Sveikatingumo pertraukėlės – galimybė vaikams pailsėti nuo protinės veiklos

Jau antrą mėnesį Šilutės miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyksta akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Ji buvo surengta Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, šią savaitę vyko Vainuto gimnazijoje.
Akcija rengiama įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos iniciatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vainuto gimnazijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginį „Judėk šokio ritmu“ vedė patys moksleiviai.

Šoko ir direktorius
„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.
Šią savaitę tokia „Sveikatingumo pertrauka“ džiugino Vainuto gimnazijos moksleivius. Trečiadienį mokykloje apsilankė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kurią maloniai nustebino gimnazistų ir jų mokytojų aktyvumas. Tą dieną vykusios muzikos terapijos renginyje „Judėk šokio ritmu“ salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
Šokio ritmu pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių gimnazijos klasių moksleivių. Renginį vedė patys gimnazistai – vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. V. Vaivadaitė už aktyvumą vaikams įteikė sveiką gyvenseną skatinančių dovanėlių: šokdynių, lankų bei įvairių rūšių sporto šakoms skirtų kamuolių.
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios Vainuto gimnazijos moksleiviai šią savaitę dalyvavo skirtingų temų sveikatingumo pertraukose. Vyko tinklinio ir futbolo turnyrai, judrieji ir kvėpavimo žaidimai, krosas, vaikai turėjo galimybę pasisverti, pasimatuoti ūgį ir linksmai patrepsėti minėtoje muzikos terapijos pertraukoje.
Noriai dalyvauja
Tokia pat aktyvi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ rugsėjo 22-26 d. buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Čia profesijos besimokantieji stebėjo mokyklos šokėjų pasirodymus, ragavo įvairių žolelių arbatų, savo ištvermę ir jėgas demonstravo įvairiose sportinėse rungtyse, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Savaitę užbaigė atsipalaiduodami – tyliai ir ramiai bendraudami bei semdamiesi jėgų naujiems iššūkiams.
Šiek tiek anksčiau „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ vyko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje (rugsėjo 15-19 d.). Renginyje dalyvavo 4 klasės. Pertraukos buvo įvairių temų: „Judėjimo galia“, „Muzikos galia“, „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, „Tylos galia“ ir „Vandens galia“. Per šias temines pertraukas vaikai salėje žaidė įvairius žaidimus, dainavo ir klausėsi raminančios muzikos įrašų, spaudė sultis, ilsėjosi ramybės kampeliuose, sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę žmogaus organizmui.
„Džiaugiuosi, kad šioje akcijoje mokyklos noriai dalyvauja. Nerimą kelia informacija apie vaikų ir moksleivių sveikatą, todėl mokyklų vadovai turėtų tam skirti reikiamą dėmesį. Prie akcijos prisijungsiančios mokyklos turės galimybę ne tik parodyti savo auklėtinių kūrybingumą, bet ir suteiks moksleiviams naudingų žinių, kaip saugoti sveikatą“, – sakė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite