Susitelkusi Stubrių bendruomenė aktyvina veiklą

Bendruomenė „Stubriai“ įgyvendino projektą „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“. Finansavimą projektui įgyvendinti užsitikrino dalyvaudama pirmą kartą paskelbtame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo konkurse.

Pasidžiaugta nuveiktais darbais
Stubrių bendruomenės per beveik 11 gyvavimo metų įgyvendinti projektai rodo, kad bendruomenė turi ambicingų siekių. Spalio pabaigoje vykusioje konferencijoje apžvelgtas vienas įgyvendintas projektas, prisiminti ankstesnieji.
Projektą pristačiusi Simona Bokštaitė-Dryžienė pastebi, kad vienas iš didžiausių stubriškių laimėjimų yra gebėjimas sutelkti savo narius bendrai veiklai. Susitelkusiai, turinčiai norų ir užsidegimo bendruomenei, gaunančiai ES finansinę paspirtį, pavyksta įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Stubrių kaime sukurta infrastruktūra, pagerinta bendruomenės materialinė bazė, dalyvauta mokymuose.
Ekonominės veiklos ir verslumo pradžia Stubriuose buvo apčiuopiama, tačiau dar trūko įgūdžių ir žinių. Turėdama tokių įgūdžių bendruomenė galėtų didinti darbų apimtis ir spręsti kaimo gyventojų užimtumo problemą, įdarbinti norinčius. Nauji darbuotojai padėtų daugiau pagaminti ir greičiau realizuoti bendruomenės pinamų krepšių, taip pagausėtų bendruomenės pajamų.
Planuoti ekonominę veiklą, išmokti, kaip teisingai ir laikantis įstatymų įdarbinti naujus darbuotojus, tvarkyti ne pelno siekiančios organizacijos buhalterinę apskaitą, teisingai apskaityti gaunamas pajamas, mokėti mokesčius, sudarinėti sutartis bendruomenei padėjo įgyvendintas projektas „Ekonominės veiklos gebėjimų stiprinimas Stubriuose“.
Kelionė
Vienas iš stubriškių įgyvendinto projekto uždavinių buvo pasisemti ekonominės veiklos planavimo patirties iš kitų rajonų bendruomeninių organizacijų. Su šiuo tikslu vykta į Biržų rajone įsikūrusią Kirkilų kaimo bendruomenę. Stubriškius sudomino viena šios Aukštaitijos regiono bendruomenės veiklos kryptis – kaimo amatininkų skatinimas bendrai veiklai, išsaugant kaimo amatų ir kultūros tradicijas.
Stubrių bendruomenės pirmininkė A. Stirbienė džiaugėsi, kad į tolimą kelionę išsiruošė įvairaus amžiaus bendruomenės nariai. Kaip ir kuo gyvena aukštaičiai, parūpo sužinoti tiek vyresniems, tiek jaunesniems. Kelionė neprailgo, mat vyko stubriškiai su savais muzikantais. Išvykos dalyviai pas aukštaičius mokėsi ištobulinto pynimo iš vytelių, pynimo ant grėblio technikos, drožinėjimo iš medžio, ragavo iš rupių miltų, žuvienės, domėjosi kitais tradiciniais krašto amatais.
Stubriškiai ne vien sėmėsi aukštaičių patirties, bet ir savąja pasidalijo – pasakojo apie savo bendruomenę, jos veiklą ir planuojamas paslaugas. Abiejų bendruomenių nariai pasikeitė nuomonėmis, pasiūlymais, diskutavo, kaip populiarinti bendruomenių veiklą.
Mokymai
Spalio pradžioje vykusiuose mokymuose „Teisiniai ir buhalteriniai ekonominės veiklos organizavimo aspektai“ dalyvavo ne tik stubriškiai, bet ir Katyčių seniūnijos gyventojai. Į mokymus atvykę lektoriai iš Klaipėdos supažindino su ne pelno siekiančių organizacijų apskaitos tvarkymu, mokesčių lengvatomis, ekonominės veiklos vystymo aspektais bei kitais dalykais, kurie bendruomenei, vykdančiai ir ketinančiai vykdyti aktyvią ekonominę veiklą, yra itin svarbūs.
Konferencija
Baigiamasis projekto akordas – surengta konferencija Katyčių seniūnijos gyventojams. Bendruomenės namai vos talpino atvykėlius į konferenciją. Jaukioje aplinkoje apibendrinta projektinė veikla, kelionės pas Kirkilų kaimo bendruomenės narius rezultatai, pasidžiaugta įgyta patirtimi. Įgyta patirtis pasitarnaus aktyvinant bendruomenės ekonominę veiklą, imantis papildomos finansinę naudą teikiančios veiklos. Vienas iš ilgalaikių bendruomenės tikslų yra turėti nuolatinių pajamų, kurios praverstų įvairiai bendruomenės veiklai.
Konferencijoje dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Steponas Kazlauskas neslėpė džiaugsmo, kad jo kraštiečiai įgyvendina svarbius projektus: „Klausydami projekto pristatymo mintimis prabėgome per dešimtmečio brydę. Nuotraukos priminė, kaip statybinio laužo krūvos ir pelkės vietoje buvo įrengta laisvalaikio oazė. Ačiū kaimynams, kolegoms, visiems, kurių energija, iniciatyva gimė šitas grožis. Didžiuojuosi, kad esu stubriškis ir tegul neįsižeidžia aukštaičiai, bet jie galėtų atvažiuoti pas stubriškius pasimokyti, kaip puoselėti grožį, išlaikyti ir puoselėti tradicijas“.
Stubrių bendruomene pasidžiaugė ir Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė. Ji neslėpė žinanti, kad bendruomenė ypač aktyvi, ji turi nemažai naujų idėjų, kurias palinkėjo drąsiai įgyvendinti: „Jau dabar Stubrių bendruomenė yra pasirengusi priimti svečius, kurie čia gali puikiai leisti laiką šeimomis ar kartu su darbo kolektyvais“.
Pasak Šilutės rajono bendruomenių sąjungos vadovės Marijonos Janavičienės, bendruomenės „Stubriai“ veikla yra puikus pavyzdys, kad bendruomenės pajėgia aktyviai imtis ekonominės veiklos, pačios išsilaikyti ir didinti kaimo gyventojų užimtumą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Olga

    Kur galima įsigyti stubriškių krepšių? Kiek pro šalį važiuoju teritorija užrakinta, tai ar tikrai laukia lankytojų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite