Sveikos mitybos paslaptis. Kaip įtraukti alyvuogių aliejų į savo kasdienę mitybą?

Matyt, kiekvienas graikų virtuvės receptas prasideda sakiniu: „Paimkite stiklinę gero alyvuogių aliejaus…“ Nebent gaminate desertą. Tada: “Paimkite dvi stiklines gero alyvuogių aliejaus“. Žinote šį pokštą? Tačiau jame yra daug tiesos.

Mat graikų, italų ir ispanų virtuvės pagrindą sudaro alyvuogių aliejus. Ji yra privaloma Viduržemio jūros mityboje, kurią ekspertai vadina sveikiausia mityba pasaulyje. O tyrimai rodo, kad ji taip pat labai svarbi ilgaamžiškumo dietoje.

Ką turi alyvuogių aliejaus, turinčio įtakos gyvenimo trukmei?

Viena iš pagrindinių alyvuogių aliejaus sudedamųjų dalių yra mononesočiosios riebalų rūgštys, daugiausia oleino rūgštis, kurios sudaro daugiau nei 70 proc. riebalų alyvuogių aliejuje. Šie sveikieji riebalai padeda sumažinti blogojo cholesterolio lygį ir padidinti gerojo cholesterolio lygį. Tai reiškia, kad sumažėja širdies ligų ir aterosklerozės rizika. Į savo patiekalus įpylę šiek tiek alyvuogių aliejaus, natūraliai sumažinsite cholesterolio kiekį ir skatinsite savo organizmo atsinaujinimą

Dažnai susimąstome, kas daro kitus sveikus, lėčiau sensta, kodėl jų oda taip švyti?

Manome, kad tai yra genai, klimatas, mityba ir jų gyvenimo vieta. Žinoma, visi aukščiau paminėti veiksniai yra svarbūs, tačiau daugelio tyrimų duomenimis, svarbiausia yra dieta ir specifiniai jos ingredientai. Alyvuogių aliejus net vadinamas jaunystės eliksyru. Tai labai gerai žinomi riebalai ir plačiai naudojami daugiau nei 4000 metų. metų. Šis produktas vis dar naudojamas kaip dietos dalis, medicinos, kosmetikos, ceremonijos ir religiniais tikslais, netgi kaip tepalas, o seniau ir kaip piniginis ekvivalentas ir kuras.

Viduržemio jūros regionų gyventojai alyvuogių aliejų naudoja beveik kiekvienam patiekalui. Štai keletas būdų, kaip jį įtraukti į savo kasdienę mitybą:

  • Salotų padažas. Naudokite alyvuogių aliejų kaip bazę salotų padažams. Sumaišykite jį su balzamiko actu, citrinos sultimis, medumi, druska ir pipirais, kad gautumėte paprastą ir skanų padažą.
  • Kepimui ir skrudinimui. Naudokite alyvuogių aliejų vietoj sviesto ar kitų aliejų kepdami daržoves, mėsą ar žuvį. Jis ypač gerai tinka skrudintoms daržovėms.
  • Duonos pamirkymas. Vietoj sviesto ar margarino, naudokite alyvuogių aliejų duonai mirkyti. Galite pridėti šiek tiek balzaminio acto ar prieskonių, kad gautumėte skanų užkandį.
  • Makaronų padažas. Pridėkite alyvuogių aliejaus į mėgstamą makaronų padažą. Jis gali būti naudojamas tiek pomidorų, tiek pesto padažuose.
  • Naudokite alyvuogių aliejų kaip pagrindą marinatams. Sumaišykite jį su česnaku, citrinos sultimis, žolelėmis ir prieskoniais, kad gautumėte puikų marinatą mėsai, žuviai ar daržovėms.

Alyvuogių aliejus yra labai universalus ir gali būti lengvai pritaikytas įvairiuose receptuose, todėl eksperimentuokite ir atraskite, kas jums labiausiai patinka.

pr2024/78

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite