Švėkšnoje atidaryta „Egminos“ parduotuvė

Penktadienį, Švėkšnos dvaro šventės išvakarėse, miestelio centrinėje aikštėje atidaryta ir pašventinta uždarosios akcinės bendrovės „Egmina“ maisto prekių parduotuvė. Jau prieš pietus čia skambėjo muzika, šou renginių vedėjas šilutiškis Marijus Budraitis pasakojo apie „Egminą“, kalbino praeivius, o jaunimas ir vaikai iš „Egminos“ savininkų Remigijaus Baltučio ir Česlovo Barausko gavo ir dovanų.

„Egminos“ bendrovės savininkai Remigijus Baltutis (iš kairės), Česlovas Barauskas, Švėkšnos parduotuvės moterų kolektyvas ir sveikintojos.

Iš Arūno Paldausko išsinuomoję patalpas, šilutiškiai verslininkai Remigijus Baltutis ir Česlovas Barauskas atidarė jau 11-ąją „Egminos“ bendrovės parduotuvę. Šįkart – Švėkšnoje, Švėkšnos seniūnijoje tai jau antroji jų parduotuvė – kita veikia Inkakliuose. Dabar Šilutės rajone „Egminos“ bendrovė turi 9 parduotuves, po vieną Priekulėje ir Agluonėnuose.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis (dešinėje) naujos maisto prekių parduotuvės savininkams Remigijui Baltučiui ir Česlovui Barauskui padovanojo garsaus švėkšniškio Petro Čeliausko knygą, palinkėdamas skaityti, gilintis į švėkšniškių savitą būdą ir charakterį. Gal žinios pravers versle?

Būrys pirkėjų, skubėjusių į atidarytą naują maisto prekių parduotuvę, buvo didelis, susirinko įvairaus amžiaus švėkšniškių, motinos atsivedė vaikus.

Maisto, buities ir pramoninių prekių parduotuvė Švėkšnoje dirbs visą savaitę nuo 8 iki 21 val. Įsteigtos 4 darbo vietos, įdarbintos vietos gyventojos. „Akcijų bus, su kitais prekybininkais į karus nesivelsime. Mūsų kainų politika bus lanksti, priimtina pirkėjams, tik kad valstybėje prekybos versle rastųsi pastovumas, kad būtų galima planuoti veiklą gerokai į ateitį, tik tai ir rūpi“, – sakė vienas iš „Egminos“ bendrovės savininkų R. Baltutis.
Vos įėjus ir vėsią, naują, gražiai sutvarkytą parduotuvę, netoli durų stovi spaudai skirtas stendas: čia švėkšniškiai galės nusipirkti ir „Pamario“ laikraštį, kurio kitose parduotuvėse nebus.
„Egminos“ bendrovės savininkai veiklą pradėjo 1999 m. Šilutėje – įsteigė pirmąjį didelį savitarnos prekybos centrą. Jiems priklauso gražioji tradicija – džiugiai švęsti liepos 6 d. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną: su „Egminos“ kieme pastatyta didžiule scena, žvaigždžių koncertais, loterijomis, kai pirkėjai išlošė net lengvąjį automobilį. Verslininkai R. Baltutis ir Č. Barauskas garsėja kaip sporto, kultūros, švietimo renginių, taip pat Šilutės ir seniūnijų švenčių ir įstaigų rėmėjai, įvairiai padeda nevyriausybinėms organizacijoms, šelpia vargingai gyvenančius, ligonius ir kt.

Pėsti ir važiuoti praeiviai gavo dovanų – šios moteris apdovanojo Česlovas Barauskas.


„Jau septinta…“
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis „Pamariui“ pasakojo, kad naujoji parduotuvė bus septinta miestelio centinėje aikštėje, kurios centre penktadienį triūsė „Stamelos“ – bendrovės vyrai – ruošia aikštelę, takus, jau padarė postamentą po poros mėnesių čia atidengiamam paminklui, kuris skirtas Vasario 16-osios akto signatarui Kazimierui Steponui Šauliui. Tačiau seniūnas pasidžiaugė, kad naujoje parduotuvėje – dar 4 naujos darbo vietos, tai, žinoma, gerai. Švėkšnoje įprasta apsipirkti ir ketvirtadieniais vykstančiame turguje. „Gal kainos kris? Kai daugiau parduotuvių, laimi pirkėjas, kurių jų yra tiek, kiek yra, teks pirkėjus persivilioti, todėl nuo pirmos dienos svarbu ir tvarka, švara, pardavėjų šypsenos, malonus bendravimas, paslaugumas…“ – apie naujos parduotuvės ateitį pasakojo seniūnas.
14 val. prie parduotuvės jau būriavosi vis daugiau žmonių, vaikams ir jaunimui vis teikė dovanų. R. Baltutis pirmiausia padėkojo patalpų savininkui Arūnui Paldauskui, po to dovanų įteikė keturioms čia dirbsiančioms moterims, kurios iš Č. Barausko gavo ir rožių. Anot R. Baltučio, kol būsią „įsivažiuota“, gal moterų šeimos supras šiuos laikinai didesnius rūpesčius…

Kai į „Egminos“ parduotuvę sugužėjo pirkėjai, prie kasos bemat nusitęsė ilga eilutė, tačiau žmonės, pavaišinti saldainiais ir gavę paskanauti šventinio šampano, buvo geros nuotaikos.

Seniūnas A. Šeputis, atnešęs dovanų, kalbėjo, kad džiaugiasi dviem „avantiūromis“ – pirmąją padarė patalpų savininkas Arūnas, antrąją – gerai pažįstami šilutiškiai Remigijus ir Česlovas: įžengta į šį pastatą, atidaryta parduotuvė, jau septinta, prekiaujanti maisto produktais nedidelėje miestelio istorinėje aikštėje. „Būsite šalia kitų konkurentų, stumdytis nereikia, bet konkuruoti geromis idėjomis, patrauklumu, išskirtinumu verta ir reikia“, – palinkėjęs sėkmės sakė seniūnas ir pajuokavo, kad nauja parduotuvė būsianti arčiausiai seniūnijos, tad jeigu kas…
A. Šeputis priminė, kad verslininkai Švėkšnoje pradeda savo verslą tradicinės Dvaro šventės išvakarėse – gražus sutapimas. Šilutiškiams verslininkams padovanota po švėkšniečio Petro Čeliausko knygą vietos žmonių būdui pažinti. „Egminos“ savininkai seniūnui padovanojo daiktą, kuris išskleistas reklamuoja „Egminą“ ir saugo nuo lietaus.
Švėkšnos švento apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus kalbėjo, kad visų pirma reikia pasveikinti ir verslininkus, ir būsimuosius pirkėjus: „Linkiu kad būtų tikras, geras visomis prasmėmis savininkų ir pirkėjų susikalbėjimas. Klebonas įžengė į naują parduotuvę ir ją pašventino. Durys atsivėrė pirkėjams, kurių, tiesa, sugužėjo kelios dešimtys, prie kasos nusidriekė ilga eilė, o moterys svetingai vaišino saldainiais.
Beje, šioje parduotuvėje bus galima įsigyti ir „Pamario“ laikraštį, ir kitų šalies laikraščių bei žurnalų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite