Susitikimas po penkiasdešimties metų

Vilkyčių pagrindinėje mokykloje neeilinė pamoka – į mokyklinius suolus vėl susėdo prieš 50 metų baigusieji tuometinę Vilkyčių aštuonmetę.

Į klasės draugų susitikimą po pusamžio susirinko Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečiosios laidos absolventai.

Iš buvusios aštuonmetės bėra likęs tik pastatas, dabar vaikai mokosi naujesnėje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Į istorinę pamoką varpelio skambučiu buvusius abiturientus pakvietė Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorė Inga Kirkickienė ir šios mokyklos mokytoja Adelė Mikužienė, kurios vyras mokėsi kartu su susirinkusiais.
Improvizuota pamoka prasidėjo buvusio Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokytojo Eduardo Šmito sukurta ir mokyklos himnu tapusia daina. Šia daina prasideda visi svarbūs mokyklos renginiai. Pasak pagrindinių susitikimo organizatorių Algimanto ir Rimanto Rupšių, jų klasėje mokėsi 33 mokiniai. Dar žiemą pradėjus organizuoti susitikimą, atvykti pažadėjo 23. Neatvyko tik tie, kurie serga.
Trys bendraklasiai jau iškeliavo Anapilin, jų atminimas pagerbtas tylos minute.
Anot R. Rupšio, Vilkyčių aštuonmetės mokyklos trečioji laida mokyklą baigė nelengvais laikais. Ne visiems 1965 m. baigusiems aštuonias klases atsivėrė keliai mokytis toliau. Daugelis paskubėjo įgyti specialybę, kad savo uždarbiu paremtų šeimas. Pasak R. Rupšio, kur ir ką bedirbtų, šie žmonės per 50 metų savo darbu Lietuvai atnešė nemažai naudos.
Buvę mokiniai dėkojo direktorei I. Kikickienei už galimybę susirinkti ir už gražų priėmimą. Mokyklai jie padovanojo gėlių ir nuotraukų albumą. Kapinėse ant buvusių pedagogų kapų padėjo baltų rožių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite