Sveikatingumo pertraukėlės – galimybė vaikams pailsėti nuo protinės veiklos

Jau antrą mėnesį Šilutės miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyksta akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Ji buvo surengta Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, šią savaitę vyko Vainuto gimnazijoje.
Akcija rengiama įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos iniciatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vainuto gimnazijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginį „Judėk šokio ritmu“ vedė patys moksleiviai.

Šoko ir direktorius
„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.
Šią savaitę tokia „Sveikatingumo pertrauka“ džiugino Vainuto gimnazijos moksleivius. Trečiadienį mokykloje apsilankė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kurią maloniai nustebino gimnazistų ir jų mokytojų aktyvumas. Tą dieną vykusios muzikos terapijos renginyje „Judėk šokio ritmu“ salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
Šokio ritmu pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių gimnazijos klasių moksleivių. Renginį vedė patys gimnazistai – vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. V. Vaivadaitė už aktyvumą vaikams įteikė sveiką gyvenseną skatinančių dovanėlių: šokdynių, lankų bei įvairių rūšių sporto šakoms skirtų kamuolių.
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios Vainuto gimnazijos moksleiviai šią savaitę dalyvavo skirtingų temų sveikatingumo pertraukose. Vyko tinklinio ir futbolo turnyrai, judrieji ir kvėpavimo žaidimai, krosas, vaikai turėjo galimybę pasisverti, pasimatuoti ūgį ir linksmai patrepsėti minėtoje muzikos terapijos pertraukoje.
Noriai dalyvauja
Tokia pat aktyvi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ rugsėjo 22-26 d. buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Čia profesijos besimokantieji stebėjo mokyklos šokėjų pasirodymus, ragavo įvairių žolelių arbatų, savo ištvermę ir jėgas demonstravo įvairiose sportinėse rungtyse, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Savaitę užbaigė atsipalaiduodami – tyliai ir ramiai bendraudami bei semdamiesi jėgų naujiems iššūkiams.
Šiek tiek anksčiau „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ vyko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje (rugsėjo 15-19 d.). Renginyje dalyvavo 4 klasės. Pertraukos buvo įvairių temų: „Judėjimo galia“, „Muzikos galia“, „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, „Tylos galia“ ir „Vandens galia“. Per šias temines pertraukas vaikai salėje žaidė įvairius žaidimus, dainavo ir klausėsi raminančios muzikos įrašų, spaudė sultis, ilsėjosi ramybės kampeliuose, sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę žmogaus organizmui.
„Džiaugiuosi, kad šioje akcijoje mokyklos noriai dalyvauja. Nerimą kelia informacija apie vaikų ir moksleivių sveikatą, todėl mokyklų vadovai turėtų tam skirti reikiamą dėmesį. Prie akcijos prisijungsiančios mokyklos turės galimybę ne tik parodyti savo auklėtinių kūrybingumą, bet ir suteiks moksleiviams naudingų žinių, kaip saugoti sveikatą“, – sakė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Simonas SKUTULAS

Hits: 79

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite