Susitelkusi Stubrių bendruomenė aktyvina veiklą

Bendruomenė „Stubriai“ įgyvendino projektą „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“. Finansavimą projektui įgyvendinti užsitikrino dalyvaudama pirmą kartą paskelbtame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo konkurse.

Pasidžiaugta nuveiktais darbais
Stubrių bendruomenės per beveik 11 gyvavimo metų įgyvendinti projektai rodo, kad bendruomenė turi ambicingų siekių. Spalio pabaigoje vykusioje konferencijoje apžvelgtas vienas įgyvendintas projektas, prisiminti ankstesnieji.
Projektą pristačiusi Simona Bokštaitė-Dryžienė pastebi, kad vienas iš didžiausių stubriškių laimėjimų yra gebėjimas sutelkti savo narius bendrai veiklai. Susitelkusiai, turinčiai norų ir užsidegimo bendruomenei, gaunančiai ES finansinę paspirtį, pavyksta įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Stubrių kaime sukurta infrastruktūra, pagerinta bendruomenės materialinė bazė, dalyvauta mokymuose.
Ekonominės veiklos ir verslumo pradžia Stubriuose buvo apčiuopiama, tačiau dar trūko įgūdžių ir žinių. Turėdama tokių įgūdžių bendruomenė galėtų didinti darbų apimtis ir spręsti kaimo gyventojų užimtumo problemą, įdarbinti norinčius. Nauji darbuotojai padėtų daugiau pagaminti ir greičiau realizuoti bendruomenės pinamų krepšių, taip pagausėtų bendruomenės pajamų.
Planuoti ekonominę veiklą, išmokti, kaip teisingai ir laikantis įstatymų įdarbinti naujus darbuotojus, tvarkyti ne pelno siekiančios organizacijos buhalterinę apskaitą, teisingai apskaityti gaunamas pajamas, mokėti mokesčius, sudarinėti sutartis bendruomenei padėjo įgyvendintas projektas „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“.
Kelionė
Vienas iš stubriškių įgyvendinto projekto uždavinių buvo pasisemti ekonominės veiklos planavimo patirties iš kitų rajonų bendruomeninių organizacijų. Su šiuo tikslu vykta į Biržų rajone įsikūrusią Kirkilų kaimo bendruomenę. Stubriškius sudomino viena šios Aukštaitijos regiono bendruomenės veiklos kryptis – kaimo amatininkų skatinimas bendrai veiklai, išsaugant kaimo amatų ir kultūros tradicijas.
Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė džiaugėsi, kad į tolimą kelionę išsiruošė įvairaus amžiaus bendruomenės nariai. Kaip ir kuo gyvena aukštaičiai, parūpo sužinoti tiek vyresniems, tiek jaunesniems. Kelionė neprailgo, mat vyko stubriškiai su savais muzikantais. Išvykos dalyviai pas aukštaičius mokėsi ištobulinto pynimo iš vytelių, pynimo ant grėblio technikos, drožinėjimo iš medžio, ragavo iš rupių miltų, žuvienės, domėjosi kitais tradiciniais krašto amatais.
Stubriškiai ne vien sėmėsi aukštaičių patirties, bet ir savąja pasidalijo – pasakojo apie savo bendruomenę, jos veiklą ir planuojamas paslaugas. Abiejų bendruomenių nariai pasikeitė nuomonėmis, pasiūlymais, diskutavo, kaip populiarinti bendruomenių veiklą.
Mokymai
Spalio pradžioje vykusiuose mokymuose „Teisiniai ir buhalteriniai ekonominės veiklos organizavimo aspektai“ dalyvavo ne tik stubriškiai, bet ir Katyčių seniūnijos gyventojai. Į mokymus atvykę lektoriai iš Klaipėdos supažindino su ne pelno siekiančių organizacijų apskaitos tvarkymu, mokesčių lengvatomis, ekonominės veiklos vystymo aspektais bei kitais dalykais, kurie bendruomenei, vykdančiai ir ketinančiai vykdyti aktyvią ekonominę veiklą, yra itin svarbūs.
Konferencija
Baigiamasis projekto akordas – surengta konferencija Katyčių seniūnijos gyventojams. Bendruomenės namai vos talpino atvykėlius į konferenciją. Jaukioje aplinkoje apibendrinta projektinė veikla, kelionės pas Kirkilų kaimo bendruomenės narius rezultatai, pasidžiaugta įgyta patirtimi. Įgyta patirtis pasitarnaus aktyvinant bendruomenės ekonominę veiklą, imantis papildomos finansinę naudą teikiančios veiklos. Vienas iš ilgalaikių bendruomenės tikslų yra turėti nuolatinių pajamų, kurios praverstų įvairiai bendruomenės veiklai.
Konferencijoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas neslėpė džiaugsmo, kad jo kraštiečiai įgyvendina svarbius projektus: „Klausydami projekto pristatymo mintimis prabėgome per dešimtmečio brydę. Nuotraukos priminė, kaip statybinio laužo krūvos ir pelkės vietoje buvo įrengta laisvalaikio oazė. Ačiū kaimynams, kolegoms, visiems, kurių energija, iniciatyva gimė šitas grožis. Didžiuojuosi, kad esu stubriškis ir tegul neįsižeidžia aukštaičiai, bet jie galėtų atvažiuoti pas stubriškius pasimokyti, kaip puoselėti grožį, išlaikyti ir puoselėti tradicijas“.
Stubrių bendruomene pasidžiaugė ir Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Ji neslėpė žinanti, kad bendruomenė ypač aktyvi, ji turi nemažai naujų idėjų, kurias palinkėjo drąsiai įgyvendinti: „Jau dabar Stubrių bendruomenė yra pasirengusi priimti svečius, kurie čia gali puikiai leisti laiką šeimomis ar kartu su darbo kolektyvais“.
Pasak Šilutės rajono bendruomenių sąjungos vadovės Marijonos Janavičienės, bendruomenės „Stubriai“ veikla yra puikus pavyzdys, kad bendruomenės pajėgia aktyviai imtis ekonominės veiklos, pačios išsilaikyti ir didinti kaimo gyventojų užimtumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Olga

    Kur galima įsigyti stubriškių krepšių? Kiek pro šalį važiuoju teritorija užrakinta, tai ar tikrai laukia lankytojų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite