Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti?

Greitą maistą ruoškite patys

Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai, neatsispiria pagundai, kartas nuo karto juo pasimėgauti. Tad, ką daryti?

Gera žinia ta, kad priėmę tam tikrus sprendimus, šį sveikatai nedraugišką maistą, jūsų tikrai galite paversti draugiškesniu, jei tik patys jį pradėsite gaminti savo namuose. Tad, belieka tik patiems pradėti ruošti savo namuose gruzdintas bulvytes (tai padaryti bus ypač lengva, jei tik įsigysite tokį įrenginį https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/virtuves-iranga/gruzdintuves). Tokiu būdu galėsite kontroliuoti naudojamų priedų tipą bei kiekį, pavyzdžiui, druską. Na, o ruošdami mėsainius, galėsite panaudoti daugiau sveikatai vertingų daržovių ar prieskonių žolelių, kontroliuoti sunaudojamų padažų kiekį.

Išsaugokite savo pačių užaugintas daržoves, uogas ar prieskonines žoleles

Jei tik turite sodą ar daržą, tai nepraleiskite progos, patys užsiauginti daržovių, uogų ar prieskoninių  žolelių – jos bus daug kartų vertingesnės nei pirktos parduotuvėje. Tačiau ir tai – dar ne viskas: atminkite, kad verta jų kuo daugiau išsaugoti žiemai – tiesiog užsaldykite, o panorėję galėsite panaudoti sriuboms, troškiniams, kepiniams ar desertams. Užšaldyti produktai tikrai išsaugos visus vertingus mineralus bei vitaminus, todėl bus vertingesni už pirktinius. Be to, tai – labai ekonomiška, jūsų pinginė jums už ta padėkos. Na, o tokie gaminiai, kaip vakuuminatoriai arba vakuuminiai maišeliai, užtikrins patogų šaldymo procesą. Spauskite čia, jei norite apie juos sužinoti daugiau.

Vietoje pilamo – purškiamas aliejus

Aliejus – svarbus salotų ar įvairių užkandžių pagardas, Tačiau nesunku pastebėti, kad tuo atveju, jei aliejus yra pilamas tiesiai iš buteliuko, neretai jo yra tiesiog padauginama, o tai reiškia riebalų bei kalorijų perteklių. Kad taip nenutiktų, vietoje pilamo aliejaus, verta rinktis purškiamą.

Gaminkite daugiau patiekalų be termiško apdorojimo

Ne paslaptis, kad būtent daržovės, uogos, vaisiai, žalumynai ir riešutai turi ypač daug vertingų, žmogaus organizmą stiprinančių, jauninančių bei atkuriančių savybių. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad dalis visų šių naudingų medžiagų tiesiog žūva, kai verdame, kepame, troškiname, taigi, išvada viena – turėtume gaminti daugiau termiškai neapdorotų patiekalų, kad būtų išsaugota kuo daugiau šių naudingų medžiagų. Taigi, vaisių, uogų, daržovių, žolelių bei riešutų salotos, tyrės, užtepelės, kokteiliai, yra puikus pasirinkimas pusryčiams, pietums, vakarienei arba tiesio, kai norisi užkąsti. Na, o tokiu atveju, jei bus įsigytas toks įrenginys, kaip virtuvinis kombainas kenwood, visus įvardintus patiekalus paruošti bus ypač paprasta bei greita.

Taigi, kaip matyti, užtikrinti sveikata palankesnę mitybą, tikrai nėra sudėtinga, tereikia pakeisti tam tikrus įpročius. Štai, pavyzdžiui, greitą maistą tokį kaip mėsainiai ar gruzdintos bulvytės, reikėtų pradėti ruošti tiesiog namuose. Vietoje pilamo aliejaus, reikėtų pradėti vartoti purškiamą. Dar daugiau, pačių užaugintas daržoves, vaisius, uogas bei žalumynus, derėtų užšaldyti žiemai. Na, o taip pat reikėtų dažniau gaminti patiekalus bei gėrimus, kuriems nereikia termiško apdorojimo. Tad pats metas pradėti keisti savo elgesį bei kartu su visa šeima mėgautis sveikatai palankesniu maistu.

pr2020/011

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Prasideda Šilutės rajono savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2022 m. veiklos ataskaitos

Šiandien, vasario 6 d., prasideda Šilutės r. savivaldybės  vadovų, Tarybos narių susitikimai su seniūnijų bendruomenėmis. Susitikimuose  atsiskaitoma už 2022 m. veiklą, kalbama apie problemas, šių metų planuojamus, atsakoma į gyventojų klausimus. Bendruomenės gali teikti siūlymų, į kuriuos būtų atsižvelgiama planuojant šių metų darbus. Susitikimai vyks: Usėnuose – vasario 6 d. 15 val.  seniūnijos salėje, Veržės g. Švėkšnoje – vasario 7 d. 15 val. seniūnijos salėje, Liepų a. 24; Juknaičiuose – vasario 8 d. 15 val. seniūnijos salėje Šiloko g. 3;

Taip pat skaitykite