Sustiprėjusi opozicija kartina valdančiųjų darbą

Įvyko trečias šios kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ir toliau aktyviai reiškėsi opozicijos atstovai. Mažuma ne tik žėrė kritiką, bet ir pasiekė savo – gavo Kontrolės komiteto pirmininko postą. Valdantieji į tai atsakė patvirtindami didesnį mero atlyginimą.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Padidino algą
Tarybos posėdžio pradžioje, opozicijos lyderis E. Kuturys paprašė iš darbotvarkės išimti klausimą dėl vėjo jėgainių parko Pagėgių savivaldybėje. Opozicijos vardu jis įteikė prašymą organizuoti gyventojų apklausą, išsiaiškinti, ar gyventojai pritaria vėjo jėgainių parko steigimui. Iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išimtame sprendimo projekte numatoma galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje pastatyti net 161 vėjo jėgainę. Tarybos nariai vieningai pritarė, kad šis sprendimo projektas būtų išbrauktas iš darbotvarkės ir jo nebesvarstė.
Toliau sekė diskusijos dėl Etikos komisijos pirmininko paskyrimo. Pagal reglamentą šias pareigas eiti turėtų mažumos pasiūlytas kandidatas. E. Kuturys antrą kartą į šias pareigas pasiūlė darbietį Edviną Kriščiūną. Kadangi siūlomas kandidatas jau yra šios komisijos narys, komisija yra suformuota, tad jis lyg ir negalėtų būti skiriamas šios komisijos pirmininku. Politikai priėmė sprendimą atšaukti visą komisiją ir pirmininką paskirti kitame Tarybos posėdyje.
Tarybos mažumai kur kas geriau sekėsi derybose dėl Kontrolės komisijos sudėties. Opozicijos atstovai išsikovojo šio komiteto pirmininko pareigas – jas eiti patikėta Liberalų sąjūdžio atstovei Gražinai Jankauskienei. Į Kontrolės komitetą pateko ir mažumos lyderis E. Kuturys.
Politiniai žaidimai tęsėsi ir politikams pradėjus svarstyti klausimą dėl mero algos padidinimo. Dar praėjusių metų gruodį Seime buvo pritarta merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientus padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.

Ims paskolą
Svarstant šį klausimą salę paliko 8 opozicijos nariai ir dėl galimo interesų konflikto su šiuo klausimu tiesiogiai susijęs meras Virginijus Komskis bei jo giminaitis Kęstutis Komskis. Kadangi tądien posėdyje nedalyvavo tvarkietis Vytautas Stanišauskas, neužteko balsų srendimo projektui patvirtinti.
Šį klausimą svarstant pakartotinai, posėdžių salę opozicijos atstovai ir vėl paliko. Meras įpareigojo Tarybos narius dalyvauti balsavime ir patvirtinti vyriausybės nutarimą. 12 salėje buvusių daugumos tarybos narių balsų užteko, kad sprendimo projektas būtų patvirtintas. Pagal Tarybos reglamentą meras turi teisę įpareigoti Tarybos narius balsuoti, bet neaišku, kaip šį jo poelgį įvertins tą dieną posėdyje nedalyvavusi Vyriausybės atstovė I. Ričkuvienė.
Opozicijos atstovai svarstant klausimą dėl Savivaldybės paskolos ėmimo ir vėl negailėjo kritikos, siedami tai su jau esamomis Savivaldybės skolomis. Šiuo sprendimo projektu prašoma leisti Pagėgių savivaldybės administracijai imti 270 tūkst. Eur trumpalaikę paskolą iš Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui padengti, ją panaudojant darbo užmokesčiui – 147,3 tūkst. Eur, socialinio draudimo išmokoms – 45,7 tūkst. Eur, socialinėms pašalpoms išmokėti – 77,0 tūkst. Eur. Šį kartą mažumos kritika nepasiteisino, nes pinigų suma, kurią ruošiamasi skolintis, sugrįš savivaldybei dar neišmokėtomis lėšomis iš valstybės iždo – per 272 tūkst. Lt.
Panašu, kad šią kadenciją valdančiosios daugumos atstovams Tarybos posėdžiai bus gerokai kartesni nei tais laikais, kai daugumos balsų užtikrintai pakakdavo, o sprendimo projektai būdavo priimami bendru sutarimu. Nors pagausėjusios mažumos mėtomi akmenys ne visada pataiko į reikiamą daržą, sveika kritika dar niekam nepakenkė. Jeigu opozicija ir toliau energingai darbuosis, Tarybos posėdžiai taps ilgesni, bet priimami sprendimų projektai gal bus skaidresni.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite