Švėkšnoje turėtų suklestėti amatai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Švėkšnoje atidarytas Šilutės turizmo ir verslo centro filialas Tradicinių amatų centras. Centro atidarymo šventės simbolis – drugelis, spalvos – geltona, žalia, raudona. Šie šventiniai akcentai simbolizavo atgimimą, pokyčius, siekį, skrydį.

Raudonu kilimu
Ant Švėkšnos miestelį puošiančio pastato sienų vėjyje plazdeno drugeliai. Raudonu stilizuotu kilimu į naująjį Švėkšnos tradicinių amatų centrą skubėjo šventės dalyviai. Smalsuoliams rūpėjo praverti šio centro erdves, kur jau puikavosi ekspozicijos.
Šiame centre planuojama puoselėti tradicinius amatus, organizuoti įvairias studijas ir būrelius, parodas, konferencijas, muges. Centras turėtų pritraukti tiek profesionalius amatininkus, tiek mėgėjus, būti svetingas ir jaunam, ir vyresniam smalsuoliui, vietiniam ir atvykėliui. Po Tradicinių amatų centro stogu vietos žadama rasti ir kultūrinei veiklai.
Simboliniais Vasario 16-osios trispalviais drugeliais nusagstytos sienos rodė kelią į antrą aukštą. Trispalviais simboliais buvo papuošti visi atėjusieji į šventę. Antrame aukšte esanti salė vos sutalpino atvykėlius.

Tradicinių amatų centro kolektyvas.

Valstybės atkūrimo dienai
Iš pradžių susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Iš mažųjų Švėkšnos piliečių lūpų skambėjo žodžiai apie pasididžiavimą Lietuva – šalimi, kurią jie paveldėjo iš savo protėvių. „Norime, kad šis žodis neišnyktų iš pasaulio žemėlapio, kad žodį Lietuva ir kiti su pagarba tartų“, – reiškė viltį mažieji švėkšniškiai.
Jiems atitarusi renginio vedėja Asta Sapetkienė priminė Lietuvos Tarybos nario, Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio mintis, kad didžiausias tautos turtas yra jos laisvė, nepriklausomybė.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis linkėjo, kad kiekvieno širdyje suliepsnotų tikra meilė kraštui ir jo žmonėms. Tokia meile degė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai. Garbingas Švėkšnos kraštas turi net du Nepriklausomybės akto signatarus: Jurgį ir Kazimierą Šaulius. Seniūnas sakė, kad Vasario 16-osios išvakarėse Stemplėse vyko šventinis minėjimas. O šią šventinę dieną perdavė Stemplių bendruomenės seniūnaičiui Vytautui Alminauskui ir jo tėvui parvežti ir ant signataro K. Šaulio paminklo Stemplėse padėti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Seimo pagarbos gėlių vainikus.
Jauniesiems švėkšniškiams perduotas pagarbos gėlių vainikas, kuris vėliau buvo padėtas prie Laisvės paminklo.
Perkirpo atidarymo juostą
Tradicinių amatų centro patalpas, žmones ir jų būsimus darbus palaimino Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino: „Vasario 16-oji – diena, nuo kada skaičiuojame naują valstybės gyvavimą. Ši šventė yra mūsų savarankiškumo, valstybės gimimo diena. Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios. Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos jubiliejų“. Švėkšniškiams palinkėjo tikėjimo valstybe, jos žmonėmis, išreiškė viltį, kad naujajame centre klestės amatai, amatininkų sukurti darbai garsins ne tik Švėkšną, bet ir visą Šilutės kraštą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis palinkėjo užbaigti pradėtus darbus ir išsakė viltį, kad amatų centras užaugintų ne vien Švėkšnoje garsių amatininkų.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis priminė, kad Tradicinių amatų centro mintį pirmasis ėmė austi Virgilijus Pozingis. Amatų centro direktorei šilutiškei Rasai Kmitienei, kaip ir dera namų šeimininkei, užrišta skarelė su Švėkšnos vaizdu, padovanota knyga apie Švėkšną ir švėkšniškius, įrankių komplektas.

Naujojo centro salė vos sutalpino šventės dalyvius.

Švėkšnos verslininkas Antanas Martinkus pastebėjo, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnai, kur gyvena labai daug darbščių žmonių, jau seniai buvęs reikalingas.
Tradicinių amatų centro direktorė R. Kmitienė už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinių amatų centro veiklą dėkojo Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Savivaldybės administracijai, už puikiai atliktus statybos darbus – UAB „Stamela“. Taip pat padėkota Švėkšnos bažnyčios klebonui S. Katkui, seniūnui A. Šepučiui, Savivaldybės tarybos nariui V. Pozingiui, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansambliui, Inkaklių etnografiniam kolektyvui „Dainoriai“, Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvui „Šalna“ Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvui ir daugeliui kitų.
Buvo kerpama simbolinė Tradicinių amatų centro atidarymo juosta, į dangų paleista balionų. Susirinkusieji skanavo Švėkšnos seniūno dovanoto torto.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite