Švėkšnoje turėtų suklestėti amatai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Švėkšnoje atidarytas Šilutės turizmo ir verslo centro filialas Tradicinių amatų centras. Centro atidarymo šventės simbolis – drugelis, spalvos – geltona, žalia, raudona. Šie šventiniai akcentai simbolizavo atgimimą, pokyčius, siekį, skrydį.

Raudonu kilimu
Ant Švėkšnos miestelį puošiančio pastato sienų vėjyje plazdeno drugeliai. Raudonu stilizuotu kilimu į naująjį Švėkšnos tradicinių amatų centrą skubėjo šventės dalyviai. Smalsuoliams rūpėjo praverti šio centro erdves, kur jau puikavosi ekspozicijos.
Šiame centre planuojama puoselėti tradicinius amatus, organizuoti įvairias studijas ir būrelius, parodas, konferencijas, muges. Centras turėtų pritraukti tiek profesionalius amatininkus, tiek mėgėjus, būti svetingas ir jaunam, ir vyresniam smalsuoliui, vietiniam ir atvykėliui. Po Tradicinių amatų centro stogu vietos žadama rasti ir kultūrinei veiklai.
Simboliniais Vasario 16-osios trispalviais drugeliais nusagstytos sienos rodė kelią į antrą aukštą. Trispalviais simboliais buvo papuošti visi atėjusieji į šventę. Antrame aukšte esanti salė vos sutalpino atvykėlius.

Tradicinių amatų centro kolektyvas.

Valstybės atkūrimo dienai
Iš pradžių susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Iš mažųjų Švėkšnos piliečių lūpų skambėjo žodžiai apie pasididžiavimą Lietuva – šalimi, kurią jie paveldėjo iš savo protėvių. „Norime, kad šis žodis neišnyktų iš pasaulio žemėlapio, kad žodį Lietuva ir kiti su pagarba tartų“, – reiškė viltį mažieji švėkšniškiai.
Jiems atitarusi renginio vedėja Asta Sapetkienė priminė Lietuvos Tarybos nario, Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio mintis, kad didžiausias tautos turtas yra jos laisvė, nepriklausomybė.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis linkėjo, kad kiekvieno širdyje suliepsnotų tikra meilė kraštui ir jo žmonėms. Tokia meile degė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai. Garbingas Švėkšnos kraštas turi net du Nepriklausomybės akto signatarus: Jurgį ir Kazimierą Šaulius. Seniūnas sakė, kad Vasario 16-osios išvakarėse Stemplėse vyko šventinis minėjimas. O šią šventinę dieną perdavė Stemplių bendruomenės seniūnaičiui Vytautui Alminauskui ir jo tėvui parvežti ir ant signataro K. Šaulio paminklo Stemplėse padėti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Seimo pagarbos gėlių vainikus.
Jauniesiems švėkšniškiams perduotas pagarbos gėlių vainikas, kuris vėliau buvo padėtas prie Laisvės paminklo.
Perkirpo atidarymo juostą
Tradicinių amatų centro patalpas, žmones ir jų būsimus darbus palaimino Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino: „Vasario 16-oji – diena, nuo kada skaičiuojame naują valstybės gyvavimą. Ši šventė yra mūsų savarankiškumo, valstybės gimimo diena. Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios. Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos jubiliejų“. Švėkšniškiams palinkėjo tikėjimo valstybe, jos žmonėmis, išreiškė viltį, kad naujajame centre klestės amatai, amatininkų sukurti darbai garsins ne tik Švėkšną, bet ir visą Šilutės kraštą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis palinkėjo užbaigti pradėtus darbus ir išsakė viltį, kad amatų centras užaugintų ne vien Švėkšnoje garsių amatininkų.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis priminė, kad Tradicinių amatų centro mintį pirmasis ėmė austi Virgilijus Pozingis. Amatų centro direktorei šilutiškei Rasai Kmitienei, kaip ir dera namų šeimininkei, užrišta skarelė su Švėkšnos vaizdu, padovanota knyga apie Švėkšną ir švėkšniškius, įrankių komplektas.

Naujojo centro salė vos sutalpino šventės dalyvius.

Švėkšnos verslininkas Antanas Martinkus pastebėjo, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnai, kur gyvena labai daug darbščių žmonių, jau seniai buvęs reikalingas.
Tradicinių amatų centro direktorė R. Kmitienė už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinių amatų centro veiklą dėkojo Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Savivaldybės administracijai, už puikiai atliktus statybos darbus – UAB „Stamela“. Taip pat padėkota Švėkšnos bažnyčios klebonui S. Katkui, seniūnui A. Šepučiui, Savivaldybės tarybos nariui V. Pozingiui, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansambliui, Inkaklių etnografiniam kolektyvui „Dainoriai“, Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvui „Šalna“ Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvui ir daugeliui kitų.
Buvo kerpama simbolinė Tradicinių amatų centro atidarymo juosta, į dangų paleista balionų. Susirinkusieji skanavo Švėkšnos seniūno dovanoto torto.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite