Sveikinimai ir auksinės mintys Savivaldybės tarybos posėdyje

Nuotrauka iš „Pamario“ archyvo.

Spalio 27 d., ketvirtadienį, įvyko Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis.

Įprasta, kad posėdžio pradžioje sveikinami Tarybos nariai, kurie per mėnesį po praėjusio posėdžio šventė gimtadienius.

Šįkart posėdis prasidėjo sveikinimu, anot mero Vytauto Laurinaičio, jauniausio Tarybos nario 30 metų jubiliejaus proga.

Spalio 8 d. Žygimantui Kurlianskui sukako 30 metų, jis yra jauniausias Tarybos narys.

Šis politikas iš Švėkšnos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Taryboje, vadovauja šios sąjungos Šilutės skyriui, yra iškeltas kandidatu į Šilutės rajono merus kitų metų kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Beje, Taryboje dirba ir jo tėvas Arūnas Kurlianskas. Be šių dviej, į Tarybą išrinkti dar du švėkšniškiai: socialdemokratas Antanas Martinkus ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Zigmantas Merliūnas. Beje, Z. Merliūnui balandžio 25 d. sukako 31 metai. Tad Švėkšnos seniūnija Savivaldybės taryboje turi net keturis politikus, du iš jų – jauniausi.

Keturi – iš Švėkšnos

Keturiais Tarybos nariais negalėtų pasidžiaugti nė viena kita kaimiška seniūnija. Yra tokių, kurios niekada rajono Taryboje neturėjo savo atstovų.

Posėdžio pradžioje pasveikinti dar du Tarybos nariai: spalio 4 d. 51 metų sukaktį paminėjęs Arūnas Pupšys, dabar atstovauja Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, taip pat spalio 21 d. 61 metų sukaktį minėjęs Edvardas Jurjonas, į Tarybą išrinktas pagal visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ sąrašą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų 5 atstovai rajono taryboje kartu su Liberalų sąjūdžio 3 atstovais dirba opozicijoje, kuri aktyvumo nestokoja. Klausia, siūlo, aiškinasi, kritikuoja ir pašmaikštauja. Šįkart Tarybos posėdyje Ž. Kurlianskas sakė: „Jei ne šiame sezone, tai kitame susidirbsime geriau…“  Z. Merliūnas neištvėrė: „Ačiū, mere, nebereikia manęs mokyti…“

Šiedu jauniausi Tarybos nariai tylėti nelinkę. Žinoma, visi 25 Tarybos nariai į vietos valdžią išrinkti ne tik pasėdėti posėdžiuose, neišleidžiant menkiausio garso. Nors ir tokių yra…

Primename, kad buvo pakeistas Tarybos darbo reglamentas ir jame įteisinta tvarka, kad kas mėnesį Tarybos narys gali gauti minimalios mėnesio algos dydžio išmoką išlaidoms, susijusioms su Tarybos nario veikla, padengti. Iš šios išmokos net mokesčių neišskaitoma. Tuo tarpu minimalią algą uždirbantis paprastas mirtingasis sumoka ir mokesčius. Kai minimali alga vis didėja, Tarybos nariai gali gauti vis didesnę mėnesio išmoką, o atskirai dar ir už posėdžiuose praleistą darbo laiką. Tad mokesčių mokėtojai Tarybos nariams moka už jų darbą, o ne už pasėdėjimą ir patylėjimą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite