Švėkšnoje turėtų suklestėti amatai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Švėkšnoje atidarytas Šilutės turizmo ir verslo centro filialas Tradicinių amatų centras. Centro atidarymo šventės simbolis – drugelis, spalvos – geltona, žalia, raudona. Šie šventiniai akcentai simbolizavo atgimimą, pokyčius, siekį, skrydį.

Raudonu kilimu
Ant Švėkšnos miestelį puošiančio pastato sienų vėjyje plazdeno drugeliai. Raudonu stilizuotu kilimu į naująjį Švėkšnos tradicinių amatų centrą skubėjo šventės dalyviai. Smalsuoliams rūpėjo praverti šio centro erdves, kur jau puikavosi ekspozicijos.
Šiame centre planuojama puoselėti tradicinius amatus, organizuoti įvairias studijas ir būrelius, parodas, konferencijas, muges. Centras turėtų pritraukti tiek profesionalius amatininkus, tiek mėgėjus, būti svetingas ir jaunam, ir vyresniam smalsuoliui, vietiniam ir atvykėliui. Po Tradicinių amatų centro stogu vietos žadama rasti ir kultūrinei veiklai.
Simboliniais Vasario 16-osios trispalviais drugeliais nusagstytos sienos rodė kelią į antrą aukštą. Trispalviais simboliais buvo papuošti visi atėjusieji į šventę. Antrame aukšte esanti salė vos sutalpino atvykėlius.

Tradicinių amatų centro kolektyvas.

Valstybės atkūrimo dienai
Iš pradžių susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Iš mažųjų Švėkšnos piliečių lūpų skambėjo žodžiai apie pasididžiavimą Lietuva – šalimi, kurią jie paveldėjo iš savo protėvių. „Norime, kad šis žodis neišnyktų iš pasaulio žemėlapio, kad žodį Lietuva ir kiti su pagarba tartų“, – reiškė viltį mažieji švėkšniškiai.
Jiems atitarusi renginio vedėja Asta Sapetkienė priminė Lietuvos Tarybos nario, Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio mintis, kad didžiausias tautos turtas yra jos laisvė, nepriklausomybė.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis linkėjo, kad kiekvieno širdyje suliepsnotų tikra meilė kraštui ir jo žmonėms. Tokia meile degė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai. Garbingas Švėkšnos kraštas turi net du Nepriklausomybės akto signatarus: Jurgį ir Kazimierą Šaulius. Seniūnas sakė, kad Vasario 16-osios išvakarėse Stemplėse vyko šventinis minėjimas. O šią šventinę dieną perdavė Stemplių bendruomenės seniūnaičiui Vytautui Alminauskui ir jo tėvui parvežti ir ant signataro K. Šaulio paminklo Stemplėse padėti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Seimo pagarbos gėlių vainikus.
Jauniesiems švėkšniškiams perduotas pagarbos gėlių vainikas, kuris vėliau buvo padėtas prie Laisvės paminklo.
Perkirpo atidarymo juostą
Tradicinių amatų centro patalpas, žmones ir jų būsimus darbus palaimino Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino: „Vasario 16-oji – diena, nuo kada skaičiuojame naują valstybės gyvavimą. Ši šventė yra mūsų savarankiškumo, valstybės gimimo diena. Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios. Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos jubiliejų“. Švėkšniškiams palinkėjo tikėjimo valstybe, jos žmonėmis, išreiškė viltį, kad naujajame centre klestės amatai, amatininkų sukurti darbai garsins ne tik Švėkšną, bet ir visą Šilutės kraštą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis palinkėjo užbaigti pradėtus darbus ir išsakė viltį, kad amatų centras užaugintų ne vien Švėkšnoje garsių amatininkų.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis priminė, kad Tradicinių amatų centro mintį pirmasis ėmė austi Virgilijus Pozingis. Amatų centro direktorei šilutiškei Rasai Kmitienei, kaip ir dera namų šeimininkei, užrišta skarelė su Švėkšnos vaizdu, padovanota knyga apie Švėkšną ir švėkšniškius, įrankių komplektas.

Naujojo centro salė vos sutalpino šventės dalyvius.

Švėkšnos verslininkas Antanas Martinkus pastebėjo, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnai, kur gyvena labai daug darbščių žmonių, jau seniai buvęs reikalingas.
Tradicinių amatų centro direktorė R. Kmitienė už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinių amatų centro veiklą dėkojo Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Savivaldybės administracijai, už puikiai atliktus statybos darbus – UAB „Stamela“. Taip pat padėkota Švėkšnos bažnyčios klebonui S. Katkui, seniūnui A. Šepučiui, Savivaldybės tarybos nariui V. Pozingiui, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansambliui, Inkaklių etnografiniam kolektyvui „Dainoriai“, Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvui „Šalna“ Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvui ir daugeliui kitų.
Buvo kerpama simbolinė Tradicinių amatų centro atidarymo juosta, į dangų paleista balionų. Susirinkusieji skanavo Švėkšnos seniūno dovanoto torto.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite