Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti?

Greitą maistą ruoškite patys

Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai, neatsispiria pagundai, kartas nuo karto juo pasimėgauti. Tad, ką daryti?

Gera žinia ta, kad priėmę tam tikrus sprendimus, šį sveikatai nedraugišką maistą, jūsų tikrai galite paversti draugiškesniu, jei tik patys jį pradėsite gaminti savo namuose. Tad, belieka tik patiems pradėti ruošti savo namuose gruzdintas bulvytes (tai padaryti bus ypač lengva, jei tik įsigysite tokį įrenginį https://pigu.lt/lt/buitine-technika-elektronika/virtuves-iranga/gruzdintuves). Tokiu būdu galėsite kontroliuoti naudojamų priedų tipą bei kiekį, pavyzdžiui, druską. Na, o ruošdami mėsainius, galėsite panaudoti daugiau sveikatai vertingų daržovių ar prieskonių žolelių, kontroliuoti sunaudojamų padažų kiekį.

Išsaugokite savo pačių užaugintas daržoves, uogas ar prieskonines žoleles

Jei tik turite sodą ar daržą, tai nepraleiskite progos, patys užsiauginti daržovių, uogų ar prieskoninių  žolelių – jos bus daug kartų vertingesnės nei pirktos parduotuvėje. Tačiau ir tai – dar ne viskas: atminkite, kad verta jų kuo daugiau išsaugoti žiemai – tiesiog užsaldykite, o panorėję galėsite panaudoti sriuboms, troškiniams, kepiniams ar desertams. Užšaldyti produktai tikrai išsaugos visus vertingus mineralus bei vitaminus, todėl bus vertingesni už pirktinius. Be to, tai – labai ekonomiška, jūsų pinginė jums už ta padėkos. Na, o tokie gaminiai, kaip vakuuminatoriai arba vakuuminiai maišeliai, užtikrins patogų šaldymo procesą. Spauskite čia, jei norite apie juos sužinoti daugiau.

Vietoje pilamo – purškiamas aliejus

Aliejus – svarbus salotų ar įvairių užkandžių pagardas, Tačiau nesunku pastebėti, kad tuo atveju, jei aliejus yra pilamas tiesiai iš buteliuko, neretai jo yra tiesiog padauginama, o tai reiškia riebalų bei kalorijų perteklių. Kad taip nenutiktų, vietoje pilamo aliejaus, verta rinktis purškiamą.

Gaminkite daugiau patiekalų be termiško apdorojimo

Ne paslaptis, kad būtent daržovės, uogos, vaisiai, žalumynai ir riešutai turi ypač daug vertingų, žmogaus organizmą stiprinančių, jauninančių bei atkuriančių savybių. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad dalis visų šių naudingų medžiagų tiesiog žūva, kai verdame, kepame, troškiname, taigi, išvada viena – turėtume gaminti daugiau termiškai neapdorotų patiekalų, kad būtų išsaugota kuo daugiau šių naudingų medžiagų. Taigi, vaisių, uogų, daržovių, žolelių bei riešutų salotos, tyrės, užtepelės, kokteiliai, yra puikus pasirinkimas pusryčiams, pietums, vakarienei arba tiesio, kai norisi užkąsti. Na, o tokiu atveju, jei bus įsigytas toks įrenginys, kaip virtuvinis kombainas kenwood, visus įvardintus patiekalus paruošti bus ypač paprasta bei greita.

Taigi, kaip matyti, užtikrinti sveikata palankesnę mitybą, tikrai nėra sudėtinga, tereikia pakeisti tam tikrus įpročius. Štai, pavyzdžiui, greitą maistą tokį kaip mėsainiai ar gruzdintos bulvytės, reikėtų pradėti ruošti tiesiog namuose. Vietoje pilamo aliejaus, reikėtų pradėti vartoti purškiamą. Dar daugiau, pačių užaugintas daržoves, vaisius, uogas bei žalumynus, derėtų užšaldyti žiemai. Na, o taip pat reikėtų dažniau gaminti patiekalus bei gėrimus, kuriems nereikia termiško apdorojimo. Tad pats metas pradėti keisti savo elgesį bei kartu su visa šeima mėgautis sveikatai palankesniu maistu.

pr2020/011

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite