Sulauksime lietaus, bus vėjuota, prasidės Saulės magnetinės audros

Šiaurės pašvaistė.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad orai keisis, šilumos mažės, ateina lietūs, siautės vėjas, galimos šalnos.

Balandžio 25 d., antradienį, lis, kai kur griaudės perkūnija,  dieną – 15-20, vakariniame Lietuvos pakraštyje – 11-14 laipsnių šilumos.

Balandžio 26 d., trečiadienį, naktį vėl lis, bet jau gausiau. Paryčiais betik 2-7 laipsniai šilumos. Galimos ir šalnos. Diena su lietumi ir gerokai vėsesnė. Bus vos 8-13 laipsnių šilumos. Be to, vėjas bus žvarbus ir stiprokas,  gūsiai sieks 15 m/s.

Balandžio 27 d., ketvirtadienį,  palis tik vietomis, bet išaugs didelis šalnų pavojus. Temperatūra žemės iki 1-6 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje prognozuojamos šalnos iki 0-4 laipsnių šalčio. Dieną daug kur trumpai palis, šils iki 8-13 laipsnių.

Balandžio 28 d., penktadienį,  naktį daugelyje rajonų numatomos 0-5 laipsnių šalnos. Dieną prognozuojamas trumpas, nedidelis lietus ir  8-13 laipsnių šiluma.

Primena ir įspėja

Balandžio 26 d. prasidės magnetinės audros, sukeliamos Saulės aktyvumo, jų padarinius gali pajusti kiekvienas. Mokslininkai įspėja, kad artėja pati stipriausia šio mėnesio audra, kurios stiprumas sieks 6 balus: ji bus balandžio 26-28 d.

Saulės audros, dar vadinamos geomagnetinėmis audromis, įvyksta dėl galingų Saulės spinduliuotės pliūpsnių, kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat pasiekia ir Žemę ir, susidūrusi su atmosfera, sukelia geomagnetinį aktyvumą.  Tai gali lemti šiaurės pašvaisčių atsiradimą, sukelti radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimų ir elektros tinklų gedimų.

Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos. Dažniausi magnetinės audros sukeliami simptomai: stiprus silpnumas, galvos svaigimas, galvos skausmas, pykinimas, aukštas kraujospūdis ir karščiavimas, didelis mieguistumas, dirglumas, raumenų ir sąnarių skausmas, lėtinių ligų paūmėjimas. Todėl svarbu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių. Patartina sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.

Mažiau valgykite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės daugiau vaisių ir daržovių.  Dažniau mankštinkitės arba bent jau pasivaikščiokite. Vėdinkite savo kambarį. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos. Jei įmanoma, stenkitės mažiau nervintis.


Taip pat skaitykite: http://www.pamarys.eu/siaures-pasvaiste-pamaryje/ 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite