Sustiprėjusi opozicija kartina valdančiųjų darbą

Įvyko trečias šios kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ir toliau aktyviai reiškėsi opozicijos atstovai. Mažuma ne tik žėrė kritiką, bet ir pasiekė savo – gavo Kontrolės komiteto pirmininko postą. Valdantieji į tai atsakė patvirtindami didesnį mero atlyginimą.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Padidino algą
Tarybos posėdžio pradžioje, opozicijos lyderis E. Kuturys paprašė iš darbotvarkės išimti klausimą dėl vėjo jėgainių parko Pagėgių savivaldybėje. Opozicijos vardu jis įteikė prašymą organizuoti gyventojų apklausą, išsiaiškinti, ar gyventojai pritaria vėjo jėgainių parko steigimui. Iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išimtame sprendimo projekte numatoma galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje pastatyti net 161 vėjo jėgainę. Tarybos nariai vieningai pritarė, kad šis sprendimo projektas būtų išbrauktas iš darbotvarkės ir jo nebesvarstė.
Toliau sekė diskusijos dėl Etikos komisijos pirmininko paskyrimo. Pagal reglamentą šias pareigas eiti turėtų mažumos pasiūlytas kandidatas. E. Kuturys antrą kartą į šias pareigas pasiūlė darbietį Edviną Kriščiūną. Kadangi siūlomas kandidatas jau yra šios komisijos narys, komisija yra suformuota, tad jis lyg ir negalėtų būti skiriamas šios komisijos pirmininku. Politikai priėmė sprendimą atšaukti visą komisiją ir pirmininką paskirti kitame Tarybos posėdyje.
Tarybos mažumai kur kas geriau sekėsi derybose dėl Kontrolės komisijos sudėties. Opozicijos atstovai išsikovojo šio komiteto pirmininko pareigas – jas eiti patikėta Liberalų sąjūdžio atstovei Gražinai Jankauskienei. Į Kontrolės komitetą pateko ir mažumos lyderis E. Kuturys.
Politiniai žaidimai tęsėsi ir politikams pradėjus svarstyti klausimą dėl mero algos padidinimo. Dar praėjusių metų gruodį Seime buvo pritarta merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientus padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.

Ims paskolą
Svarstant šį klausimą salę paliko 8 opozicijos nariai ir dėl galimo interesų konflikto su šiuo klausimu tiesiogiai susijęs meras Virginijus Komskis bei jo giminaitis Kęstutis Komskis. Kadangi tądien posėdyje nedalyvavo tvarkietis Vytautas Stanišauskas, neužteko balsų srendimo projektui patvirtinti.
Šį klausimą svarstant pakartotinai, posėdžių salę opozicijos atstovai ir vėl paliko. Meras įpareigojo Tarybos narius dalyvauti balsavime ir patvirtinti vyriausybės nutarimą. 12 salėje buvusių daugumos tarybos narių balsų užteko, kad sprendimo projektas būtų patvirtintas. Pagal Tarybos reglamentą meras turi teisę įpareigoti Tarybos narius balsuoti, bet neaišku, kaip šį jo poelgį įvertins tą dieną posėdyje nedalyvavusi Vyriausybės atstovė I. Ričkuvienė.
Opozicijos atstovai svarstant klausimą dėl Savivaldybės paskolos ėmimo ir vėl negailėjo kritikos, siedami tai su jau esamomis Savivaldybės skolomis. Šiuo sprendimo projektu prašoma leisti Pagėgių savivaldybės administracijai imti 270 tūkst. Eur trumpalaikę paskolą iš Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui padengti, ją panaudojant darbo užmokesčiui – 147,3 tūkst. Eur, socialinio draudimo išmokoms – 45,7 tūkst. Eur, socialinėms pašalpoms išmokėti – 77,0 tūkst. Eur. Šį kartą mažumos kritika nepasiteisino, nes pinigų suma, kurią ruošiamasi skolintis, sugrįš savivaldybei dar neišmokėtomis lėšomis iš valstybės iždo – per 272 tūkst. Lt.
Panašu, kad šią kadenciją valdančiosios daugumos atstovams Tarybos posėdžiai bus gerokai kartesni nei tais laikais, kai daugumos balsų užtikrintai pakakdavo, o sprendimo projektai būdavo priimami bendru sutarimu. Nors pagausėjusios mažumos mėtomi akmenys ne visada pataiko į reikiamą daržą, sveika kritika dar niekam nepakenkė. Jeigu opozicija ir toliau energingai darbuosis, Tarybos posėdžiai taps ilgesni, bet priimami sprendimų projektai gal bus skaidresni.

Simonas SKUTULAS

Hits: 22

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite