Sustiprėjusi opozicija kartina valdančiųjų darbą

Įvyko trečias šios kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ir toliau aktyviai reiškėsi opozicijos atstovai. Mažuma ne tik žėrė kritiką, bet ir pasiekė savo – gavo Kontrolės komiteto pirmininko postą. Valdantieji į tai atsakė patvirtindami didesnį mero atlyginimą.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Padidino algą
Tarybos posėdžio pradžioje, opozicijos lyderis E. Kuturys paprašė iš darbotvarkės išimti klausimą dėl vėjo jėgainių parko Pagėgių savivaldybėje. Opozicijos vardu jis įteikė prašymą organizuoti gyventojų apklausą, išsiaiškinti, ar gyventojai pritaria vėjo jėgainių parko steigimui. Iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išimtame sprendimo projekte numatoma galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje pastatyti net 161 vėjo jėgainę. Tarybos nariai vieningai pritarė, kad šis sprendimo projektas būtų išbrauktas iš darbotvarkės ir jo nebesvarstė.
Toliau sekė diskusijos dėl Etikos komisijos pirmininko paskyrimo. Pagal reglamentą šias pareigas eiti turėtų mažumos pasiūlytas kandidatas. E. Kuturys antrą kartą į šias pareigas pasiūlė darbietį Edviną Kriščiūną. Kadangi siūlomas kandidatas jau yra šios komisijos narys, komisija yra suformuota, tad jis lyg ir negalėtų būti skiriamas šios komisijos pirmininku. Politikai priėmė sprendimą atšaukti visą komisiją ir pirmininką paskirti kitame Tarybos posėdyje.
Tarybos mažumai kur kas geriau sekėsi derybose dėl Kontrolės komisijos sudėties. Opozicijos atstovai išsikovojo šio komiteto pirmininko pareigas – jas eiti patikėta Liberalų sąjūdžio atstovei Gražinai Jankauskienei. Į Kontrolės komitetą pateko ir mažumos lyderis E. Kuturys.
Politiniai žaidimai tęsėsi ir politikams pradėjus svarstyti klausimą dėl mero algos padidinimo. Dar praėjusių metų gruodį Seime buvo pritarta merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientus padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.

Ims paskolą
Svarstant šį klausimą salę paliko 8 opozicijos nariai ir dėl galimo interesų konflikto su šiuo klausimu tiesiogiai susijęs meras Virginijus Komskis bei jo giminaitis Kęstutis Komskis. Kadangi tądien posėdyje nedalyvavo tvarkietis Vytautas Stanišauskas, neužteko balsų srendimo projektui patvirtinti.
Šį klausimą svarstant pakartotinai, posėdžių salę opozicijos atstovai ir vėl paliko. Meras įpareigojo Tarybos narius dalyvauti balsavime ir patvirtinti vyriausybės nutarimą. 12 salėje buvusių daugumos tarybos narių balsų užteko, kad sprendimo projektas būtų patvirtintas. Pagal Tarybos reglamentą meras turi teisę įpareigoti Tarybos narius balsuoti, bet neaišku, kaip šį jo poelgį įvertins tą dieną posėdyje nedalyvavusi Vyriausybės atstovė I. Ričkuvienė.
Opozicijos atstovai svarstant klausimą dėl Savivaldybės paskolos ėmimo ir vėl negailėjo kritikos, siedami tai su jau esamomis Savivaldybės skolomis. Šiuo sprendimo projektu prašoma leisti Pagėgių savivaldybės administracijai imti 270 tūkst. Eur trumpalaikę paskolą iš Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui padengti, ją panaudojant darbo užmokesčiui – 147,3 tūkst. Eur, socialinio draudimo išmokoms – 45,7 tūkst. Eur, socialinėms pašalpoms išmokėti – 77,0 tūkst. Eur. Šį kartą mažumos kritika nepasiteisino, nes pinigų suma, kurią ruošiamasi skolintis, sugrįš savivaldybei dar neišmokėtomis lėšomis iš valstybės iždo – per 272 tūkst. Lt.
Panašu, kad šią kadenciją valdančiosios daugumos atstovams Tarybos posėdžiai bus gerokai kartesni nei tais laikais, kai daugumos balsų užtikrintai pakakdavo, o sprendimo projektai būdavo priimami bendru sutarimu. Nors pagausėjusios mažumos mėtomi akmenys ne visada pataiko į reikiamą daržą, sveika kritika dar niekam nepakenkė. Jeigu opozicija ir toliau energingai darbuosis, Tarybos posėdžiai taps ilgesni, bet priimami sprendimų projektai gal bus skaidresni.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite