Susitikimas po penkiasdešimties metų

Vilkyčių pagrindinėje mokykloje neeilinė pamoka – į mokyklinius suolus vėl susėdo prieš 50 metų baigusieji tuometinę Vilkyčių aštuonmetę.

Į klasės draugų susitikimą po pusamžio susirinko Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečiosios laidos absolventai.

Iš buvusios aštuonmetės bėra likęs tik pastatas, dabar vaikai mokosi naujesnėje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Į istorinę pamoką varpelio skambučiu buvusius abiturientus pakvietė Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorė Inga Kirkickienė ir šios mokyklos mokytoja Adelė Mikužienė, kurios vyras mokėsi kartu su susirinkusiais.
Improvizuota pamoka prasidėjo buvusio Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokytojo Eduardo Šmito sukurta ir mokyklos himnu tapusia daina. Šia daina prasideda visi svarbūs mokyklos renginiai. Pasak pagrindinių susitikimo organizatorių Algimanto ir Rimanto Rupšių, jų klasėje mokėsi 33 mokiniai. Dar žiemą pradėjus organizuoti susitikimą, atvykti pažadėjo 23. Neatvyko tik tie, kurie serga.
Trys bendraklasiai jau iškeliavo Anapilin, jų atminimas pagerbtas tylos minute.
Anot R. Rupšio, Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečioji laida mokyklą baigė nelengvais laikais. Ne visiems 1965 m. baigusiems aštuonias klases atsivėrė keliai mokytis toliau. Daugelis paskubėjo įgyti specialybę, kad savo uždarbiu paremtų šeimas. Pasak R. Rupšio, kur ir ką bedirbtų, šie žmonės per 50 metų savo darbu Lietuvai atnešė nemažai naudos.
Buvę mokiniai dėkojo direktorei I. Kikickienei už galimybę susirinkti ir už gražų priėmimą. Mokyklai jie padovanojo gėlių ir nuotraukų albumą. Kapinėse ant buvusių pedagogų kapų padėjo baltų rožių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite