Švėkšnoje turėtų suklestėti amatai

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Švėkšnoje atidarytas Šilutės turizmo ir verslo centro filialas Tradicinių amatų centras. Centro atidarymo šventės simbolis – drugelis, spalvos – geltona, žalia, raudona. Šie šventiniai akcentai simbolizavo atgimimą, pokyčius, siekį, skrydį.

Raudonu kilimu
Ant Švėkšnos miestelį puošiančio pastato sienų vėjyje plazdeno drugeliai. Raudonu stilizuotu kilimu į naująjį Švėkšnos tradicinių amatų centrą skubėjo šventės dalyviai. Smalsuoliams rūpėjo praverti šio centro erdves, kur jau puikavosi ekspozicijos.
Šiame centre planuojama puoselėti tradicinius amatus, organizuoti įvairias studijas ir būrelius, parodas, konferencijas, muges. Centras turėtų pritraukti tiek profesionalius amatininkus, tiek mėgėjus, būti svetingas ir jaunam, ir vyresniam smalsuoliui, vietiniam ir atvykėliui. Po Tradicinių amatų centro stogu vietos žadama rasti ir kultūrinei veiklai.
Simboliniais Vasario 16-osios trispalviais drugeliais nusagstytos sienos rodė kelią į antrą aukštą. Trispalviais simboliais buvo papuošti visi atėjusieji į šventę. Antrame aukšte esanti salė vos sutalpino atvykėlius.

Tradicinių amatų centro kolektyvas.

Valstybės atkūrimo dienai
Iš pradžių susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Iš mažųjų Švėkšnos piliečių lūpų skambėjo žodžiai apie pasididžiavimą Lietuva – šalimi, kurią jie paveldėjo iš savo protėvių. „Norime, kad šis žodis neišnyktų iš pasaulio žemėlapio, kad žodį Lietuva ir kiti su pagarba tartų“, – reiškė viltį mažieji švėkšniškiai.
Jiems atitarusi renginio vedėja Asta Sapetkienė priminė Lietuvos Tarybos nario, Lietuvos Prezidento Aleksandro Stulginskio mintis, kad didžiausias tautos turtas yra jos laisvė, nepriklausomybė.
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis linkėjo, kad kiekvieno širdyje suliepsnotų tikra meilė kraštui ir jo žmonėms. Tokia meile degė Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarai. Garbingas Švėkšnos kraštas turi net du Nepriklausomybės akto signatarus: Jurgį ir Kazimierą Šaulius. Seniūnas sakė, kad Vasario 16-osios išvakarėse Stemplėse vyko šventinis minėjimas. O šią šventinę dieną perdavė Stemplių bendruomenės seniūnaičiui Vytautui Alminauskui ir jo tėvui parvežti ir ant signataro K. Šaulio paminklo Stemplėse padėti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir LR Seimo pagarbos gėlių vainikus.
Jauniesiems švėkšniškiams perduotas pagarbos gėlių vainikas, kuris vėliau buvo padėtas prie Laisvės paminklo.
Perkirpo atidarymo juostą
Tradicinių amatų centro patalpas, žmones ir jų būsimus darbus palaimino Švėkšnos Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus.
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis sveikino: „Vasario 16-oji – diena, nuo kada skaičiuojame naują valstybės gyvavimą. Ši šventė yra mūsų savarankiškumo, valstybės gimimo diena. Jei nebūtų buvę Vasario 16-osios, nebūtų buvę ir Kovo 11-osios. Netrukus minėsime atkurtos Lietuvos jubiliejų“. Švėkšniškiams palinkėjo tikėjimo valstybe, jos žmonėmis, išreiškė viltį, kad naujajame centre klestės amatai, amatininkų sukurti darbai garsins ne tik Švėkšną, bet ir visą Šilutės kraštą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis palinkėjo užbaigti pradėtus darbus ir išsakė viltį, kad amatų centras užaugintų ne vien Švėkšnoje garsių amatininkų.
Švėkšnos seniūnas A. Šeputis priminė, kad Tradicinių amatų centro mintį pirmasis ėmė austi Virgilijus Pozingis. Amatų centro direktorei šilutiškei Rasai Kmitienei, kaip ir dera namų šeimininkei, užrišta skarelė su Švėkšnos vaizdu, padovanota knyga apie Švėkšną ir švėkšniškius, įrankių komplektas.

Naujojo centro salė vos sutalpino šventės dalyvius.

Švėkšnos verslininkas Antanas Martinkus pastebėjo, kad Tradicinių amatų centras Švėkšnai, kur gyvena labai daug darbščių žmonių, jau seniai buvęs reikalingas.
Tradicinių amatų centro direktorė R. Kmitienė už pagalbą ir bendradarbiavimą organizuojant tradicinių amatų centro veiklą dėkojo Savivaldybės merui V. Laurinaičiui, Savivaldybės administracijai, už puikiai atliktus statybos darbus – UAB „Stamela“. Taip pat padėkota Švėkšnos bažnyčios klebonui S. Katkui, seniūnui A. Šepučiui, Savivaldybės tarybos nariui V. Pozingiui, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansambliui, Inkaklių etnografiniam kolektyvui „Dainoriai“, Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvui „Šalna“ Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvui ir daugeliui kitų.
Buvo kerpama simbolinė Tradicinių amatų centro atidarymo juosta, į dangų paleista balionų. Susirinkusieji skanavo Švėkšnos seniūno dovanoto torto.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 74

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite