Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba.

Kelionių pikas tik prasideda

Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai.

„Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai aktyviai keliauja visus metus. Atvėsus orams saulės ieškoma svetur, juolab, kad rudenį prasideda turizmo sezonai Egipte ir kitose lietuvių pamėgtose šalyse. Kelionėms labai dažnai pasirenkami ir ilgieji savaitgaliai, didžiosios metų šventės“, – dėsto Gediminas Bulenokas, BTA Asmens draudimo produktų vadovas.

Jam antrina ir didžiausio kelionių organizatoriaus Baltijos šalyse „Novaturas“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis. Anot jo, įtempčiausias atostogų sezono metas dar net neprasidėjo. Iš tikrųjų jis tęsiasi iki pat spalio pabaigos. „Galima ypatingai išskirti keturis mėnesius – gegužę, birželį, rugsėjį ir spalį. Gal ir bus kiek netikėta, bet būtent gegužė ir spalis yra patys aktyviausi. Žmonės juos renkasi, nes kainos prasme jie yra patys palankiausi. Piko metu dominuoja Viduržemio jūros regionas. Žiemą populiarios šiltosios kryptys – Egiptas, Kanarai, Jordanija, taip pat – Afrika, Pietryčių Azija“, – dėsto jis.

Pašnekovo teigimu, kalbant apie kelionių metu dažniausiai patiriamus negalavimus ir traumas, labiau koncentruotis reikėtų ne į kryptis, o į veiklas, kuriomis užsiimama. Tarkime, toje pačioje Turkijoje laiką leisti galima ir viešbutyje prie baseino, ir kalnuose. Užsiimant įvairiomis veiklomis, visuomet rekomenduojama nepamiršti atsargumo ir budrumo, kad išliktumėte saugūs.

„Populiariausios kryptys dažniausiai domina daugelį poilsiautojų iš viso pasaulio, todėl jose vienu metu sutiksite daug poilsiautojų. Viešbučiai, žinoma, laikosi visų higienos normų, tačiau kartais vasaros metu pasitaiko tam tikrų infekcijų. Tuomet svarbiausia operatyvi reakcija, o ir patys viešbučiai visuomet suteikia poilsiautojams tiek pirmąją, tiek kitą reikalingą pagalbą. Kita grupė yra smulkios traumos, susijusios su atsargos stoka prie baseino ar kitose poilsio zonose. Pasitaiko ir nudegimų saulėje – kartais ir rimtesnių“, –vardina K. Jarmalis.

Konsultuojasi ir dėl infekcijų, ir dėl traumų

BTA ekspertas sako, kad sunegalavus labai svarbu greita ir tinkama pagalba. Dėl šios priežasties draudimo bendrovė į kelionių draudimo paketą įtraukė nuotolinių konsultacijų galimybę, kuria galės pasinaudoti kiekvienas apsidraudusysis. „Turistai tampa vis sąmoningesni, dažnas su savimi vežasi kelioninę vaistinėlę. Tačiau kai kurie sutrikimai yra klastingi ir gali tapti rimtos ligos priežastimi. Todėl labai svarbi profesionalo konsultacija, kvalifikuoti patarimai ko imtis, kad negalavimas neprogresuotų. Mūsų klientai nuo šiol bet kurioje pasaulio valstybėje galės nuotoliniu būdu konsultuotis su medikais lietuvių kalba“, – sako G. Bulenokas.

Nuotolines gydytojo konsultacijos teikiančios UAB „Telesante“ direktorė dr. Natalija Vaicekauskienė sako, kad tokia medicininė paslauga jau tampa įprasta praktika. Pasak jos, pacientus konsultuoti dažniausiai tenka dėl infekcijų, peršalimų, karščiavimų. Dar viena populiari priežastis – vabzdžių įkandimai ir reakcijos po jų. Skambučių pobūdis priklauso ir nuo sezono. Vasaromis dažniau konsultuojama dėl ligų, žiemą, t.y., per slidinėjimo sezoną – dėl traumų.

„Be abejo, tokia konsultacija atrodo kitaip nei gyva. Bendravimas įgauna savos specifikos. Galų gale, ne visos problemos ir gali būti išspręstos nuotoliu. Tačiau patarti, suteikti reikalingą informaciją galime tikrai efektyviai. Tokios konsultacijos gali vykti tiek vaizdo pokalbio formatu, tiek skambučiu, atsiunčiant nuotraukas el. paštu“, – pasako medikė.

Svarbi greita reakcija

Susirgusius ar traumą patyrusius atostogautojus, kurie galbūt nedrįsta skambinti ir prašyti konsultacijos, ji ragina nedvejoti. Kai reikia situacijos įvertinimo ar patarimo, nuotolinė gydytojo konsultacija gali būti kritiškai svarbi. Ypatingai tais atvejais, kai prireikia ilgesnio gydymo. „Suteikus informaciją gijimo procesas dažniausiai pasibaigia dar per pačias atostogas. Rimtesniais atvejais visada sudėliojame gydymo planą ir prireikus šį procesą tęsiame jau Lietuvoje. Kitaip tariant, po konsultacijos žmogus nežinioje nepaliekamas. Ryšys ir pokalbiai tęsiami tol, kol reikia“, – sako N. Vaicekauskienė.

BTA ekspertas G. Bulenokas pabrėžia, kad reta sveikatos problema išsisprendžia savaime. Maža to, nesprendžiamos jos tik gilėja ir potencialiai gali padaryti didelės žalos žmogaus sveikatai. „Šiai dienai turime visus reikiamus įrankius ir konsultaciją galime gauti bet kur ir bet kada. Prieš metus savo verslo klientams pasiūlę nuotolinių konsultacijų galimybę sulaukėme teigiamų atsiliepimų. Suprasdami, kad negalavimai toli nuo namų gali sukelti dar daugiau papildomo streso, klientams užtikrinsime šiek tiek daugiau ramybės“, – teigia jis.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite