Sveikatingumo pertraukėlės – galimybė vaikams pailsėti nuo protinės veiklos

Jau antrą mėnesį Šilutės miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyksta akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Ji buvo surengta Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje, šią savaitę vyko Vainuto gimnazijoje.
Akcija rengiama įgyvendinant Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių plano 6 priemonę – „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Jos iniciatoriai – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vainuto gimnazijoje „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ renginį „Judėk šokio ritmu“ vedė patys moksleiviai.

Šoko ir direktorius
„Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.
Šią savaitę tokia „Sveikatingumo pertrauka“ džiugino Vainuto gimnazijos moksleivius. Trečiadienį mokykloje apsilankė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kurią maloniai nustebino gimnazistų ir jų mokytojų aktyvumas. Tą dieną vykusios muzikos terapijos renginyje „Judėk šokio ritmu“ salėje linksmai judėjo ne tik mokiniai, bet ir kai kurie mokytojai, net gimnazijos direktorius Antanas Jonikas.
Šokio ritmu pajudėti ir atsipalaiduoti po pamokos susirinko nuo pačių mažiausių priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių gimnazijos klasių moksleivių. Renginį vedė patys gimnazistai – vieni šokių judesius rodė ant scenos, kiti dainavo karaokė ir ragino bendramokslius pašokti. V. Vaivadaitė už aktyvumą vaikams įteikė sveiką gyvenseną skatinančių dovanėlių: šokdynių, lankų bei įvairių rūšių sporto šakoms skirtų kamuolių.
Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklausančios Vainuto gimnazijos moksleiviai šią savaitę dalyvavo skirtingų temų sveikatingumo pertraukose. Vyko tinklinio ir futbolo turnyrai, judrieji ir kvėpavimo žaidimai, krosas, vaikai turėjo galimybę pasisverti, pasimatuoti ūgį ir linksmai patrepsėti minėtoje muzikos terapijos pertraukoje.
Noriai dalyvauja
Tokia pat aktyvi „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ rugsėjo 22-26 d. buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje. Čia profesijos besimokantieji stebėjo mokyklos šokėjų pasirodymus, ragavo įvairių žolelių arbatų, savo ištvermę ir jėgas demonstravo įvairiose sportinėse rungtyse, mokėsi teikti pirmąją pagalbą. Savaitę užbaigė atsipalaiduodami – tyliai ir ramiai bendraudami bei semdamiesi jėgų naujiems iššūkiams.
Šiek tiek anksčiau „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ vyko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio Šylių skyriuje (rugsėjo 15-19 d.). Renginyje dalyvavo 4 klasės. Pertraukos buvo įvairių temų: „Judėjimo galia“, „Muzikos galia“, „Vaisių ir daržovių nauda sveikatai“, „Tylos galia“ ir „Vandens galia“. Per šias temines pertraukas vaikai salėje žaidė įvairius žaidimus, dainavo ir klausėsi raminančios muzikos įrašų, spaudė sultis, ilsėjosi ramybės kampeliuose, sužinojo apie geriamojo vandens reikšmę žmogaus organizmui.
„Džiaugiuosi, kad šioje akcijoje mokyklos noriai dalyvauja. Nerimą kelia informacija apie vaikų ir moksleivių sveikatą, todėl mokyklų vadovai turėtų tam skirti reikiamą dėmesį. Prie akcijos prisijungsiančios mokyklos turės galimybę ne tik parodyti savo auklėtinių kūrybingumą, bet ir suteiks moksleiviams naudingų žinių, kaip saugoti sveikatą“, – sakė Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite