Švėkšnoje – Šeimų šventė

Saulėtą penktadienio pavakarę Tradicinių amatų centro kiemelyje Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“ surengė Šeimų šventę. Garsus šokėjų kolektyvas anksčiau organizuodavo Motinos dienos šventę, o jau trečius metus švėkšniškius suvadina kartu pasidžiaugti šeima, pagerbti gražiai vaikus auginančius tėvus, koncertuoja ir suaugusieji, ir vaikai.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelyje, iš kurio atsiveria vaizdas su Švėkšnos bažnyčios bokštais, šventę pradėjo „Šalnos“ šokių kolektyvas, suaugusių šokėjų poros, Šeimų šventės organizatoriai.

Tautiniais rūbais pasipuošusi „Šalnos“ šokių kolektyvo vadovė Asta Sapetkienė pirmiausia pašokti pakvietė saviškius (beje, šiame kolektyve su žmona šoka ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis), vilkėjusius puošniais tautiniais rūbais. Po jų polkos ritmu sukosi „Saulės“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Saulė“ jaunių būrelis. Pristatyti ir šventės svečiai iš Šilutės – mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“ (vadovė Regina Jokubaitytė). Šokių ir dainų pynę paįvairino Šilutės meno mokyklos Švėkšnos filialo jaunoji muzikantė Greta Vasiliauskaitė.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelis šįkart sulaukė miestelėnų, neabejingų Šeimų šventei.

Susirinko įvairaus amžiaus švėkšniškių. Mažuosius mamos ir tėveliai atsivežė vežimėliuose, kantriai laikė ant rankų, sūpavo, šiek tiek ūgtelėjusieji vaikai smagiai bėgiojo, plojo su žiūrovais, nerūpestingai džiaugėsi švente. Metukų „vyras“ vežimėlyje pasimatavo seniūno skrybėlę ir pradingo po ja… Kai kurie mažyliai ramiai miegojo – nepabudino jų nei muzika, nei dainos… Pasirodo, per metus gandrai į Švėkšnos seniūniją atnešė 24 mažylius, miestelio šeimos sulaukė 13-os. Jie ir buvo sukviesti į šventę, susirinko mažiau, tačiau jauniausių Švėkšnos gyventojų mamos gavo dovanų po puokštę neužmirštuolių ir Amatų centre padarytus šventinius medalius su magnetuku. Amatų centre juos padarė meistro Vytauto Bliūdžiaus vadovaujami meno mėgėjai.
Seniūno sveikinimas
Seniūnas A. Šeputis sveikinimą šeimoms pradėjo tokiu pavyzdžiu: „Vaikšto tėvas su sūnumi po didžiulį prekybos centrą. Jau visokių gėrybių prisipirko. Tėvas ir sako: „Sūnau, nupirkau tau gražų raudoną džemperį, išmanųjį robotą. Ko dar norėtum?“ Sūnus atsako: „Tėve, duok man savo ranką…“


Anot seniūno, vis nelieka laiko pabūti su vaikais, pasikalbėti, perkame jiems gražius drabužius, kad būtų šilta, jauku, tačiau užmirštame duoti savo širdies šilumos, kuri vaikus labiausiai sušildo. „Kviečiu visus jaunus tėvus ir mamas daugiau būti šalia savo vaikų, nes tikrai jiems jūsų meilė labai reikalinga. Džiaugiuosi tomis šeimomis, kurios per metus papildė mūsų bendruomenę. Net 13 jaunų piliečių atėjo į mūsų Švėkšnos bendruomenę. Dėkoju jums už tai ir didelės sėkmės auginant savo vaikus šioje Švėkšnos žemėje. Su švente!“ – kalbėjo seniūnas A. Šeputis.
Švenčių dar bus
Tradicinių amatų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Neringa Birbalienė pasakojo, kad šis jaukus kiemelis labai tinkamas įvairioms šventėms. Bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šia proga sutarta, kad atvyks Šilutės kamerinis dramos teatras su spektakliuku, o vaikai vietoj bilieto turės atsinešti po piešinuką. Birželio 2 d. – Amatų diena, į kurią kviečiami ne tik Šilutės rajono, bet ir visos Klaipėdos apskrities amatininkai. Jie atveš savo darbelių bei kurs šventės metu. Būsią bitininkų, žuvininkų, galbūt kalvystės meistras, gal vėtrungių kūrėjas ar drožėjas iš medžio ir kt. Pasirodo, šis centras Švėkšnoje organizuoja kultūros renginius, rūpinasi turizmu ir amatais. Keramikos darbų jau daug – yra ir suaugusiųjų, ir vaikų, kurie mielai lanko V. Bliūdžiaus pamokas. Turi centras audimo stakles, medžio apdirbimo įrangą – reikia meistrų, kurie šių amatų mokytų visus, kam tai įdomu.
Stasės Skutulienės
tekstas ir nuotraukos

„Šalnos“ šokių kolektyvo moterys ir šoko, ir „sviestą darė“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite