Susitelkusi Stubrių bendruomenė aktyvina veiklą

Bendruomenė „Stubriai“ įgyvendino projektą „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“. Finansavimą projektui įgyvendinti užsitikrino dalyvaudama pirmą kartą paskelbtame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo konkurse.

Pasidžiaugta nuveiktais darbais
Stubrių bendruomenės per beveik 11 gyvavimo metų įgyvendinti projektai rodo, kad bendruomenė turi ambicingų siekių. Spalio pabaigoje vykusioje konferencijoje apžvelgtas vienas įgyvendintas projektas, prisiminti ankstesnieji.
Projektą pristačiusi Simona Bokštaitė-Dryžienė pastebi, kad vienas iš didžiausių stubriškių laimėjimų yra gebėjimas sutelkti savo narius bendrai veiklai. Susitelkusiai, turinčiai norų ir užsidegimo bendruomenei, gaunančiai ES finansinę paspirtį, pavyksta įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Stubrių kaime sukurta infrastruktūra, pagerinta bendruomenės materialinė bazė, dalyvauta mokymuose.
Ekonominės veiklos ir verslumo pradžia Stubriuose buvo apčiuopiama, tačiau dar trūko įgūdžių ir žinių. Turėdama tokių įgūdžių bendruomenė galėtų didinti darbų apimtis ir spręsti kaimo gyventojų užimtumo problemą, įdarbinti norinčius. Nauji darbuotojai padėtų daugiau pagaminti ir greičiau realizuoti bendruomenės pinamų krepšių, taip pagausėtų bendruomenės pajamų.
Planuoti ekonominę veiklą, išmokti, kaip teisingai ir laikantis įstatymų įdarbinti naujus darbuotojus, tvarkyti ne pelno siekiančios organizacijos buhalterinę apskaitą, teisingai apskaityti gaunamas pajamas, mokėti mokesčius, sudarinėti sutartis bendruomenei padėjo įgyvendintas projektas „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“.
Kelionė
Vienas iš stubriškių įgyvendinto projekto uždavinių buvo pasisemti ekonominės veiklos planavimo patirties iš kitų rajonų bendruomeninių organizacijų. Su šiuo tikslu vykta į Biržų rajone įsikūrusią Kirkilų kaimo bendruomenę. Stubriškius sudomino viena šios Aukštaitijos regiono bendruomenės veiklos kryptis – kaimo amatininkų skatinimas bendrai veiklai, išsaugant kaimo amatų ir kultūros tradicijas.
Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė džiaugėsi, kad į tolimą kelionę išsiruošė įvairaus amžiaus bendruomenės nariai. Kaip ir kuo gyvena aukštaičiai, parūpo sužinoti tiek vyresniems, tiek jaunesniems. Kelionė neprailgo, mat vyko stubriškiai su savais muzikantais. Išvykos dalyviai pas aukštaičius mokėsi ištobulinto pynimo iš vytelių, pynimo ant grėblio technikos, drožinėjimo iš medžio, ragavo iš rupių miltų, žuvienės, domėjosi kitais tradiciniais krašto amatais.
Stubriškiai ne vien sėmėsi aukštaičių patirties, bet ir savąja pasidalijo – pasakojo apie savo bendruomenę, jos veiklą ir planuojamas paslaugas. Abiejų bendruomenių nariai pasikeitė nuomonėmis, pasiūlymais, diskutavo, kaip populiarinti bendruomenių veiklą.
Mokymai
Spalio pradžioje vykusiuose mokymuose „Teisiniai ir buhalteriniai ekonominės veiklos organizavimo aspektai“ dalyvavo ne tik stubriškiai, bet ir Katyčių seniūnijos gyventojai. Į mokymus atvykę lektoriai iš Klaipėdos supažindino su ne pelno siekiančių organizacijų apskaitos tvarkymu, mokesčių lengvatomis, ekonominės veiklos vystymo aspektais bei kitais dalykais, kurie bendruomenei, vykdančiai ir ketinančiai vykdyti aktyvią ekonominę veiklą, yra itin svarbūs.
Konferencija
Baigiamasis projekto akordas – surengta konferencija Katyčių seniūnijos gyventojams. Bendruomenės namai vos talpino atvykėlius į konferenciją. Jaukioje aplinkoje apibendrinta projektinė veikla, kelionės pas Kirkilų kaimo bendruomenės narius rezultatai, pasidžiaugta įgyta patirtimi. Įgyta patirtis pasitarnaus aktyvinant bendruomenės ekonominę veiklą, imantis papildomos finansinę naudą teikiančios veiklos. Vienas iš ilgalaikių bendruomenės tikslų yra turėti nuolatinių pajamų, kurios praverstų įvairiai bendruomenės veiklai.
Konferencijoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas neslėpė džiaugsmo, kad jo kraštiečiai įgyvendina svarbius projektus: „Klausydami projekto pristatymo mintimis prabėgome per dešimtmečio brydę. Nuotraukos priminė, kaip statybinio laužo krūvos ir pelkės vietoje buvo įrengta laisvalaikio oazė. Ačiū kaimynams, kolegoms, visiems, kurių energija, iniciatyva gimė šitas grožis. Didžiuojuosi, kad esu stubriškis ir tegul neįsižeidžia aukštaičiai, bet jie galėtų atvažiuoti pas stubriškius pasimokyti, kaip puoselėti grožį, išlaikyti ir puoselėti tradicijas“.
Stubrių bendruomene pasidžiaugė ir Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Ji neslėpė žinanti, kad bendruomenė ypač aktyvi, ji turi nemažai naujų idėjų, kurias palinkėjo drąsiai įgyvendinti: „Jau dabar Stubrių bendruomenė yra pasirengusi priimti svečius, kurie čia gali puikiai leisti laiką šeimomis ar kartu su darbo kolektyvais“.
Pasak Šilutės rajono bendruomenių sąjungos vadovės Marijonos Janavičienės, bendruomenės „Stubriai“ veikla yra puikus pavyzdys, kad bendruomenės pajėgia aktyviai imtis ekonominės veiklos, pačios išsilaikyti ir didinti kaimo gyventojų užimtumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Olga

    Kur galima įsigyti stubriškių krepšių? Kiek pro šalį važiuoju teritorija užrakinta, tai ar tikrai laukia lankytojų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite