Sveikatingumo pertraukėlės – galimybė vaikams pailsėti nuo protinės veiklos

Jau antrą mėnesį Šilutės miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyksta akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Ji buvo surengta Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, šią savaitę vyko Vainuto gimnazijoje.
Akcija rengiama įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos iniciatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vainuto gimnazijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginį „Judėk šokio ritmu“ vedė patys moksleiviai.

Šoko ir direktorius
„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.
Šią savaitę tokia „Sveikatingumo pertrauka“ džiugino Vainuto gimnazijos moksleivius. Trečiadienį mokykloje apsilankė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kurią maloniai nustebino gimnazistų ir jų mokytojų aktyvumas. Tą dieną vykusios muzikos terapijos renginyje „Judėk šokio ritmu“ salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
Šokio ritmu pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių gimnazijos klasių moksleivių. Renginį vedė patys gimnazistai – vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. V. Vaivadaitė už aktyvumą vaikams įteikė sveiką gyvenseną skatinančių dovanėlių: šokdynių, lankų bei įvairių rūšių sporto šakoms skirtų kamuolių.
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios Vainuto gimnazijos moksleiviai šią savaitę dalyvavo skirtingų temų sveikatingumo pertraukose. Vyko tinklinio ir futbolo turnyrai, judrieji ir kvėpavimo žaidimai, krosas, vaikai turėjo galimybę pasisverti, pasimatuoti ūgį ir linksmai patrepsėti minėtoje muzikos terapijos pertraukoje.
Noriai dalyvauja
Tokia pat aktyvi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ rugsėjo 22-26 d. buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Čia profesijos besimokantieji stebėjo mokyklos šokėjų pasirodymus, ragavo įvairių žolelių arbatų, savo ištvermę ir jėgas demonstravo įvairiose sportinėse rungtyse, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Savaitę užbaigė atsipalaiduodami – tyliai ir ramiai bendraudami bei semdamiesi jėgų naujiems iššūkiams.
Šiek tiek anksčiau „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ vyko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje (rugsėjo 15-19 d.). Renginyje dalyvavo 4 klasės. Pertraukos buvo įvairių temų: „Judėjimo galia“, „Muzikos galia“, „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, „Tylos galia“ ir „Vandens galia“. Per šias temines pertraukas vaikai salėje žaidė įvairius žaidimus, dainavo ir klausėsi raminančios muzikos įrašų, spaudė sultis, ilsėjosi ramybės kampeliuose, sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę žmogaus organizmui.
„Džiaugiuosi, kad šioje akcijoje mokyklos noriai dalyvauja. Nerimą kelia informacija apie vaikų ir moksleivių sveikatą, todėl mokyklų vadovai turėtų tam skirti reikiamą dėmesį. Prie akcijos prisijungsiančios mokyklos turės galimybę ne tik parodyti savo auklėtinių kūrybingumą, bet ir suteiks moksleiviams naudingų žinių, kaip saugoti sveikatą“, – sakė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite