Sulauksime lietaus, bus vėjuota, prasidės Saulės magnetinės audros

Šiaurės pašvaistė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad orai keisis, šilumos mažės, ateina lietūs, siautės vėjas, galimos šalnos.

Balandžio 25 d., antradienį, lis, kai kur griaudės perkūnija,  dieną – 15-20, vakariniame Lietuvos pakraštyje – 11-14 laipsnių šilumos.

Balandžio 26 d., trečiadienį, naktį vėl lis, bet jau gausiau. Paryčiais betik 2-7 laipsniai šilumos. Galimos ir šalnos. Diena su lietumi ir gerokai vėsesnė. Bus vos 8-13 laipsnių šilumos. Be to, vėjas bus žvarbus ir stiprokas,  gūsiai sieks 15 m/s.

Balandžio 27 d., ketvirtadienį,  palis tik vietomis, bet išaugs didelis šalnų pavojus. Temperatūra žemės iki 1-6 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje prognozuojamos šalnos iki 0-4 laipsnių šalčio. Dieną daug kur trumpai palis, šils iki 8-13 laipsnių.

Balandžio 28 d., penktadienį,  naktį daugelyje rajonų numatomos 0-5 laipsnių šalnos. Dieną prognozuojamas trumpas, nedidelis lietus ir  8-13 laipsnių šiluma.

Primena ir įspėja

Balandžio 26 d. prasidės magnetinės audros, sukeliamos Saulės aktyvumo, jų padarinius gali pajusti kiekvienas. Mokslininkai įspėja, kad artėja pati stipriausia šio mėnesio audra, kurios stiprumas sieks 6 balus: ji bus balandžio 26-28 d.

Saulės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, įvyksta dėl galingų Saulės spinduliuotės pliūpsnių, kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat pasiekia ir Žemę ir, susidūrusi su atmosfera, sukelia geomagnetinį aktyvumą.  Tai gali lemti šiaurės pašvaisčių atsiradimą, sukelti radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimų ir elektros tinklų gedimų.

Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos. Dažniausi magnetinės audros sukeliami simptomai: stiprus silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, aukštas kraujospūdis ir karščiavimas, didelis mieguistumas, dirglumas, raumenų ir sąnarių skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas. Todėl svarbu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių. Patartina sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.

Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės daugiau vaisių ir daržovių.  Dažniau mankštinkitės arba bent jau pasivaikščiokite. Vėdinkite savo kambarį. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos. Jei įmanoma, stenkitės mažiau nervintis.


Taip pat skaitykite: http://www.pamarys.eu/siaures-pasvaiste-pamaryje/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tarptautinio poezijos pavasario stotelė Pagėgių krašte

Išlydint pavasarį, 2023 m. gegužės 14-28 d. Lietuvoje nuvilnijo daugybę kūrėjų iš įvairiausių šalių subūrusio Tarptautinio poezijos pavasario renginiai. Džiugu, jog šiemet šio iškilaus, žymiausius Lietuvos bei užsienio rašytojus vienijančio poezijos karavano maršrute – ir stotelė Pagėgių krašte. Ypatingoje, bohemiškoje, kūrybiniams ieškojimams ir atradimams buriančioje vietoje – ant garsiojo Rambyno kalno 2023 m. gegužės 26 dieną margą it gamta poezijos puokštę susirinkusiesiems dovanojo garsūs šalies bei užsienio poetai – Tarptautinio poezijos pavasario dalyviai: kūrėjai Liutauras Degėsys, Vytas Dekšnys, Dainius Gintalas,

Mero padėka Šilutės gimtadienio šventės kūrėjams

512-ojo Šilutės miesto gimtadienio šurmuliui nurimus nuoširdžiausius padėkos žodžius tariu miesto šventės organizatoriui – Šilutės kultūros ir pramogų centrui, taip pat šventės vedėjams, Savivaldybės administracijos specialistams, vietos verslo įmonėms ir visiems, kurie prisidėjo prie šio savaitgalio renginių organizavimo. Tik Jūsų dėka šventė atkeliavo į visų šilutiškių ir miesto svečių širdis. Dėkoju šventės svečiams – užsienio partneriams iš Ckaltubo (Sakartvelas), Kolobžego (Lenkija) ir Gdansko Pruščo  (Lenkija), Saldus (Latvija) bei Skadovsko (Ukraina) savivaldybių delegacijoms, lietuvių bendruomenei iš JAV, Lietuvos Respublikos Seimo nariui,

Sodo darbų sezonas įsibėgėja: kaip išvengti traumų?

Vis daugiau gyventojų šylant orams skuba tvarkyti ir puoselėti teritorijas aplink namus bei įninka į daržininkystės darbus. Kad aktyvus sodo sezonas būtų sklandus ir įsibėgėtų be traumų, svarbu tinkamai pasirūpinti sveikata bei fizine forma. „Sodų ir nuosavų namų bendrijose bei gyvenvietėse žmonės jau sujudo: sodo darbų sąrašas pavasarį būna labai ilgas – pradedant medžių ir krūmų genėjimu, žolės pjovimu, lysvių kasimu, augalų sodinimu, baigiant aplinkos tvarkymu ir kitais būtinais darbais. Dažniausiai sode pasitaikančios traumos yra įvairūs patempimai, sodo įrangos ir

Gegužė: šalnos, saulėtos dienos ir sausra

Hidrometeorologijos tarnyba gegužės mėnesio antrojo dešimtadienio orų apžvalgoje skelbia, kad ir Šilutės rajone jau nuo gegužės 9 d. prasidėjo sausra. Šalnos, pirmąjį gegužės dešimtadienį fiksuotos visomis dienomis, nesitraukė ir antrąjį dešimtadienį. Gegužės 11-12 d., 19 d. ore, o 11-13 d. ir 18-19 d. arčiau dirvos paviršiaus ryto valandomis fiksuotos šalnos – temperatūra ore krito iki 2 laipsnių šalčio, arčiau dirvos paviršiaus oras šalo iki -5 laipsnių. Sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys, kai kuriose Plungės ir Šilutės rajonų seniūnijose pradėtas

Taip pat skaitykite