Sustiprėjusi opozicija kartina valdančiųjų darbą

Įvyko trečias šios kadencijos Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ir toliau aktyviai reiškėsi opozicijos atstovai. Mažuma ne tik žėrė kritiką, bet ir pasiekė savo – gavo Kontrolės komiteto pirmininko postą. Valdantieji į tai atsakė patvirtindami didesnį mero atlyginimą.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Tarybos nariai vieningai nepritarė svarstyti sprendimo projektą, leisianti statyti dar 161 vėjo jėgainės parką.

Padidino algą
Tarybos posėdžio pradžioje, opozicijos lyderis E. Kuturys paprašė iš darbotvarkės išimti klausimą dėl vėjo jėgainių parko Pagėgių savivaldybėje. Opozicijos vardu jis įteikė prašymą organizuoti gyventojų apklausą, išsiaiškinti, ar gyventojai pritaria vėjo jėgainių parko steigimui. Iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išimtame sprendimo projekte numatoma galimybė Pagėgių savivaldybės teritorijoje pastatyti net 161 vėjo jėgainę. Tarybos nariai vieningai pritarė, kad šis sprendimo projektas būtų išbrauktas iš darbotvarkės ir jo nebesvarstė.
Toliau sekė diskusijos dėl Etikos komisijos pirmininko paskyrimo. Pagal reglamentą šias pareigas eiti turėtų mažumos pasiūlytas kandidatas. E. Kuturys antrą kartą į šias pareigas pasiūlė darbietį Edviną Kriščiūną. Kadangi siūlomas kandidatas jau yra šios komisijos narys, komisija yra suformuota, tad jis lyg ir negalėtų būti skiriamas šios komisijos pirmininku. Politikai priėmė sprendimą atšaukti visą komisiją ir pirmininką paskirti kitame Tarybos posėdyje.
Tarybos mažumai kur kas geriau sekėsi derybose dėl Kontrolės komisijos sudėties. Opozicijos atstovai išsikovojo šio komiteto pirmininko pareigas – jas eiti patikėta Liberalų sąjūdžio atstovei Gražinai Jankauskienei. Į Kontrolės komitetą pateko ir mažumos lyderis E. Kuturys.
Politiniai žaidimai tęsėsi ir politikams pradėjus svarstyti klausimą dėl mero algos padidinimo. Dar praėjusių metų gruodį Seime buvo pritarta merų algų didinimui. Buvo nuspręsta savivaldybių, kurių teritorijoje gyvena iki 100 tūkst. gyventojų, mero atlyginimo koeficientus padidinti iki 18. Iki šiol Pagėgių savivaldybės mero atlyginimo koeficientas siekė 10,5.

Ims paskolą
Svarstant šį klausimą salę paliko 8 opozicijos nariai ir dėl galimo interesų konflikto su šiuo klausimu tiesiogiai susijęs meras Virginijus Komskis bei jo giminaitis Kęstutis Komskis. Kadangi tądien posėdyje nedalyvavo tvarkietis Vytautas Stanišauskas, neužteko balsų srendimo projektui patvirtinti.
Šį klausimą svarstant pakartotinai, posėdžių salę opozicijos atstovai ir vėl paliko. Meras įpareigojo Tarybos narius dalyvauti balsavime ir patvirtinti vyriausybės nutarimą. 12 salėje buvusių daugumos tarybos narių balsų užteko, kad sprendimo projektas būtų patvirtintas. Pagal Tarybos reglamentą meras turi teisę įpareigoti Tarybos narius balsuoti, bet neaišku, kaip šį jo poelgį įvertins tą dieną posėdyje nedalyvavusi Vyriausybės atstovė I. Ričkuvienė.
Opozicijos atstovai svarstant klausimą dėl Savivaldybės paskolos ėmimo ir vėl negailėjo kritikos, siedami tai su jau esamomis Savivaldybės skolomis. Šiuo sprendimo projektu prašoma leisti Pagėgių savivaldybės administracijai imti 270 tūkst. Eur trumpalaikę paskolą iš Lietuvos Respublikos Valstybės biudžeto laikinam pajamų trūkumui padengti, ją panaudojant darbo užmokesčiui – 147,3 tūkst. Eur, socialinio draudimo išmokoms – 45,7 tūkst. Eur, socialinėms pašalpoms išmokėti – 77,0 tūkst. Eur. Šį kartą mažumos kritika nepasiteisino, nes pinigų suma, kurią ruošiamasi skolintis, sugrįš savivaldybei dar neišmokėtomis lėšomis iš valstybės iždo – per 272 tūkst. Lt.
Panašu, kad šią kadenciją valdančiosios daugumos atstovams Tarybos posėdžiai bus gerokai kartesni nei tais laikais, kai daugumos balsų užtikrintai pakakdavo, o sprendimo projektai būdavo priimami bendru sutarimu. Nors pagausėjusios mažumos mėtomi akmenys ne visada pataiko į reikiamą daržą, sveika kritika dar niekam nepakenkė. Jeigu opozicija ir toliau energingai darbuosis, Tarybos posėdžiai taps ilgesni, bet priimami sprendimų projektai gal bus skaidresni.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite