Sveikatingumo pertraukėlės – galimybė vaikams pailsėti nuo protinės veiklos

Jau antrą mėnesį Šilutės miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyksta akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Ji buvo surengta Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, šią savaitę vyko Vainuto gimnazijoje.
Akcija rengiama įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos iniciatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vainuto gimnazijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginį „Judėk šokio ritmu“ vedė patys moksleiviai.

Šoko ir direktorius
„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.
Šią savaitę tokia „Sveikatingumo pertrauka“ džiugino Vainuto gimnazijos moksleivius. Trečiadienį mokykloje apsilankė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kurią maloniai nustebino gimnazistų ir jų mokytojų aktyvumas. Tą dieną vykusios muzikos terapijos renginyje „Judėk šokio ritmu“ salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
Šokio ritmu pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių gimnazijos klasių moksleivių. Renginį vedė patys gimnazistai – vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. V. Vaivadaitė už aktyvumą vaikams įteikė sveiką gyvenseną skatinančių dovanėlių: šokdynių, lankų bei įvairių rūšių sporto šakoms skirtų kamuolių.
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios Vainuto gimnazijos moksleiviai šią savaitę dalyvavo skirtingų temų sveikatingumo pertraukose. Vyko tinklinio ir futbolo turnyrai, judrieji ir kvėpavimo žaidimai, krosas, vaikai turėjo galimybę pasisverti, pasimatuoti ūgį ir linksmai patrepsėti minėtoje muzikos terapijos pertraukoje.
Noriai dalyvauja
Tokia pat aktyvi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ rugsėjo 22-26 d. buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Čia profesijos besimokantieji stebėjo mokyklos šokėjų pasirodymus, ragavo įvairių žolelių arbatų, savo ištvermę ir jėgas demonstravo įvairiose sportinėse rungtyse, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Savaitę užbaigė atsipalaiduodami – tyliai ir ramiai bendraudami bei semdamiesi jėgų naujiems iššūkiams.
Šiek tiek anksčiau „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ vyko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje (rugsėjo 15-19 d.). Renginyje dalyvavo 4 klasės. Pertraukos buvo įvairių temų: „Judėjimo galia“, „Muzikos galia“, „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, „Tylos galia“ ir „Vandens galia“. Per šias temines pertraukas vaikai salėje žaidė įvairius žaidimus, dainavo ir klausėsi raminančios muzikos įrašų, spaudė sultis, ilsėjosi ramybės kampeliuose, sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę žmogaus organizmui.
„Džiaugiuosi, kad šioje akcijoje mokyklos noriai dalyvauja. Nerimą kelia informacija apie vaikų ir moksleivių sveikatą, todėl mokyklų vadovai turėtų tam skirti reikiamą dėmesį. Prie akcijos prisijungsiančios mokyklos turės galimybę ne tik parodyti savo auklėtinių kūrybingumą, bet ir suteiks moksleiviams naudingų žinių, kaip saugoti sveikatą“, – sakė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite