Svarbūs žingsniai prieš kreipiantis dėl paskolos

Paskolos šiais laikais yra vienos iš populiariausių finansinių paslaugų, kurių pagalba vartotojai turi galimybę įsigyti tai, ko negalėtų įsigyti savomis lėšomis – nepaisant to, ar būtų kalbama apie būstą, automobilį, ar naujus baldus. Tačiau sprendimas kreiptis dėl paskolos turėtų būti labai atsakingas ir apgalvotas.

Todėl jei ėmėte dairytis kreditorių, vertėtų susipažinti su savo kredito reitingu, finansine padėtimi, išsiaiškinti, kaip vykdomas paskolų palyginimas, nuspręsti, kokio dydžio paskolos jums reikės ir suprasti, kokius reikalavimus turite atitikti.

Patikrinkite savo kredito reitingą

Geras kredito reitingas yra labai svarbus teikiant paraišką paskolai gauti, nes jis rodo, kad galite laiku atlikti mokėjimus ir padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus.

Yra keletas paprastų būdų, kaip pagerinti savo kredito reitingą. Toks paprastas dalykas kaip laiku sumokėti sąskaitą už telefoną ar elektros energiją padės jums padidinti savo kredito reitingą. Praleisti mokėjimai ar įsipareigojimų nevykdymas turės įtakos jūsų kredito istorijai, todėl svarbu įsitikinti, kad laiku apmokate visas sąskaitas ar padengiate paskolų įmokas.

Kiekvieną kartą, kai teiksite paraišką paskolai – net jei tai bus kredito kortelė, – visa tai atsispindės jūsų asmeninėje kredito ataskaitoje. Kredito istorijos kūrimas yra teisinga kryptis, tačiau jei jūs per trumpą laiką kreipsitės dėl daugybės skirtingų paskolų, tai kreditoriams gali atrodyti kaip raudona vėliava, todėl nepersistenkite ir imkite tik tas paskolas, kurių jums iš tikrųjų reikia, ir kurias jūs galite laiku grąžinti.

Pagalvokite apie savo finansinę padėtį

Efektyviai valdydami pinigus, galėsite būti ramūs, kad greičiausiai grąžinsite bet kokią naują paskolą, kurią gausite. Įprotis taupyti, net jei tai būna tik keliasdešimt eurų po kiekvieno gauto atlyginimo, yra labai puiki priemonė parodyti, kad esate finansiškai atsakingas ir turite pakankamai pinigų savo biudžete, kad galėtumėte reguliariai padengti paskolos grąžinimo įmokas.

Turite sugebėti parodyti, kad negyvenate ne pagal galimybes, laiku apmokate sąskaitas ir neturite įpročio pasinerti į chaotišką išlaidavimo liūną. Kad kreditoriai galėtų susidaryti aiškesnį vaizdą apie jūsų finansinę padėtį, jiems reikės matyti išsamią informaciją apie jūsų:

  • užimtumą ir pajamas;
  • patiriamas išlaidas;
  • finansinius įsipareigojimus.

Paskolų palyginimas

Prieš nusprendžiant kreiptis dėl paskolos jums visų pirma bus būtina palyginti skirtingų kreditorių teikiamas paskolas. Paskolų palyginimas padės atrasti palankiausiomis palūkanomis ir sąlygomis pasižyminčius paskolų pasiūlymus. Palyginti paskolas galima naudojantis internetinėmis paskolų palyginimo platformomis, tokiu būdu lengviau surandant patraukliomis sąlygomis pasižyminčias paskolas.

Kreipkitės dėl tinkamos sumos

Neprisiimkite skolų, kurių jums nereikia. Prieš pateikdami paraišką, pasinaudokite internetine paskolos skaičiuokle, kad galėtumėte lengviau suprasti, kokios gali būti jūsų būsimos paskolos grąžinimo įmokos. Įsitikinkite, kad šios įmokos atitinka jūsų biudžetą, nes paskola nebus patvirtinta, jei kreditoriai matys, jog negalėsite lengvai mokėti jums tenkančių įmokų.

Turite atitikti kreditorių keliamus reikalavimus

Prieš teikdami paskolos paraišką susipažinkite su tinkamumo kriterijais. Norėdami gauti paskolą turėtumėte atitikti žemiau pateiktus bazinius reikalavimus:

  • turite būti bent 18 metų amžiaus;
  • turite būti Lietuvos Respublikos piliečiu arba nuolatiniu Lietuvos gyventoju ir turėti tai patvirtinančius asmens dokumentus;
  • ne trumpiau kaip 6 mėn. gauti tvarias pajamas (atlyginimą, pelną iš akcijų ar turto nuomos, uždarbį iš sutarčių ar kt.);
  • paskolos grąžinimo įmokos dydis negali būti didesnis nei 40 % visų gaunamų šeimos ar asmens (jeigu nesate susituokę) grynųjų pajamų.
  • negalite turėti pradelstų įsiskolinimų;

Tačiau tai nėra vieninteliai reikalavimai, kurie jums gali būti taikomi kreditorių – tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų pasirinktų kreditorių taikomų vidinių taisyklių ir vartotojų mokumo vertinimo tvarkos.

pr2021/125

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį. Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių. Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba. Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite