Švėkšnoje – Šeimų šventė

Saulėtą penktadienio pavakarę Tradicinių amatų centro kiemelyje Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“ surengė Šeimų šventę. Garsus šokėjų kolektyvas anksčiau organizuodavo Motinos dienos šventę, o jau trečius metus švėkšniškius suvadina kartu pasidžiaugti šeima, pagerbti gražiai vaikus auginančius tėvus, koncertuoja ir suaugusieji, ir vaikai.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelyje, iš kurio atsiveria vaizdas su Švėkšnos bažnyčios bokštais, šventę pradėjo „Šalnos“ šokių kolektyvas, suaugusių šokėjų poros, Šeimų šventės organizatoriai.

Tautiniais rūbais pasipuošusi „Šalnos“ šokių kolektyvo vadovė Asta Sapetkienė pirmiausia pašokti pakvietė saviškius (beje, šiame kolektyve su žmona šoka ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis), vilkėjusius puošniais tautiniais rūbais. Po jų polkos ritmu sukosi „Saulės“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvo „Saulė“ jaunių būrelis. Pristatyti ir šventės svečiai iš Šilutės – mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“ (vadovė Regina Jokubaitytė). Šokių ir dainų pynę paįvairino Šilutės meno mokyklos Švėkšnos filialo jaunoji muzikantė Greta Vasiliauskaitė.

Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kiemelis šįkart sulaukė miestelėnų, neabejingų Šeimų šventei.

Susirinko įvairaus amžiaus švėkšniškių. Mažuosius mamos ir tėveliai atsivežė vežimėliuose, kantriai laikė ant rankų, sūpavo, šiek tiek ūgtelėjusieji vaikai smagiai bėgiojo, plojo su žiūrovais, nerūpestingai džiaugėsi švente. Metukų „vyras“ vežimėlyje pasimatavo seniūno skrybėlę ir pradingo po ja… Kai kurie mažyliai ramiai miegojo – nepabudino jų nei muzika, nei dainos… Pasirodo, per metus gandrai į Švėkšnos seniūniją atnešė 24 mažylius, miestelio šeimos sulaukė 13-os. Jie ir buvo sukviesti į šventę, susirinko mažiau, tačiau jauniausių Švėkšnos gyventojų mamos gavo dovanų po puokštę neužmirštuolių ir Amatų centre padarytus šventinius medalius su magnetuku. Amatų centre juos padarė meistro Vytauto Bliūdžiaus vadovaujami meno mėgėjai.
Seniūno sveikinimas
Seniūnas A. Šeputis sveikinimą šeimoms pradėjo tokiu pavyzdžiu: „Vaikšto tėvas su sūnumi po didžiulį prekybos centrą. Jau visokių gėrybių prisipirko. Tėvas ir sako: „Sūnau, nupirkau tau gražų raudoną džemperį, išmanųjį robotą. Ko dar norėtum?“ Sūnus atsako: „Tėve, duok man savo ranką…“


Anot seniūno, vis nelieka laiko pabūti su vaikais, pasikalbėti, perkame jiems gražius drabužius, kad būtų šilta, jauku, tačiau užmirštame duoti savo širdies šilumos, kuri vaikus labiausiai sušildo. „Kviečiu visus jaunus tėvus ir mamas daugiau būti šalia savo vaikų, nes tikrai jiems jūsų meilė labai reikalinga. Džiaugiuosi tomis šeimomis, kurios per metus papildė mūsų bendruomenę. Net 13 jaunų piliečių atėjo į mūsų Švėkšnos bendruomenę. Dėkoju jums už tai ir didelės sėkmės auginant savo vaikus šioje Švėkšnos žemėje. Su švente!“ – kalbėjo seniūnas A. Šeputis.
Švenčių dar bus
Tradicinių amatų centro kultūrinės veiklos vadybininkė Neringa Birbalienė pasakojo, kad šis jaukus kiemelis labai tinkamas įvairioms šventėms. Bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šia proga sutarta, kad atvyks Šilutės kamerinis dramos teatras su spektakliuku, o vaikai vietoj bilieto turės atsinešti po piešinuką. Birželio 2 d. – Amatų diena, į kurią kviečiami ne tik Šilutės rajono, bet ir visos Klaipėdos apskrities amatininkai. Jie atveš savo darbelių bei kurs šventės metu. Būsią bitininkų, žuvininkų, galbūt kalvystės meistras, gal vėtrungių kūrėjas ar drožėjas iš medžio ir kt. Pasirodo, šis centras Švėkšnoje organizuoja kultūros renginius, rūpinasi turizmu ir amatais. Keramikos darbų jau daug – yra ir suaugusiųjų, ir vaikų, kurie mielai lanko V. Bliūdžiaus pamokas. Turi centras audimo stakles, medžio apdirbimo įrangą – reikia meistrų, kurie šių amatų mokytų visus, kam tai įdomu.
Stasės Skutulienės
tekstas ir nuotraukos

„Šalnos“ šokių kolektyvo moterys ir šoko, ir „sviestą darė“…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite