Svarbu žinoti planuojantiems aplankyti šviesų festivalius: reklamose to nepamatysite

Šiemet itin populiaria pramoga įvairiose Lietuvos vietose tapę šviesų festivaliai gražiomis nuotraukomis ir įtaigiais vaizdo klipais kviečia šimtus tūkstančių smalsuolių trumpam iškeisti žiemos tamsą į magišką ir spalvingą pasakų pasaulį. Tačiau kaip pasirinkti teisingai ir, susižavėjus patrauklia reklama, nenusivilti? Tokių renginių organizatoriai atskleidė, kaip pažinti tikrai kokybiškas patirtis bei tinkamai joms pasiruošti.

Įvertinkite trukmę

„Visų pirma, svarbu suprasti, ko norite, kokios pramogos ieškote. Nors vadinami taip pat, Lietuvoje vykstantys festivaliai – labai skirtingi. Dalis jų – skirti trumpam apsilankymui, greitai patirčiai, tiesiog malonus pasivaikščiojimas gražioje aplinkoje. Kiti – didesni ir siūlo įvairesnes pramogas, juose galima kokybiškai praleisti pusdienį.

Iš anksto pasidomėti svarbu, kad išvengtumėte situacijos, kai atvyksite vos trumpam, neturėdami daug laiko, o apžiūrėti bei išbandyti norėsis viską, tad teks labai skubėti ar išvažiuoti pasidžiaugus vos nedidele šventės dalimi. Ir priešingai – nusiteikus ilgai pramogai, gali tekti labai nusivilti, jei ji baigsis jau po valandos“, – teigia didžiausią Baltijos šalyse žiemos festivalį „Kalėdų kosminė stotis“ šiemet surengusios Pakruojo dvaro komandos atstovai.

Dviejų tipų festivaliai

Žiemos šviesų festivaliai Pakruojo dvare rengiami jau 6-erius metus, iš čia po visą šalį ilgainiui pasklido tokių renginių tradicija. Pasak dvaro komandos, šiuo metu Lietuvoje vyksta dviejų tipų festivaliai: šviesų ir patirčių.

„Per keletą metų atsidžiaugę įspūdingomis šviesų skulptūromis, šiemet renginį išplėtėme: sujungėme profesionalų teatrą, šou elementus, žinomų režisierių kurtą šviesų bei muzikos choreografiją ir gražiausius Kalėdų aspektus: puošmenas, jaukumą, stebuklus ir vaišes.

Todėl šių metų šventę mums jau sunku yra vadinti šviesų festivaliu: nors dvaro teritorijoje sukūrėme net du šviesų parkus – kosmoso ir vandenynų pasaulio – visgi jie yra tik dalis įvairialypės festivalio patirties“, – teigia „Kalėdų kosminės stoties“ organizatoriai.

Svarbiausia – lankytojų atsiliepimai

Pasak Pakruojo dvaro komandos, efektyviausias būdas pasirinkti festivalį – jame jau buvusių žmonių vertinimai bei nuomonės. „Rinkdamiesi visada stenkitės atsižvelgti į tikrus atsiliepimus – festivalį jau aplankiusių draugų, pažįstamų ar internete savo patirtimis pasidalinusių žmonių. Tokie renginiai visų pirma yra apie emocijas ir patirtis – būtent jas tiksliausiai atskleidžia festivalyje jau buvę žmonės, tad tai – lengviausias kelias apsispręsti, ar verta aplankyti renginį“,  – teigia „Kalėdų kosminės stoties“ organizatoriai.

Praktiniai aspektai

Itin daug lankytojų į festivalius keliauja su vaikais, todėl svarbūs – ir labai žemiški apsilankymo aspektai. „Įvertinkite, ar renginyje turėsite galimybę pavalgyti išalkę, taip pat – sušilti viduje, jei ilgainiui pasidarys vėsu. Jei tokių galimybių nėra, būtinai pasiimkite tinkamą aprangą, papildomus batus, kojines, pirštines – nemažai festivalių vyksta lauke ir neturi sausų bei šiltų patalpų, tad tinkamai nepasiruošus smagi pramoga ilgainiui gali virsti nemaloniais prisiminimais“, – teigia Pakruojo dvaro komanda.

Didžiausios autentiškos dvaro sodybos Lietuvoje teritorijoje iki šiol yra daugiau nei 40 pastatų, juose veikia daugybė amatininkų dirbtuvių, įvairios istorinės ekspozicijos, viešbučiai, kavinės ir restoranai, o šią žiemą įkurtas ir Kalėdų miestelis – Šiaurinės žvaigždės paštas, Kalėdų Senelio svetainė, nykštukų dovanų dirbtuvės bei šventinė mugė.

Išskirtinumas – Kalėdų atmosfera

Dar vienas svarbus argumentas aplankyti vieną ar kitą festivalį – galimybė jame pajusti ir atšvęsti Kalėdas. „Mes, žinoma, kviečiame tai daryti pas mus, nes sukūrėme tikrą šventinę pasaką, nukelsiančią į gražiausius vaikystės prisiminimus, pripildytą spindesio, profesionalių aktorių pasirodymų, lazerių, šviesų ir muzikos šou bei susitikimų su pačiu Kalėdų Seneliu.

Tačiau kalėdinių patirčių yra ir kituose festivaliuose, o šventinis laikotarpis ir moksleivių atostogos – ilgos, tad laiko pakaks ir jiems. Kalėdų šventės šviesų festivaliuose ieškoti siūlome todėl, kad tai – viena iš geriausių vietų pajusti tikrą magiją, pabūti pasakoje, o šventės juk ir yra būtent apie tai – apie stebuklus“, – sako Pakruojo dvaro komanda. Įprastai penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais veikiantis festivalis „Kalėdų kosminė stotis“ gruodžio 22-sausio 1 d. svečių lauks kasdien.

Pranešimą spaudai parengė Pakruojo dvaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Automobilių vagys vis dar pridaro nuostolių – kaip apsaugoti savo turtą?

Nors automobilių ir jų dalių vagysčių per pastaruosius metus gerokai sumažėjo, tokio pobūdžio nusikaltimai niekur nedingo. Lietuvos Policijos duomenimis, 2022 m. fiksuotos 331, o 2023 m. – 288 automobilių vagystės. Draudimo bendrovė ERGO pernai fiksavo 8 automobilių vagystes, kai 2022 m. tokių buvo 5. Tiesa, krentantys vagysčių skaičiai nereiškia, kad sumažėjo gyventojams padaryta žala: praėjusiais metais vidutinė draudikų sumokėta kompensacija siekė 13,5 tūkst. eurų, kai 2022 m. ši kompensacija sudarė 8 tūkst. eurų. Apie tai, kodėl gyventojų patiriama žala auga

Kvėpavimo takų ligas lengvinančios inhaliacijos namų sąlygomis – kaip sau nepakenkti?

Susirgus peršalimo ligomis neretai griebiamasi inhaliacijų, o ypač mėgstama tokias procedūras daryti mažiems vaikams, kuriems dar sunku išpūsti nosį ar norisi palengvinti kvėpavimo takų užgulimą. Kaip saugiai atlikti inhaliacijas namuose, ar tam būtini specialūs prietaisai, o gal tinka ir „senovinis“ būdas virš garuojančio puodo, ar galima inhaliacijoms naudoti eterinius aliejus – atsako sveikatos specialistai. Dauguma žmonių mano, kad inhaliacijos gali palengvinti bet kokio tipo kvėpavimo takų simptomus, tokius kaip kosulys, dusulys, švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Lauros

Orai su lietumi ir iki 9 laipsnių šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis artėjančiomis dienomis, kaip kinta klimatas pasaulyje. Vasario 22 d., ketvirtadienį, dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas pietų, pietryčių, 7-12 m/s. Aukščiausia temperatūra 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 23 d., penktadienį, lietus, naktį vyraus nedidelis. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių krypčių, 7-12 m/s. Temperatūra naktį 1-6, dieną – 4-9 laipsniai šilumos. Vasario 24 d., šeštadienį, daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Naktį ir rytą kai kur rūkas. Vėjas naktį pietinių

Apklausa: Lietuvos gyventojai eurą savo rankose šiemet spaus labiau

Dauguma Lietuvos gyventojų šiais metais nusiteikę atsargiau planuoti savo finansus bei neatmeta minties daugiau pinigų atidėti taupymui. Tokių planų turi apytiksliai du iš trijų arba 59 proc. mūsų šalyje apklaustų žmonių, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa. 30 proc. šios apklausos dalyvių tvirtino, kad atsargiau vertins planuojamų išlaidų būtinumą. Dar 29 proc. žada daugiau taupyti. Apklausą inicijavusio „Urbo“ banko Verslo tarnybos direktoriaus Juliaus Ivaškos teigimu, pakankamai konservatyvų požiūrį į disponavimą asmeniniais finansais lemia daugybė priežasčių: nuo makroekonominių iki sezoninių. „Metų pradžia,

Taip pat skaitykite