Svarbūs žingsniai prieš kreipiantis dėl paskolos

Paskolos šiais laikais yra vienos iš populiariausių finansinių paslaugų, kurių pagalba vartotojai turi galimybę įsigyti tai, ko negalėtų įsigyti savomis lėšomis – nepaisant to, ar būtų kalbama apie būstą, automobilį, ar naujus baldus. Tačiau sprendimas kreiptis dėl paskolos turėtų būti labai atsakingas ir apgalvotas.

Todėl jei ėmėte dairytis kreditorių, vertėtų susipažinti su savo kredito reitingu, finansine padėtimi, išsiaiškinti, kaip vykdomas paskolų palyginimas, nuspręsti, kokio dydžio paskolos jums reikės ir suprasti, kokius reikalavimus turite atitikti.

Patikrinkite savo kredito reitingą

Geras kredito reitingas yra labai svarbus teikiant paraišką paskolai gauti, nes jis rodo, kad galite laiku atlikti mokėjimus ir padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.

Yra keletas paprastų būdų, kaip pagerinti savo kredito reitingą. Toks paprastas dalykas kaip laiku sumokėti sąskaitą už telefoną ar elektros energiją padės jums padidinti savo kredito reitingą. Praleisti mokėjimai ar įsipareigojimų nevykdymas turės įtakos jūsų kredito istorijai, todėl svarbu įsitikinti, kad laiku apmokate visas sąskaitas ar padengiate paskolų įmokas.

Kiekvieną kartą, kai teiksite paraišką paskolai – net jei tai bus kredito kortelė, – visa tai atsispindės jūsų asmeninėje kredito ataskaitoje. Kredito istorijos kūrimas yra teisinga kryptis, tačiau jei jūs per trumpą laiką kreipsitės dėl daugybės skirtingų paskolų, tai kreditoriams gali atrodyti kaip raudona vėliava, todėl nepersistenkite ir imkite tik tas paskolas, kurių jums iš tikrųjų reikia, ir kurias jūs galite laiku grąžinti.

Pagalvokite apie savo finansinę padėtį

Efektyviai valdydami pinigus, galėsite būti ramūs, kad greičiausiai grąžinsite bet kokią naują paskolą, kurią gausite. Įprotis taupyti, net jei tai būna tik keliasdešimt eurų po kiekvieno gauto atlyginimo, yra labai puiki priemonė parodyti, kad esate finansiškai atsakingas ir turite pakankamai pinigų savo biudžete, kad galėtumėte reguliariai padengti paskolos grąžinimo įmokas.

Turite sugebėti parodyti, kad negyvenate ne pagal galimybes, laiku apmokate sąskaitas ir neturite įpročio pasinerti į chaotišką išlaidavimo liūną. Kad kreditoriai galėtų susidaryti aiškesnį vaizdą apie jūsų finansinę padėtį, jiems reikės matyti išsamią informaciją apie jūsų:

  • užimtumą ir pajamas;
  • patiriamas išlaidas;
  • finansinius įsipareigojimus.

Paskolų palyginimas

Prieš nusprendžiant kreiptis dėl paskolos jums visų pirma bus būtina palyginti skirtingų kreditorių teikiamas paskolas. Paskolų palyginimas padės atrasti palankiausiomis palūkanomis ir sąlygomis pasižyminčius paskolų pasiūlymus. Palyginti paskolas galima naudojantis internetinėmis paskolų palyginimo platformomis, tokiu būdu lengviau surandant patraukliomis sąlygomis pasižyminčias paskolas.

Kreipkitės dėl tinkamos sumos

Neprisiimkite skolų, kurių jums nereikia. Prieš pateikdami paraišką, pasinaudokite internetine paskolos skaičiuokle, kad galėtumėte lengviau suprasti, kokios gali būti jūsų būsimos paskolos grąžinimo įmokos. Įsitikinkite, kad šios įmokos atitinka jūsų biudžetą, nes paskola nebus patvirtinta, jei kreditoriai matys, jog negalėsite lengvai mokėti jums tenkančių įmokų.

Turite atitikti kreditorių keliamus reikalavimus

Prieš teikdami paskolos paraišką susipažinkite su tinkamumo kriterijais. Norėdami gauti paskolą turėtumėte atitikti žemiau pateiktus bazinius reikalavimus:

  • turite būti bent 18 metų amžiaus;
  • turite būti Lietuvos Respublikos piliečiu arba nuolatiniu Lietuvos gyventoju ir turėti tai patvirtinančius asmens dokumentus;
  • ne trumpiau kaip 6 mėn. gauti tvarias pajamas (atlyginimą, pelną iš akcijų ar turto nuomos, uždarbį iš sutarčių ar kt.);
  • paskolos grąžinimo įmokos dydis negali būti didesnis nei 40 % visų gaunamų šeimos ar asmens (jeigu nesate susituokę) grynųjų pajamų.
  • negalite turėti pradelstų įsiskolinimų;

Tačiau tai nėra vieninteliai reikalavimai, kurie jums gali būti taikomi kreditorių – tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų pasirinktų kreditorių taikomų vidinių taisyklių ir vartotojų mokumo vertinimo tvarkos.

pr2021/125

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite