Susitikimas po penkiasdešimties metų

Vilkyčių pagrindinėje mokykloje neeilinė pamoka – į mokyklinius suolus vėl susėdo prieš 50 metų baigusieji tuometinę Vilkyčių aštuonmetę.

Į klasės draugų susitikimą po pusamžio susirinko Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečiosios laidos absolventai.

Iš buvusios aštuonmetės bėra likęs tik pastatas, dabar vaikai mokosi naujesnėje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Į istorinę pamoką varpelio skambučiu buvusius abiturientus pakvietė Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorė Inga Kirkickienė ir šios mokyklos mokytoja Adelė Mikužienė, kurios vyras mokėsi kartu su susirinkusiais.
Improvizuota pamoka prasidėjo buvusio Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokytojo Eduardo Šmito sukurta ir mokyklos himnu tapusia daina. Šia daina prasideda visi svarbūs mokyklos renginiai. Pasak pagrindinių susitikimo organizatorių Algimanto ir Rimanto Rupšių, jų klasėje mokėsi 33 mokiniai. Dar žiemą pradėjus organizuoti susitikimą, atvykti pažadėjo 23. Neatvyko tik tie, kurie serga.
Trys bendraklasiai jau iškeliavo Anapilin, jų atminimas pagerbtas tylos minute.
Anot R. Rupšio, Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečioji laida mokyklą baigė nelengvais laikais. Ne visiems 1965 m. baigusiems aštuonias klases atsivėrė keliai mokytis toliau. Daugelis paskubėjo įgyti specialybę, kad savo uždarbiu paremtų šeimas. Pasak R. Rupšio, kur ir ką bedirbtų, šie žmonės per 50 metų savo darbu Lietuvai atnešė nemažai naudos.
Buvę mokiniai dėkojo direktorei I. Kikickienei už galimybę susirinkti ir už gražų priėmimą. Mokyklai jie padovanojo gėlių ir nuotraukų albumą. Kapinėse ant buvusių pedagogų kapų padėjo baltų rožių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite