bet ir visą Šilutės kraštą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis palinkėjo užbaigti pradėtus darbus ir išsakė viltį, kad amatų centras užaugintų ne vien Švėkšnoje garsių amatininkų.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis priminė, kad Tradicinių amatų centro mintį pirmasis ėmė austi Virgilijus Pozingis. Amatų centro direktorei šilutiškei Rasai Kmitienei, kaip ir dera namų šeimininkei, užrišta skarelė su Švėkšnos vaizdu, padovanota knyga apie Švėkšną ir švėkšniškius, įrankių komplektas.

Naujojo centro salė vos sutalpino šventės dalyvius.

Švėkšnos verslininkas Antanas Martinkus pastebėjo, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnai, kur gyvena labai daug darbščių žmonių, jau seniai buvęs reikalingas.
Tradicinių amatų centro direktorė R. Kmitienė už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinių amatų centro veiklą dėkojo Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Savivaldybės administracijai, už puikiai atliktus statybos darbus – UAB „Stamela“. Taip pat padėkota Švėkšnos bažnyčios klebonui S. Katkui, seniūnui A. Šepučiui, Savivaldybės tarybos nariui V. Pozingiui, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansambliui, Inkaklių etnografiniam kolektyvui „Dainoriai“, Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvui „Šalna“ Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvui ir daugeliui kitų.
Buvo kerpama simbolinė Tradicinių amatų centro atidarymo juosta, į dangų paleista balionų. Susirinkusieji skanavo Švėkšnos seniūno dovanoto torto.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite